Zapisal izmisljeni | 8.12.2008 - 11:24 - Kategorije: sezona 2008-09

Kolo manjših in večjih presenečenj, kolo manjših in večjih odločitev …

MANCHESTER CITY je gostil PARIS ST. GERMAIN in razočaral, saj je odigral samo 0-0. Klub, ki ga prištevajo med, trenutno, najbogatejše klub na svetu, ni uspel premagati kluba, ki se že leta utaplja v povprečnosti in ki ga v francoski ligi premagujejo, skoraj že vaške ekipe. Paris St. Germain ima celotno ekipo manj vredno, kot je bila vredna ponudba Manchester Citya, za nakup novega golmana oz. Buffona in Casillasa in zato je ta rezultat, zame presenečenje, ne glede na to, da se je Manchester City že pred tem kolom, uvrstil v nadaljne tekmovanje. Nogomet se igra za gledalce, za gole, za zmage. Za vse našteto pa je odigrala nizozemska ekipa TWENTE, ki je na domačem igrišču premagla nemški SCHALKE 04 in se s to zmago, že uvrstila v nadaljne tekmovanje. Gole za Twente sta dosegla Wielaert in Kenneth Perez, poraz nemške ekipe pa je ublažil Asamoah. Tudi ta razultat bi lahko štel za manjše presenečenje, saj je Schalke 04, v svoji zadnji tekmi potreboval točke, ker je v zadnjem, petem kolu, prost in bo nestrpno čakal na rezultate zadnjega kola. Trenutno zaseda s štirimi osvojenimi točkami, tretje mesto, katero še vodi v naslednjo fazo tekmovanja. Po dve točki pa imata Paris St.Germain in Racing Santander, katera bosta v zadnjem kolu, na domačih igriščih gostila že kvalificirani ekipi. Nasprotnik parižanov bo Twente, nasprotnik Racinga pa bo Manchester City. Tekmi, kjer nekaj pomenita le zmagi domačih ekip.

Ukrajinski METALIST je gostil grški OLYIMPIAKOS in ga v 87. minuti, z golom Edmar-ja, premagal z 1-0. Nove tri točke za ukrajinsko ekipo in uvrstitev v naslednjo fazo tekmovanja, kamor se je že uvrstil tudi turški GALATASARAY, ki je v svoji zadnji tekmi v tem delu tekmovanja, gostoval v Berlinu. HERTHA BERLIN ni bila dovolj močna in je po golu, napadalca turške ekipe, Milana Baroša, izgubila z 0-1.  Obe poraženi ekipi oz. Olyimpiakos in Hertha, se bosta v zadnjem, petem kolu pomerili v na grških tleh, kjer zmagovalca čaka napredovanje v naslednji krog tekmovanja. morebitni neodločen izid bi bil ugodnejši za Olyimpiakos, ki ima točko več od Herthe, vendar ob pogoju, da Benfica v Lisboni ne premaga, Metalista, saj bi se v tem primeru zmage Benfice, napredovanja v naslednji krog veselili prav portugalci.

V skupini C sta se pomerila STANDARD LIEGE in SAMPDORIA. Belgijska ekipa je z gladkih 3-0 odpravila italijanskega nasprotnika in ima pred zadnjim kolom neulovljivih 9 točk ter fantastično gol razliko 5-0. Tokratni strelci so bili De Camargo, Onyewu in Jovanović. V drugi tekmi skupine C je španska SEVILLA gostila beograjski PARTIZAN, katerega je prav tako, premagla s 3-0, strelca pa njihova brazilca, Luis Fabiano, ki je zadel dvakrat in pa Renato. Sevilla se je s to zmago in z novimi tremi točkami, povzpela na drugo mesto, vendar mora v zadnjem kolu na gostovanje k Sampdoriji, ki ima trenutno dve točki manj oz. ima trenutno štiri točke. Štiri točke pa ima tudi nemški Stuttgart, ki v zadnjem kolu gosti, že kvalificirani Standard iz Liega.

Ruski SPARTAK gostil nizozemski NEC in poskrbel za presenečenje dneva, saj je v 2. minuti z golom Kovalčkuka povedel, nato pa do konca tekme prejel dva gola, katere sta za NEC dosegla Van Buekering v 85. minuti in Schone v 87. minuti. S tem porazom so si močno zakomlicirali napredovanje oz. ga odložili do zadnjega kola. V drugi tekmi je italijanski UDINESE, pričakovano porazil DINAMO ZAGREB z 2-1. Gole za Udinese sta dosegla Quagliarella v 5. minuti in Obodo v 79. minuti, častni gol in slovo od tekmovanja pa je za hrvaško ekipo dosegel, njihov kapetan Igor Biščan. Kot sem že napisal, Dinamo Zagreb je že zaključil to tekmovanje, saj je v zadnjem kolu prost, že kvalificirani Udinese pa bo v zadnjem golu gostoval pri nizozemskem NEC-u, ki bi se z ugodnim rezultatom lahko uvrstil v naslednji krog. V drugi tekmi se bosta pomerila angleški Tottenham, ki mu za napredovanje zadošča že remi oz. ena točka in pa ruski Spartak, ki ima trenutno enako število točk kot NEC s katerim se borita za osvojitev tretjega mesta oz. napredovanje v naslednji krog.

V skupini E sta se pomerila nemški WOLFSBURG in angleški PORTSMOUTH. s 3-2 je bila boljša nemška ekipa, v kateri sta bila med boljšimi, ponovno bosanska reprezentanta Džeko in Mišimovič, saj sta ob soigralcu Gentnerju, dosegla po gol za zmago in potrditev napredovanja v naslednji krog. Za Portsmouth sta gole dosegla Defoe in Makengo, kar pa ni bilo dovolj za kaj več kot častni poraz. V zadnjem kolu bodo gostili nizozemski Heerenveen, obe ekipi pa se bosta nato poslovili od tega tekmovanja, saj zasedata zadnji dve mesti. Prva tri mesta pa so že zasedena. Portugalska BRAGA je gostovala na nizozemskem, kjer je premagala HEERENVEEN z 1-2, ter si z novimi tremi točkami zagotovila napredovanje v naslednji krog. Domači so najprej povedli z golom Sibona, portugalska ekipa pa je nato do konca tekme preobrnila rezultat in z goloma Renteria in Aguiarja osvojila ključne točke. Poleg Brage sta si napredovanje zagotovila še prej omenjeni Wolsburg in AC Milan, ki je bil v tem krogu prost.

V Pragi sta igrala SLAVIJA  in HAMBURGER SV, uspešnejši pa so bili gostje saj so dobili z rezultatom 0-2. Ponovno sta bila med najboljšimi, oba hrvaška napadalca, ki sta dosegla tudi vsak po en zadetek. Olić v 30. minuti za vodstvo za 1-0, Petrić pa v sodnikovem podaljšku oz. 92. minuti iz penala za končni rezultat 0-2. S temi novimi tremi točkami se je Hamburg uvrstil v naslednjo fazo tekmovanja, Slavija pa je s tem porazom, dokončno izgubila vse možnosti za nepredovanje. V drugi tekmi skupine F je prišlo do presenečenja dneva. Pomerila sta se angleška ASTON VILLA in slovaška ŽILINA, uspešnejši pa so bili gostje iz Slovaške, ki so z goloma Leitnerja v 15. in Styvarja v 19. minuti, zmagali z 1-2. Častni gol za močno spremenjeno angleško ekipo,  je dosegel Delfouneso v 28. minuti in malce umilil ta neprijetni poraz. Kjub, skoraj rezervni postavi, si Aston Villa ne bi smela privoščiti takšnih porazov. Na drugi strani pa čestitke Žilini, ki je odigrala svojo zadnjo tekmo v letošnjem Pokalu UEFA, in se s to zmago poslavlja, saj v zadnjem kolu pauzira. Ajax, Hamburg in Aston Villa, ki so se pred zadnjim kolom, že uvrstili v naslednjo fazo tekmovanja, bo zadnje kolo verjetno prav prišlo za počitek glavnih igralcev in igro z nekakšnimi rezervnimi postavami.

Tudi v skupini G ni šlo brez presenečenj. Španska VALENCIJA je gostila belgijski FC BRUGGE, tekma pa se je končala brez zmagovalca oz. z remijem in delitvijo točk. Gostje so povedli v 19. minuti, ko je zadel Alcaraz, za Valencijo pa je v 60. minuti, izenačil nikola Žigić. Tudi Valencija je, v tem kolu,  igrala v močno spremenjeni zasedbi in z novo točko ima sedaj  skupno 5 točk, kar je že zagotovljena uvrstitev v nadaljne tekmovanje. Brugge, trenutno zaseda, željeno tretje mesto s tremi točkami. V drugi tekmi je šlo za skandinavski derbi med dansko ekipo, FC KOPENHAGEN in  gostujočo ekipo ROSENBORG BK iz norveškega Trondheima. Tudi ta tekma se je končala brez zmagovalca in tudi tu so najprej povedli gostje z golom Iversena, domačim pa je nato v 85. minuti, točko zagotovil, Antonsson. Pred zadnjim kolom imata obe ekipi po 2 točki, vendar je Rosenborg že odigral vse tekme in bo v zadnjem kolu prost, torej brez možnosti za napredovanje. FC Kopenhagen pa bo v zadnjem kolu, na domačem terenu, napadel FC Brugge, ki ima trenutno točko več, zaradi česar je za dansko ekipo ugoden rezultat le zmaga in vse tri točke, s katerimi lahko prehitijo nasprotnika in se uvrstijo v naslednjo fazo tekmovanja.

Derbi skupine H je bila tekma, ki sta jo odigrala francoski NANCY in ruski CSKA MOSKVA. Bolje so začeli domači, ki so že v 5. minuti povedli, z golom, katerega je dosegel Zerka. Za CSKA je v 33. minuti izenačil Ramon, nato pa je nasprotnikov gol, še dvakrat zadel gostujoči napadalec, Vagner Love. V 72. minuti je rezultat znižal Feret, v 79. minuti pa je za Nancy zadel še Camerling in rezultat je bil poravnan na 3-3. V 88. minuti je še en gol dosegel Vagner Love in ruski ekipi zagotovil še četrto zmago. V drugi tekmi je poljski LECH gostil španski DEPORTIVO iz  La Corune in gostje so že v 3. minuti, z golom Colotta, povedli. Poljska ekipa je uspela v 41. minuti izenačiti na 1-1, strelc pa je bil Rengifo. V drugem polčasu se rezultat ni spreminjal in tekma se je končala z izidom 1-1 in delitvijo točk. Lech ima sedaj 2 točki, v zadnjem kolu pa bo gostoval pri Feyenoordu, za preboj pa ob morebitni zmagi, pa bo moral počakati še na novice iz Deportiva, kjer  bo tekma med  Deportivom in ekipo Nancya, katera imata po 4 točke in si trenutno delita drugo oz. tretje mesto. CSKA je edina ekipa v letošnjem Pokalu UEFA, ki je dosegla vse štiri zmage in se je že pred dnevi kvalificirala v naslednjo fazo.

Zapis je bil objavljen 8.12.2008 ob 11:24 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.