Zapisal izmisljeni | 17.04.2009 - 09:51 - Kategorije: sezona 2008-09

Včeraj popoldne sem se “parkiral pred TV” in si ogledal tekmo Dinamo Kijev – Paris St. Germain …

Pred tednom dni, sta ekipi že odigrali prvo srečanje v Parizu, ki se je končalo z 0-0, tokrat pa je že v 4. minuti zadel Bangoura. V 16. minuti je bil na vrsti gol, ki ga televizijci lahko uvrstijo v oddajo športnih smešnic, saj je odbita žoga poletela visoko v zrak, kar nekaj sekund je ni bilo videti na zaslonu, ko pa je priletela nazaj, jo je nespretni golman Landreau boksnil v svoj gol. V drugem polčasu je imel Dinamo prosti strel, katerega je izvedel Alijev, francoski golman Landreau pa je ponovno nespretno posredoval in strel odbil do osamljenega Vukojevića, ki je postavil končni rezultat, 3-0 za Dinamo iz Kijeva.

Zvečer so še preostali odigrali svoje povratne tekme.

Šahtjor Donjeck je v prvi tekmi, doma, premagal Olyimpique Marseille z zadetkoma Hubschmana v 39. in Jadsona v 65. minuti. Tudi tokrat je začel bolje in v 30. minuti povedel z golom Fernandinha, vendar je še pred koncem 1. polčasa izenačil Ben Arfa. V drugem polčasu je Olyimpique krenil na vse ali nič, vendar mu ni uspelo zadeti, v sodnikovem podaljšku, ko so vsi samo še čakali na konec tekme, pa je za končnih 1-2, zadel Luiz Adriano.

V polfinale sta napredovala oba ukrajinska moštva, ki se bosta morala pomeriti za vstop v finale, obeta pa se nam izvrsten ukrajinski derbi.

V Udinah je gostoval Werder, ki mu v letošnji sezoni, v domačem prvenstvu, ne gre in rešitev sezone je v uspehu v Pokalu UEFA oz. osvojitvi tega.  V prvi tekmi je bil Werder odličen, saj je njihov najboljši igralec Diego, zadel v 34. in 67. minuti, Hugo Almeida pa v 69. minuti, na njihovo žalost pa je Quagliarella zadel v 87. minuti in italijanski ekipi, pred povratno tekmo,  ohranil nekaj upov. Sinoči je Udinese pričel loviti rezultat in v 15. minuti povedel z golom Inlerja. V 28. minuti je rezultat izenačil Diego, a že dve minuti kasneje je za vodstvo Udineseja z 2-1 zadel Qagliarella, nato pa vodstvo še povišal na 3-1. V drugem polčasu je svoj drugi zadetek na tekmi dosegel tudi Diego, ki je imel v 73. minuti priložnost še za tretjega, vendar je njegov strel iz penala Handanović obranil. Udinesejev vratar je žogo odbil v kot, katerega je izvedel Ozil, žoga pa je nekako prišla do Pizzara, ki je zadel za 3-3. Udineseju je postalo jasno, da so njihove šanse za napredovanje, minimalne in tekma se je zaključila s 3-3.

Manchester City je v prvi tekmi, na gostovanju v Hamburgu, zadel že v 1. minuti, strelec pa je bil Ireland, vendar so nemški nogometaši uspeli rezultat preobrniti. V 9. minuti je zadel Mathijsen, v 63. iz penala Trochowski, v 79. minuti pa je Guerrero postavil, končnih 3-1. Sinoči je Manchester pričel lov na zaostanek, a v 12. minuti prejel zadetek, katerega je po hitri akciji nemške ekipe, dosegel Guerrero. V 17. minuti je Manchester City uspel izenačiti saj je iz penala zadel Elano in takšen rezultat je ostal do konca 1. polčasa. V 2. polčasu so domači silovito napadli in v 50. minuti zadeli za vodstvo z 2-1, strelec pa je bil Caciedo. Do konca tekme sta imela oba nasprotnika priložnosti za zadetek, vendar je rezultat ostal nespremenjen in “najbogatejši klub na svetu” je izpadel, njihov najdražji igralec Robinho pa je ponovno odigral zelo slabo tekmo. Pričakovano, saj je vse pogosteje vpleten v škandale, pijančevanje, prostitutke, pretepi celo droga se je omenjala. Jebeš te brazilce, slava jim stopi v glavo, jih zmeša … Ronaldinho, Adriano, Robinho … da pa bo zmešnjeva še večja, si Manchester City želi združiti prav opisani trio.

Kako je žreb neusmiljen. V drugem polfinalnem paru bomo videli nemški obračun med Werderjem in Hamburgerjem, zmagovalec pa se bo nekje na pol poti oz. v Istambulu pomeril z zmagovalcem ukrajinskega doboja.

Zapis je bil objavljen 17.04.2009 ob 09:51 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.