Zapisal izmisljeni | 14.04.2011 - 11:03 - Kategorije: sezona 2010-11

Nekako je prevladovalo, da je v tem krogu edina neznanka še obračun angleških konkurentov, saj so si vsi ostali že v prvih dvobojih zagotovili neulovljivo prednost.

logo

Manchester United – Chelsea 2-1

Kot velikemu oboževalcu Manchester Uniteda, mi je bil tudi ta par že mnogo prej kot ostalim jasen, Manchester United je tako kot ponavadi, v spomladanskem delu sezone vse boljši in zaneslivejši, njihov najkvalitetnejši igralec Wayne Rooney pa se je po tednih krize le pričel vračati v pravo formo, pri čemer je zaradi tistega preklinjanja v kamerov, v angleškem prvenstvu, dobil dve tekmi pepovedi, beri počitka pred obračunom z londonskim konkurentom. Manchester United je med obema obračunoma v Ligi prvakov, s povsem spremenjeno zasedbo, kateri lahko rečemo rezervno postavo, v angleškem prvenstvu rutinsko premagal Fulham in torek pričakal v veliko boljšem vzdušju kot Chelsea. Ta je sezono pričel izvrstno, a potem pred novoletnimi prazniki nerazumljivo padel in to slabo obdbobje se jim vleče še do danes, kaj prida pa niso pomagali niti novi nakupil lastnika Abramovicha, predvsem španec Fernando Torres, ki za Chelsea še ni uspel zadeti. In prav tu me čudi njihov trener Ancelotti, ki je Torresa spet uvrstil v začetnih 11, Drogbo pa pustil na rezervni klopi, kar mu na koncu ni prineslo uspeha. Verjetno je to kompromis lastniku Abramovichu, ki je za španca pred meseci odštel zajeten kup denarja in po tej/tržni logiki mora igrati, Ancelotti pa po sugestijah Berlusconija v AC Milanu, očitno tudi v tem klubu pleše po notah nadrejenega. Po domačem porazu je moral Chelsea napasti, a nekih resnejših nevarnosti za domači gol ni bilo, čeprav se je pričakoval takojšnji gostujoči pritisk, vendar je homogena ekipa Devilsov vse skupaj precej komotno ukrotila. Vidić in šepajoči Ferdinand sta še enkrat več opravila odlično z nasprotniki, v ofenzivnem delu domačih pa je še enkrat več odlično odigral 37-letni veteran Ryan Giggs, s katerim je O’Shea, v 43. minuti, na desni lepo kombiniral in veteran je spretno ušel mladičem v modrem ter natančno podal pred gol, kjer je bil na pravem mestu mehičan Javier Hernandez, zvani Chicarito. Ta je zadel za 1-0 in še enkrat več je do izraza prišla genialnost domačega managerja Sir Alexa Fergusona, ki vedno znova najde dobitno kombinacijo oz. ekipo, ki je sposobna uresničiti vse njegove ideje. Hernandes je dobil prednost pred Berbatovom, ki po letih povprečja končno zadeva, a samo v angleškem prvenstvu, medtem ko v Ligi prvakov to počne predvsem Hernandaez, ki je kjub ne preveliki minutaži prvi strelec ekipe v tem tekmovanju. V drugem polčasu je gostujoči strateg Ancelotti v svojih obupnih poskusih vrnitve v igro, na rezervno klop poslal Torresa in Anelko, priložnost za igro pa sta dobila Drogba in Kalou, vendar je v obupno slabem dnevu njegovega moštva, veliko neumnost storil brazilec Ramires, ki je v 70. minuti prejel še drugi rumeni karton oz. rdečega in bil izključen. Zdesetkano moštvo je v 77. minuti le poskrbelo za nekaj trenutkov napetosti, saj je po podaji Essiena, Didier Drogba zdrvel mimo Evraja in z natančnim strelom izenačil na 1-1, kar je prineslo žarek upanja med moder in kup kletvic iz mojih usta, a še isto minuto so se zadeve spet umirile, sanje modrega dela pa razblinile. Izgledalo je kot bi Manchester United hotel povedati, da samo čaka na konec brez prevelikega naprezanja, ker pa je Cheslea dosegel zadetek in upal na preobrat, je moral dokazati, da se to ne more zgoditi in takoj zadel. Torej, v 77. minuti je takoj po prejetem golu stekla akcija domačih Rooney je prenesel žogo do Giggsa, ta pa našel korejca Ji Sung Parka, ki je z leve z natančnim strelom rdeče vrage spet povedel v vodstvo. Gol, ki je ubil vse upe pri nasprtoniku in čakal se je le še konec. Gladko in elegantno za Manchester United, ki gre v polfinale, Chelsea pa bo verjetno po koncu obupne sezone reorganiziral svoje vrste, kar pomeni zamenjal trenerja, prodal kopico igralcev med katerimi se omenjajo Alex, Bosingwa, Ferreira, celo Lampard, Zhirkov, Benayoun, Malouda, Anelka, Kalou, tudi Drogba, viri pravijo celo Torres in jih nadomestil z novimi dragimi nakupi.

Šahtar – Barcelona 0-1

Še pred tem povratnim srečanjem, je domači strateg Lucescu precej objektivno povedal, da nimajo več možnosti za napredovanje, ne glede na zgražanje nekaterih naših strokovnjakov, pa je imel prav in njegovi igralci ne bi nič bolje igrali, če bi jih pumpal z nerealnimi frazami, da je še 90 minut igre, da je vse mogoče itd. Barcelona je dokazala, da je predobra ekipa za Šahtar, kot za marsikaterega drugega in nio daleč od resnice trditev, da so trenutno najboljša ekipa na svetu, ne glede na razplet tega tekmovanja, nekateri pa jih uvrščajo v kategorijo najboljših vseh časov. In kot takšni so uvodne minute srečanja odigrali precej nezainteresirano, domači so nekajkrat nevarno zapretili a priložnosti so ostale neizkoriščene in Barca je počasi vzpostavila ravnovesje, v 43. minuti srečanja pa je Dani Alves, z desne našel Lionela Messija, ki je obkrožen z nasprotniki s približno 10-ih metrov prišel do strela in svoje povedel v vodstvo z 0-1. Kako enostavno izgleda nogomet, sodobna Donbass arena je za trenutek zanemela, nekateri so zaploskali in se sprijaznili, da najboljše ekipe na svetu Šahtar le še ne more izločiti. A važno, da se jim počasi a zanesljivo približuje, da postaja del evropske nogometne elite in ne zvezda enodnevnica. Ukrajinska vlaganja v nogomet so čedalje večja in menim, da bo Šahtar v prihodnosti igral kar pomembno vlogo v tem tekmovanju, le še domače prvenstvo oz. ligo nekoliko ojačajo. Definitivno niso razočarali v letošnji Ligi prvakov, kjer so do obračunov z Barcelono celo navduševali, medtem ko smo od katalonskega giganta, takšno raven kar pričakovali in mnogi jih spet vidijo na tronu. Mislim, da je še prekmalu za toliko oddaljeno prihodnost, v polfinalu se čaka Real, največji rival, v finalu, v enem srečanju, pa je vse možno.

Zapis je bil objavljen 14.04.2011 ob 11:03 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.