Zapisal izmisljeni | 2.03.2009 - 14:48 - Kategorije: sezona 2008-09

Na brzino še o povratnih tekmah Pokala UEFA ….

HAMBURGER SV - NEC  1-0  Pričakovano. Minimalna zmaga nemške ekipe, da bo volk sit in koza cela oz. igra kolikor je potrebno, da se z zmago zadovolji, domače navijače, ki so gol videli že v 9. minuti ko je spet  zadel Olić.

STUTTGART – ZENIT ST. PETERSBURG  1-2  Še enkrat se je tekma končala z rezultatom 2-1, tudi tokrat zmaga za rusko ekipo, za katero sta zadela Šemsov v 43. minuti in Faizulin v 84. minuti. Zenit dokazuje, da so kljub odhodu prvega zvezdnika ekipe, še vedno odlična ekipa. Stuttgart je imel po prvi tekmi kar nekaj možnosti za napredovanje, za kar bi jim zadostovala že minimalna zmaga, vendar jo niso uspeli doseči. Ekipa “one man band”, kjer se skoraj vse vrti okoli napadalca Maria Gomeza, se bo sedaj lahko posvetila igram v domačem prvenstvu, častni gol za slovo od Pokala UEFA je dosegel Gebhart v 80. minuti srečanja.

WOLFSBURG – PARIS ST. GERMAIN  1-3  Še ena nemška ekipa, ki se zanaša na individualne kvalitete nekaterih, svojih posameznikov, katerih pa je na njihovo žalost premalo, da bi premagali oz. izločili klub kot je PSG. Wolfsburgova bosanska naveza Misimović-Džeko ni uspela premagati nasprotnega vratarja, častni gol za slovo nemške ekipe pa je dosegel Hasebe v 63. minuti. Za goste iz Pariza je v 38. minuti, iz penala, zadel Luyindula, na 0-2 je v 59. minuti povišal Rothen, končni izid pa je 74. minuti, s svojim drugim golom na tekmi, postavil Peguy Luyindula. Paris St. Germain gre zasluženo v naslednjo fazo tekmovanja.

AC MILAN – WERDER BREMEN  2-2  Presenečenje dneva. Italijanom se tokrat njihov preračunljivost ni izplačala. V prvi tekmi so v finišu tekme zapravili vodstvo in dobili gol za izenačenje, tokrat pa so po golih Prila iz penala v 26. minuti in Pata v 33. minuti, zapravili vodstvo z 2-0. Oba gola za goste iz Nemčije je dosegel Pizzaro v 68. in 78. minuti, Werder pa je ponovno dokazal, da nemške ekipe, nikoli, ne smemo predčasno odpisati. Sloviti AC Milan, prvi favorit tega tekmovanja je definitivno v krizi. Mnogo prezgodnji izpad iz Pokala UEFA, ki ni cenjen kot Liga prvakov ter veliki zaostanek v italijanskem prvenstvu, predvsem pa slabe igre, njihovih prestarih zvezdnikov. Poleti pričakujem remont ekipe.

METALIST – SAMPDORIA  2-0  Ukrajinski Metalist nadaljuje z izvrstnimi rezultati. Še ena zmaga nad italijansko Sampdorio, tokrat 2-0, strelaca pa Valyaev v 29. in Jaja Coelho v 39. minuti. Navdušujem se nad odličnimi rezultati vzhodno-evropskih ekip, katere so zelo podcenjene, čeprav igrajo odličen, atraktiven nogomet. Italijanska Sampdoria se je z izpadom sprijaznila, verjetno, že po prvi tekmi, kar nakazuje močno spremenjena enajsterica in posledica je še en poraz.  Tudi oni bodo sedaj vso svojo moč usmerili v domače prvenstvo, kjer so nekaj dni po porazu z Metalistom, premagali destabilizirani AC Milan.

VALENCIJA – DINAMO KIJEV  2-2  Še eno slovito moštvo je izpadlo in še en vzhodno-evropski klub napreduje v naslednjko fazo tekmovanja. Španska Valencija je pvo tekmo v Kijevu remizirala z 1-1, tokrat pa odigrala 2-2 in izpadla zaradi “golov v gosteh” Oba zadetka za domače sta dosegla branilca in sicer Marchena v 45. minuti in Del Horno v 54. minuti. Na drugi strani pa je za goste oba gola dosegel, mladi 19-letni napadalec Kravets in s tem postal še večji ljubljenec navijačev. Neusmiljeni žreb je v naslednjem kolu za nasprotnika določil dva ukrajinska kluba,  Dinamo Kijev proti Metalistu.

TOTTENHAM – ŠAHTJOR DONJECK  1-1  Angleški trener Redknapp se je zavedal, da bo zelo težko izničil rezultat prve tekme, ko je bilo 2-0, zato je Tottenham odigral tekmo z “rezervno postavo” Njihov žarek upanja je posijal v 55. minuti ko je zadel za vodstvo z 1-0, Giovanni Dos Santos, vendar je brazilec iz ukrajinske ekipe, Fernandinho izenačil v 87. tekmi in se s svojimi soigralci uvrsti lv naslednji krog tekmovanja. Totenham, ki je v obeh prestopnh rokih zapravil milijone funtov se po izpadu iz Pokala UEFA, lahko poseveti samo angleškemu prvenstvu oz. svoji borbi za obstanek v navedenem.

CSKA MOSKVA – ASTON VILLA  2-0  CSKA oz. Centralnji sportovnji klub armiji je imel ugoden rezultat s prve tekme, ko je odigral 1-1 in v povratni tekmi si je z goloma Žirkova v 61. in Wagnerja Love-a v sodnikovem podaljšku tekme, zagotovil napredovanje v naslednji krog. Zasluženo, ne glede na to, da je trener angleške ekipe Martin O’Neill, podobno kot njegov kolega iz Tottenhama, igral z “rezervno postavo”. Aston Villa se v angleškem prvenstvu bori za vrh lestvice in za uvrstitev v Ligo prvakov v naslednji sezoni, kar jim je pomembneje kot letošnji Pokal UEFA, zaradi česar so gladko izgubili, njihov trener pa v opravičilo navijačem, ki so se odpravili navijat na gostovanje, častil večerjo. Okoli 300 večerij je častil in se vrnil v Anglijo, kjer je nato v Premiershipu oz. angleškem prvenatu, v nedeljo kiksal na domači tekmi.

MANCHESTER CITY – FC KOPENHAGEN  2-1 Manchester City je bil veliki favorit tega dvoboja in njihova letošnja okrepitev, Craig Bellamy je z dvema goloma v 73. in 80. minuti popeljal svoje soigralce v naslednjo fazo tekmovanja. FC Kopenhagen se je z golom Vingaarda v sodnikovem podaljšku tekme, častno poslovil od letošnjega tekmovanja v Pokalu UEFA.

DEPORTIVO LA CORUNA – AALBORG  1-3  Aalborg nadaljuje z izvrstnimi predstavami in tudi tokrat je zabil tri “komade” Na uspešnem gostovanju so zadeli Shelton v 41., Johansson v 45. in Enevoldsen v naslednji minuti. Izjemna učinkovitost skandinavse ekipe, ki je bila mnogo boljša od nekoč slovitega Deportiva iz La Corune. Za Deportivo se ej začelo dobro saj je v 38. minuti zadel Sergio in mnogi so pričakovali lovljenje rezultata 3-0, a jih je Aalborg v slabih 10 minutah prizemljil. Kje so časi, ko je Deportivo zmagoval v Ligi prvakov? Se še spomnite trenerja Irurete?

ST.ETIENNE – OLYIMPIAKOS  2-1  Tudi St. Etienne ima slavno preteklost, vendar malo bolj oddaljeno. V letošnji sezoni pa svoje starejše navijače spominjajo na zlate čase, ko so premagovali mogočne evropske nasprotnike. Tokrat so že drugič premagali grškega nasprotnika, gole pa sta dosegla Payet v 44. in Ilan v 57. minuti. Olyimpakos se je od tekmovanja poslovil s častnim golom, katerega je v 74. minuti dosegel Oscar Gonzales.

AJAX – FIORENTINA  1-1  Nizozemski velikan se je uvrstil naprej, po zaostanku na domačem igrišču, je v 88. minuti z izjemnim prodorom Leonarda, ko je ta prodrl skozi celotno italijansko obrambo in z roba kazenskega strela, zadel za 1-1 ter uvrstitev v nadaljni krog. Italijanska Fiorentina je z golom Gilardina v 61. minuti vodila in čakala na napako nasprotnika, a je ni dočakala. Izpad iz tekmovanja in preusmeritev vseh moči v domače prvenstvo.

UDINESE – LECH  2-1  Italijanski Udinese je računal na lahko zmago, a je že v 13. minuti zaostajal z 0-1. Sledili so napadi nasprotnega gola in preobrat v katerem sta za zmago zadela Pepe v 57. in Di Natale v 90. minuti. Lech ni razočaral, časten gol pa je dosegel Rengifo, že v 9. minuti in s tem popestril tekmo v kateri pa je na koncu zasluženo zmagal Udinese, ki je še edina italijanska ekipa v tem tekmovanju.

STANDARD – BRAGA  1-1 Dvoboj presenečenj so dobili gostje, ki so si že v prvi tekmi ustvarili neulovljivo prednost. Standard je v 79. minuti z golom Bezua povedel z 1-0, a je nato do konca tekme za Brago zadel še Aguiar, ter postavil končnih 1-1. Čestitke obem ekipam, v naslednjem kolu pa bomo spremljali portugalsko Brago.

TWENTE – OLYIMPIQUE MARSEILLE  0-1  Edina tekma, kjer smo na zmagovalca čakali do penalov. V rednem delu je za vodstvo gostov, v 24. minuti zadel Ben Arfa in tako izničil prednost prve tekme, ko je bilo prav tako 0-1. V podaljških ni bilo golov, pri streljanju penalov pa je za Twente zgrešil Rajković in s tem omogočil napredovanje francoski ekipi.

GALATASARAY – BORDEAUX  4-3 Smetana je vedno na koncu. Izjemna tekma, kjer je bilo doseženih kar 7 zadetkov. Pa gremo po vrsti. Prva tekma se je končala z izidom 0-0 kar je pomenilo, da za Galatasaray šteje samo zmaga, vandar so najprej povedlo gostje, že v 1. minuti je zadel Bellion. V 42. minuti je gol za izenačenje dosegel Arda Turan, v 45. pa je Harry Kewel zadel za domače vodstvo z 2-1. V drugem polčasu je nato Arda Turan v 65. minuti zadel za povišanje na 3-1 in mnogi so bili prepričani da za francoske goste ni več rešitve. V 74. minuti pa je najprej zadel Chamakh, v 75. minuti pa še Cavenaghi, ki je s tem izenačil na 3-3. Turška ekipa je nato krenila na vse ali nič in v 90. minuti je gol odrešitve dosegel Sabri Sarioglu ter poskrbel za norišnico na stadionu ter uvrstitev ekipe Galatasaraya v naslednji krog tekmovanja.

Zapis je bil objavljen 2.03.2009 ob 14:48 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.