Zapisal izmisljeni | 18.09.2009 - 18:25 - Kategorije: sezona 2009-10

V torek se je pričela Liga prvakov 2009/2010 …..

Po nekoliko spremenjenem modelu kvalifikacij, kjer je klubom iz manjših/revnejših držav omogočen nekoliko lažji način uvrstitve v to elitno, nogometno tekmovanje, smo dočakali prvo kolo ….

lp

ZURICH – REAL MADRID 2-5

Švicarski Zurich se je le prebil čez kvalifikacije in v prvem kolu dočakal španskega velikana, ki je predvsem po zaslubi Gonzala Higuaina in Cristiana Ronalda zmagal z 2-5. Najdražji nogometaš na svetu je prvi gol dosegel iz prostega strela, drugega je kreiral Higuain, zadel pa Raul, tretjega pa je po samostojni akciji dosegel kar Higuain sam. 0-3 ob polčasu in ležernost gostov je prinesla domač zagon v katerem je Margairaz realiziral penal, minuto kasneje pa je Aegerter znižal na kritičnih 2-3. Po trenutkih napetosti je še en zadetek iz prostega strela dosegel CR9, končnih 2-5 pa je nekaj minut kasneje v sodnikovem podaljšku z lepim lobom dosegel Guti.

ATLETICO MADRID – APOEL 0-0

Atletico Madrid nadaljuje z zajebavanjem stavničarjev. V soboto, v španskem prvenstvu, niso uspeli premagati Racing Santanderja, tokrat pa ene najslabših ekip letošnje lige prvakov.

CHELSEA – PORTO 1-0

Chelsea v zadnjih letih ni bil nikoli preveč znan po lepi in atraktivni igri, verjetno pa se bo takšen trend tudi nadaljeval, saj je za trenerja postavljen veliki strateg in taktik, italijan Carlo Ancelotti. Njegova ekipa je zmagala s pričakovanim 1-0, gol rešitve pa je dosegel Nicolas Anelka.

OLYIMPIQUE MARSEILLE – AC MILAN 1-2

Olyimpique Marseille ima močno ekipo, vendar nima Pippa Inzaghija. Ta je prvi gol na srečanju dosegel iz prepovedanega položaja, po izenačenju Marseilla za katerega je zadel Gabriel Heinze, pa je še z drugim golom na tekmi Milanu zagotovil dragoceno zmago.

MACCABI HAIFA – BAYERN 0-3

Visoko zmago gostov je z dvema goloma v zadnjih minutah srečanja zagotovil 20-letni Thomas Muller, predtem pa je gol za vodstvo z 0-1 dosegel branilec Daniel Van Buyten. Težka a pričakovana zmaga.

JUVENTUS – BORDEAUX 1-1

Joj, kako sovražim Juventus in kako sem bil zadovoljen, ko se je uresničila moja napoved 02. Vodilini gol za domače je dosegel Iaquinta, vendar je Plašil v 75. minuti izenačil in francoska ekipa je uspela zadržati takšen rezultat do konca.

BEŠIKTAŠ – MANCHESTER UNITED 0-1

Manchester United je gostoval v negostoljubni Turčiji, kjer je edini gol na tekmi dosegel Paul Scholes, za prijatelje Pavel Školč.

WOLFSBURG – CSKA MOSKVA 3-0

Nemška senzacija lanske Bundeslige je po zaslugi genialnosti Misimovića, začetniških napak gostujočega moštva in razpoloženosti Grafita dobila s 3-0.

INTER – BARCELONA 0-0

Obračun ekip, ki sta v poletnem prestopnem roku zamenjali napadalce je bil razočaranje večera. Blaugrana – za katere je igral Ibrahimović so bili slabi, Nerazzurri – za katere je igral Eto’o pa še slabši.

SEVILLA – UNIREA URZICENI 2-0

Leta 2006 je španska ekipa z brazilskimi zvezdniki navduševala po evropskih stadionih in osvojila Pokal UEFA, romunska Unirea Urziceni pa je navduševala v romunski drugi ligi in se uvrstila v prvo rumunsko ligo. Tri leta kasneje sta ekipi odigrali medsebojni dvoboj v katerem sta španska brazilca Luis Fabiano in Renato zadela in svoji ekipi priborila zmago.

LIVERPOOL – DEBRECEN 1-0

Angleški redsi so nekaj klas boljša ekipa in skromna zmaga z 1-0, katero je zagotovil Dirk Kuyt je dosežek, ki bo šel hitro v pozabo.

LYON – FIORENTINA 1-0

Po lanjskih obračunih teh dveh ekip v katerih je bila uspešnejša francoska ekipa z 2-2 in gostujočo zmago 1-2, po katerih je osvojila željeno drugo mesto, Fiorentina pa tolažilno tretje, je tokrat ponovno zmagal Lyon. Gol za zelo pomembne tri točke je dosegel bosanski reprezentant Miralem Pjanić v 76. minuti srečanja.

STUTTGART – GLASGOW RANGERS 1-1

V dvoboju dveh, meni antipatičnih ekip, je prišlo do delitve točk. Sterilno-germansko moštvo je v vodstvo že v prvem polčasu popeljal ruski reprezentant Pavel Pogrebnyak, ki je zadel po odvzeti žogi in hitrem protinapadu. V drugem polčasu pa je protestantska ekipa iz Glasgowa uspela zenačiti. Strelec za 1-1 je bil alžirec Madjid Bougherra, domači vratar Jens Lehmann pa se je z nekaj izvrstnimi obrambami v finišu tekme le odkupil za delno krivdo pri golu.

DINAMO KIJEV – RUBIN KAZAN 3-1

Vzhodno-evropski derbi med predstavnikom Ukrajine in Rusije so dobili domači, ki so vodstvo gostov spremenili v domačo zmagoslavje. Gol Alejandra Domingueza je najprej izničil Yussuf Atanda, nato je za domače zadel še Gerson Magrao, končnih 3-1 pa je postavil Oleg Gusev.

STANDARD – ARSENAL 2-3

Belgijski šok za Arsenal po prvih petih minutah tekme, ko sta domače v vodstvo popeljala mladi Eliaquim Mangala in srbin Milan Jovanović. Na 2-1 je znižal Nicklas Bendtner, na 2-2 izenačil Thomas Vermaelen, brazilski hrvat Eduardo Silva pa je v 81. minuti zadel za 2-3. Mož odločitve je postal igralec, ki naj bi po simuliranju prekrška v kvalifikacijah, pauzirat dve tekmi, a je bil naknadno pomiloščen.

OLYIMPIAKOS – AZ ALKMAAR 1-0

Medijsko precej nezanimiva tekma v kateri je domače vročekrvne navijače, z golom v 79. minuti razveselil Vasilios Torosidis in bratskemu klubu priboril 3 pomembne točke.

Zapis je bil objavljen 18.09.2009 ob 18:25 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.