Zapisal izmisljeni | 24.07.2009 - 09:19 - Kategorije: sezona 2009-10

Po prvem predkolu Europa league, ko je bilo izločeno kup, malih/neznanih klubov, so “preživeli” klubi odigrali drugo kolo, bolj natančno, povratne tekme drugega predkroga.

V tretje predkolo so se tako uvrstile naslednje ekipe:

azarbajanski Karabagh, gruzijski Dinamo Tbilisi, litvanska Vetra iz Vilniusa, ukrajinski Metalurg iz Donjecka, bolgarski PFC Cherno more iz Varne, romunjska Steaua iz Bukarešte, poljska Polonia in Legia iz Varšave, slovaška MŠK Žilina, češka Sigma Olomouc, turški Galatasaray, izraelska Bnei Yehuda iz Tel Aviva in Maccabi Netanya, ciprska Omonia, črnogorski OFK Petrovac, makedonski FK Rabotnički iz Skopja, srbska Sevojno in Crvena zvezda iz Beograda, bosanska Slavija iz Sarajeva in FK Sarajevo, hrvaška Rijeka in Slaven Belupo iz Koprivnice, avstrijska Sturm iz Graza in Rapid z Dunaja, belgijski Gent, nizozemska NAC Breda, švicarski Basel, lichensteinski FC Vaduz, finska Honka in Lahti, norveški Tromsko, švedski Elfsborg in Helsingborg, danski FC Randers in Brondby, islandski KR oz. Knattspyrnufelag Reykjavikur, irski St. Patrics’ Athletic in Derry City, škotski Motherwell in portugalski Pacos Ferreira

V srbski prestolnici, Beogradu sta povratno tekmo odigrala Crvena zvezda in velenjski Rudar.

Glede na neatraktivnega nasprotnika se je na stadionu Marakana zbralo veliko število gledalcev, nekaj čez 25.000 naj bi jih bilo, ki so z glasnim navijanjem napovedali vrhunski športni dogodek in pokazali kako se navija za svoj klub …. Delije, standardno odlični.

grb

CRVENA ZVEZDA: Pavlović – Ninkov, Tutorić, Đorđević, Ignjatović – Lazetić (od 76. Kadu), Savio, Isah, Bogdanović (od 80. Nikolić) – Perović (od 69.Jevtić), Lekić

RUDAR VELENJE: Savić – Sulejmanović, Pokleka, Cipot, Stojnić (od 51. Jeseničnik) – Kolsi (od 46. De Moraes) Tolomir, Golob, Prasnikar (od 42. Trifković) – Mešić, Omladić

Trener Crvene zvezde, Vladimir Petrović – Pižon je ne glede na bledo v prvem dvoboju v Velenju tudi tokrat tekmo pričel z isto postavo, ki pa je že v uvodnih minutah izvedla nekaj nevarnih akcij, a do spremembe rezultata ni prišlo. Prav tako ni bilo brezglavega napadanja, temveč so igralci v rdeče-belih dresih strpno gradili svoje akcije in vršili pritisk na nasprotnikovo obrambno vrsto, saj so gol potrebovali igralci Rudarja, Crvena zvezda pa je lahko tudi čakala.

In v 37. minuti je po solo akciji kapetana Lazetiča, ko je bil nad njim na robu kazneskega prostora storjen prekršek, Crvena zvezda dočakala svoj zadetek. Vladimir Bogdanović – Guma je sprožil močan strel proti golu gostov, žoga se je od enega od igralcev “v zidu” odbila, malce spremenila smer in končala v golu. 1-0 za Crveno zvezdo, na tribunah pa “ludilo”.

Do konca prvega polčasa se rezultat ni spremenil, v drugem polčasu pa so igralci Rudarja postali malo manj preplašeni in izvedli nekaj obetavnih akcij, medtem ko so bili igralci Crvene zvezde preveč pasivni. S tribun se je slišalo nekaj žvižbov, trener Pižon je igralcem glasno “jebal mater” in v igro poslal rezerviste Jevtića, nekoliko kasneje pa še Kadu-a in Nikolića.

In v 74. minuti je prav rezervist Jevtić dosegel drugi gol na srečanju, ko mu je po globinski žogi za Lekića, ta lepo podal na “peterac”, kjer Jevtiću ni bilo težko, z glavo zadeti, praznega gola Rudarja. Na stadionu je izbruhnilo veliko veselje ob potrditvi zmage in ko so se nekateri že odpravljali s stadiona je v 85. minuti, po lepi akciji na levi strani, ki jo je izvedel izvrstni Kadu, podal žogo do Jevtića, ki je “zarolal” žogo se obrnil in streljal a je rudarjev golman Savić odbranil strel, žoga pa se je odbila do začetnika akcije, ki je zadel za visokih 3-0.

V sami končnici tekme oz. že v sodnikovem podaljšku, ko se je ob pesmi Delij, Pune tribine ludih navijača …. samo še čakalo na konec tekme, pa je po desni strani stekla hitra akcija Ninkova, ki je ”centriral” v kazenski prostor, kjer je Jevtić , v teku s približno 10-ih metrov dosegel svoj še drugi gol in postal eden od junakov večera.

Zelo dobra tekma, kjer je Crvena zvezda odigrla hrabro, borbeno in napadalno z izjemo začetnega perioda v drugem polčasu, a je Pižon hitro reagiral in zadel z menjavami, ki so pripomogle k visoki zmagi.

Naslednji je Dinamo iz Tbilisija.

Zapis je bil objavljen 24.07.2009 ob 09:19 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.