Zapisal izmisljeni | 22.04.2010 - 17:47 - Kategorije: sezona 2009-10

Dvoboj v senci, bi lahko zapisal, čeprav gra za dva velikana svojih prvenstev, nemškega in francoskega, kar pomeni hkrati tudi evropskega nogometa. Nemški Bayern je bostil francoski Lyon in obetala se je še ena nogometna poslastica.

baylyo

Bayern – Lyon 1-0

Domači Bayern je bil pred dvobojem v izvrstni formi, kar dokazali tudi njegovi rezultati, na spektakularen način izločitev slovitega Manchester Uniteda  iz Lige prvakov, prevzem vodstva v domači Bundesligi, kjer je v zadnjem kolu grdo stradal Hannover, za ogrevanje pred obračunom z Lyonom, so dosegli kar sedem golov oz. zmagali s 7-0, trener Luis Van Gaal pa je po tej tekmi celo izjavil, da so se zelo lepo zabaviali in razveseljevali publiko, pri tem pa niso porabili preveč moč. A nič kaj zabavna ni bila nova sex-afera, tokrat francoska nogometna/sex afera, kjer naj bi se bayernov playmaker, francoz Franck Ribery, pred časom zapletel z mladoletno prostitutko, afera pa je udarila šele pred dnevi in skazila mir Bayerna oz. družinski mir Riberya, čeprav naj bi mu žena Wahida, takoj oprostila. Tudi izostanek Van Bommela in Badstubera, zaradi kazni kartonov, nista toliko polnila nogometne vesti kot opisana afera in mnogi so bili prepričani, da bo pustila posledice. Bayernovo 13. polfinale v evropskih tekmovanjih je kar klicalo po nesreči, saj je v goste spet prihajala francoska ekipa, prejšnja Bordeaux je tu, v četrtem kolu LP celo zmagala. No, Lyon je pred tem srečanjem, svojo prvenstveno bitko za vrh že nekako zaključil, saj je po mojem nmnenju zaostanek za liderjem previsok, na večurno popotovanje z 10. minibusi, saj je bil zaradi famoznemga islandskega vulkana še vedno močno moten letalski promet, pa se je odpravil z mislimi na veliko finale oz. na izločitev še enega favorita. Dolgotrajna pot od Lyona do Munchena naj bi pustila sledi tudi na nogometaših Lyona, a vsaj v uvodu tekme se to ni poznalo. Gostje so namreč zaigrali, v vse priljubljenejšem igralnem sistemu, 4-2-3-1, domači Bayern pa v tistem klasičnem 4-4-2, namesto Badstubera je zaigral Contento, namesto Van Bommela pa hrvat Pranjić. Priznam, da zaradi takšne in drugačne utrujenosti nisem mogel preveč pozorno gledati tekme, vendar prisiljeni kriki komentatorja, ki očitno stavi na takšen način komentiranja, mi niso dali miru. V 37. minuti srečanja sem odprl oči in videl rdeči karton/izključitev nervoznega in očitno z afero zamajanega Riberya, ki je bil za svoj grob start nad Lisandro Lopezom, upravičeno kaznovan, poleg sigurne odsotnosti s povratne tekme, pa mu “visi” tudi morebitno veliko finale. UEFA zna biti stroga, čeprav menim, da bo kaznovan samo z eno tekmo prepovedi. We’ll see. No, prvi polčas se je končal brez zadetvo, v drugem pa je domači trener poskušal nekoliko zamašiti luknjo v zveznem delu z novim igralcem, ukrajincem Tymoschtschukom, ki je zamenjal heroja prejšne faze tekmovanja, hrvaškega napadalca Ivico Olića. V nadaljevanju oz. v 51. minuti srečanja je Jeremy Toulalan storil precej nepotreben/naiven prekršek, v 54. pa še bolj nespametnega in nepotrebnega, zaradi česar je v roku treh minut dobil dva rumena kartona oz. rdečega/izključitev. Bayern je začutil priložnost in krenil v ofanzivo, gostujoči trener Claude Puel pa je poskušal nastalo situacijo keregirati z zamenjavo v kateri je bosansk ireprezentant Pjanić zapustil igro, namesto njega pa je vstopil Jean Makoun. Že v 63. minuti je po seriji domačih napadov, do žoge prišel glavni in odgovorni na igrišču, Arjen Robben, z desne streni krenil proti golu in z nekaj več kot dvajsetih metrov udaril proti golu, žogo/projektil, pa je rahlo preusmeril domači napadalec Thomas Muller in Bayern je povedel z 1-0. Robben oz. mož s steklenimi nogami je ponovno udaril in svoji ekipi priigral prednost, ki bi bila na koncu lahko odločilnega pomena, tako kot njegov zadnji gol v tem tekmovanju oz. v prejšnji fazi. Do konca srečanja sem nadaljeval s spanjem, a po novicah, k isem jih prebral, je bil Bayern veliko boljši nasprotnik, čeprav je bil spet eden glavnih trenutkov, rdeči karton/izključitev nasprotnega igralca, Lyon pa naj bi deloval čisto razglašeno, precej podobno kot poraženec prejšnega večera in očitno ognjenik/vulkan Eyjafjallajökull kroji evropski nogometni vrh, kjer pa ni še nič dokončnega. Kljub porazu ima francoski Lyon v povratnem srečanju na domačem stadionu Gerland, lepe možnosti za napredovanje, še posebaj zaradi oslabljenosti nasprotnika oz. kazni Riberyu, ki so ga izdali živci. Na drugi strani je pri Lyonu, kolikor sem uspel videti, solidno odigral še en grešnik razvpite francoske nogometne/sex afere, Sidney Govou, ki si je podobno kot Ribery, privoščil isto prostitutko, vendar bo za razliko od njega igral na povratni tekmi, kjer pa zagotovo ne bo tragika te prve tekme, Jeremy Toulalana. Vse je še odprto, razen če se po vulkanu in prostitutki ne pojavi še kakšna bizarnost …..

Zapis je bil objavljen 22.04.2010 ob 17:47 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.