Zapisal izmisljeni | 26.04.2011 - 23:30 - Kategorije: sezona 2010-11

Po pravici povedano, bom tole objavo nekako na silo raztegnil, da ne bi bila sestavljena iz minimalnega števila črk; pričakovano.

cl

Presenetljivi polfinalist, nemški Schalke 04, se ni želel ustaviti na polfinalu oz. predzadnjem koraku, temveč je upal na presenečenje, bolje povedano/napisano, je sam sebe hrabril, da lahko  ponovi uspeh kot predtem, proti italijanskem Interu. Nemška ekipica je imela v dosedajšnjem delu sezone Lige prvakov 100% učinek na svojem terenu in upanje, da ga lahko nekako zadržijo tudi proti angleškem nasprotniku, se je izkazalo za lažno. Ne glede na kvaliteto legendarnega Raula, ki je letos še enkrat nogometno zacvetel in ki je leta 2000 z dvema goloma na Old Traffordu izločil Manchester United.

Odkar je uvedena Liga prvakov, kot jo poznamo danes, leta ‘92, je Manchester United izgubil vse štiri obračune z nemškimi predstavniki v tej knock-out fazi, zadnjič lani, ko je bil uspešnejši Bayern in ko se je s tisto poškodbo začel pad Rooneya, ki pa se počasi vrača. Skladno s tem povratkom, je tudi pri Manchester Unitedu vse manj kiksov, v državnem prvenstvu so blizu naslova, v Ligi prvakov pa po tem obračunu, kot pravimo, z eno nogo že v finalu.

Kaj torej zapisati za samo srečanje, v katerem se je Schalke 04 izkazal za nedoraslega nasprotnika, kjer so Fergusonovi boysi dominirali od samega začetka pa tja do konca. Nanizali so gostje, kup priložnosti pred golom Neurera, če samo omenimo Hernandeza, Giggsa, Rooneya, Fabia in tako naprej, vendar pa je nemški golman uspel odbraniti vse kar je šlo v sam gol. Dobra predstavitev, bi omenil, golmana, ki naj bi po koncu sezone zamenjal klub in prav Manchester United naj bi bil eden od zainteresiranih. V drugem polčasu je bilo srečanje še vedno na strani gostov, domači so izgledali kot lažji sparing partner in samo vprašanje časa je bilo kdaj bomo videli prvi gol gostov, za tisto kdor ga ne da, dobi, pa ni bilo šans. Evra in Giggs sta nevarno zapretila, a šele v 67. minuti srečanja je Rooney z izjemno globinsko podajo v srce domače obrambne vrste, izdelal čisto priložnost za veterana Giggsa, ki je tokrat za razliko od poskusa iz prvega polčasa, s strelom med golmanovimi nogami, rdeče vrage povedel v vodstvo z 0-1. Kljub opevanju njegovih iger in forme, ki sta dejansko na še enem od vrhuncev je bil to njegov prvi letošnji zadetek v Ligi prvakov, kakor tudi prvi na nemških tleh po 2001 proti Bayernu, ko je bil trikrat neprecizen, a na koncu le prišel do zadetka. Komaj sem se dobro umiril, prečekiral sveže prispela sms sporočila, že je Hernandez v 69. minuti lepo podal do Rooneya, kateremu ni bilo pretežko, z natančno odmerjenim strelom, doseči tretjega zadetka letošnje Lige prvakov.

Rooney kot ga poznamo se je definitivno vrnil, v pravem trenutku oz. pred odločilnimi srečanji v državnem prvenstvu, kjer Manchester United čakata derbija proti Arsenalu in Chelseju, ki jih je zadnji tudi premagal, ter povratnem srečanju oz. velikem finalu Lige prvakov. Do konca srečanja je Manchester United zanesljivo kontroliral posest žoge, Sir Alex Ferguson je z menjavami počasi zapiral srečanje in hranil moči nekaterih prvotimcev za prihodnost. Povratno srečanje, kljub spoštovanju do nemškega nasprotnika, bo na Old Traffordu samo formalnost in zadnji korak proti finalu na londonskem Wembley stadionu.

Schalke 04, se bo po slabi sezoni v Bundesligi oz. domačem prvenstvu, kjer trenutno zaseda skromno 10. mesto, lahko posvetil finalu pokalnega tekmovanja, kjer jih čaka drugoligaš Duisburg, medtem ko je Liga prvakov oz. udeležba/uvrstitev v njeno polfinale, eno od pozitivnih presenečenj sezone.

Zapis je bil objavljen 26.04.2011 ob 23:30 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.