Zapisal izmisljeni | 19.10.2011 - 19:04 - Kategorije: sezona 2011-12

Po krajši pavzi, se vračam z objavo, prav tako pa se po reprezentančnih tekmah, vrača tudi elitna Liga prvakov in tukaj so opisi torkovih dogajanj;

skupina A

Napoli – Bayern 1-1 Zame derbi dneva, celo kola, ki se je v skladu s pričakovanji začel odlično. Še predno se je polegel dim bengalk domačih navijačev, je bil dosežen prvi gol. Po podaji Boatenga z desne na vrh kazenskega prostora, je Toni Kroos z nekaj koraki, nepričakovano lahko prišel pred golmana Napolija in ga premagal za vodstvo gostov z 0-1. Šokirani domači igralci so kmalu vzpostavili ravnotežje, vendar do resnejših priložnosti niso prišli, dokler Lahmu, po desni, ni ušel Maggio, katerega strel/predložek pred gol, je v lastno mrežo preusmeril Badstuber. Tako je po 1147 minutah le kapituliral tudi Manuel Neurer, ki predtem, kar 12 zaporednih tekem ni prejel zadetka in nesrečna 13. se je izkazala za nesrečno tako za Neurera kot strelca Badstuberja. V uvodnih minutah drugega polčasa Mario Gomez ni uspel realizirati penala, častnik Bild je s foto-materialom dokazal, da so ga motili gledalci z laserjem, a Super Mario, kot ga kličejo je prevzel odgovornost nase. Zatem je igra, s tem tudi sama tekma, postajala iz minute v minuto manj zanimiva in na koncu sem bil kar razočaran nad predstavo, v kateri sem pričakoval veliko več, namesto tega pa videl samo nekaj nepovezanih akciji in kar 10 rumenih kartonov. Po točka za vsakogar in prejeti gol, po že omenjenih 1147 minutah nepremagljivosti Neurera, je kar se bo pomnilo, sama igra pa je šla že v pozabo.

Manchester City – Villarreal 2-1 Čeprav nas je večina menila, da bodo domači z lahkoto premagali, letos oslabljeno ekipo Villarreala, se je to izkazala za veliko zmoto, saj so gostje povedli že v 4. minuti srečanja, ko je domači golman Hart po strelu Rossija, slabo reagiral oz. samo odbil do Canija, kateremu pa ni bilo pretežko zadeti za vodstvo z 0-1. Namrščeni Roberto Mancini se je znašel v resnih težavah, mahal je po dežju in usmerjal igralce, pri katerih je bil še najbolj aktiven srb Kolarov, ki je s projektili iz oddaljenosti ogrožal gostujočega golmana Lopeza. Zelo motorični srb je tudi kreiral gol za izenačenje, z leve je podal pred gol, kjer je izkušeni španski branilec Marchena nespretno posredoval in premagal lastnega golmana. V drugem polčasu je Mancini poskusil z Milnerjem in Aguerom, vendar je imel najlepše priložnosti bosanec Edin Džeko, ki pa se ni izkazal in pri 1-1 je ostalo do 93. minute, ko je udarila latinska naveza, Zabaleta s predložkom, Silva z magičnim dotikom in argentinec Sergio Aguerom z golom za končnih 2-1. Po srečanju so iz španskega Villarreala padle obtožbe o provokacijah in posmehovanju Aguera, na poti do slačilnic, kot da bi pozabil, da je za del svojega uspeha lahko hvaležen prav španskemu nogometu, kjer se je tudi proslavil pred prihodom k citizenom, ki so se s to zmago/tremi točkami približali vodilnemu dvojcu zgoraj.

skupina B

CSKA Moskva – Trabzonspor 3-0 V prvi tekmi dneva, je domači CSKA nadigral, do tedaj vodilno moštvo skupine B, turški Trabzonspor, junak srečanja pa je postal 23-letni napadalec Slonokoščene obale Seydou Doumbia, ki je najprej zadel, po fantastični kombinatoriki z brazilcem Vagner Lovom,  pri zadetku za 2-0 je bil navedeni spet vpleten v akcijo, ki jo je z volejem zaključil rezervist, latvijec Aleksandrs Cuna, končnih 3-0 pa je z drugim golom na srečanju postavil, seveda Doumbia, ko je po podaji Džogaeva osmešil srba Kačara. S to zmago je CSKA celo, začasno, prevzel vodstvo na lestvici skupine B, a ga je nekaj ur kasneje prehitel italijanski predstavnik.

Lille – Inter 0-1 Italijanski Inter, ki ga trese ena največjih kriz zadnjega časa, je po zasedbi 17. mesta v domačem prvenstvu oz. po že četrtem porazu, tokrat pri Cataniji, ob samo eni prvenstveni zmagi, na tipično italijanski način, našel žarek upanja. Giampaolo Pazzini je po akciji, povratnika po poškodbi Sneijdera, in asistenci Zarateja, zadel za 0-1, kar se je izkazalo za edini gol na srečanju in Inter je s temi tremi točkami celo prevzel vodstvo v skupini B. Lille, na žalost ljubiteljev francoskega nogometa oz. sovražnikov italijanskega, več kot to že ni mogel storiti in lahko zapišem, da je rezultat tudi odraz dejanskega stanja oz. moči obeh klubov, pri čemer mali Lille šele postaja to kar je Inter že lep čas, stalnica evropskih nogometnih tekmovanj.

skupina C

Otelul Galati – Mancehster United 0-2 Angleški prvak takšne tekme dobiva na rutino, čeprav je bilo podobno tudi v prejšnem kolu, ko so na domačem Old Traffordu kiksali proti švicarskem predstavniku. No, tokrat se jim to ni pripetilo/ponovilo, Wayne Rooney je uspešno realiziral dva penala, s čimer je prišel do 26. golov v tem elitnem tekmovanju, s tem pa prehitel bivšega soigralca Paula Scholesa, ki je ostal na številki 25, Lamparda, ki je zaenkrat na 20, Gerrarda, ki je na 19 in tako postal najboljši angleški strelec Lige prvakov. Domači kapetan Costin je zaradi igranja z roko skrivil prvi penal, drugega pa Antal s prekrškom nad Rooneyem, vmes pa je zaradi grobega štarta nad Giurgijem, gostujoči kapetan, srb Vidić prejel rdeči karton/izključitev in očitno po poškodbi ter izločitvi Srbije, še ni povsem nared za nastope na najvišjem nivoju. A važno, da je bil Manchester United kot celota na nivoju, po remiju z Liverpoolom in tem gostovanju jih čaka še derbi s sosedskim Manchester Cityem.

Basel – Benfica 0-2 Domačo ekipo je vsekakor dodobra pretresel odhod trenerja Finka, ki je bil eden najzaslužnejših za ponoven vzpon kluba, a klic iz domovine, konkretno Hamburga je bil premočen izziv in njegovo delo bo poskušal nadaljevati, zdaj že bivši pomočnik, prav tako nemec Heiko Vogel. Proti razpoloženi Benfici tudi veliko izkušenejši, bodimo pošteni tudi boljši nogometni strokovnjaki, ne bi imeli prevelikih možnosti, zaradi česar ta dvojka ni nikakršno presenečenje. Dober domač začetek in predvsem pritisk, so izkušeni gostje znali umiriti, po lepi ekipni akciji, v kateri je spet navdušil Gaitan, pa je zadel Bruno Cesar in zdelo se je, da za švicarje ni več povratka. Nanizali so gostje kar precej lepih priložnosti, medtem ko so bili posamični poskusi domačih bolj redki in ko je Oscar Cardozo zadel še za 0-2, je bila tekma definitivno odločena. S to zmago so portugalci zasedli prvo mesto v skupini in počasi stvari prihajajo na svoje mesto, švicarji in romuni počasi izgubljajo sapo in menim, da je Basel že blizu Evropske lige, saj sta portugalski in angleški predstavnik enostavno premočna.

skupina D

Dinamo – Ajax 0-2

Hrvati so se spet ložili, da lahko premagajo nizozemskega predstavnika, kot pred časom francoskega in zgodovna se je spet ponovila, kot pravimo. Spet so padli, spet so razočarali, spet so prikazali eno slabših partij sezone, a to niti ni tako nepričakovano, če se ve, da marsikaj v ekipi ne štima. Brazilec Sammir od katerega je marsikaj odvisno, predvsem kreacija, naj bi spet pijančeval po zagrebških nočnih klubih in insajderji pravijo, da ga bo Mamić poskušal prodati že v zimskem prestopnem roku, še preden postane kroat oz. zaigra za hrvaško reprezentanco, kjer se ga selektor Bilić že dalj časa otepa. Tudi supertalentirani Badelj naj bi rušil navidezno idilično atmosfero s tem, da noče podpisati podaljšanja pogodbe oz. s tem ko sanja transfer v bogato evropo, 17-letni Mateo Kovačić naj bi bil na radarju velikega Manchesterr Uniteda itd. V samem srečanju so imeli domači prvo resno priložnost in kdo-ve kaj bi se vse zgodilo če bi zadel Leko, a dinamova realnost je, da nima pravega strelca. Na drugi strani je letos neprepričljivi Ajax po 482. evropskih minutah posta, le zadel oz. je to storil Derk Boerrigter v 49. minuti srečanja, končnih 0-2 pa je v samem finišu tekme postavil perspektivni danec Christian Eriksen, ki je ušel domači obrambi, s finto prekucnil Tomečaka in poentiral za tri točke, ki ajax puščajo v borbi za drugo mesto skupine D

Real – Lyon 4-0 Mogoče se napredek Reala še najboljše vidi skozi, zdaj že vsakoletne, tekme s francoskim Lyonom, katerega vse lažje premaguje, potem ko je bil dolgo časa za njih kot zaklet. Prvi zadetek je dosegel v Lyonu rojeni Karim Benzema, po udarcu iz kota in dobrem skoku Ronalda, je bil najspretnejši na drugi vratnici, za 2-0 je lepo asistiral Samiju Khediri, pri tretjem zadetku je bil prav tako vpleten v akcijo iz katere je Ozil podal pred gol, gostujoči golman Lloris pa je z nespretno reakcijo poslal žogo v svoj gol. Končnih 4-0 je po dobrem skoku in pasivnosti gostujočih branilcev postavil Sergio Ramos, ki je tako kot soigralci polepšal trenerjevo vrnitev, saj je kontroverzni Jose Mourinho po kazni, prvič letos, v Ligi prvakov, lahko vodil svojo ekipo.  Po njegovi statistiki je to njegova okrogla, torej 100. tekma v Ligi prvakov, pri čemer ne šteje tekem v katerih ekip ni smel voditi oz. je bil kaznovan. Dirty dozen, pri nas znani kot 12 žigosanih, bi lahko rekli ekipi, beri enajsterici Reala in trenerju Mourinhu, ki jim tale neprepričljivi Lyon očitno zelo odgovarja. Francozi so pokazali bore malo in ob takšnih predstavah, se jim obeta hud boj z nizozemci, celo s hrvati, ki so najmanj klaso slabši od preostalih treh, kar kaže tudi trenutni razpored na lestvici, kjer ima Real 100% učinek, torej 9 točk, Lyon in Ajax po 4, Dinamo pa je še brez točke in tudi brez doseženega gola.

Zapis je bil objavljen 19.10.2011 ob 19:04 in je shranjen pod sezona 2011-12. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.