Zapisal izmisljeni | 24.03.2009 - 17:59 - Kategorije: sezona 2008-09

Zaradi dopusta si prvih tekem osmine finala nisem ogledal …. torek in sredo sem izkoristil za Ligo prvakov, četrtek pa sem bil spet odklopljen od “civilizacije”

Zvečer sem samo pregledal rezultate ….

DINAMO KIJEV – METALIST  1- 0 Ukrajinski obračun je dobilo domače moštvo z golom hrvata Vukojevića, vendar je bilo pred povratno tekmo še vse odprto. Vseeno lepa prednost prednost za “bolj znani” Dinamo, ki ima več izkušenj v takšnih tekmovanjih ter “nedotaknjeno mrežo”

CSKA MOSKVA – ŠAHTJOR DONJECK  1- 0 Tudi to srečanje se je končalo z rezultatom 1-0, iz kazenskega strela, po domače – iz penala, pa je zadel Wagner Love. Tudi tu je bio pred povratno tekmo še vse odprto.

HAMBURGER SV – GALATASARAY  1 – 1 Predvidevam, da je bila zelo dobra in zanimiva tekma. Gostje so povedli v 33. minuti, ko je zadel Ayhan Akman, domača ekipa pa je z golom Jansena izenačila v 55. minuti. Do zmage ni uspelo priti nobeni ekipi, vendar se je prednost, pred povratno tekmo, močno nagnila na stran Galatasaraya, ki je znan po odličnih igrah na domačem igrišču.

PARIS ST. GERMAIN – BRAGA  0 – 0 Tekma brez golov je kar malo presenečenje, saj sem pričakoval zmago pariške ekipe, vendar sem se potem spomnil, da je Braga odlično držala  0 tudi v Milanu, pa nato v zadnjih trenutkih tekme prejela gol. Šanse za napredovanje še vedno pri obeh, približno 50-50.

WERDER – ST. ETIENNE  1 – 0 Zmaga nemške ekipe, ki je senzacionalno izločila AC Milan. Tokrat je zadel njihov branilec Naldo in svoji ekipi priboril lepo izhodišče pred povratno tekmo. Tudi tu naj bi odločile izkušnje, ki so na strani nemške ekipe.

MARSEILLE – AJAX  2 – 1 Francoska ekipa se dviguje v formi in v domačem prvenstvu je tik pod vrhom, vprašanje je ali so dovolj močni za borbo na dveh “frontah”. Tokrat sta gola dosegla Cheyrou in Niang, vendar je kmalu po drugem zadetku za Ajax, iz penala, zadel še Suarez. Zmaga je zmaga, a problem zna biti prejeti gol.

UDINESE – ZENIT  2 – 0 Italijanska ekipa je dosegla zelo lepo zmaga z goloma Quagliarelle in Di Natalea iz penala v 88. minuti. Glede na taktično podkovanost italijanskih ekip je bilo za pričakovati, da je za nasprotnika takšen zaostanek neulovljiv. A Zenit je le aktualni prvak Pokala UEFA in upanje umira zadnje.

MANCHESTER CITY – AALBORG  2 – 0 Manj uspešni klub iz Manchestra, ki ima v načrtu postati najuspešnejši klub na svetu je z goloma Caiceda in Wright-Phillipsa premagal skandinavsko presenečenje. Zmaga, ki bi morala zadostovati za napredovanje.

v četrtek zjutraj sem se vrnil z dopusta ….

sledile so povratne teme …. zunaj je pričelo snežiti,  zleknil sem se pred TV, poiskal program, ki je prenašal dvoboj Galatasaray – Hamburger, čips, cedevita ….

GALATASARAY – HAMBURGER SV  2-3 Odličen začetek domačih, ki so preko Milana Baroša izsilili penal, katerega je uspešno izvedel Kewell. V 48. minuti je sledila izvrstna akcija domačega moštva in zadetek Baroša za 2-0. Navdušenje turških navijačev, katere pa je z dvema goloma v treh minutah oz. v 57. in 60. minuti tekme utišal Guerrero. Galatasaray je za napredovanje potreboval zmago in je krenil v ofanzivo, vendar ni uspel zadeti, v 90. minuti je po enem izmed hitrih protinapadov zadel Olić in postavil končni rezultat 2-3. Bil sem navdušen nad kvaliteto tekme.

ST.ETIENNE – WERDER  2-2 Še eno nemško moštvo se je veselo vrnilo z gostovanja. Werder je v 6. minuti povedel, gol pa je po akciji iz kota dosegel Prodl. V 28. minuti je bilo že 0-2, strelec pa Pizzaro in Werder je bil “z eno nogo” že v četrt-finalu. Domača ekipa je v drugem polčasu zaigrala mnogo bolje in z goloma Banalouaneja v 64. minuti tekme in Graxa v sodnikovem podaljšku uspela izenačiti na 2-2.

BRAGA - PARIS ST. GERMAIN  0-1 Portugalska Braga je znana kot dobra “domačinska ekipa” vendar so ji tokrat, francoski gostje prizadejali poraz, ki je pomenil izpad iz nadaljnega tekmovanja. Junak francoske ekipe je bil, ponovno, Hoarau, ki je v 77. minuti zamenjal Matejo Kežmana, nato pa v 83. minuti dosegel edini gol na tekmi in svojo ekipo poeljal v četrt-finale.

AJAX – MARSEILLE  2-1 – podaljšek  0-1 Mlada nizozemska ekipa je začela bolje in v 33. minuti povedla, strelec pa Enoh, vendar je njihovo vodstvo že v 35. minuti izničil gostujoči napadalec Niang, ki je zadel za 1-1. Tekšen rezultat je nato ostal do 74. minute, ko je zadel mladi srbski reprezentant Sulejmani in postavil rezultat rednega dela tekme 2-1. Ker je bil identičen rezultat že v prvi tekmi, so sledili podaljši v katerih pa so se bolje izkazali gostje, saj so v 109. minuti, preko Mearsa dosegli zadetek in se kvalificirali v četrt-finale.

AALBORG – MANCHESTER CITY  2-0 penali 3-4  Vztrajni skandinavci so ponovno presegli vsa pričakovanja in v 85. minuti povedli z golom Sheltona, nato pa so si v sodnikovem podaljšku priborili še penal, katerega je izvedel Jakobsen in redni del tekme se je zaključil z 2-0. Izničena je bila prednost s prve tekme in sledili so podaljški v katerih pa ni bilo golov. Super bogati Manchester City je z boljšim izvajanjem penalov prišel do četrt-finala, saj so vsi njegovi igralci zadeli, pri Aalborgu pa sta zgrešila Augustinussen in strelec prvega zadetka Shelton. Častno slovo skandinavske ekipe.

METALIST – DINAMO KIJEV  3-2  Ukrajinski obračun, v katerem je eden je moral izpasti. Domači Metalist je začel odlično in v 29. minuti, z golom Slyusar-a, povedel z 1-0. V 56. minuti je bilo 2-0 za domače, strelec pa Jaja Coelho in v tem trenutku je bilo napredovanje njihovo. V 70. minuti je za goste zadel, hrvaški branilec Goran Sablić in Dinamo Kijevu se je nasmihalo napredovanje. Samo minuto kasneje je ponovno zadel Slyusar ter vrnil napredovanje na Metalistovo stran. V 74. minuti je trener Metalista izvedel menjavo, v kateri je v igro vstopil Berezovchuk, ki je nekaj minut kasneje postal veliki tragik, saj je v 77. minuti zadel lasten gol za 3-2. Ker se do konca tekme rezultat ni spremenil se je v četrt-finale, po zaslugi golov v gosteh, uvrstil Dinamo Kijev.

ŠAHTJOR DONJECK  – CSKA MOSKVA  2-0  V drugem obračunu vzhodnjaških ekip, ukrajinskega Šahtjorja in ruskega CSKA so bili boljši ukrajinci. Zadetka za napredovanje ukrajinskega moštva sta dosegla njihov brazilska zvezdnika, Fernandinho v 53. minuti in Luiz Adriano v 70. minuti tekme. CSKA, ki je skozi celotno tekmovanje igral odlično, je prvič izgubil in na žalost izpadel, v četrt-finale pa se je uvrstila še druga ukrajinska ekipa.

ZENIT – UDINESE  1-0  Kljub zmagi z 1-0 je aktualni prvak Pokala UEFA, Zenit iz St. Petersburga, izpadel. Častni zadetek za minimalno zmago je dosegel Tymoschuk v 34. minuti, kar pa je bilo za napredovanje premalo. V četrt-finalu bo igral še edini italijanski predstavnik v evropskih tekmovanjih, Udinese.

Zapis je bil objavljen 24.03.2009 ob 17:59 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.