Zapisal izmisljeni | 30.07.2009 - 09:32 - Kategorije: sezona 2009-10

Nadaljujejo se kvalifikacije za ligo prvakov, tokrat so odigrali prve tekme tretjega kroga kvalifikacij, ki je v bistvu šele drugi krog, saj so v prvem krogu igrale samo štiri ekipe …. iz “žepnih držav” Malte, Andore, San Marina in pa Črne gore.

Na TV sem si ogledal tekmo Zurich – Maribor in bil prepričan, da bo švicarska ekipa premagala slovenskega prvaka in si že po prvi tekmi zagotovila napredovanje …. rezultat 2-0 ali več.

Zurich – Maribor 2-3

Zurich je pričel v skladu s pričakovanji in že v 4. minuti povedel z golom Vonlantena, kateri je pred to sezono prišel v klub kot poseojen igralec Red Bull Salzburga.  Že v 12. minuti je Maribor izenačil na 1-1, po začetniški napaki švicarskega golmana Guatellija, ki je izpustil žogo, po ne preveč nevarni visoki podaji oz. žogo podaril Tavaresu, ki je neovirano zadel za izenačenje. Zmeda v vrstah švicarske ekipe je ponovno izkoristil Tavares, ki je 22. minuti vlekel žogo po robu kazenskega prostora in nato udaril proti golu, pri tem pa se je žoga dotaknila enega od branilcev, rahlo spremenila smer in končala v švicarskem golu. 1-2 in euforija v vrstah mariborčanov ter na delu tribune, kjer so bili zvesti navijači Maribora oz. Viole. Že v 29. minuti je opisano euforijo stišal Hassli, ki je lepo globinsko žogo, dvignil preko mariborskega vratarja in izenačil na 2-2. Rezultat se nato ni spremenil do 50. minute, ko je za Maribor, udarec iz kota izvedel Zoran Pavlović. Natančno odmerjen udarec je preletel igralce v kazenskem prostoru, prevaral tragičarja tekme, golmana Guatellija in žoga je poletela naravnost v gol. 2-3, euforija na kvadrat/na kubik, gol iz kota za vodstvo 2-3. Šampioni. Na Letzigrund stadionu so švicarski navijači obnemeli, NK Maribor je njihovo moštvo ponižal in škoda, da je eden od junakov te tekme, Pavlović, v 82. minuti tako grdo zgrešil še penal. Končnih 2-3 bi moralo zadostovati za napredovanje, saj pričakujem na povratni tekmi, poln Ljudski vrt, peklensko atmosfero in s fanatičnim navijanjem nošeno mariborsko ekipo, kateri zadostuje tudi remi oz. poraz z 0-1/1-2. Dajmo Maribor.

Red Bull Salzburg – Dinamo Zagreb 1-1

Tudi to tekmo sem malo spremljal in videl najzanimivejše trenutkte, predvsem pa oba gola. Prvega je dosegla domača ekipa, ko je v 45. minuti po prodoru Tchoyia in povratni žogi v kazenski prostor, zadel veteran Alexander Zickler. V drugem polčasu je Dinamo pričel z odločnejšo igro in v 63. minuti je Moralesovo dolgo žogo proti napadalcu Mandžukiću, prestregel domači branilec Schimer, ki je želel podati svojemu golmanu, a je Mandžuklić to lepo predvidel in tekel do konca, dvignil žogo preko golmana in jo poslal v prazen gol. Rezultat se nato do konca tekme ni spremenil in v samem finišu tekme je prišlo do prerivanja v katerem je bil izključen hrvaški napadalec Mandžukić, katerega so nato avstrijski gledaci zasuli s plastenkami. Ena takšnih se je od Mandžukićeve glave odbila v stranskega sodnika, kateremu je pri tem počila arkada, v splošnem kaosu pa je zmedeni glavni sodnik odpiskal konec tekme. Ugoden rezultat hrvaškega moštva, ki je presenetilo z ofenzivno igro in nekaj lepimi priložnostmi za gol, ob tem pa bo treba počakati še na odločitev UEFE, saj kaotičen konec tekme, kjer stranski sodnik konča z okrvavljeno glavo nikakor ni v skladu s predpisi in obstaja varianta, da bo tekma registrirana z 0-3. Na tekmi je bilo tudi približno 800 navijačev Dinama, ki so imeli prepoved ogleda gostujočih tekem, a jim je nekako uspelo priti na stadion, vendar o kakšnih incidentih še ni poročil.

APOEL – Partizan 2-0

Ciprski klubski nogomet je očitno v vzponu in po lanskem dvoboju ciperske Omonie in srbske Crvene zvezde, ko je napredovalo cipersko moštvo in po zgodovnski uvrstitvi Anorthosisa v Ligo prvakov je tudi letos prišlo do cipersko-srbskega obračuna. Pred tekmo so pripadniki črno-belih napovedovali nasprotniku katastrofo kot jo je doživel njihov prejšnji nasprotnik … beri TUKAJ … a se je izkazalo se je, da “pes ki laja, ne grize” Prvi polčas je minil v dominanci Partizana, a je ostalo pri rezultatu 0-0, v drugem polčasu paje ciperska ekipa krenila po zmago. V 50. minuti so ciprčani izvedli prosti strel s približno 30-ih metrov, žoga je poletela v kazenski prostor, kjer je povsem sam ostal njihov najboljši strelec Mirosavljević, ki je s strelom z glavo zadel za vodstvo z 1-0. Gol je povsem zaustavil igro srbskega prvaka, ki je postala slaba, brezidejna, tempo pa je diktirala domača ekipa, ki je začutila veliko priložnost po še večji zmagi. V 85. minuti je gostujoča obramba naredila podobno napako kot pri prvem golu in po izvedenem udarcu iz kota je Marcin Zewlakow sam, neovirano, s strelom z glavo, zadel za velikih 2-0. Toliko hvaljena ekipa črno-belih je izgubila predvsem zaradi pristopa in podcenjevanja, posledica tega pa so bile začetniške napake, ki so jih nasprotniki kaznovali in si pred povratno tekmo priigrali težko ulovljivo prednost. Aupanje umira zadnje in moje mnenje je, da bo Partizan v povratni tekmi prikazal povsem drugačno igro oz. uspel nadoknaditi rezultat, saj je kvaliteta na njihovi strani, pri tem pa jim bo pomagala naelektrena atmosfera domačega stadiona in podpora navijačev oz. Grobarov.

Anderlecht – Sivasspor 5-0

Zapis je bil objavljen 30.07.2009 ob 09:32 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.