Zapisal izmisljeni | 26.11.2009 - 17:35 - Kategorije: sezona 2009-10

Za nami je že peto kolo Lige prvakov in nekatere stvari so že bolj jasne ….. vsekakor pa je jasno, da napake niso več dovoljene oz. da igre postajajo vse bolj taktične, z vse manj goli in kot bi bil vedeževalec, sem napovedal, da bo večina tekem v tem, 5. kolu, z -2.5 gola na tekmo ….. izkazalo se je, da so bili samo na eni tekmi, trije ali več goli.

cl

Najprej sinočne oz. sredine tekme;

BORDEAUX – JUVENTUS 2-0 Francoski prvak je premagal še eno slovito ime evropskega nogometa, tokrat Juventus in se s 100% domačim učinkom že uvrstili v naslednjo fazo tekmovanja. Prvi polčas je minil brez zadetkov, v drugem pa je v 54. minuti srečanja, po prostem strelu oz. podaji Jaroslava Plasila v kazenski prostor, z glavo zadel brazilec Fernando in bordojce povedel v vodstvo z 1-0, v samem finišu tekme pa je po podaji iz kota, prav tako-z glavo zadel maročan Marouane Chamakh. Kot sem že navedel se je Bordeaux z novimi tremu točkami že uvrstil v nadaljne tekmovanje, pri tem pa pred zadnjim kolom tudi prvo mesto v skupini A ni več vprašljivo. Čestitke simpatični francoski ekipi, ki je za seboj postila slovita Juventus in Bayern, ki se bosta v zadnjem, 6. kolu, v Torinu pomerila za željeno drugo mesto.

BAYERN – MACCABI HAIFA 1-0 Bayern še vedno trese kriza, saj po nezanesljivosti v Bundesligi, kjer padajo proti sredini elstvice, tudi v Ligi prvakov visijo nekje med upanjem po napredovanju v naslednjo fazo in tolažilnim tekmovanjem, Eurpa league. Po še eni ne preveč prepričljivi partiji je bil mož odločitve, tisti, ki je pred pričetkom veljal za outsideja, saj je imel nemški reprezentančni dvojec Miroslav Klose-Mario Gomez prednost, prav tako, mladi Thomas Muller, podobno pa tudi italijanski reprezentant Luca Toni, ki je kasneje prišel v spor s trenerjem, kateri še vedno traja. Hrvaški borec Ivica Olić je tudi tokrat zabil enega svojih značilnih golov, ko je v 62. minuti pridno spremljal akcijo Gomeza, kateremu je gostujoči golman odbranil strel, Olić pa je pritekel do odbite žoge in jo potisnil v gol ter svoji ekipi zagotovil vodstvo z 1-0 oz. kot se je kasneje izkazalo zmago in tri točke, ki Bayern še držijo v igri za željeno drugo mesto. Vse kaže, da so dnevi nizozemskega trenerja Luisa Van Gaala šteti, saj mora ekipo v nemškem prvenstvu povesti proti vrhu, v Ligi prvakov pa v zadnjem kolu, v Torinu, premagati in izločiti Juventus.

skupina B

MANCHESTER UNITED – BEŠIKTAŠ 0-1 Angleški prvak je po treh zmagah v prvih treh kolih, v prejšnjem kolu – na domačem Old Traffordu, le ujel zaostanek in osvojil točko, ki mu je zagotovila napredovanje v naslednjo fazo, s tem pa je postalo jasno, da bo njihov trener Sir Alex Ferguson še bolj eksperimentiral s postavami. Tokrat je proti turškemu predstavniku zaigral z rezervno postavo v kateri so bili redki prvotimci, in takšno stanje je nasprotnik zelo dobro izkoristil ter že v 20. minuti z izvrstnim strelom z oddaljenosti, katerega je realiziral čilenec Rodrigo Tello, povedel z 0-1. Domači, rdeči vragi so poskušali v nadaljevnaju priti vsaj do izenačenja, Alex Ferguson je moštvu dodajal tiste standardne, vendar se do konca rezultat ni spreminjal in Bešiktaš je osvojil vse tri točke, ter se nevarno približal 2 oz. 3. mestu. Manchester United je trenutno bolj osredotočen na angleško prvenstvo, kjer lovi konkurenta za prvo mesto, v Ligi prvakov pa zajebava stavce, s svojo rezervno postavo.

CSKA MOSKVA – WOLFSBURG 2-1 V obračunu za drugo mesto so gostje pričeli bolje in že v 19. minuti je po lepi podaji Obafemi Martinsa, zadel bosanski dijamant – Edin Džeko, ki je ekipo Wolfsburga povedel v vodstvo z 0-1. Domači so nato zaigrali veliko ofanzivneje, vendar so do izenačujočega zadetka prišli šele v 58. minuti, ko je po podaji Aldonina, z glavo zadel češki reprezentant – Tomaš Necid. V nadaljevanju srečanja oz. v 66. minuti je CSKA, z izvrstnim strelom srbskega reprezentanta Miloša Krasića, prešel v vodstvo z 2-1, katerega je nato zadržal do konca srečanja in osvojil nove tri točke, s katerimi se je na lestvici izenačil prav z nemškim nasprotnikom. Zadnje kolo, ko CSKA Moskva gostuje pri Bešiktašu, Wolfsburg pa gosti Manchester united, bo dalo odgovore na to kateri moštvi gresta v naslednjo fazo Lige prvakov, katero gre v tolažilno Europa league in katero bo ostalo brez vsega.

skupina C

REAL MADRID – ZURICH 1-0 Fix dneva, saj so tudi največji optimisti vedeli, da bo švicarski predstavnik v Madridu le statiral oz. sparing partner madridskemu Realu, ki je za nekoliko komfortnejšo situacijo, potreboval zmago. To je po silnih akcijah proti golu Zuricha, kreiral Kaka, ki je lepo podal v kazenski prostor, kjer je do žoge prišel argentinski napadalec Gonzalo Higuain in zadel za 1-0, kar se je na koncu izkazalo za končni rezultat. Trener Manuel Pellegrini je po začetnih težavah in nekoliko slabših rezultatih, ponovno oboževani trener, saj je Real pred derbijem v španskem šprvenstvu – z Barcelono, tudi v Ligi prvakov, na vrhu skupine, v moštvo pa se mu po večtedenski odstonosti zaradi poškodbe vrača še Cristiano Ronaldo. Zurich je spet na mestu kamor sodi, zadnji v skupini C.

AC MILAN – OLYMPIQUE MARSEILLE 1-1 Italijanski predstavnik je na tipičen italijanski način zadržal svoje drugo mesto na lestvici, saj je po vodilnem golu, katerega je 10. minuti srečanja dosegel Marco Borriello, ki je v trenutku genialnosti osmešil gostujočo obrambo in nas spomnil na svoje zlato obdobje iz Genove leta 2007/08, le uspel preprečiti poraz. Olympique Marseille je namreč že v 16. minuti po prodoru Nianga po levi strani, z lepim plasiranim strelom argentinca Lucha Gonzalesa, izenačil na 1-1, nato pa v nadaljevanju zgrešil nekaj izjemnih priložnosti za vodstvo oz. za zmago, vključno z dvema zadetima vratnicama, ko je bil nasprotnik že premagan, italijanska sreča pa ne. Neodločen izid oz. vsaka ekipa z novo točko, ni spremenil stanja na lestvici in Milan ima še vedno točko prednosti pred Olyimpiquem iz Marseilla, ki bo v zadnjem kolu gostil Real Madrid, AC Milan pa bo gostoval pri že odpisanem Zurichu.

skupina D

PORTO – CHELSEA 0-1 V obračunu ekip, ki sta se že uvrstili v naslednjo fazo Lige prvakov je bilo za pričakovati bolj sproščeno srečanje, kjer se je odločalo samo o vrstnem redu v skupini. Prav tako po pričakovanjih, je zmagal gostujoči Chlesea, katerega v tej sezoni vodi izvrstni italijanski strateg in taktik Carlo Ancelotti, ki je v napadu našel mesta za oba izvrstna stelca, Didera Drogbo ter Nicolasa Anelko in prav slednji je v 69. minuti zadel za 0-1, kar se je na koncu izkazalo za končni rezultat. Chelsea je s to zmago svojo prednost še povečal, Poto pa je na poziciji, kjer ne more ne gor, ne dol oz. na drugem mestu.

APOEL – ATLETICO MADRID 1-1 Presenetljivo čvrsti ciprški Apoel je gostil enega od največjih razočaranj letošnje Lige prvakov oz. največje razočaranje španskega prvenstva. Atletico Madrid tudi tokrat ni uspel zmagati, v 5. minuti je Apoel celo povedel – z golom srbskega nogometaša Nenada Mirosavljevića, vendar so gostje iz  Španije, v drugem polčasu, z golom ki ga je v 61. minuti dosegel Simao, izenačili, kljub nekaterim izjemnim priložnostim pa do zmage niso uspeli priti. Neverjetno a Atletico Madrid si še vedno ni zagotovil vsaj tretjega mesta v skupini , za katerega se bo boril do zadnjega, ko bo v zadnjem-6. kolu na domačem igrišču gostil Porto, Apoel pa gostoval v Angliji pri Chelseau.

naslednje tekme, so bile odigrane že v torek 24.11.2009

skupina E

FIORENTINA – LYON 1-0 Domača ekipa se še spomni lanjskega domačega poraza proti nocojšnjemu nasprotniku in izpadu iz tekmovanja, zaradi česar so tokrat krenili zelo ofanzivno in po zadetih vratnicah v 11. in 12. minuti je Marco Marchionni v 27. minuti prodrl v kazenski prostor gostov, kjer je nad njim storil prekršek Cissokho, kazenski strel oz. penal pa je suvereno realiziral Juan Vargas. Tudi v nadaljevanju je bila Fiorentina boljši nasprotnik in je uspela zadržati vodstvo oz. zmagati, s tem pa se kolo pred koncem, prebiti na prvo mesto v skupini E, kjer je prehitela prav Lyona.

DEBRECEN – LIVERPOOL 0-1 Madžarski predstavnik je bil še vedno brez točk, Liverpool pa je moral zmagati in upati na ugodne novice iz Firenc, kjer sta igrala Fiorentina in Lyon. A najprej je bilo treba zagotoviti lastno zmago in korak k temu so naredili že v 4. minuti, ko je po dolgi podaji Fabia Aurelia, do žoge prišel Jammie Carragher, k ijo je podal pred gol, tam pa jo le nekako s ponesrečenim akrobatskim skokom, v gol potisnil mladi David Ngog. Liverpool je tudi v nadaljevanju tekme dominiral in zmaga ni bila nikoli vprašljiva, saj so bili ofenzivni poskusi domačih prava redkost. Kljub izbojevani zmagi Liverpoola, se v Firencah ni razpletlo po njihovem okusu, zaradi česar je kolo pred koncem že jasno, da “redsi” do prvih dveh mest ne morejo in se bodo že po prvem delu poslovili od najelitnejšega klubskega tekmovanja oz. se preselili v Europa league.

skupina F

RUBIN KAZAN – DINAMO KIJEV 0-0 Vzhodnoevropski derbi Lige prvakov se je pričel že ob 18.30 uri oz. pred ostalimi tekmami in po mučenju pred TV mi je kmalu postalo jasno, da je to ena najslabših /najdolgočasnejših tekem, ki sem jih gledal v zadnjem času. Prestrašenost obeh moštev, težki pogoji za igro v razmočeni/zasneženi Rusiji ali kalkulacije pred zadnjim kolom so pripomogle k temu, da se je tekma zaključila brez nekih večjih priložnosti, razen atraktivnega strela Alejandra Domingueza oz. da se je zaključila brez golov. Rubin Kazan in Dinamo Kijev ostajata na 3. oz. 4. mestu skupine F, s po točko bližje prvima dvema, ki sta medsebojni dvoboj odigrala nekoliko kasneje.

BARCELONA – INTER 2-0 Domača ekipa je zaradi poškodb igralcev zaigrala močno oslabljena oz. brez dveh največjih zvezdnikov v ekipi, Lionela Messija in Zlatana Ibrahimovića, kar pa se v igri ni poznalo, saj so takoj prevzeli pobudo in v izvrstni igri kratkih pasov nasprotnika potisnili pred svoj kazenski prostor. Že v 10. minuti je po izvedenem kotu na prvo vratnico, Thierry Henry z glavo podaljšal do Gerarda Piqueja, kateri je zadel za vodstvo z 1-0, pri tem pa se je osmešil Thiaggo Motta, ki sploh ni štartal na žogo, ki je sploh ni videl, temveč se je samo neuspešno trudil s prekrškom zaustaviti kasnejšega strelca. Priznam, da se je Gerard Pique od prihoda iz Manchester Uniteda razvil v izjemnega branilca, mnogo boljšega kot so nekateri, ki so ostali v Manchestru. Tudi v nadaljevanj usrečanja Barcelona ni odstopala od svoje filozofije oz. ofenzivnega nogometa in v 25. minuti je po lepi moštveni akciji, z desne strani podal Dani Alves, iz ozadja je na žogo naletel Pedro Elizer Rodriguez Ledesma oz. samo Pedro, ki je zadel za 2-0. Še en izvrsten mladenič iz mladinskega pogona Barcelone, ki je imela tudi tokrat v moštvu večino domačih igralcev, tokrat kar 7, za razliko od Interja, ki v svojem prvem moštvu ni imel nobenega italijana. Inter ni imel nikakršnih možnosti za preobrat, saj niso imeli ne igre, ne organizacije, ne lucidnosti, ne poskusov, skratka ničesar in Jose Mourinho ima eno najbolj dolgočasnih ekip, ki ji do najvišjega ranga manjka še veliko. Barcelona se je z zmago prebila na vodilno mesto v skupini in samo čudež jo lahko izloči iz tekmovanja, Inter pa je kljub porazu zadržal drugo mesto, katerega bo moral ohraniti v zadnjem kolu.

skupina G

UNIREA URZICENI – SEVILLA 1-0 Romunjska ekipa nadaljuje kot največje presenečenje Lige prvakov, saj je po uvodnem porazu prav proti Sevilli nanizala serijo pozitivnih rezultatov brez poraza oz. zmago in dva remija, toktat pa je po zaslugi srbskega branilca Dragutinovića iz nasprotnega moštva, zabeležila še eno zmago. Po uvodni dominanci gostujoče ekipe, je v končnici prvega polčasa je eno relativno nenevarno visoko žogo oz. podajo Pabla Brandana s sredine igrišča v kazenski prostor, srbski reprezentančni branilec Ivica Dragutinović, nespretno, z udarcem z glavo, poslal v lasten gol, in Unirea Urziceni je povedla z 1-0. Sevilla v nadaljevanju srečanja oz. v drugem polčasu ni uspela doseči gola oz. vsaj izenačiti, zaradi česar je zmaga, presenetljivo, ostala doma. Unirea Urziceni se je z novo zmago in novimi tremi točkami, povzpela na izvrstno drugo mesto, in ima lepe možnostmi za senzacionalno napredovanje.

GLASGOW RANGERS – STUTTGART 0-2 Nemška ekipa je očitno končno ujela pravo formo in je po slabem začetku, pričela nekoliko z lovljenjem prvih dveh mest. V 16. minuti srečanja je Aleksandr Hleb prodrl po levi strani igrišča, podal v kazenski prostor, kjer je bil nekoliko nespreten Pavel Pogrebnyak, pa zato toliko bolje mladi Sebastian Rudy, ki je zadel za vodstov z 0-1. V nadaljevanju je srbski reprezentat Zdravko Kuzmanović zadel še iz prostega strela, a je sodnik upravičeno – zaradi prepovedanega položaja v kazenskem prostoru, gol razveljavil. V 59. minuti pa je Kuzmanović dosegel še en gol, tokrat je 19-letni Sebastian Rudy prodrl po levi strani, podal v kazenski prostor, kjer je s približno 10-ih metrov z glavo zadel, že navedeni Zdravko Kuzmanović in Stuttgart je povedel z 0-2. V nadaljevanju je škotska hrabrost čisto poniknila in gostje bi z večjo spretnostjo Pogrebnyaka lahko dosegli še kakšen zadetek več, vendar je bilo tudi to dovolj za učvrstitev na tretjem mestu ter pripravo na zadnje kolo, katerega bodo na domačem igrišču odigrali proti drugouvrščeni romunjski ekipi, za napredovanje pa potrebujejo zmago.

skupina H

ARSENAL – STANDARD 2-0 Obračun, ki je bil podoben prvemu med tema dvema nasprotnikoma, vendar z nekoliko drugačnim koncem oz. uspešnejšim za Arsenal, ki je že od samega začetka srečanja nizal priložnosti. Akcije so se vrstile kot po tekočem traku in treba je priznati, da imajo “gunnersi” eno najatraktivnejših iger, kjer njihovi mladeniči izpoljnujejo vse zahteve trenerja Wengerja. Na njihvo žalost so se priložnosti vrstile, rezultat pa je ostajal nespremenjen vse do 35. minute, ko je dolgo podajo s svoje polovice igrišča podal Thomas Vermaelen. Žoga je preletela vse igralce, dva gostujoča branilca sta bila neodločna, Landry Mulemo je celo nespretno padel, do žoge pa je prišel Samir Nasri, ki je s približno 10-ih metrov zadel za 1-0. V nadaljevanju je sledila sodniška napaka, saj ni bil dosojen očiten prekršek v kazenskem prostoru, katerega je storil arsenalov Gallas nad Reginalom Goreuxom, v sodnikovem podaljšku pa je Denilson s strelom z okoli 30-ih metrov presenetil golmana Standarda, Sinana Bolata, ki je slabo posredoval in Arsenal je povedel z 2-0. V drugem polčasu je bila dosti podobna zgodba, z nekoliko milejšim tempom, a Standard brez svojega najboljšega igralca, srbskega reprezentnčnega strelca Milana Jovanovića, več kot zadeti dveh vratnic ni uspel. Mogoče bi se tekma razpletla povsem drugače, če ne bi bilo spet sodniške napake v korist boljše ekipe, a se ni in Arsenal je še učvrstil svoje vodstvo v skupini H, Standard pa ostaja tretji.

AZ ALKMAAR – OLYIMPIACOS 0-0 Domača ekipa je potrebovala zmago, do katere pa ji ni uspelo priti, saj so gostje iz Grčije imeli za pozitiven rezultat že remi in tega so uspeli tudi iztržiti ter s točko še enkoliko učvrstiti svoje drugo mesto na lestvici. Pred zadnjim kolom, ko gostijo v Grčiji, že zdavnaj s točkami preskrbljeni Arsenal, bežijo belgijskemu predstavniku za tri točke in imajo lepe možnosti za napredovanje v naslednjo fazo Lige prvakov, AZ Alkmaar pa mora v zadnjem kolu na gostovanju pri belgijskem predstavniku zmagati, ga s tem prehiteti na trejem mestu v skupini in se uvrstiti v tolažilno tekmovanje Europa league.

V naslednjem, zadnjem kolu bo vse jasno.

Zapis je bil objavljen 26.11.2009 ob 17:35 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.