Zapisal izmisljeni | 1.10.2011 - 22:45 - Kategorije: sezona 2011-12

Tudi v Europa league so odigrali drugo kolo in da ne tratim časa so tu kratki opisi srečanj;

A skupina;

Londonski Tottenham je s kombiniranim moštvom najprej moral prejeti zadetek, da bi v nadaljevanju le dokazal, da je najmanj en razred kvalitetnejši tudi s to mešano/rezervno postavo. Atraktiven zadetek Stephena Rica so izničili Pavlyuchenko z glavo, Defoe s podobnim golom in Dos Santos po slalomu Defoja.

Ruski Rubin iz Kazana je tokrat samo remiziral, po zaostanku z 0-1 sta zadela paragvajec Nelson Valdez, ki je bil najspretnejši v gneči pred golom grkov in Vladimir Dyadun iz neposredne bližine, medtem ko je goste, torej grški Paok, v vodstvo popeljal Athanasiadis po lepi ekipni akciji, za končnih 2-2 pa v 80. minuti srečanja zabil Georgios Fotakis z udarcem z glavo.

B skupina;

Belgijski Standard je pred približno 17.000 gledalci z gladkih 3-0 odpravil FC Kopenhagen, pri čemur so se med strelce vpisali kolumbijec Luis Manuel Seijas s strelom z roba kazenskega prostora, ter brazilca Felipe in Kanu, oba po akciji iz kota.

Bundesligaš, Hannover 96 je vknjižil še drugo zmago v tem tekmovanju, potem ko je z 1-2 odpravil ukrajinskega predstavnika, kateremu pa je to že drugi poraz v tem tekmovanju. Norvežan maroškega porekla Mohammed Abdellaou in Christian Pander sta ekipi Mirka Slomke zagotovila pomembne točke, prvi z lepim strelom z oddaljenosti, drugi pa iz neposredne bližine, domači Oleksiy Kurilov pa je z volejem z roba kazenskega prostora dosegel častni gol za ukrajinsko Vorskla Poltavo.

C skupina;

Romunski Rapid iz Bukarešte je na domačih tleh, klonil proti nizozemskem PSVju, za katerega so po domačem golu Dana Alexa, ki je bil dosežen po akciji iz kota, zadeli izkušeni Wilfred Bouma, ki je bil natančen po predložku v kazenski prostor, finec Ola Toivonen z zanimivim strelom z glavo in slovenski reprezentančni napadalec Tim Matavž po hitrem nasprotnem napadu. Pričakovano, kajne?

Poljska Legia je s težko muko premagala izraelski Hapel iz Tel Aviva, za katerega je najprej, z glavo zadel nigerijec Toto Tamuz, za domače pa sta udarec vrnila srbin Danijel Ljuboja, prav tako z glavo in Marcin Komorowski iz penala, a je spretni Al Lala izenačil na 2-2, zatem pa je še en srbin, Miroslav Radović, v 88. minuti, po hitri akciji uspel zadeti za končnih 3-2.

D skupina;

V enem od derbijev dneva je za domači Sporting, najprej, zelo atraktivno – s peto,  zadel nizozemec Ricky van Wolfswinke, vendar je na drugi strani, za Lazio poentiral, prekaljeni nemški reprezentant Miroslav Klose. Veselje domačim je prinesel brazilec Emiliano Insua, ki je bil v nadaljevanju tekme, točneje v 50. minuti, izključen in še dobro zanj,  da so bili nogometaši italijanskega Lazia tako nenatančni oz. nezbrani, da je ostalo pri teh 2-1.

Romunski FC Vaslui je uspel na domačem terenu proti švicarskem Zurichu iztržiti remi oz. neodločen izid, pri tem pa je njihov brazilec Wesley realiziral penal, kar je anuliralo gol Alphonsa z Guadalupeja, po gostujočem golu rezervista Admira Mehmedija, pa je za končnih 2-2 zadel še zimbabvijec Mike Temwanjera.

E skupina;

Izraelski Maccabi iz Tel Aviva je imel slab uvod v srečanje, saj je za gostujoči Dinamo iz Kijeva že v 9. minuti zadel nigerijec Brown Ideye, a še pred koncem polčasa so bili domači spet v egalu, kot rečejo nekateri, Micha dor pa je bil strelec. Ker v drugem polčasu ni bilo zadetkov, sta se nasprotnika razšla z delitvijo točk.

V enem zanimivejših obračunov dneva je angleški Stoke City po uspešnem nastopu, beri remiju, proti Manchester Unitedu v domačem prvenstvu, na svojem Britannia stadionu porazil turški Bešiktaš, za katerega je prvi gol na srečanju dosegel nemec Roberto Hilbert, a je za domače spet poentiral Bambi, Peter Crouch, medtem ko je rezervist Jonathan Walters, iz penala, postavil končnih 2-1.

F skupina;

Avstrijski Red Bull Salzburg je suvereno opravil s Slovanom iz Bratislave, katerega je porazil z gladkih 3-0, brazilec Leonardo, argentinec Zarate in Dušan Švento, slovak na začasnem delu v Salzburgu, so bili strelci.

Čistokrvni baskovski klub Athletic Bilbao proti sveži arabski igrački, slovitemu Paris Saint Germainu, je bil verjetno dvoboj večera in naši brati hrvati so odkupili pravice za prenos te tekme, medtem ko so na naši nacionalki menili, da je nek drug dvoboj bolj zanimiv. V zelo atraktivnem srečanju so baskovski igralci zasenčili mednarodno pisano zasedbo, pri čemer je prvi gol zabil Igor Gabilondo, drugega pa Markel Susaeta in že ob polčasu je bilo jasno, da vse boljši PSG tisti večer nima možnosti za točke/točko.

G skupina;

Švedski Malmo je trčil še ob dunajsko Austrijo, ki je bila v kvalifikacijah usodna za ljubljansko Olimpijo in nizozemec z maroškim poreklom Nacer Barazite ter Alexander Grunwald sta zagotovila svojemu moštvu tri točke, vmes pa je za domače kratko upanje, zadel Mattias Renegie.

Ukrajinski Metalist je gostil nizozemski AZ iz Alkmaara, ki je povedel z golom američana Altidora, a je brazilec Taison, v zadnjem delu srečanja uspel izenačiti in svojemu moštvu zagotovil vsaj točko.

H skupina;

NK Maribor je po začetniški napaki golmana Doyla povedel proti angleškemu Birmingham Cityu in mnogi so, po izločitvi slovitih Glasgow Rangersov, zaslutili še eno presenečenje, vendar pa so trdoživi gostje, do konca srečanja uspeli spreobrniti rezultat in z goloma Chrisa Burka ter Wade Elliotta iz Ljudskega vrta, na žalost slovenskih navijačev, odnesti vse tri točke.

Naša nacionalka se je po mariborskem obračunu odločila ostati v tej skupini oz. se preseliti na stadion Municipal de Braga, kjer sta se pomerila portugalska Braga in belgijski Club Brugge. Helder Barbosa je domače povedel v vodstvo z 1-0, vendar so na presenečenje večine nogometnih poznavalcev, belgijci z goloma nigerijca Josepha Akpale in nizozemca Ryana Donka izvedli preobrat in iz Brage odnesli vse tri točke.

I skupina;

Škotski Celtic, za katerega sem že zapisal, da je po prepovedi nastopanja Siona dobil mesto v tem tekmovanju, nadaljuje s slabšimi rezultati. Tudi tokrat niso uspeli zmagati, do sedaj edino točko pa so si zagotovili s penalom, ki ga je realiziral Sung-Yong Ki, medtem ko je finišu tekme, prav tako iz penala, za italijanski Udinese zadel kosovski švicar Almen Abdi.

Poleg tistega derbija iz skupine F, je bil zame najbolj zanimiv dvoboj francoskega Rennesa in španskega Atletico Madrida. V zelo kvalitetnem srečanju je z izvrstnim strelom z oddaljenosti domače v vodstvo popeljal kolumbijec Victor Montano, medtem ko je za goste zadel/izenačil Juanfran z bombo iz bližine in ker do konca srečanja ni bilo novih zadetkov, sta se tekmeca razšla z delitvijo točk.

J skupina;

Nemški Schalek 04 z novim trenerjem, Huubom Stevensom je deklasiral Maccabi iz Haife, strelci v zmagi s 3-1 pa so bili dvakrat Christian Fuchs, vmes za goste Idan Vered, za končnih 3-1 pa španec Jose Manuel Jurado.

Cipski AEK iz Larnace je gostil romunsko Steauo iz Bukarešta, kateri je v 59. minuti zabil Miljan Mrdaković, medtem ko je za goste, šest minut kasneje, izenačil Mihai Costea in zadnjeuvrščeni ekipi te skupine z delitivjo točk ostajata na svojih mestih.

K skupina;

Danski Odense seveda ni bil kos angleškemu Fulhamu, za katerega je oba gola dosegel prekaljeni Andy Johnson in s temi točkami je angleški predstavnik preskočil prav Odense oz. zavzel drugo mesto v skupini.

Nizozemski Twente se je znesel nad poljsko Wislo, potem ko je ta povedla z golom/šusom izraelca Dudu Bitona, perspektivni Luuk De Jong, dvakrat avstrijec Marc Janko in Willem Janssen so bili strelci za visokih 4-1.

L skupina;

Tudi zame je to eno od presenečenj kola, saj moskovska Lokomotiva nikakor ni slaba ekipa, a v četrtek je morala priznati premoč belgijskemu Anderlechtu, za katerega je zadel, trenutno prvi strelec tekmovanja, argentinec Matias Suarez, končnih 0-2 pa je postavil kongovec Dieumerci Mbokani.

Grški AEK ni bil kos avstrijskem Sturmu, ki je daleč od časov vodenja Ivice Osima, a očitno je še vedno dovolj nevaren za klube srednje klase. Domače je sicer v 50. minuti srečanja, v vodstvo povedel španec Jose Carlos, a so gostje uspeli izenačiti v 87. ko je zadel Thomas Burgstaller, medtem ko je že v 92. minuti oz. drugi minuti sodniškega podaljška, za goste zadel še 37-letni Mario Haas in tudi tem dvoboju oz. končnem rezultatu dal priokus presenečenja.

Zapis je bil objavljen 1.10.2011 ob 22:45 in je shranjen pod sezona 2011-12. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.