Zapisal izmisljeni | 14.11.2008 - 19:28 - Kategorije: sezona 2008-09

Ne glede na ogromno zamudo, bom nadaljeval s Pokalom UEFA … včasih je zanimivo stare časopise brati … pa čeprav samo na WC-ju …

MANCHESTER CITY – TWENTE  3:2 … Uvodna tekma angleške ekipe, ki je pauzirala v prvem kolu … uvodna, pričakovana zmaga … Strelci za ekipo pa povratnik Wright-Phillips, zvezdniška okrepitev Robinho in Benjani. Trije goli kažejo, da gre za ofenzivno ekipo, vendar na drugi strani dva prejeta gola na domačem igrišču nista dober znak … kljub vsemu favoriti za napredovanje. Poraženec, Twente je po uvodni zmagi, tokrat ostal brez točk in bodobo v naslednjem kolu, počivali ter se pripravljali za četrto kolo, ko bodo gostili Schalke.

RACING SANTANDER – SCHALKE  1:1 … Prva točka španske ekipe, za katero je zadel Tchite, ki je v odlični strelski formi. Na veliko žalost španskih navijačev je nekaj minut kasneje za Schalke izenačil, Engelaar in rezultat 1-1 je ostal do konca tekme nespremenjen. Racing je upal na boljši izkupiček oz. na vse tri točke, vendar jim je Schalke uspel preprečiti zmago oz. sebi priigrati četrto točko.

METALIST – HERTHA  0:0 … Predstavitev ukrajinske ekipe, ki je v prvem kolu počivala … Po poročanju medijev, je bil Metalist dominanten z veliko večjo posestjo žoge in večjo želojo po zadetku. Še posebaj v drugem polčasu, ko so stopnjevali napade in z nekaj lepimi akcijami prišli do lepih priložnosti za zadetek, vendar je gostujoči golman, branil izvrstno. Hertha je očitno prišla v Ukrajino po neodoločen izid, kar jim je tudi uspelo, kaj več pa niso niti poskušali doseči, saj so bile njihove ofenzivne akcije, redke. Drugi remi oz. osvojitev druge točke.

BENFICA – GALATASARAY  0:2 … Velika zmaga gostujoče ekipe za ketero sem že po prvem kolu napisal, da so “nagazna mina” Tokrat je na takšno mino stopila ekipa Benfice, katera je ostala brez točk. V tekmovanju, kjer je vsak kiks lahko usoden, si je slovita portugalska ekipa privoščila domači poraz in ostaja pri eni osvojeni točki. Povsem drugače je s turškim Galatasarayem, ki je dosegel zelo pomembno zmago in ima sedaj štiri točke. Strelca sta bila turška reprezentanta, Emre Asik in Umit Karan.

STUTTGART – PARTIZAN 2:0 … Tekma, katero sem si ogledal na TV … Stuttgart je že od samega začetka napadal in si ustvaril veliko lepih priložnosti, vendar do zadetka niso prišli. V 77. minuti je mrežo gostov načel, Mario Gomez, ki je po bliskoviti akciji zadel z roba kazenskega prostora. Netipična akcija visokega napadalca, ki večino svojih golov doseže iz neposredne bližine oz. je “kralj šesnaesterca” … štiri minute kasneje podobna akcija in ponovno, Mario Gomez. Dva gola v tako kratkem času sta paralizirala igralce Partizana, ki ni bil sposoben vrnitve v igro….  Čista zmaga “švabov”.

STANDARD LIEGE – SEVILLA  1:0 … Presenetljiva zmaga domače ekipe, za katero je edini gol na tekmi dosegel Mbokani v 38. minuti. Nogomet je čudovita igra v kateri male ekipe velikokrat s pomočjo velike želje, agresivnosti in borbenosti, prihajajo do zmag. Sevilla, v kateri je manjkalo nekaj standardnih igralcev je to tekmo odigrala pod svojimi sposobnostmi in si zakomplicirala položaj saj je ostala pri treh točkah, kolikor jih imajo še Standard, Stuttgart in Sampdoria. Obeta se ogorčen boj.

TOTTENHAM – DINAMO ZAGREB  4:0 … Če sem pred dnevi zapisal, da je angleška ekipa mnogim v posmeh, je to sedaj po zamenjavi trenerja, povsem drugače. Tottenham je trenutno ena najbolj “vročih” ekip, ki navdušuje s svojo igro, borbenostjo in osvajanjem točk v vseh tekmovanjih. Novi trener, Harry Redknapp je preporodil ekipo in Dinamo je pokasiral štiri “komade”.  Trikrat je zadel Darren Bent, enkrat pa Huddlestone. Dinamo je upal na presenečenje oz. neodloče izid, vendar za to ni imel nikakršnih možnosti … Tottenham je bil tega dne superioren in je zasluženo zmagal.

SPARTAK MOSKVA – UDINESE  1-2 … Uvodna tekma Spartaka, katerega vodi Michael Laudrup, ki nam je ostal v spominu iz prejšnje sezone, saj je navduševal z malim španskim klubom, Getafe. Tokrat je izgubil in pred njim je težka naloga … nadoknaditi izgubljeno, saj so po prvih dveh kolih še brez točk. Udinese je blizu uvrstitve v naslednji krog saj imajo maksimalen izkušiček, dve tekmi – dve zmagi. So hit letošnjega italijanskega prvenstva in v naslednjih dneh bodo podrobneje predstavljeni … Še strelci, za domače je edini gol dosegel Rodriguez, za goste pa je obakrat zadel, Fabio Quagliarella.

WOLFSBURG – HEEREVEEN  5:1 … Uvodna tekma bundesligaša, ki je takoj pokazal svojo moč … 5 golov oz. Džeko 2x, Grafite, Misimović in pa Krzynowek. Odlična predstavitev nemške ekipe proti ekipi za katero sem že napisal, da je limitirana oz. da lahko v tem tekmovanju samo sodeluje.

MILAN – BRAGA  1:0 … Friend je stavil na neodločen izid, samo nasmehnil sem se mu …. a bil je zelo blizu, tako kot gostujoča ekipa … Milan je začel zelo ofenzivno, njihovi napadalci Pato, Inzaghi in Ševčenko pa so zapravljali priložnosti. V 63. minuti je namesto Pata vstopil njegov “brazilski zemljak” mnogo slavnejši Ronaldinho, vendar je semafor z rezultatom do 93. minute, kazal 0:0. Takrat pa je zadel … Ronaldinho … in rešil Milana oz. mu priboril tri točke, s tem pa razočaral portugalske navijače, saj so bili njihovi igralci zelo blizu presenečenja. Braga ostaja pri treh točkah iz prvega kola in resno opozorilo vsem  naslednjim nasprotnikom.

AJAX – ŽILINA  1:0 … pričakovana zmaga domačih, za katere je edini gol na tekmi dosegel Luis Suarez. Sloviti Ajax že nekaj sezon blodi, prejšnji dve sezoni pa je celo izpadel v predkolih Pokala UEFA … Sedaj s svojimi nezanesljivim predstavami nervira svoje navijače, ki so navajeni na najboljše, vendar tokrat so bile pomembne tri očke in ekipa katero vodi Marco van Basten jih osvojila. Žilina je doživela še drugi poraz in samo njihovi najbolj optimistični navijači verjamejo v preboj…

SLAVIJA PRAGA – ASTON VILLA  0:1 … Uvodna tekma Slavije in boleč domači poraz, pa čeprav proti močni angleški ekipi. Po prvih dveh kolih ostajajo brez osvojene točke in čaka jih težak boj vendar upanje umira zadnje. Aston Villa je z drugo zmago v uvodnih kolih, milimetre pred napredovanjem, edini strelec na tekmi pa je bil njihov visoki napadlec, John Carew.

SAINT ETIENNE – ROSENBORG  3:0 … Še ena zmaga St. Etienna nad še eno skandinavsko ekipo. Tokrat so za francoze zadeli Ilan, Paulo Machado in pa Miralles ter svojo ekipo pripeljali čisto blizu napredovanja v naslednji krog. Rosenborg ostaja brez doseženega gola in z eno točko iz prvega kola. Vendar jih še ne gre odpisati, saj prihajajo mrzli dnevi, katerih so norvežani zelo dobro vajeni in računajo na prednost pred nasprotniki.

VALENCIJA – KOPENHAGEN  1:1 … Predstavitev Valencije je bilo razočaranje kroga. Ekipa, ki ponovno briljira v španskem prvenstvu je prvo kolo pauzirala, tokrat pa igrala proti outsiderju, Kopenhagnu. Valencija je po pričakovanjih dominirala, nizala akcije in zapravljala priložnosti, le v 61. minuti je zadel izkušeni Morientes … tekma se je počasi približevala koncu in skandinavska ekipa je v enem redkih napadov v 85. minuti zadela za 1:1. Strelec je bil Santin, ki je tako najzaslužnejši za senzacijo kola.

LECH – NANCY  2:2 … Poljski Lech je prvo kolo preučeval nasprotnike oz. pauziral, tokrat pa zaigral proti francoskem nasprotniku ter osvojil prvo točko. Gola za domače sta dosegla Peszko in Stilić, za goste pa Malonga in Zerka, ki je zadel že v prvem kolu. Francoska ekipa nadaljuje z dobrimi rezultati in trenutno ima štiri točke ter je na dobri poti za napredovanje.

FEYENOORD – CSKA MOSKVA  1:3 … Feyenord je tekmo pričel z nesrečnim autogolom Van Bronchorsta v 14. minuti, vendar je isti igralec v 29. minuti popravil svojo napako in dosegel gol za izenačenje. Naslednja dva gola je dosegel igralec ruske ekipe, Vagner Love, vendar oba v nasprotnikovo mrežo in s tem postavil končni izid 1-3. Feyenoord ostaja brez osvojene točke in veliko razočaranje, ruski CSKA MOSKVa pa z maksimalnim učinkom, tik pred napredovanjem v naslednji krog.

Zapis je bil objavljen 14.11.2008 ob 19:28 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.