Zapisal izmisljeni | 13.05.2009 - 10:02 - Kategorije: sezona 2008-09

Ostala je samo še finalna tekma …… in zapis o polfinalnih tekmah …. ne glede na časovni zamik…

Najprej ukrajinski dvoboj:

Dinamo Kijev – Šahtjor Donjeck 1-1

Veliko bolj znani ukrajinski klub, Dinamo Kijev je po Metalistu, ponovno v prvi tekmi pričakal ukrajinskega nasprotnika in ponovno pričel bolje. Začetni pritisk domačega moštva je bil v 22. minuti nagrajen z golom, saj je izvrstni Aliev podal v kazenski prostor, kjer je v gruči igralcev do žoge prišel gostujoči branilec Chirginskiy, ki je žogo zabil v lasten gol. Zasluženih 1-0 za domače, ki so prevladovali na igrišču, njihov najboljši igralec Aliev pa je v navezi z Milošem Ninkovićem kreiral lepe akcije za napadalca Ismaela Bangouro in mladega Artema Milevskiya, vendar Dinamo ni uspel povišati vodstva. V 68. minuti srečanja, je gostujoča ekipa dosegla izenačujoči zadetek, strelec pa je bil Fernandinho, ki je svoji ekipi zagotovil ugodno izhodišče, pred povratno tekmo.

Šahtjor Donjeck – Dinamo Kijev  2-1

V povratni tekmi je po pričakovanju bolje pričel Šahtjor, ki je na krilih uspešnega gostovanja, že v 17. minuti tekme, povedel. Brazilsko akcijo je po podaji Luiza Adriana, zaključil Jadson in svoje moštvo popeljal v vodstvo. Gostujoči Dinamo je potreboval zadetek, katerega pa je v 47. minuti, ponovno po podaji Alieva, dosegel gvinejec Ismael Bangoura. Rezultat se nato ni spremenil do 89. minute, ko je domača ekipa izvedla še eno brazilsko akcijo v kateri je podal Willian, eden najpomembnejših golov v karieri pa je dosegel Ilsinho. Slavje na olimpijskem stadionu rudarskega mesta Šahtjor, kjer v naslednjih minutah ni prišlo do sprememb rezultata in Šahtjor Donjeck se je uvrstil v finale Pokala UEFA. Poraženi Dinamo Kijev se lahko tolaži z osvojenim državnim prvenstvom, saj si je pred dnevi, tri kola pred koncem prvenstva, priigral neulovljivo prednost pred zaseldovalci.

in še nemški dvoboj ….

Werder Bremen – Hamburger SV  0-1

Drugi polfinalni par sta tvorila nemška predstavnika, Werder in Hamburger SV, ki sem ju pred začetkom sezone uvrstil med glavne kandidate za vrh Bundeslige, a sta od tega nekoliko oddaljena …. in se borita za vrh Pokala UEFA. V prvi tekmi na Weserstadionu v Bremnu so v 29. minuti povedli gostje in sicer je po podaji Demela, z glavo, zadel najnižji igralec na igrišču, nemški reprezentant Piotr Trochowski. V letošnji sezoni, zelo bledi Werder ni uspel doseči gola oz. vsaj izenačiti rezultata in pred povratno tekmo je bila ogromna prednost na strani Hamburger SV.

Hamburger SV – Werder Bremen  2-3

Povratna tekma med domačo ekipo, ki je bila v mnogo boljši formi in gostujočo ekipo, ki je lovila domači zaostanek in se ubadala s povprečno sezono, polno razočaranj in napovedanim odhodom njihovega najboljšega igralca, brazilca Diega, se je začela bolje za Hamburger SV. Že v 12. minuti je za vodstvo z 1-0 zadel hrvaški napadalec Ivica Olić, ki igra pred odhodom v Bayern, svoje zadnje tekme za Hamburger. Klasična hitra akcija domače ekipe, v kateri je v prazen prostor podal Mathijsen, hitri Olić pa je elegantno premagal nemočnega  golmana Wieseja. V 29. minuti je Diego, po dvojni podaji s Pizzarom, sam “uletel” v kazenski prostor, kjer je ukanil golmana in zadel za izenačenje na 1-1. V drugem polčasu je v 66. minuti do žoge nekje okoli sredine igrišča, prišel Werderjev napadalec Pizzaro, se spretno obrnil, naredil nekaj korakov proti golu nasprotnika in z okoli 20. metrov sprožil strel za vodstvo z 1-2 oz. gol za finalno tekmo. Sledil je še zanimiv detalj imenovan “papierkugel” iz 82. minute, ko je “čisto žogo”, zaradi zvitega papirja na terenu od katerega je ta odskočila, zgrešil domači branilec Gravgaard in jo namesto svojemu golmanu, podal v kot. Gostje so izvedli kot in žoga je priletela na drugo vratnico, kjer je z glavo na nasprotnikovo nogo štartal Baumann in zadel za 1-3. Domači Hamburger SV, je po podajo Boatenga v kazenski prostor, izenačil, njihov najboljši igralec na igrišču Ivica Olić pa je v padu z glavo, zadel za končnih 2-3. Veliko veselje igralcev Werderja, za katere pa v finalu ne bo mogel zaigrati, njihov najboljši igralec Diego, ki je v prvem polčasu tekme dobil rumeni karton, ki mu prepoveduje nastop na najpomembnejši klubski tekmi v sezoni.

Ostala je samo še finalna tekma ….

Zapis je bil objavljen 13.05.2009 ob 10:02 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.