Zapisal izmisljeni | 8.08.2011 - 10:09 - Kategorije: 01.Premier League

Po rekordnem 19. naslovu državnega pravaka, je Manchester United, včeraj, osvojil še 19. Community shield, kar je njihov že četrti v zadnjih petih letih. Po lanskoletnem , ko so premagali Chelsea, pa je tokrat padel Manchester City, ki je kljub miljonskim  vlaganjem v ekipo še daleč od Rdečih vragov, saj so lovili svoj šele četrti Community shield, a kot je že jasno neuspešno.

Vendar so v mestnem obračunu na Wembley stadionu v Londonu, kjer so večer prej v severnem delu mesta divjajli nasilni protesti, pričeli veliko bolje od rdečih, ki so imeli v uvodu premoč in nekaj dobrih poskusov kot je prosti strel Rooneya, strel Nanija. Manchester City se je kmalu osvobodil pritiska in bil enakovreden nasprotnik, iz svoje prve prave priložnosti pa je dosegel gol. V 38. minuti srečanja je po prostem strelu z leve, ki ga je izvedel David Silva, v kazenskem prostoru Uniteda, najvišje skočil Joleon Lescott in z glavo zadel za 0-1, pri čemer je velik del krivde na Ferdinandu, ki je precej mlačno in neodločno slabo pokrival strelca, prav tako pa bi golman De Gea lahko posredoval, a je ostal vkopan na črti, kot pravimo. Že nekaj minut kasneje, točneje v 45. minuti srečanja je bosanski reprezentant Edin Džeko potegnil proti kazenskem protoru nasprotnika in ob postavljeni obrambi, z natančnim strelom z dobrih 30-ih metrov pa zadel z 0-2 in tudi tu bi del krivde pripisal nasprotnikovi neodločnosti, ki spet niso šli v blok strela, tako kot v finalu Champions league, in pa predvsem slabemu posredovanju letošnje golmanske okrepitve. Španec David De Gea je bil prepočasen in s posnetka je bilo razvidno, da je zadetek povsem njegov, kar pomeni, da je bil celo najzaslužnejši za, že visoko, vodstvo Manchester Citya, če smem.

V drugem polčasu pa je Sir Alex Ferguson, ki je že pred srečanjem izjavil, da je Community shield, zanj nekakšna prijateljska tekma, pred pričetkom sezone oz. prvenstva, iz igre potegnil oba centralna branilca, kapetana Vidića in Ferdinanda, namesto njiju pa v igro poslal Evansa in novinca Jonesa, ob hokejski trojni menjavi pa je namesto Carricka zaigral še mladi Cleverley. Menjave in verjetno predvsem Fergusonova kritika ob polčasu je prinesla napredek v igri rdečih in že v 52. minuti je po prostem strelu/podaji novinca Ashley Younga, iz bližine elegantno zadel Chris Smalling. Že v 58. minuti srečanja je bil rezultat poravnan, po izvrstni akciji na robu kazenskega prostora, ki se je ne bi branila/sramovala niti Barcelona, znana po takšnem tika-taka igranju, je po podaji Cleverlya zadel Nani in izid na semaforju stadiona Wembley, kjer se spet igrajo vsa finala Community shielda je kazal 2-2. Igralci v rdečih dresih so bili veliko boljši nasprotnik, vendar pa do sprememb izida ni prišlo tja do sodnikovega podaljška. Ravno ko so me spraševali ali bodo podaljški ali penali pa je sledil Unitedov finalni udarec. Po nerazumljivi napaki belgijca Kompanija v 94. minuti srečanja, potem ko je Rooney iz svojega kazenskega prostora izbil žogo, navedeni belgijec pa se ob soigralcu Clichyu nikakor ni mogel odločiti kdo bi pobral to žogo, kar je izkoristil Nani in v polnem šprintu ukradel/osvojil žogo, s sredine igrišča krenil sam proti golmanu Hartu, ga elegantno obšel in zadel za 3-2, za še eno veličastno zmago, za 19. Community shield.

19

Ne glede na izjave pred srečanjem, da gre za bolj prijateljski dvoboj, so se nove lovorike razveselili tako Sir Alex Ferguson kot navijači oz. vsi skupaj, predvsem pa igralci, ki so še enkrat več izvedli preobrat, v katerega je ob polčasu le malokdo verjel. Prav simpatično je izgledal tisti navijaški transparent na katerem so ob imenu Uniteda narisani pokali, ob imenu Citya pa znaki $ oz. denarja.

Manchester City še kar čakamo, da se resneje vključi v boj za vrh angleškega nogometa, kjer zadnja leta/desetletja kraljuje njihov mestni tekmec, Manchester United, in po takšnem porazu bodo njihove frustracije še nekoliko večje, medtem ko je sloviti Sir Alex Ferguson že s prvo uradno tekmo svoje novince, golmana Davida De Geo ki bo nadomestil Van der Sara, Phil Jonesa in Ashley Younga vpeljal v svet uspehov in lovorik, pri čemer pa se še domnevno čaka prihod Weslay Sneijdera, ki mu podobno ni uspelo z Interom proti AC Milanu in ki naj bi nadomestil legendarnega Paul Scholesa, kateri je pred dnevi s poslovilno tekmo, odšel v zasluženi pokoj s stilom.

Vse to so že teme za prihodnost in za konec te objave, sta tu le še postavi ekip tega Community sheilda;

MANCHESTER UNITED v formaciji 4-4-2 : David De Gea – Chris Smalling, Rio Ferdinand (46. Phil Jones), Nemanja Vidić (Jonny Evans, Patrice Evra – Nani, Michael Carrick (46. Tom Cleverley), Anderson, Ashley Young – Wayne Rooney, Danny Welbeck (89. Dimitar Berbatov)

MANCHESTER CITY v formaciji 4-3-3 : Joe Hart – Micah Richards, Vincent Kompany, Joleon Lescott, Aleksandar Kolarov (73. Gael Clichy) – Nigel De Jong, Yaya Toure, James Milner (67. Adam Johnson) – David Silva, Edin Džeko, Mario Balotelli (59. Gareth Barry)

Zapis je bil objavljen 8.08.2011 ob 10:09 in je shranjen pod 01.Premier League. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.