Zapisal izmisljeni | 30.09.2010 - 12:03 - Kategorije: sezona 2010-11

V drugem delu drugega kola Lige prvakov, kot bi lahko poimenovali sredine tekme, so se pomerile ekipe iz skupin A,B,C in D, pri čemer sem po daljšem času spet stavil.

l

Skupina A

Tottenham – Twente 4-1 Domači trener Harry Redknapp je pred tekmo, v pomanjkanju defenzivcev, napovedal totalno ofanzivo, pri tem pa izpostavil svojo last minute okrepitev Rafaela Van Der Vaarta, ki naj bi vodil peteline v boj, a razplet je bil samo delno po njegovih napovedih. Prvo priložnost za zadetek so imeli gostje, a je bil v 12. minuti srečanja kostaričan Bryan premalo zbran. Z enakimi težavami oz. nezbranostjo se je vbadal tudi Tottenham, ki je imel kar nekaj lepih priložnosti za gol, katerih pa ni izkoristil, med drugimi je v 41. minuti srečanja, penal zastreljal Rafael Van Der Vaart, potem ko je gostujoči kapetan Peter Wisgerhof z rokoborskim prijemom v svojem kazenskem prostoru podrl soimenjaka iz nasprotnega moštva, Petra Croucha. V drugem polčasu pa je Tottenham le kronal svojo boljšo igro, in očitno je imel čarovnik Harry ob polčasu v slačilnici spet eden tistih motivacijskih govorov, saj so petelini, kot imenujejo tottenahmove igralce, že v 46. minuti povedli z 1-0. Huddlestone je z diagonalno podajo našel Croucha, ki je z glavo podal v kazenski prostor, tam pa je Rafael Van Der Vaart z lepim volejem domače popeljal v toliko pričakovano vodstvo. Že v 51. minuti je spet izvrstni Gareth Bale prodrl v gostujoči kazenski prostor, kjer je Roberto Rosales storil prekršek in sodnik  Terje Hauge je dosodil še en penal, katerega pa je tokrat izvedel Roman Pavlyuchenko in povišal vodstvo na 2-0. V 56. minuti se je nadaljeval golijada drugega polčasa, le da so tokrat zadeli gostje, po gužvi v kazenskem prostoru domačih je bil najspretnejši gostujoči rezervist Chadli, ki je znižal na 2-1. Sledila je neumnost Rafaela Van der Vaarta, ki je z nepotrebnim divjim skokom v nasprotnika dobil drugi rumeni karton oz. rdečega in izključitev. V času ko verjetno še ni prišel v notranjost stadiona in ko je večina navijačev še pizdila, je Roman Pavlyuchenko sprožil proti gostujočem golu, Kuiper pa nastavil roko in po nekajsekundnem premiselku je sodnik Hauge zaradi igranja z rokov kazenskem prostoru, dosodil še en penal, katerega je spet uspešno izvedel Roman Pavlyuchenko in povišal na 3-1. V nadaljevanju je tempo igre nekoliko upadel, a fenomenalni Gareth Bale je po levi še enkrat prodrl in zadel za končnih 4-1  ter mi dokončno potrdil zadeti par na listku. Totenham po mojih pričakovanjih, zelo dober in na dobri poti za napredovanje v naslednjo fazo tekmovanja, Twente pa prav tako po pričakovanjih, trd in neugoden nasprotnik.

Inter – Werder 4-0 V dvoboju ekip, kjer je bilo kar nekaj zvezdnikov obeh moštev odsotnih zaradi poškodb, so srečanje bolje pričeli gostje, kjer je imel portugalski napadalec Hugo Almeida lepe priložnosti za zadetek, a so te ostale nizkoriščene. Razliko med dobrim in odličnim napadalcem je nato demonstriral kamerunec Samuel Eto’o, ki je v 21. minuti izkoristil podajo Estebana Cambiassa, ki je predtem naredil tisto kar najbolje obvlada, s pritiskom na nasprotnika oz. tokrat Jensena je osvojil žogo, katero je nato že omenjeni Eto’o pospremil v gol in Inter povedel v vodstvo z 1-0. Le šest minut kasneje oz. v 27. minuti je spet udaril kamerunec, po dolgi podaji Lucia je bil hitrejši in spretnejši od Prodla, z natančnim strelom pa je svojo ekipo povedel v vodstvo z 2-0. Že v 34. minuti je Eto’o asistiral Wesley Sneijderu, ki je zadel za velikih 3-0 in pri tem paru sem kar predčasno naredil kljukico za pravilno napovedan rezultat. V drugem polčasu ni bilo toliko atraktivnosti, domači strateg Benitez je svojo ekipo z menjavami še nekoliko pomladil oz. dal priložnost tistim, ki imajo bolj redko priložnosti za igro, gostujoči strateg Schaaf pa je prav tako iz igre potegnil svoje najpomembnejše igralce, v takem razmerju moči pa je v 81. minuti sledil še en zadetek. Wesley Sneijder je podal v prazen prostor za Eto’oja, ki je preigral golmana in lahkotno poslal žogo v prazen gol za končnih 4-0. Pričakovana zmaga Intera nad Werderjem, ki je enostavno preslab za enakopravno borbo z najboljšimi evropskimi klubi.

Skupina B

Schalke 04 – Benfica 2-0 Nemška ekipa, ki je imela uspešen prestopni rok, kot kaže še ni povsem uigrana, saj so njihovi rezultati v nemškem prvensvu krepko pod pričakovanji, zaradi česar so sinoči upali na štart pozitivne serije. A nasprotnik je bil vse prej kot lahek, po letih osrednjosti je Benfica, lani, navduševala v portugalskem prvenstvu in v Evropi oz. v Europa league, na njihovo žalost je poletni prestopni rok nekoliko spremenil ekipo, kjer med drugimi ni več Ramiresa, Di Marie in še nekaterih. Pred samim srečanjem si so zagotovili vsaj podaljšanje pogodbe z uspešnim Fabiom Coentraom, kar pa ni imelo posebnega učinka na samo srečanje. Domači Schalke 04 je imel v prvem polčasu kar nekja lepih priložnosti za vodstvo, a je Raul zadel vratnico, odbito žogo pa je hrvat Rakitić precej nespretno zastreljal v golmana, ob tem pa je sodnik Gianluca Rocchi razveljavil regularen gol domačih, ko je bilo kar 5 igralcev v prepovedanem položaju, vendar ne tudi Farfan, ki je nato podal do Huntelaarja, kateremu je bil zadetek razveljavljen. No, v 2. polčasu, točneje v 73. minuti pa je Schalke 04 le povedel, diagonalno podajo Lukasa Schmitza je peruanec Jeferson Farfan z diagonalnim strelom pospremil v gol in domače gledalce je prevzelo navdušenje. V 85. minuti srečanja je legendarni španec Raul nekje na sredini priboril žogo, potegnil v napad, podal na levi bok do Jonesa, ki je v kazenskem prostoru našel Klaas-Jan Huntelaarja, ki je zadel za 2-0 in potrditev domače zmage. Prav vesel sem bil za Schalke 04, ki je končno prišel do zmage in upam, da bodo sedaj nadaljevali s to željeno pozitivno serijo, ob vsem skupaj pa sem naredil še eno kljukico na listku, kjer sem iz previdnosti odigral dvoznak oz 10, za nepoznavalce zmago domačih in neodločeno.

Hapoel Tel-Aviv – Lyon 1-3 Za domače sem že zapisal, da so svoj vrh dosegli že z uvrstitvijo v to tekmovanje, a obupni rezultati Lyona v domačem prvenstvu, so jim pred tekmo zbujali apetite po točkah, mene pa prestrašili, da sem se pri sestavljanju stavnega listka izognil temu paru. V vročem vzdušju domačega stadiona odetega v rdeče barve so bolje pričeli gostje, ko je že v 7. minuti srečanja, po hitri akciji oz. podaji Kima Kallstroma, domači branilec Douglas v domačem kazenskem prostoru s prekrškom zaustavil letošnjo Lyonovo okrepitev, Jimmy Brianda. Kazenski strel oz. penal je uspešno izvedel Michel Bastos in Lyon je povedel z 0-1. V 36. minuti je Lyon izvedel strel iz kota, domača obrambna vrsta je slabo izbila, nekje na 20 metrov oddaljenosti od domačega gola, pa je z izvrstnim volejem, s 113 km/h zadel Michel Bastos, čigar gol je verjetno tudi najlepši gol 2.kola. V drugem polčasu je Hapoel zaigral nekoliko odločneje, pri tem pa je zaradi prerivanja lyonovega hrvata Dejana Lovrena in maccabijevega brazilca Douglasa, sodnik nekoliko dvomljivo dosodil penal za domače, katerega je realiziral njihov golman oz. nigerijec Vincent Enyeama. V končnici, ko je bilo spet nekoliko bolj napeto in zanimivo je bosanski reprezentant Miralem Pjanić zadel za 1-3 in Lyon je v Ligi prvakov vknjižil še drugo zmago ter obdržal vodstvo v skupini, za razliko od francoskega prvenstva, kjer ima enega najslabših začetkov prvenstva.

Skupina C

Valencija – Manchester United 0-1 Na presenečenje vseh je Valencija po poletni prodaji svojih dveh najboljših igralcev, v španski La ligi, po odličnih igrah v prvih petih kolih prevzela vostvo na lestvici, vmes pa navdušila še v prvem kolu tega tekmovanja, a pravi izpiti šele prihajajo. Eden takšnih je bilo gostovanje Manchester Uniteda, ki ima težave s sex-afero lani svojega najboljšega igralca Wayne Rooneya, kateri je prav zaradi tega in ne nekakšne domnevne poškodbe ostal doma v Manchestru. Sir Alex Ferguson je Rooneya pusil, da razčisti sam s sabo, saj je v tej sezoni neprepoznaven oz. v obupni formi, namesto tega pa je dal vso svobodo bolgarskemu napadalcu Dimitru Berbatovu, ki je v angleškem prensvu v šestih tekmah dosegel šest golov. Prav Berbatov je bil najnevarnejši gostujoči igralec, pri domačih je ta vloga pripadla letošnji okrepitvi Robertu Soldadu, vendar pa v precej nezanimivi tekmi rajši ne bi nikogar izpostavljal. Ko je bilo v 80. minuti še 0-0 sem z velikim zadovoljstvom naredil kljukico pri še enem paru, saj sem tej tekmi napovedal manj kot tri gole in samo neverjetni dogodki bi to lahko preprečili. No, v 85. minuti pa je Nani prodrl po desnem boku, podal do rezervista Federica Machede, za katerega je bil to prvi dotik z žogo na srečanju, ta je podaljšal pred kazenski prostor do še enega rezervista Javierja Hernandeza, ki je streljal in zadel za vodstvo z 0-1. Grahek oz. Chicharito, kot je vzdevek Hernandeza, je s tem zadetkom zagotovil Manchester Unitedu prvo gostujočo zmago v sezoni, saj so v angleškem prvenstvu, vse tri odigrali neodločeno in komaj čakam naslednji mesec, ko si grem ogledat njihovo domačo tekmo na Old Traffordu.

Glasgow Rangers – Bursaspor 1-0 Dvoboj, ki je bil v senci prvega para, po pričakovanjih ni navdušil in tudi tukaj sem preventivno odigral dvoznak oz. 10, torej zmaga domačih in neodločeno. Vikend tekma v škotskem prvenstvu me ni prepričala oz. me je prepričal samo rangersov hrvat Nikica Jelavić, ki pa nima pravice nastopa v Ligi prvakov, zaradi česar sem imel kar nekaj pomiselkov, a 10 bi se moralo obdržati. Že v 18. minuti srečanja je po uvodni dominanci, Whittaker z diagonalno podajo našel Broadfoota, ki je z glavo podal pred gol, od tam pa je za vodstvo z 1-0 zadel Steven Naismith.Eksplozija veselja na Ibrox parku, kjer zadnja leta v evropskih tekmovanjih ni bilo preveč razlogov za veselje, a tokrat so domači uspeli zadržati prednost do konca in z novimi tremi točkami postali celo vodilni v skupini. Bursaspor je spet razočaral in očitno je, da ne sodijo v to druščino, najboljših v Evropi.

Skupina D

Rubin Kazan – Barcelona 1-1 Ruske ekipe so znane po dobrih rezultatih na domačem terenu, saj goste ponavadi utrudijo dolga potovanja, morebitni mraz in ostali dejavniki, Barcelona pa je tam gostoval že pred slabim letom in igrala samo neodločeno PREVERI. Tokrat je bila brez poškodovanega čarovnika Messija, ki je v španskem po brutalnem štartu Ujfalušija, zahvaljujoč argentinčevi gumijasti nogi, le lažje poškodovan, čeprav bi lahko prišlo do zloma oz. težje poškodbe. Sama tekma je bila precej nezanimiva, bolje pa so pričeli gostje, a je Pedro v 12. minuti, po hitri barcelonini akciji in podaji Davida Ville, zadel samo prečko. V 30. minuti pa je na štadionu v Kazanu završalo, saj je sodnik po prekršku Dani Alvesa nad Vitali Kaleshinom dosodil penal, katerega je nato uspešno realiziral ekvadorec Christian Noboa in domače povedel v vodstvo z 1-0. Precej slaba tekma se je nadaljevala brez večjih razburjenj, v drugem polčasu pa je Barcelona izvedla eno svojih tipičnih, hitrih akcij, Andres Iniesta je prodrl v kazenski prostor, kjer je ob minimalnem dotiku roke gruzijca Lasha Sulukvadzeja padel in sodnik je dosodil precej dvomljiv penal, katerega je v 60. minuti srečanja realiziral David Villa. Neposredno po izenačujočem zadetku je na presenečenje mnogih v igro vstopil že omenjeni Lionel Messi, ki je se v recimo mu rekordnem času vrnil na igrišča, čeprav bi bil lahko ob pomanjkanju sreče, odsoten več mesecev. No, tudi on ni pripomogel k kvalitetnejši tekmi, kjer je bilo do konca srečanja na obeh straneh nekaj priložnosti za zadetek, a do sprememb izida le ni prišlo, še najbližje temu pa je bil v finišu tekme nigerijec Obafemi Martins, vendar je njegov strel zaustavila vratnica. Tudi ta tekma, se je končala po mojih napovedih, saj sem na stavnem listku odigral 10, torej zmago domačih in neodločeno, za dobitek pa sem potreboval še eno tekmo.

Panathinaikos – FC Kopenhagen 0-2 Grški predstavnik je v uvodnem delu prvega kola pokazal, da ima kvaliteto, a je bil nasprotnik enostavno prekvaliteten, medtem ko so gostje v prvem kolu precej presenetljivo osvojili tri točke in ker je splošno znano, da je težko izvleči ugoden izid na vročekrvnih grških in turških terenih, sem na stavnem listku kot zadnji par odigral zmago Panathinaikosa. Pred samim srečanjem so domači navijači še enkrat več dokazali, da je pri njih nogomet ena največjih strasti, v takšnem afektu oz. zaslepljeni z nogometno strastjo pa so se spopadli z gostujočimi navijači in dva od njih zabodli z noži. Pa, da ne bi dajal preveč pozornosti tem neljubim dogodkom, se bom osredotočil na tekmo, ki mi je porušila vse prej, pravilno napovedane tekme in odnesla denarce. Začetek je bil zelo dober, že v 25 sekundi srečanja je Djibril Cisse sprobal svoj udarec z velike oddaljenosti, vendar je bil gostujoči golman na mestu. V 28. minuti pa je Jesper Gronkjaer z enim svojih izvrstnih pasov, podal v prazen prostor, kjer je senegalec s francoskim državljanstvom Dame N’Doye bil hitrejši od obrambne vrste domačih in domačega golmana Tzorvasa ter mimo njega s približno 30-ih metrov zadel v prazen gol. V 37. minuti je neugodni N’Doye spet prodiral, vendar ga je tokrat s prekrškom zaustavil brazilec v domačih vrstah, Gilberto Silva, ki je za ta prekršek prejel rumeni karton. Prosti strel za goste je s približno 25-ih metrov izvedel Martin Vingaart, ki je z natančnim strelom zadel za visokih 0-2 in vročekrvni grki na tribunah olimpijskega stadiona so za trenutek obnemeli. V drugem polčasu je nezaustavljivi N’Doye že v 48. minuti srečanja spet krenil v hiter nasprotni napad, domačemu Gilbertu Silvi pa ni preostalo drugega kot z namernim igranjem z roko, zaustaviti napada, zaradi česar je prejel še drugi rumeni karton oz. rdečega in bil izključen. Številčno oslabljeni Panathinaikos zatem ni imel realnih možnosti za preobrat oz. vsaj izenačenje in danski FC Kopenhagen je zasluženo vknjižil še eno zmago, se zavihtel na vrh lestvice te skupine in mi uničil stavni listek.

Zapis je bil objavljen 30.09.2010 ob 12:03 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.