Zapisal izmisljeni | 1.04.2010 - 10:06 - Kategorije: sezona 2009-10

Še zadnji dve četrtfinalni tekmi v letošnji Ligi prvakov, derbi dneva Arsenal – Barcelona in pa medijsko zapostavljena Inter – CSKA Moskva.

Prvo so najvaljali kot tekmo za vse nogometne romantike, saj naj bi se udarili dve ekipi, ki naj bi igrali/gojili najlepši klubski nogomet, ob tem pa je šlo za obračun proti bivšim klubom, saj je Arsenalov playmaker in hkrati najboljši igralec Cesc Fabregas nogometno vzgojen prav v Barceloni, Barcelonin napadalec Thierry Henry pa je postal legenda v Arsenalu, kjer je postal njegov najoljši strelec vseh časov …. Druga, tista zapostavljena je privlačila verjetno samo navijače Interja oz. njihovega trenerja Mourinha ter rusko javnost, saj je bilo pričakovati, da bo šlo za neatraktivno tekmo z malo golov oz. povsem nasprotno kot prvo, romantično ….

cl

Arsenal – Barcelona 2-2

Gre za ponovitev finalnega obračuna Lige prvakov 2005/06, ko je Barcelona z 2-1 ugnala Arsenal, vendar od takrat sta se obe ekipi močno spremenili in s tedanjima imata le še malo skupnih točk. Zdajšnja ekipa Barcelone je sestavljena v večini od domačih igralcev, kar dokazuje tudi sinočnja postavitev, tista klasična Barcelonina 4-3-3, kjer je bil v golu Victor Valdes, centralna branilca sta bila Gerard Pique in Charles Puyol, na bokih brazilca Maxwell in Dani Alves, v odstonosti - zaradi poškodbe Inieste zvezno vrsto sestavljajo Xavi, Busquets in Keita, napadaleni trojec pa je bil tokrat Pedro, vse boljši Zlatan Ibrahimović in čudežni Lionel Messi. Tudi manager/trener Arsenala Arsene Wenger ni odstopal od svoje filozovije oz. postavitve 4-3-3, kjer je bil na golu Manuel Almunia, centralna branilca sta bila zanesljivo Vermaelen in povratnik po poškodbi Gallas, na bokih pa hitra francoza Clichy in Sagna. Vsi pristaši Arsenala so nestrpno pričakovali ali bo v zvezni vrsti lahko zaigral s poškodbami načeti Cesc Fabregas, kateri se je opomogel in je skupaj s Songom in Diabyem tvoril gibljivo zvezno vrsto, v ofanzivnem delu pa so bili Nasri in Arshavin na bokih, kot centralni napadalec pa Bendtner. Barcelona je odigrala izjemen uvod, ko je prvih 20. minut konstantno pritiskala na gol domačih, nizala priložnosti in strele na gol, a je Arsenalov golman/junak Manuel Almunia čudesno odbranil vse kar se je dalo. Domači Arsenal nikakor ni mogel razviti igre, saj mu je Barcelona dobesedno skrila žogo, redko so celo prehajali na nasprotnikovo polovico, spomnim se samo poskusa Samira Nasrija v 23. minuti, kar je bil njihov prvi strel na gol gostov. Barcelona je v tem času pretila z vseh strani in prav neverjetno je, da se je prvi polčas končal brez golov oz. z rezultatom 0-0. No, v drugem polčasu pa je po samo 24. sekundah igre Barcelona le zadela, saj je branilec Pique z lepo/dolgo podajo na desni strani našel Zlatana Ibrahimovića, ki se je izognil prepovedanem položaju, junak prvega polčasa – golman Almunia je po mojem mnenju čisto nepotrebno stekel iz gola proti žogi oz. napadalcu, “šveđanin” pa je iz zelo težkega položaja z lepim lobom zadel za 0-1. V 59. minuti srečanja je Barcelona s podobno akcijo na desni strani svoje vodstvo še povečala, saj je Xavi lepo podal do Zlatana Ibrahimovića, ki se je še enkrat izognil prepovedanemu, stekel proti golu in s približno podobnega položaja kot pri prvem golu, tokrat z močnim udarcem v bližji zgornji kot zadel za 0-2. Domači trener je v 68. minuti v igro poslal edinega angleškega igralca, ki je zaigral na tem srečanju Thea Walcotta, ki je že minuto kasneje zadel za znižanje na 1-2. Faberegas je podal do Bendtnerja, ta pa je poslal žogo v prazen prostor, kamor je pritekel hitri Wallcot in z natančnim strelom zadel za že omenjeno znižanje rezltata na 1-2. V 78. minuti srečanja je namesto strelca obeh gostujočih golov – Zlatana Ibrahimovića, v igro gostov vstopil napadalec Thierry Henry, bivši legendarni napadalec Arsenala, katerega je domača publika lepo pozdravila, ta pa jim je po koncu srečanja vrnil s podpisovanjem avtogramov. Med samo igro se ni preveč iskazal. Domače moštvo se je z golom nekoliko osvobodilo pritiska, razumljivo pa je bilo tudi da Barcelona ne more odigrati cele tekme v takšnem atomskem tempu in v finišu tekme je domači pritisk prinesel spremembo rezultata. v 85. minuti je podaja z desne prišla do Bendtnerjeve glave, ki je žogo spustil do Fabregasa v bližini, tega pa je 5 metrov od gola podrl branilec Barcelone Charles Puyol in si prislužil rdeč karton oz. izključenje, Arsenal pa je dobil kazenski strel oz. penal. Zanesljiv in hladnokrven strelec je bil Cesc Fabregas, ki je zadel za končnih 2-2, saj do konca srečanja ni bilo več golov. Glede na prikazano lahko zapišem, da je to odličen rezultat za Arsenal, saj bi Barcelona lahko že v prvem polčasu vodila z 0-5, a nogomet je takšna igra, da nikoli ne veš kaj bo prinesla tekma, čeprav nekako vem, da v povratni tekmi Arsenal nima prevelikih možnosti. Poleg superiornosti barcelone bo Arsenal povratno srečanje moral odigrati brez svojega playamakerja Cesca Fabergasa, ki je na sinočnji tekmi prejel rumeni karton, zaradi katerega oz. katerih bo moral izpustiti srečanje v rodni Kataloniji, pri domačih pa bosta prav tako zaradi kazni kartonov manjkala oba standardna branilca Charles Puyol in Gerard Pique, a to so že podatki za naslednjo tekmo.

Inter – CSKA Moskva 1-0

Tekma v senci bi lahko zapisal, čeprav je imela svoje trenutke. Oba trenerja sta postavila nekoliko previdnejši sistem igranja 4-2-3-1, pri Interu je bila zadnja linija Javier Zanetti na levi, Samuel in Materazzi kot centralna branilca, Maicon pa na desni, v sredini sta bila zadnja vezna Cambiasso in Dejan Stanković, pred njima neugodni ofenzivni trojec Pandev – Sneijder – Eto’o, v konici napada pa Diego Militio. V uvodnih minutah je pričakovano pritisnil domači Inter, vendar razen poskusov iz oddaljenosti ni bilo nekih resnejših groženj, skoraj vse akcije pa so potekale preko, zame izjemnega, Wesleya Sneijdera, ki je po nekakšni stagnaciji v Real Madridu spet razigran/razpoložen. Gotujoči igralci so poskušali tekmo spremeniti v uspavanko, pri tem pa so vse moči usmerili v sredino kjer so z zgostitvijo nekoliko omejili razigravanje Interove zvezne vrste. Prvi polčas se je tako končal brez golov in po pričakovanju mnogih z ne preveč atraktivno igro, v drugem pa je okoli 60. minute Inter prestavil v višjo prestavo in pričel nizati napade. Že v 65. minuti je takšna agresivnost prinesla spremembo rezultata saj je po podaji, koga pa drugega kot Sneijdera, s svojim prvim strelom na gol zadel Diego Militio in Inter popeljal v vodstvo z 1-0. Inter je nadaljeval z ofanzivo, gostujoči trener pa je poskušal ritem razbijati z menjavami in je v času od 69. do 75. minute opravil vse tri menjave, igro pa so zapustili Honda, Mamaev in Aldonin, namesto njih pa so vstopili mladi as Dzagoev, Mark Gonzales in pa bosanec Rahimić. Kljub nizanju napadov in nekaj lepih priložnosti za zadetek, Inter svojega vodstva ni uspel povišati in tekma se je končala z minimalno zmago domačih oz. z 1-0. Tipična italijanska zmaga, Mourinhovska brez prejetega gola, vendar povratno srečanje na umetni travi zna prinesti marsikaj, čeprav sem mnenja, da se bo Inter le prebil v naslednjo fazo, tudi zato ker na povratnem srečanju za CSKA, zaradi kazni kartonov ne bo mogel igrati eden njihovih najboljših igralcev, srbski reprezentant Miloš Krasić.

Zapis je bil objavljen 1.04.2010 ob 10:06 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.