Zapisal izmisljeni | 22.10.2009 - 12:25 - Kategorije: sezona 2009-10

Sinoči so se odigrale še zadnje tekme tretjega kola Lige prvakov; Champions league …..

lp

BORDEAUX – BAYERN 2-1 Prijatelju-stavničarju sem svetoval čisto enko, na vprašanje kdo pa sploh igra v Bordeauxu, pa sem ponovno nahvalil Gourcuffa in izpostavil odlično ekipico. No, v 6. minuti je domači branilec Ciani dosegel prvi gol na tekmi, vendar je po gostujočem kotu zadel lasten gol, a se je že v 27. minuti izkupil z novim zadetkom. Tokrat je zadel pravi gol in izenačil na 1-1, nekaj minut kasneje oz. v 40. minuti srečanja pa je borbeni Planus prišel do podaje v kazenski prostor in žogo le nekako spravil v gol za 2-1. V drugem polčasu je v 66. minuti nemški golman Butt izvajal akrobacije, žogo mu je vzel Chamakh, ta pa ga je podrl in sodnik Terje Hauge je po ogromnem/nepotrebnem igralskem vložku domačega napadalca dosodil penal. Hvaljeni Gourcuff je streljal slabo in Butt se je z obrambo odkupil, a je moral v 88. minuti braniti še en penal, ki ga je predtem zagrešil Van Buyten. Butt je obranil še drugi penal na srečanju in Jussie se je prav tako kot pred njim Gourcuff, samo prijel za glavo. Na njuno srečo je bil Bayern ta dan spet preslab in Bordeaux je osvojil vse tri točke.

JUVENTUS – MACCABI HAIFA 1-0 V tem srečanju sem navijal za goste, katerim bi privoščil vsaj točko do katere pa niso uspeli priti saj je po podaji Diega, v 47. minuti srečanja, z glavo zadel Giorgio Chellini in neatraktivnemu Juventusu zagotovil tri točke. Kar zmrazi me od dolgčasa ko slišim njihova napadalna imena Trezeguet, Iaquinta, Amauri. Nogometni hlodi.

CSKA MOSKVA – MANCHESTER UNITED 0-1 V tem srečanju sem pravilno napovedal točen rezultat, saj so gostje zaradi poškodb igralcev prispeli v mrzlo Moskvo, močno oslabljeni. V njihovem mestu sreče, kjer so postali zmagovalci Lige prvakov 2007/08 so odigrali nekoliko previdnejšo tekmo, v kateri ni bilo preveč priložnosti. Eno redkih takšnih, je v finišu tekme oz. v 86. minuti srečanja izkoristil Luis Valencia, ki je zadel po podaji Berbatova in Manchester United se z zmago in novimi tremi točkami vrača na Old trafford, kjer ga v naslednjih dneh čaka še derbi angleškega prvenstva.

WOLFSBURG – BEŠIKTAŠ 0-0 Dvoboj dveh domačih ekip, saj v Nemčiji živeča turška populacija vedno dodobra napolni nemške stadione in spodbuja svoje sonarodnjake. Tokrat so videli tekmo, kjer ni bilo zadetkov in z delitvijo točk ostaja nemški Wolfsburg na drugem mestu, Bešiktaš pa zadnji s svojo prvo osvojeno točko.

REAL MADRID - AC MILAN 2-3 Tukaj sem pričakoval gladko zmago domačih in nekaj časa je kazalo zelo dobro …. Najprej je v 19. minuti gostujoči vratar Dida nerodno potapkal žogo ob tla, da se mu je ta nato odbijala kot v fliperju in od njegovega kolena priletela do Raula, ki mu ni bilo preveč težko zadeti praznega gola. Real je kontroliral tekmo do 62. minute, ko je Andrea Pirlo z več kot 30-ih metrov opalil proti golu domačih in presenetil Casillasa, ter Milanu priboril izenačenje. Le nekaj minut kasneje oz. v 66. minuti je Ambrosini z dolgo podajo našel Pata, ki je ušel zbegani domači obrambi, Casillas je pritekel do 20-ih metrov, nato pa zbegan ni uspel/hotel reagirati z roko in tvegati izključenja, hitri Pato pa ga je obšel in zadel za 1-2. Jebemti, skoraj sem že zaspal ob tekmi, potem pa tole. No, v 76. minuti je Real priboril kot, še vedno zbegano ekipo pa je poskušal predramiti Raul, k ije stekel in hitro izvedel kot, podal do rezervista Drentheja, ki je s strelom z roba kazenskega prostora, zadel za 2-2. Stadion Santiago Bernabeu, ki bo letos gostil finalno tekmo Lige prvakov je zaživel in pričakoval še kakšen zadetek domačih, a prvi so ponovno zadeli gostje, vendar je sodnik Frank De Bleeckekere neupravičeno razveljavil njihov gol, domnevno zaradi prekrška v napadu. S starimi prdci vodeni Milan je od tiste 62. minute kraljeval na igrišču in v 88. minuti, je po podaji Seedorfa, še enkrat zadel Pato in Milanu priboril pomembne tri točke, ki so ga zavihtele na vrh lestvice skupine C.

ZURICH – OLYMPIQUE MARSEILLE 0-1 V drugem obračunu skupine C je nekonstantni Zurich gostil francoskega velikana, ki je po dominanci na igrišču povedel v 69. minuti tekme. Lucho Gonzales je z dolgo podajo našel Heinzeja, ki je zadel in svoji ekipi priboril zelo pomembne tri točke, saj domači do konca srečanja niso uspeli izenačiti in zmaga je odšla v Marseille.

CHELSEA – ATLETICO MADRID 4-0 Chelsea oz. bluesi so bluzili do 41. minute, ko je vodilni gol po akciji Lamparda in podaji Cola, dosegel Salomon Kalou, isti igralec pa je nato v 52. minuti z glavo dosegel še svoj drugi gol na tekmi. Totalno razštimani Atletico Madrid je s še enim golom potopil Frank Lampard, v sodnikovem podaljšku pa je Luis Perea zadel lastni gol in postavil končni izid 4-0. Pričakovana-lahka zmaga domačih in nadaljevanje slabih iger gostov, ki jim ne gre v nobenem tekmovanju.

PORTO – APOEL 2-1 Tudi tukaj sem pričakoval gladko zmago domačih, a Apoel je že dokazal, da zna biti nevaren in po eni takšnih svojih akcij je, v 21. minuti srečanja, domači branilec Alvaro Pereira storil napako in zadel lasten gol. Za izenačenje je v 31. minuti poskrbel domači napadalec Hulk, ki je nato v 48. minuti zadel še iz penala in Porto povedel v vodstvo z 2-1. Ker do konca srečanja ni bilo novih zadetkov je Porto, zasluženo osvojil tri točke in se učvrstil na drugi poziciji skupine D.

LIVERPOOL – LYON 1-2 Torkov derbi je bil napovedan kot tekma v kateri mora domači Liverpool zmagati, saj so predtem v vseh tekmovanjih skupaj zabeležili tri zaporedne poraze. Brez Torresa, z ne še čisto zaceljenim Gerardom, ki pa je že v 25. minuti igre, zaradi bolečin zapustil igrišče, so začeli domači bolje. Po podaji njegove zamenjave, Fabia Aurelia je v 41. minuti zadel Banayoun in redsi so prvi polčas dobili z 1-0, v drugem pa je sledil preobrat. Rezervist Gonalons je v 72. minuti po akciji iz kota in nekaj izvrstnih obrambah domačega golmana, le nekako uspel zadeti in izenačil na 1-1, drugi rezervist Cesar Delagado pa je v sodnikovem podaljšku zadel za 1-2 in Lyon s 100% učinkom osamil na vrhu skupine E.

DEBRECEN – FIORENTINA 3-4 V drugi tekmi skupine E je madžarski predstavnik gostil italijanske viole, za katere sem napovedal, da bi morali dokaj lahko zmagati, saj je razlika v kvaliteti kar precejšna. A pričelo se je povsem drugače, saj je že v 2. minuti po lepi podaji Varge, za 1-0 zadel Cvitovich. Fiorentina se ni dala zmesti in že v 6. minuti je Dainelli poslal v kazenski prostor domačih lepo povratno žogo, katero je na prvo zadel Adrian Mutu in izid izenačil na 1-1. Samo štiri minute kasneje je Mutu asistrial za Gilardina, ki je neoviran z okoli 10-ih metrov Fiorentino povedel v vodstvo z 1-2, v 20. minuti srečanja pa je Gilardino nekako prišel do žoge v kazenskem prostoru, jo podal nazaj do 20-ih metrov, kjer je bil Adrian Mutu in Fiorentina je vodila že z 1-3. Izjemni prvi polčas je še nekoliko začinila domača ekipa, za katero je v 28. minuti po slalomu med branilci gostov, z lepim strelom zadel Rudolf, vendar to še ni bilo vse. Ponovno je bil v akcijo vmešan Mutu, čigar strel je v 37. minuti, golman domačih uspel odbraniti, vendar je zatem do žoge priešl Santana in postavil rezultat prvega polčasa 2-4. Očitno je Fiorentina v drugem polčasu nekoliko spustila gas in se osredotočila na onemogočanje napadov domačih, ki so šele v 88. minuti z golom Coulibalya uspeli rezultat znižati na 3-4, za kaj več pa ni bilo časa, moči, znanja.

BARCELONA – RUBIN KAZAN 1-2 Evo ga, presenečenje dneva, čeprav sem prijatelja-stavničarja opozoil naj ne misli, da bo to lahka tekma, vendar se ni dal prepričati. Odigral je čisto 1, sam pa sem vplačal manj kot 2,5 gola in na koncu sva oba stala brez denarja. Barcelona je krenila ofenzivno in v 2. minuti srečanja, je po prodoru Messija ta padel v kazenskem prostoru in zahteval penal, kamerman je bil koncentriran še nanj, ko je na drugi strani s silovitim udarcem z okoli 30-ih metrov goste v vodstvo popeljal Aleksandr Ryazantsev. Takšen rezultat je ostal do začetka drugega polčasa oz. do 48. minute, ko je Xavi podal za Ibrahimovića, ta pa lepo ukrotil žogo in z dijagonalnim strelom izenačil na 1-1. Zame je bilo dovolj golov na tekmi, za prijatelja pa je manjkal še en Bacelone, a je po hitri akciji izvrstnega Alejandra Domingueza, zadel Gokdeniz Karadeniz in obema uničil stavne listke. Barcelona do konca tekme ni uspela izenačiti in ruski prvaki so se veselili prve zmage v Ligi prvakov, kjer so se v skupini F zadeve zelo zakomplicirale.

INTER – DINAMO KIJEV 2-2 Tudi tu gre za presenečenje, vendar Inter ni v takšni formi kot Barcelona in Dinamo Kijev je slovitejšo nogometno ime kot Rubin. Že v 5. minuti je postalo jasno, da bo to težka noč za Inter, saj je po nespretnosti domače obrambe, do žoge nekako prišel Taras Mikhalikin goste z lepim strelom povedel v vodstvo. Na 1-1 je izenačil Dejan Stanković, ki je zadel v 35. minuti srečanja, po hitrem protinapadu domačih, a že pet minut kasneje oz. v 40. minuti je domači branilec Lucio. po strelu iz kota, dosegel zadetek v lastno mrežo in gostje so na počitek med polčasoma odšli s prednostjo 1-2. Takoj na začetku drugega polčasa je v 47. minuti po strelu iz kota, na 2-2 izenačil Waleter Samuel, v nadaljevanju tekme pa je Inter neuspešno poskušal doseči še zmagoviti gol in tekmeca sta se razšla z delitvijo točk, kar je privedlo do že omenjene komplicirane situacije v skupini F, kjer imajo tri ekipe po 4 točke, Inter pa točko manj oz. 3.

GLASGOW RANGERS – UNIREA URZICENI 1-4 Nesigurni škotski velikan je že v 2. minuti srečanja povedel, ko je z roba kazenskega prostora streljal Pedro Mendes, žoga pa se je odbila od gostujočega branilca Ricarda Vilana in v loku padla v gol. Točno pol ure kasneje oz. v 32. minuti je po hitri gostujoči akciji gostov za izenačenje na 1-1 zadel Bilasco, v drugem polčasu pa je najprej v 49. minuti, žogo v lasten gol poslal Lafferty, v 59. minuti pa še McCulloch in romunska ekipa je povedla z 1-3. Končni rezultat, 1-4, je z lepo izvedenim prostim strelom z okoli 25. metrov, postavil Brandan in Unirea Urziceni se je prerinila na drugo mesto v skupini.

STUTTGART – SEVILLA 1-3 Sevilla še vedno navdušuje in tokrat so deklasirali skromni Stuttgart. Vodilni gol na srečanju je za goste, po akciji iz kota, v 21. minuti, dosegel Sebasten Squillaci, na 0-2 pa je po napaki domačega golmana Lehmana, v 55. minuti postavil Jesus Navas. Svoj drugi gol na srečanju je v 71. minuti dosegel Squillaci, ki je zadel z glavo po lepi podaji Dragutinovića in Sevillo popeljal v vodstvo z 0-3, tolažilni gol za domače pa je v 74. minuti, iz prostega strela z okoli 25-ih metrov, dosegel Elson. Pričakovana tretja zmaga Seville in pričakovano skromni Stuttgart.

AZ ALKMAAR – ARSENAL 1-1 Arsenal je ponovno navduševal s svojo igro krathih pasov, v kateri so pletli mrežo okoli domačega gola in po napaki domačih branilcev v 36. minuti srečanja so lepo/hitro akcijo izvedli rus Aršavin, nizozemec Van Perise in pa strelec, španec Fabregas. V drugem polčasu je Arsenal kontroliral tekmo, imel pobudo, nekajkrat lepo zapretil, a v 93. minuti oz. v globokem sodnikovem podaljšku je domača ekipa izvedla prosti strel s sredine, kjer je v gostujočem kazenskem prostoru do žoge prišel Pelle, z glavo podal pred gol, Mendes Da Silva pa zabil za 1-1. Nekoliko nezasluženo izenačenje, a – that’s football.

OLYMPIAKOS – STANDARD LIEGE 2-1 V obračunu dveh približno enako kakovostnih ekip so bolje pričeli gostje, ki so v 37. minuti srečanja po lepi podaji srba Milana Jovanovića v kazenski prostor, zadeli za 0-1, strelec zadetka pa je bil njihov kapetan Igor De Camargo. Pet minut kasneje oz. v 42. minuti je Luciano Galletti po sredini podal visoko žogo, najvišji v skoku je bil Konstantinos Mitroglou, ki je z glavo zadel za 1-1. Takšen rezultat je nato ostal do sodnikovega podalška oz. 93. minute ko je po domačem strelu iz kota, po zbrki, do žoge le nekako prišel rezervist Ieroklis Stoltidis in zadel za zmago z 2-1. Z novimi tremi točkami se je bratski klub Olympiakos utrdil na drugem mestu skupine H, Standard pa ostaja zadnji z eno osvojeno točko. A vse je še odprto in tako kot v ostalih skupinah bodo naslednja tri kola prinesla končne odločitve.

do takrat pa …..

Zapis je bil objavljen 22.10.2009 ob 12:25 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.