Zapisal izmisljeni | 23.07.2009 - 18:19 - Kategorije: sezona 2009-10

Sredi poletja so se pričele kvalifikacije za najelitnejše nogometno, klubsko tekmovanje imenovano Champions league oz. Liga prvakov in preko prvih ovir oz. nasprotnikov so prišli nekateri klubi, ki se vsako leto znova podajo na to težko pot, do uvrstitve v tekmovanje, ki prinaša slavo in denar.

PARTIZAN:

Pristaši Partizana, v nadaljevanju teksta Grobari, imajo ponovno razloge za hvaljenje in draženje nas zvezdašev, saj se je njihova ekipa najlažje od vseh v prvem kolu, uvrstila v naslednji krog kvalifikacij za Ligo prvakov. Nasprotnika, velški Rhyl, so premagali s 0-4 v gosteh in pa z ogromnih 8-0 na domačem stadionu. Partizan že nekaj let vlada v domačem prvenstvu, s pametnimi nakupi, poceni in hkrati kvalitetnih tujcev ter z dobrim delom z lastnim podmladkom in pa z nekaterimi nadarjenimi igralci iz regije so trenutno nedotakljivi. Priznati moram, da so lahko zgled mnogim klubom v regiji oz. sosednjih državah, saj imajo dokaj urejeno finančno situacijo, standardizirano ekipo, kateri vsako leto dodajo kakšnega kvalitetnega nogometaša, prodajo pa samo najnujnejše oz. tiste ki jih lahko nato nadomestijo. Njihov naslednji nasprotnik je vsekakor premagljiv in Partizan vidim kot resnega kandidata za uvrstitev v Ligo prvakov.

DINAMO ZAGREB:

Podobno kot v Srbiji tudi na Hrvaškem že nekaj let vlada zagrebški Dinamo, ki se zadnja leta močno trudi prebiti v evropskih tekmovanjih, a jim to nikakor ne uspe. Klub oz. njihov podpredsednik Zdravko Mamić je v zadnjih 2-3 letih zaslužil, s prodajo najboljših igralcev, milijone eurov in je eden najuspešnejših na tem področju …. odhodi Vukojevića, Čorluke, Modrića, Eduarda Silve in ostalih, ki so si ustvarjali ime v zagrebškem prvoligašu,  so napolnili proračun, katerega so nato trošili na južnoafriske igralce dvomljive kvalitete, ki nikakor ne prinesejo uspeha in odobravanja navijačev. Dinamo živi od “domačih igrača” in njihove prodaje, zaradi česar pa trpijo športni uspehi. Tudi letošnja sezona bo verjetno podobna, le da trenutno vlada veliki optimizem, saj so domačo tekmo proti armenskem Pyuniku dobili s 3-0 a že naslednji nasprotnik se zdi nepremagljiva ovira.

MARIBOR

Slovenski prvak je po letih suše, ko sta slovenska nogometna prvenstva osvajala Gorica in Domžale, vrnil na prestol oz. v sezoni 2008/09 postal ponovno prvak države. Predtem se je v Maribor vrnil nekoč priznani nogometaš Zlatko Zahović, ki je postal športni direktor kluba in pričel z reorganizacijo, med katero je trenersko klop zasedel njegov bivši-soigralec iz reprezentance, Darko Milanić. Dvojec Zahović – Milanić je NK Maribor uspešno popeljal do naslova prvaka, s katerim so si prislužili tudi nastop v kvalifikacijah za Ligo prvakov. Žreb je za nasprotnika določil gruzijskega prvaka WIT s katerim so na gostovanju odigrali solidnih 0-0, v povratni tekmi pa dosegli zmago in se uvrstili v naslednji krog kvalifikacij. Izjemen začetek Maribora v povratni tekmi, ko so v 9. minuti povedli z golom mladega Bunderle in pa z izjemnim strelom brazilca Tavaresa povišali vodstvo na 2-0. Sledil je pad igre oz. mariborskega ritma in nasprotna ekipa je v 45. minuti preko Kvarackelje znižla na 2-1. Tudi drug polčas je minil v znamenju slabše igre, prestrašenih igralcev Maribora, ki so se koncentrirali zgolj na ohranitev prednosti, a je v 85. minuti, po enem hitrem nasprotnem napadu za vodstvo s 3-1 zadel še Mihelič, v Mariboru pa se je lahko začelo slavje …. Čestitke in veliko sreče proti Zurich-u.

Zapis je bil objavljen 23.07.2009 ob 18:19 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.