Zapisal izmisljeni | 24.02.2012 - 00:33 - Kategorije: sezona 2011-12

Drugi del prvih tekem, elitne Lige prvakov, se je nadaljeval z dvema zanimivima/atraktivnima, torkovima obračunoma, medtem ko je bila sreda bolj uboga.

CSKA Moskva – Real Madrid 1-1 (Wernbloom 90+3 / Ronaldo 28)

Pričakovalo se je, da bo najtežji nasprotnik madridskega Reala, v prvem srečanju, vreme oz. hladen zrak in mraz, ne pa nogometaši moskovskega CSKA. Poleg tega je gostujoči trener Mourinho tarnal nad umetno travo, še prej pa da bi nekoliko sprostil pritisk z igralcev,  in pozornost spet preusmeril nase, prepovedal novinarjem potovati z ekipo, kot je bilo to v navadi doslej, ko se je šlo na bolj oddaljena gostovanja. A dokler je tu uspeh mu ne morejo do živega, kot pravijo nekateri, solidna prednost pred poveličevano Barcelono v španskem prvenstvu ter suvereni nastopi v dosedanjem delu Lige prvakov, kjer so letos še neporaženi, so močni argumenti portugalca, ki tokrat ni mogel računati na Hamita Altintopa, Lassana Diarraja in Angela Di Marijo. Na drugi strani so pri domačih manjkali Kiril Nababkin, Pavel Mamaev in Mark Gonzalez, medtem ko je bil njihov najboljši igralec, japonec Keisuke Honda le usposobljen za boj, v katerem je Real Madrid izpustil še sedmo zaporedno zmago, saj je po šestih gladkih zmagah v prvem delu tekmovanja in gol razliki tokrat iztržil samo remi oz. 1-1. Domači so pričeli bolje in ofanzivnejše, Real pa bolj rezervirano in v enem svojih redkih poskusov je poentiral, strelec pa je bil, seveda, Cristiano Ronaldo, ki je tako dosegel že 123. gol v 124. nastopu. Isti je imel v 84, minuti priložnost dotolči nasprotnika a ni bil preveč natančen, le nekaj sekund pred koncem oz. pred končnim sodniškim žvižgom pa je sledila kazen. Slabo izbita žoga, do katere je po nabijanju prišel šved Wernbloom, kateri je v svojem prvem nastopu za moštvo, nato dosegel še svoj prvi gol in kaže, da se je zimska investicija iz nizozemskega AZ Aalkmara, izplačala. CSKA je tako nekako le ostal neporažen v evropskih obračunih s španskimi ekipami, njihovo razmerje pa je trenutno, tri zmage in trije remiji, vendar bo povratna tekma na madridskem Sanitago Bernabeu stadionu nekaj povsem drugega. Ekipa Jose Mourinha bo, zelo verjetno, zmagala in podrla to neporaženost CSKA, Jose, ki naj bi imel med tekmo homofobne izpade, pa bo po štirih zmagah s prejšnima kluboma, Cheslejem in Interjem, vknjižil zmago tudi z Realom, s katerim je bil že sedaj le nekaj sekund oddaljen.

Napoli – Chelsea 3-1 (Lavezzi 39, 65, Cavani 45+2 / Mata 27)

Pred samim srečanjem se je na veliko poudarjalo, da bodo domači brez svojega trenerja Mazzarija, ki je bil kaznovan z dvema tekmama prepovedi vodenja ekipe, saj je bil ob zaključku prve faze tekmovanja prenervozen in nasilen, ko je potiskla in odrival villarrealovega Nilmarja. A nič zato, verjel sem, da je njegov Napoli v veliko boljši formi kot Abramovichev/Villas-Boasov Chelsea, ki je dejansko v krizi, v črni luknji iz katere se ne vidi izhoda, zaradi česar sem seveda verjel tudiv zmago napolitancev. Gostujoči, portugalski strokovnjak naj bi imel upor v slačilnici, saj naj bi bili tudi igralci nezadovoljni z njegovim delom, predvsem starejši, v prvi vrsti Drogba in Cole, pa Lampard, kateri je vse večkrat samo eden od rezervistov. Če k temu dodamo zdaj že legendarno neučinkovitost, predvsem pregrešno dragega Torresa, pa poškodbo in vse težave Terrya, je jasno zakaj so padli. Napoli je po preboju iz najtežje skupine uvodne faze tekmovanja, in gostujoči zmagi pri Fiorentini z 0-3, poln samozavesti krenil v juriš na gol gostov in njihovvratar Petr Čech je imel kar precej dela. A kdor ne da, dobi, smo rekli, domači kapetan Paolo Cannavaro je bil nespreten ob ne-preveč nevarni podajo v sredino, kar je izkoristil Juan Mata in Chelsea je nezasluženo povedel. Še pred koncem prvega polčasa pa je domačim uspel preobrat, najprej je mali argentinec Ezequiel Lavezzi, v katerem sem pred leti videl repliko Messija, lepo zadel z roba kazenskega prostora, tik pred koncem  polčasa pa je poentiral še neumorni urugvajec Edinson Cavani, ki je zadel z ramenom in njegov peti gol v sedmem srečanju je napovedal noč napolitancev. Erupcije veselja ob domačih zadetkih so stresle zvočnike TV sprejemnika še v 65. minuti, ko je spet zadel Lavezzi, potem ko je kiksal gostujoči branilec David Luiz, katerega že kar nekaj časa redno kritizira strokovni komentator sky sportsa, Gary Neville. Podajalec je bil spet izvrstni Cavani, čeprav bi sam izpostavil Zunigo in Gargana, konstantno dobri Maggio, pa je imel izvrstno priložnost za velikih 4-1, vendar je Ashley Cole, rešil z golove črte. Vprašanje ali je s tem rešil svojega trenerja, katerega je odprto kritiziral, zaradi česar naj bi se nevarno približal transfer listi oz. prodaji, saj je lastnik kluba, Roman Abramovich znan kot sila netoleranten, predvsem do trenerjev in že se omenjajo nasledniki. Marcelo Bielsa baje najresneje.

Basel – Bayern 1-0 (Stocker 86)

Švicarski Basel, eno od presenečenj letošnje Lige prvakov, je le še poglobil krizo bavarskega velikana kakor pravijo, ljubkovalno, Bayernu. Na svojem St. Jakob Parku so z minimalno zmago premagali najtrofejnejši nemški klub, ki je imel več čistih priložnosti in možnosti za zmago. Posest žoge, udarci na gol in vsa ostala statistika je na strani premaganih gostov, čeprav so bili tudi domači v prvem polčasu izredno nevarni. Nekaj konkretnih, hitrih nasprotnih napadov je privedlo do dvakratnega tresenja okvirja vrat, kot pravimo in čeprav bi bilo zlahka 2-2, je ostalo pri nepopularnih 0-0. V drugem polčasu je bil nemški Bayern še dominantnejši, vendar do gola le niso uspeli priti in kot že mnogokrat poprej je obveljalo, da  kdor ga ne da, ga na koncu dobi. V 86. minuti sta namreč domača rezervista Jacques Zoua in Valentin Stocker lepo kombinirala, prvi je preigraval in podal, drugi pa je zadel za minimalca in vnovično nogometno euforijo v Baslu, kjer je letos, biti zelo prijetno navijač. Po slovitem Manchester Unitedu je premagan še en nogometni velikan, nemški Bayern, vendar je pred nami še povratno srečanje, kjer bi nemci morali uveljaviti kvalitetnejši igralski kader.

Olyimpique Marseille – Inter 1-0 (A. Ayew 90)

Manj kvalitetno srečanje je bilo odigrano v Marseillu, kjer se je odločilni trenutek zgodil v 93. igralni minuti oz, v tretji minuti sodnikovega podaljška, ko je po podaji Valbuene iz kota, zadel ganec Andre Ayew in francoski ekipi prinesel/priigral solidno prednost. To je bil njegov že četrti zadetek, od skupno osmih zadetkov kluba v tem tekmovanju, zanimivo pa je, da  je gostujoča ekipa oz. Inter iz Milana kar pet zadetkov od osmih, prejel v zadnjih 15-ih  minutah srečanja. Četrti zaporedni poraz italijanske ekipe, ki v teh ni dosegla niti enega zadetka, zagotovo ne prinaša nič dobrega in še enkrat več bi poudaril, da Ranieri enostavno ni kos/ni dorastel nalogi, kar je tudi zelo razvidno iz primerjave dveh postav Intera. Tista, ki je postala Evropski, klubski, nogometni prvak oz. ki je osvojila Ligo prvakov pred dvema letoma in ta, ki je padla na Velodrome stadionu, imata kar devet istih igralcev in ne razumem kako je Inter lahko tako hitro razpadel. Saj sem pričakoval, da bo po odhodu Mourinha, ki ga sedaj obupani navijači pozivajo nazaj, iztisnjena/izcejena in izpeta ekipa nekoliko upešala, vendar pa ne, da bo postala predmet posmeha in sparing partner Lecceju, Palermu, Romi, novari in podobnim.Tudi tukaj, tako kot v angleškem Chelseaju pričakujem, v kratkem, zamenjavo na trenerskem mestu in vnovičen zalet na vrh, ki pa je v tem trenutku zelo oddaljen.

Zapis je bil objavljen 24.02.2012 ob 00:33 in je shranjen pod sezona 2011-12. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.