Zapisal izmisljeni | 3.12.2008 - 11:42 - Kategorije: sezona 2008-09

Prejšni teden se je v Pokalu UEFA odigralo tretje kolo, kmalu pa bo na sporedu že četrto … je treba pohiteti z objavo …. na hitro …

SCHALKE – MANCHESTER CITY  0:2

Schalke je gostil klub, ki ima apetit postati največji … zaenkrat razpolagajo z ogromnim proračunom in čakajo zimski prestopni … shopping. Do takrat pa je treba ustvariti čimboljše rezultate in trenutni ekipi gre v tem tekmovanju izvrstno, saj so zaenkrat osvojili vse točke in se s tem že uvrstili v naslednjo fazo. Strelca za gostujočo ekipo pa Benjani in Ireland. Domača ekipa je v manjši krizi saj imajo v zadnjih petih tekmah kar štiri poraze. Zaenkrat so v skupini A še na drugem mestu, vendar že naslednje kolo jih čaka težko gostovanje pri Twenteju.

PARIS ST. GERMAIN – RACING SANTANDER  2:2

Parižani so osvojili svojo prvo točko, kar je po treh kolih vsekakor manj kot so pričakovali. V francoskem prvenstvu so nanizali tri zmage in upali, da bodo tako nadaljevali tudi v Pokalu UEFA, a se jim ni izšlo. Odigrali so “samo” 2-2, nato pa v nedeljo zabeležili še prvenstveni poraz. Strelca proti Santanderju sta bila Kežman in Luyindula, igralca ki sta se v zadnjih letih nekako izgubila, pa tako veliko sta obetala … Na drugi strani je Racing Santander osvojil svojo drugo točko ter nato v španskem prvenstvu prav tako zabeležil poraz. V Parizu sta zadela Traore in Colsa.

GALATASARAY – METALIST  0:1

Zame, presenečenje kola. Domači poraz izjemno močne turške ekipe, na vročem in negostoljubnem stadionu Ali Sami Yen v Carigradu je vsekakor presenečenje. Verjetno so igralci Galatasaraya, omamljeni z uspešnima prvima kolima tega tekmovanja, podcenili ukrajinsko ekipo za katero je v 81. minuti zadel Edmar. To je bil tudi edini zadetek na tekmi v kateri so gostje iz Ukrajine osvojili, zelo pomembne,  tri točke.

OLYIMPIACOS – BENFICA  5:1

Grki so osvojili svoje prve točke in to na izjemen način. Z dvema golema Dioga, in s po enim Gallettija, Patsa in Belluschija so premagali slovito Benfico, s kar, 5:1. Tolažilni gol za goste s Portugalske je dosegel David Luiz. Olyimpiacos ponovno v borbi za najvišja mesta oz. za napredovanje, Benfica pa se bo morala čudežno dvigniti, saj je trenutno zadnja v skupini B, z eno osvojeno točko v treh odigranih tekmah.

SAMPDORIA – STUTTGART  1:1

Eden od derbijev dneva, slovita predstavnika italijanskega in nemškega nogometa, glavni sodnik pa Damir Skomina.  Sampdoria je bila v v naletu, šest zmag v zadnjih sedmih tekmah oz. tri zaporedne zmage s katerimi so nameravali nadaljevati svoj uspešni niz. Da se ne bo izšlo po njihovih načrtih je nakazal v 8. minuti tekme, napadalec nemškega moštva, Marica, saj je zadel za rano vodstvo gostov. Sampdoria je v 39. minuti, z golom Sammarca, uspela izenačiti rezultat na 1-1, kar pa se je na koncu izkazalo za končni rezultat. Obe ekipi sta osvojili po točko in še vedno ostajata izenačini na lestvici. Trenutno imata 4 točke in zasedata 2. oz. 3. mesto.

PARTIZAN  – STANDARD LIEGE  0:1

Partizan je imel izvrstno priložnost zakomplicirati stanje v skupini C, vendar je a to potreboval zmago. Navijači tega beograjskega kluba pa so bili po tekmi ponovno razočarani. Njihov klub ostaja brez osvojene točke saj je zmagala belgijska ekipa, za katero je edini gol na tekmi, v 36. minuti dosegel De Camargo. S temi novimi tremi točkami ima Standard sedaj 6 točk in je vodilni skupine C.

NEC – TOTTENHAM  0:1

Nizozemska ekipa je upala na presenečenje, vendar so serije porazov Tottenhamova preteklost. Pred to tekmo so imeli serijo 9. tekem, v kateri so doživeli samo en poraz. Njihov novi trener Harry Redknapp je standardiziral ekipo, v njej prebudil zmagovalni duh in tudi tokrat osvojil tri točke. Edini gol na tekmi, za gostujočo zmago je dosegel O’Hara in s to zmago zagotovil Tottenhamu napredovanje v naslednji krog. NEC je po razočaranju oz. porazu proti Tottenhamu, svojo jezo stresel v nizozemskem prvenstvu nad Volendamom in ga premagal kar s 6-1. V Pokalu UEFA ostajajo brez točk.

DINAMO ZAGREB – SPARTAK MOSKVA  0:1

V Dinamu so vedno neke afere, tokrat so tri dni pred tekmo sezone, zamenjali trenerja, ki pa ni prinesel željenega razultata, saj bi se Dinamo s tremi točkami že praktično zagotovil uvrstitev v nadaljni krog oz. kot bi rekli Hrvati … prolječe u Evropi. Pa jim spet ni uspelo, saj je za ekipo Spartaka, edini gol na tekmi dosegel Saenko, ki je pred letošnjo sezono prišel iz Nurnberga. To kar bi zmaga pomenila hrvaški ekipi, velja tudi za Spartak, sedaj potrebujejo še točke oz. domačo zmago proti outsiderju skupine, zgoraj navedenem NEC-u.

PORTSMOUTH – AC MILAN  2:2

Angleški klub se je hrabro boril, proti mnogo slavnejšem gostu in v 62. minuti povedel z golom Kaboula. V 73. minuti je bilo že 2-0, saj je zadel Kanu in mnogi so že videli domačo zmago, a italijani so italijani … Najprej je v 84. minuti zadel njihov rezervist, Ronaldinho, nato pa je v sodnikovem podaljšku oz. v 92. minuti, končni izid, 2-2, postavil lisjak kazenskega prostora, Inzaghi. Osvojena točka Milana pomeni, da so se že uvrstili v nadaljni del, za Portsmouth pa je to prva točka, vendar imajo še možnosti …

BRAGA – WOLFSBURG  2:3

Portugalska ekipa je je v tej tekmi začela bolje in v 6. minuti je Wolfsburgov branilec, Ricardo Costa zadel lasten gol. Vodstvo portugalske ekipe je zdržalo do 24. minute, ko je Bosanec v Wolsburgovih vrstah, Džeko, izenačil na 1-1, kar je bil tudi rezultat prvega polčasa.  Drugi polčas se je začel podobno, saj je Braga ponovno povedla, tokrat v 5. minuti drugega polčasa oz. v 50 . minuti, ko je bil strelec Meyong Ze. Rezultat se nato ni spreminjal do 83. minute, ko je svojo dobro igro z golom potrdil, še en Bosanec v vrstah Wolfsburga, Mišimović, ki pa je v četrti minuti sodnikovega podaljška zadel še enkrat in postal junak srečanja. Braga je s tem porazom močno zakomplicirala svoje napredovanje, Wolfsburg pa je tik pred potrditvijo napredovanja v naslednji krog.

HAMBURGER SV - AJAX   0:1

Zame presenečenje, saj Ajax zadnja leta ni navduševal oz. se je nekako izgubil. Tokrat so presenetili s samim sistemom igre, saj so igrali v formaciji 4-3-3, vendar se jim je to na koncu obrestovalo. Na težkem gostovanju v Hamburgu so slavili in osvojili tri pomembne točke. Edini gol na srečanju je v 77. minuti dosegel Leonardo, ki je predtem oz. v 61. minuti vstopil v igro. Ajax se je s to zmago prebil na vrh skupine F, kjer zaseda s šestimi točkami, skupaj z Aston Villo 1 oz. 2. mesto, Hamburg pa ostaja pri treh točkah in negotovo prihodnostjo v tem tekmovanju. Naslednje kolo gostuje v Pragi pri Slaviji, v zadnjem kolu pa gosti Aston Villo.

ŽILINA – SLAVIJA PRAGA  0:0

Dvoboj nekoč bratskih ljudstev, Slovaška Žilina, proti Češki Slaviji. Tekma se je končala brez golov s tem pa sta obe ekipi osvojili po eno točko. Žilina ni ekipa, ki bi se lahko še vmešala v boj za napredovanje, Slavija pa to vsekakor je in že naslednje kolo imajo priložnost to potrditi saj gostijo Hamburger  SV, ki je v skupini F, trenutno na tretjem mestu z dvema  točkama prednosti. Slavija nato v zadnjem kolu, gostuje še pri Ajaxu, katerega je leta 2007 izločila v kvalifikacijah za Ligo prvakov.

ROSENBORG – VALENCIA  0:4

Očitno, da Rosenborg ni več tista ekipa, katera se je znala enakovredno boriti z ostalimi nogometnimi velikani v evropskih tekmovanjih, predvsem, v Ligi prvakov. Boleč, domači poraz z 0-4 in zadnje mesto v skupini G z eno samo osvojeno točko. Na drugi strani pa je letos preporojena Valencija za katero so zadeli Mata, Pablo Fernandez, Baraja in Joaquin. Čista zmaga ekipe, ki se povzpenja po lestvici skupine G, kjer trenutno zavzemajo drugo mesto s 4. točkami v dveh odigranih tekmah.

BRUGGE – ST. ETIENNE  1:1

St.Etienne, ki ima težave v francoskem prvenstvu, nadaljuje v Pokalu UEFA z dobrimi igrami in se je z osvojeno točko že uvrstil v nadaljne tekmovanje. Strelec vodilnega zadetka za goste je bil Gigliotti v 44. minuti, vendar je Brugge v 49. minuti z golom Vargasa izenačil na 1:1, kar se je na koncu, iskazalo za končni rezultat. Brugge v mesecu novembru ni doživel poraza, 4 zmage in 3 neodločeni izidi ter pridno zbira točke. V tem tekmovanju ima tri točke, s katerimi zaseda tretje mesto, čaka pa ga težko gostovanje v Valenciji in v zadnjem kolu, domača tekma proti Kopenhagnu, ki bo verjetno odločala o napredovanju.

CSKA MOSKVA – LECH  2:1

CSKA Moskva je edino moštvo, ki ima po treh kolih, 9 točk, kar avtomatično pomeni, da so se že uvrstili v nadaljne tekmovanje, katerega so pred leti že osvojili. Tokrat so premagali poljsko ekipo, Lecha, strelca pa sta bila Džagoev v 31. minuti in Žirkov v 45. minuti. Za Lech je v 66. minuti zadel Stilić, kar pa se je izkazalo za časten gol, saj je zmaga ostala pri ruski ekipi. Lech ostaja pri eni osvojeni točki, že v naslednjem kolu pa gosti neprepričljivi Deportivo. Tekma, ki za obe ekipi prinaša veliko.

DEPORTIVO – FEYENOORD  3:0

Tekma dveh klubov, ki sta nekaj sezon nazaj navduševali, sedaj pa sta le bledi senci tega. Tekma, v kateri je bilo biti ali ne biti in domača ekipa je bila … boljša. Čista zmaga z rezultatom 3-0, za ekipo Deportiva pa je v 30. minuti, najprej zadel, Alberto Lopo. V drugem polčasu je v 50. minuti lastno mrežo zadel, branilec Feyenoorda, Kevin Hofland. Deportivo je minuto zatem iskoristil zmedenost Feyenordove ekipe in v 52. minuti po zadetku Guardada je bi lrezultat že 3-0. Pomembna zmaga španske ekipe, ki v naslednjem kolu gostuje na poljskem pri Lechu, kjer ne sme izgubiti. Feyenord je s tem porazom ostal brez možnosti za napredovanje v Pokalu UEFA in bo svoje moči usmeril v nizozemsko prvenstvo.

Zapis je bil objavljen 3.12.2008 ob 11:42 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.