Zapisal izmisljeni | 29.09.2010 - 11:55 - Kategorije: sezona 2010-11

Nadaljuje se najmočnejše nogometno klubsko tekmovanje imenovano Champions league oz. Liga prvakov, kjer so tekme drugega kola odigrali v skupinah E,F,G in H.

l

Skupina E

Basel – Bayern 1-2 Da Bayernova stroka zaupa nizozemskemu trenerju Luisu Van Gaalu, kljub slabšim rezultatom v štartu sezone, je dokazala s podaljšanjem pogodbe do leta 2012, o čemer bom nekoliko več zapisal v nadaljevanju, pred tem pa sam obračun. Domača ekipa, ki jo vodi bivši bayernov igralec Thorsten Fink, je povedla v 18. minuti, v akcijo za prvi zadetek na srečanju pa sta bila vpletena dva bivša igralca bundesligaških igrišč. Marco Streller, ki je izvrstno podal s peto, je igral za Stuttgart in Koln, strelec za 1-0, Alexander Frei pa uspešno zadeval za Dorussio Dortmund. Domače vodstvo je nato trajalo do 56. minute, ko je bil v domačem kazenskem prostoru s prekrškom zaustavljen nemški wunderkid Thomas Muller, zanesljivi izvajalec kazenskega strela oz. penala pa je bil Bastian Schweinsteiger. Gostujoča ekipa je nato do zmage prišla v tistem klasičnem germanskem slogu, z golom v zadnjih trenutkih tekme, ko je Holger Badstuber podal v kazenski prostor, kjer je pri drugi vratnici do žoge prišel Schweinsteiger in s svojim drugim golom na srečanju postavil končnih 1-2. Nekoliko težja zmago kot je bilo za pričakovati, a važne so točke in Bayern jih ima po prvih dveh kolih že šest, pri čemer so ublažili razočaranje iz domačega prvenstva, kjer jim ne gre najbolje. Domači poraz proti presenečenju prvenstva Mainzu, pred dnevi, je bil verjetno vrh domače krize, za razliko od ostalih klubov pa so pri Bayernu podprli trenerja z novo pogodbo in verjamem, da bo bavaraski velikan spet najboljši ko bo najpotrebneje. V Ligi prvakov jim kaže odlično, Bundesliga je še dolga in nasprotnikom bo tempo verjetno nekoliko padel, pri Bayernu pa se bodo verjetno končno razigrali tudi napadalci, ki so zaenkrat z mizernim učinkom. Olić, Gomez in Klose zo skupaj zbrali le en gol.

Roma – CFR Cluj 2-1 Prav dobro se spomnim obračuna ispred dveh let, če se ne motim, ko so gostje prav v tem tekmovanju presenetil domače, pri čemer je bil brazilec Juan Emmanuel Culio dvakratni strelec.  No tudi tokrat bi se lahko tako razpletlo, a je sebični Lacina Traore zadel prečko, namesto da bi podal do heroja izpred dveh let, Culia, ki bi z lahkoto zadel prazen gol. Treba je priznati, da je bila Roma kljub vsemu mnogo boljši nasprotnik, ki je nizal ofenzivne akcije, šele v 69. minuti pa je po kotu Pizzara oz. podaji na rob kazenskega prostora, zadel francoski branilec Philippe Mexes in Romo povedel v vodstvo z 1-0. Samo dve minuti kasneje oz. v 71. minuti je sledil vrhunec tekme za katerega je poskrbel Daniele De Rossi, ki je točno s sredine, s 50-metersko natančno odmerjeno podajo, v konici napada našel rezervista Marca Borriella, ki je iz obrata, z volejem zadel za 2-0.  Gostje iz Romunije so v 78. minuti uspeli znižati na 2-1, po prostem strelu in podaji s strani, je bil v kazenskem prostoru domačih najvišji in najspretnejši Ionut Rada, ki je z glavo zadel za 2-1. Ker do konca tekme ni bilo spremeb rezultata je Roma osvojila vse tri točke in verjetno zasilno pogasila požar v notranjosti ekipe oz. napetosti med kapetanom Tottijem in trenerjem Ranierijem. El capitano je namreč po prvem kolu oz. porazu obtožil trenerja za predefanzivno taktiko, ta pa mu je v prvenstvu vrnil z zamenjavo v derbiju proti Interu, kjer je Totti nato jezno zapustil stadion, ne da bi se veselil zmage, katero je prinesla njegova zamenjava oz. Mirko Vučinić z golom v zadnjih trenutkih tekme. Kmalu bo Rim spet gorel.

Skupina F

Chelsea – Olyimpique Marseille 2-0 Domača ekipa je pretekli vikend doživela prvi poraz v sezoni, saj jih je z 1-0 premagal bogataški konkurent Manchester City, kar je vneslo nekoliko nemira v domače vrste. Gostujoča ekipa s trenerjem Didier Deschampsom, ki je v sezoni ‘99/2000 igral za bluese oz. Chelsea je upala na uspeh prav zaradi zamajanega oz. prekinjenega uspešnega niza, a je domači kapetan John Terry že v 7. minuti, po podaji Maloude iz kota, z nogo zadel za 1-0 in Chelsea je bil spet tisti stari. Nevaren, napadalen, agresiven, zaradi česar so se domači napadi kar vrstili, v enem takšnih pa je po podaji Essiena, v svojem kazenskem prostoru z roko igral Stephane Mbia, zanesljivi strelec iz penala pa je bil Nicolas Anelka. V nadaljevanju ni bilo več zadetkov, prav tako pa je tempo srečanja upadel in Chelsea je dokaj komfortno osvojil nove tri točke, Olyimpique Marseille pa bo moral za morebitni uspeh prikazati veliko več.

Spartak Moskva – Žilina 3-0 Povsem v senci prvega dvoboja te skupine sta se pomerila domači, ruski predstavnik in gostujoči, slovaški predstavnik, za katerega sem že zapisal, da je svoj maksimum dosegel z uvrstitvijo v to tekmovanje. Srečanje, ki je bilo odigrano pred ostalimi, kot je to že v navadi, ko gre za srečanja na skrajnem vzhodu Evrope, pri tem pa je bil vodilni gol dosežen v 34. minuti, ko je iz kota podal brazilec Alex, njegov rojak Ari pa z glavo zadel za 1-0. V drugem polčasu oz. 61. minuti je sledila hitra akcija domačih, kjer je po levi prodrl in v kazenski prostor podal Kirill Kombarov, strelec prvega gola Ari pa je bil na drugi vratnici najspretnejši in Spartak je povedel z 2-0. V 89. minuti je sledila podobna akcija kot pri drugem zadetku, tokrat v koprodukciji rezervistov, saj je z leve tokrat podal argentinec Cristian Maidana, ki je v igro vstopil v 84. minuti, v kazenskem prostoru pa je bil najspretnejši brazilec Ibson, ki je v igro vstopil 67. minuti srečanja in Spartak je imel že 3-0. To je pomenilo, da je ruski predstavnik začasno zavzel vodstvo v skupini s šestimi točkami iz dveh tekem in z veliki možnostmi za napredovanje v naslednjo fazo.

Skupina G

Ajax – AC Milan 1-1 Dvoboj slovitih predstavnikov evropskega nogometa je bila tekma dneva, pri tem pa sta kot igralca gostujoče ekipe, na nekdaj domači stadion prispela tudi bivša ajaxovca Clarence Seedorf in Zlatan Ibrahimović. Po uvodnem tipanju je za val navdušenja poskrbel domači ofenzivni dvojec, saj je v 23. minuti, urugvajec Luis Suarez s preigravanjem osmešil Alessandra Nesto, mu podal žogo med nogami in prebil gostujočo zadnjo linijo, nato pa podal v kazenski prostor, kjer je maročan Mounir El Hamdaoui zadel za 1-0. Vodstvo domačih pa je trajalo samo do 37. minute, ko je Pirlo podal do Seedorfa, ta pa lepo do Ibrahimovića, ki je atraktivno, v stilu Katate kida zadel za 1-1, kar je bil njegov že tretji gol v letošnji Ligi prvakov. V drugem polčasu ni bilo sprememb rezultata, eden najzaslužnejših za to pa je razvajeni Robinho, ki je kar nekajkrat zgrešil nezgrešljivo.

Auxerre – Real Madrid 0-1 Mali francoski klubič, ki zadnjih šest tekem ne pozna zmage, se je nekoliko presenetljivo znašel med evropsko elito, kjer je tokrat gostil enega najelitnejših predstavnikov. Španski Real Madrid je namreč najuspešejši evropski klub v tem tekmovanju oz. Ligi prvakov in predhodnicah, katere so osvojili že kar devetkrat, trenutno pa pod Mourinhovim vodstvom ubada z neučinkovitostjo napadalcev. Nič presenetljivega bi rekli njegovi mnogoštevilni nasprotniki, a Real po mojem mnenju vseeno igra ofenzivno in precej atraktivno, dejansko pa je še daleč od barceloninega stila, predvsem pa njene učinkovitosti. Tudi tokrat so madridisti uspeli dosečil le en na srečanju, potem ko so bili skozi celotno srečanje boljši nasprotnik, je v 81. minuti, po podaji rezervista Ozlila zadel Angel Di Maria in Realu prinesel še eno minimalno zmago oz. tri točke. Zanimivo bo spremljati dogajanje v kraljevskem klubu, kot ga tudi imenujejo, saj so razpeti med dvema željama, atraktivnosti in učinkovitosti, po kateri so nekdaj sloveli, pa jo je iluzorno pričakovati od trenerja Mourinha in uspešnosti, pa kateri je slednji znan.Tokrat so dobili uspešnost, o atraktivnosti in učinkovitosti pa ni bilo govora, čeprav so igrali s tremi napadalci, Benzemo, Higuainom in Ronaldom, vendar pa so imeli na sredini igrišča tri garače  Xabi Alonsa, Khediro in Lassana Diarraja. Slabo povprečje poskusov in izkoristka se nadaljuje, 105. poskusom in le 6. golom v tej sezoni je sinoči  dodano še 13 poskusov in samo en gol, vendar pa vse to zasenči vseh šest točk v najelitnejšem klubskem tekmovanju, Ligi prvakov in Mourinho je bil v Real pripeljan zaradi uspeha.

Skupina H

Partizan – Arsenal 1-3 V taboru beograjčanov so se hrabrili in računali na nesigurnost Arsenala, ki naj bi jo imeli gostje zaradi poraza proti West Bromwich Albionu, pred dnevi v angleškem prvenstvu in pa zaradi številnih poškodb njihovih zvezdnikov, med drugimi tudi Cesca Fabregasa, golmana Almunie in še nekaterih pomembnih igralcev. Izkazalo se je, da so bile to le pobožne želje, saj je v uvodu nesigurni Arsenal, v prvem resnejšem napadu povedel. V 15. minuti je namreč prodrl Andrey Arshavin, ki je podal do mladega Jacka Wilshera, ta pa nazaj do ruskega reprezentanta, ki je s strelom z 10-ih metrov Arsenal povedel v vodstvo z 0-1. V 33. minuti je sledila neumnost gostujočega igralca, saj je Denilson brez potrebe v kazenskem prostoru igral z roko, iz kazenskega strela oz. penala pa je zadel brazilski srbin Cleo in izenačil na 1-1. V drugem polčasu je v 56. minuti, domači branilec Marko Jovanović in ne Milan kot je celo tekmo ponavljal naš pametni komentator, v svojem kazenskem prodtoru podrl gostujočega napadalca Chamakha, zaradi česar je dobil rdeči karton oz. izključitev, Arsenal pa penal. Najboljši igralec srečanja Andrey Arshavin je streljal močno, vendar je domači golman Vladimir Stojković in ne Stojanović, kot je nekajkrat ponovil naš pametni komentator, je odbranil strel iz na tribunah stadiona je završalo. Pozabil sem še pohvaliti domačo publiko, ki je pred prečanjem priredila kar atraktivno koreografijo, a jim to ni preveč pomagalo, saj je Arsenal oslabljeno ekipo domačih še nekoliko bolj napadel, pri tem pa je v 71. minuti srečanja v kazenski prostor domačih, z desne podal Tomaš Rosicky, visoki maročan Marouane Chamakh  je s strelom z glavo zadel prečko, nato pa odbito žogo z nogo potisnil v mrežo in Arsenal je bil ponovno v vodstvu. V 82. minuti je po kotu gostujoče ekipe, francoska naveza, če se lahko izrazim po filmsko, poskrbela za povišanje rezultata na 1-3, po podaji Samira Nasrija pa je s strelom z glavo zadel Sebastien Squillaci. Samo 2. minuti kasneje je bil dosojen še en penal, katerega pa tako kot pri gostih, ni uspel realizirati heroj domačih navijačev Cleo in priložnost za morebitni zadnji juriš partizanov je ostala utišana s strani golmana topničarjev.

Braga – Šahtar 0-3 Dvoboj ekip, kjer prevladujejo brazilci, so dobili gostje pri katerih so bili pri vseh golih vpleteni prav južnoameriški virtuozi. V prvem polčasu je imel pobudo Šahtar, vendar pa so imeli domači nekoliko boljše priložnosti za gol, ki pa so na njihovo žalost ostale neizkoriščene. V drugem polčasu je v 56. minuti sledila prva uspešna akcija gostov, Douglas Costa je z lepo podajo v prazen prostor, našel Luisa Adriana, ki je s približno 10-ih metrov zadel za 0-1, v 72. minuti pa je sledila še ena podobna akcija, ko je Douglas Costa spet podal v prazen prostor, Luis Adriano pa ponovno zadel in Šahtar je vodil z 0-2. V finišu tekme oz. v 90. minuti je domači igralec Paulo Cesar v domačem kazenskem prostoru storil prekršek nad gostujočim brazilcem Willianom, zaradi česar je sodnik dosodil penal, katerega je realiziral Douglas Costa in svoji ekipi zagotovil zmago z 0-3 oz. potrdil nove tri točke.

Zapis je bil objavljen 29.09.2010 ob 11:55 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.