Zapisal izmisljeni | 7.02.2012 - 23:24 - Kategorije: 2012 - African cup of nations

Moje napovedi pred četrtfinalnimi obračuni so se izpolnile in v polfinalu Afriškega pokala 2012, bomo lahko spremljali reprezentance Zambije, Slonokoščene Obale, Gane in Malija

logo

Zambija – Sudan 3-0

V prvem četrtfinalnem obračunu, so zambijci, v skladu z mojo stavo in pričakovanji, suvereno odpravili nogometno nedorasle sudance. Že v 15. minuti je za vodstvo z 1-0 zadel zambijski branilec Stophira Sunzu, po izključitvi sudanca Masawija v 65. minuti, pa je prišlo do povišanja na 2-0. Christoper Katongo je zastreljal penal, a nato odbitek le pospremil v gol in srečanje je bilo praktično odločeno, James Chamanga pa je v 86. minuti samo še potrdil uvrstitev v polfinale.

Slonokoščena Obala – Ekvatorijalna Gvineja 3-0

Eden od favoritov za naslov afriškega prvaka je proti debitantu, če sem prav razumel, krenil odločno in v 29. minuti bi lahko že vodil, vendar je razvpiti Didier Drogba zgrešil penal. Za navedeno se je odkupil že v 36. minuti, ko je po začetniški napaki nasprotnikove obrambne vrste prišel do priložnosti in uspešno poentiral. S tem se je njegova reprezentanca osvobodila pritiska, zaigrala bolj sproščeno in priložnosti so se pričele nizati. A do 69. minute je ostalo pri minimalnem vodstvu, takrat pa je za 2-0 spet zadel Drogba, medtem ko je afriški igralec leta, Yaya Toure v 81. minuti zadel iz prostega strela in Slonokoščena Obala je bila nekaj minut kasneje, tudi uradno v polfinalu.

Mali – Gabon 1-1 (5-4 po penalih)

Čisto po pravici, pričakoval sem nekoliko lažje delo za Mali, vendar je po gladkem izpadu prve domače reprezentance, beri Ekvatorijalne Gvineje, druga domača ekipa presenetila z močnim upiranjem. Gabon je, namreč, povedel v 55. minuti srečanja, potem ko je Mouloungui z levico, z desetih metrov zadel in razvnel domače navijače. A favorit obračuna se ni dal in v 84. minuti je Diabate iz obrata, s kančkom sreče poentiral za 1-1 in podaljške, kjer pa ni bilo novih zadetkov. Prvi izvajalci so bili zanesljivi, v četrti seriji pa je gabonec Aubameyang zgrešil in v peti/zadnji seriji je Seydou Keita, 31-letni nogometaš Barcelone, ki je bil lani tudi razglašen za najboljšega športnika Malija, zabil zadnji penal in Mali popeljal v polufinale, kjer jih je že čakala Slonokoščena Obala.

Gana – Tunizija 1-1 (2-1 po podaljških)

Tudi Gana se je s svojim nasprotnikom namučila, bolj kot smo pričakovali, saj si je polfinale zagotovila šele po podaljških. Začelo se je zelo obetavno, saj so ganci povedli že v 10. minuti, ko je z glavo poentiral prekaljeni John Mensah, za katerega je bil to, po uvodnem srečanju/zadetku, drugi na turnirju. Tunizijci, ki so zelo kvalitetno moštvo, so izenačili v 42. minuti, ko je Khelifa, po predložku Dhaouadija, zadel s strelom z glavo in spet je bilo vse na začetku, kot pravijo. Odločitev o zmagovalcu, beri polfinalistu, ki se bo pomeril z zambijci, je padla v 101. minuti oz. v podaljških, ko je kiksal tunizijski vratar Mathlouthi, kateri je izpustil že ulovljeno žogo, v pripravljenosti pa je bil 22-letni napadec Andre Ayew, ki ni imel pretežkega dela in ganci, so dokaj srečno, vendar zasluženo odšli v polfinale.

V polfinalih se bodo torej pomerili Zambija proti Gani in pa Slonokoščena Obala proti Maliju, po pričakovanjih večine pa naj bi v veliko finale napredovali reprezentanci Gane in Slonokoščene Obale, realno dve najmočnejši ekipi turnirja.

Zapis je bil objavljen 7.02.2012 ob 23:24 in je shranjen pod 2012 - African cup of nations. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.