Zapisal izmisljeni | 8.04.2011 - 10:19 - Kategorije: sezona 2010-11

Tudi v Europa league tekmovanju so so odigrali prve četrtfinalen obračune in tudi tu so bili, podobno kot v elitni Lig prvakov, zelo učinkoviti, saj je bilo doseženih kar 19 zadetkov.

logo

Benfica – PSV 4-1

Tekma, ki je prenašala tudi slovenska nacionalka je bila dober izbor, čeprav bi tudi katera od ostalih treh imela kaj za ponuditi/pokazati, a pustimo ostale in ostanimo na Stadionu luči oz. Luzu. Domači so prevzeli pobudo od samega začetka srečanja in argentinec Saviola je kar nekajkrat nevarno zapretil ter med drugim zadel tudi vratnico, ko je poskusil iz obrata. A do prvega gola smo čakali tja do 37. minute, ko je stekla akcija na levi, po kombinaciji dvojca Coentrao – Gaitan, je bil poskus Cardoza zblokiran, vendar je do žoge najhitreje prispel argentinski virtuoz Pablo Aimar, ki je z natančnim strelom, žogo, svojemu čuvaju in golmanu Isakssonu, poslal med nogama. Na že komfortnih 2-0 je v 45. minuti srečanja povišal njegov rojak Javier Saviola, ki je atraktivno iz bližine, zaključil še en uspešno pričet napad na levi, v režiji že omenjenega dua Coentrao – Gaitan. V drugem polčasu je portugalski predstavnik nekoliko popustil, a še vedno imel pod kontrolo dogajanje, pri čemer je argentinec Eduardo Salvio, v 52. minuti srečanja, po dobri samostojni akciji zadel za visokih 3-0. Zatem je tempo še nekoliko bolj upadel, v 80. minuti srečanja pa je sledilo nekaj gostujočega veselja, saj je Lens prodrl po levi, streljal na gol/podal v sredino, nespretni domači golman Roberto pa je izpustil žogo, do katere je v nadaljevanju akcije najhitreje pritekel spočiti maročan Zakaria Labyad, ki je v igro vstopil slabo minuto predtem, ter znižal na znosnih 3-1. Da pa ne bi bilo preveč nervoze pred gostovanjem v Eindhovnu, je poskrbel Javier Saviola, ki je tokrat, po podaji Pereire z desne, iz obrata zadel za 4-1. PSV me je razočaral s svojo neaktivnostjo in podrejenim položajem in če bodo nadaljevali v takšnem stilu, bodo v Eurpa league gladko izpadli, v domačem/nizozemskem prvenstvu pa spet ostali brez naslova državnega prvaka, potem ko so v soboto v direktnem obračunu s Twentejem izgubili in jim prepustili vodilno mesto na lestvici.

Porto – Spartak Moskva  5-1

Porto je po zagotovitvi domačega naslova državnega prvaka, očitno razigran od uspeha in veselja, demonstriral vso svojo moč še Spartaku iz Moskve, ki je imel v uvodu nekaj priložnosti, a jih ni uspel izkoristiti. oz. kapitalizirati. Mali Mourinho kot pravijo domačemu strategu, je s svojo ekipo, načel nasprotnika šele v 37. minuti, ko je z leve podal Alvaro Pereira, levji skok in strel z glavo pa je izvedel kolumbijec Radamel Falcao, s čemer je domače povedel v vodstvo z 1-0. V nadaljevanju je Porto nizal napade kot po tekočem traku, da bi v 64. minuti strelec Falcao s povratno žogo našel Silvestra Varelo, ki je z natančnim strelom s 15-ih metrov zadel za 2-0. Rapsodija domačih se je nadaljevala v 70. minuti, ko je Joao Moutinho izvedel strel iz kota, branilec Maicon pa z glavo, z obilno pomočjo nespretnega gostujočega golmana povišal na že visokih 3-0. Nekoliko upanja domačim je vlila gostujoča akcija, v kateri je v 71. minuti srečanja, Dzyuba na levi našel Kirila Kombareva, ta pa zadel za znosnih 3-1, vendar pa je finiš tekme spet pripadel domačim, točneje njihovemu najboljšemu strelcu. V 84. minuti je po levi strani prodrl rezervist Cristian Rodriguez, ki je nato podal pred gol, kjer je s 7-ih metrov, spet zadel kolumbijec Falcao, nekaj minut kasneje oz. v 91. minuti, torej sodnikovem podaljšku, pa je še en rezervist, Fernando Belluschi, odigral vlogo podajalca, saj je s prostega strela z leve podal v kazenski prostor, kjer je izjemni Falcao z minimalnim dotikom postavil dokončnih in neulovljivih 5-1. Kolumbijec je s tem zadetkom postal najboljši strelec tekmovanja v tej sezoni, saj je dosegel okroglih 10 zadetkov in po mojem mnenju je njegova ekipa najresnejši kandidat za naslov Europa league.

Dinamo Kijev – Braga  1-1

V tekmi kjer je bilo najmanj zadetkov, pa so začeli najbolje, saj je že v 6. minuti srečanja, domači Gusev prodrl po levi in podal v kazenski prostor gostov, kjer je bil najvišji v skoku Yarmolenko in po njegovem strelu z glavo, se je na semaforju stadiona Valeriy Lobanovsky, izpisalo 1-0. Že v 13. minuti srečanja, je Viana podal iz kota, močna podaja po tleh je švignila v kazenski prostor, se odbila od domačega hrvata Vukojevića do njegovega soigralca Guseva, ki je stal ob prvi vratnici, od njega pa v gol. Rezultat 1-1 je nato ostal do konca srečanja, domači trener Semin pa je v drugem polčasu, točneje v 46. minuti srečanja, v igro vpeljal legendarnega Ševčenka, ki je bil tokrat samo rezervist in očitno prevelika igralčeva želja po dokazovanju, je privedla do prvega rumenega kartona v 53. minuti, ki si ga je prislužil zaradi prekrška. Že v 61. minuti je sledila repriza neumnosti A la Van Persie, saj je tudi legendarni ukrajinski napadalec, domnevno, preslišal sodniški žvižg za prekinitev igre, a Ševa, kot ga kličejo je šel mimo golmana in zabil gol, ki je bil seveda razveljavljen, medtem ko je on ves začuden prejel drugi rumeni karton oz. rdečega in bil izključen. Z igralcem manj, Dinamo ni uspel resneje ogroziti gostujočega golmana, ki je ohranil izid pri 1-1 in kaže, da bo to pred povratnim srečanjem, še edini neizvesten dvoboj, čeprav menim da so ukrajinci kvalitetnejše moštvo. A Braga je prikazala taktično zrelo igro, v kateri je dosegla po kar je prišla, torej aktivni rezultat, ki ga na svojem terenu lahko preobrne sebi v prid, torej izloči še enega favorita, saj je predtem uspela že Celtic, Sevillo, Liverpool in ostale, medtem ko je Dinamo v prejšnem kolu presenetljivo izločil Manchester City. Svojo kvaliteto bo moral, torej, ukrajinski predstavnik potrditi še na gostovanju pri Bragi in preprečiti 3 portugalske predstavnike v polfinalu.

Villarreal – Twente  5-1

Izjemen teden španskih predstavnikov v evropskih pokalih je po štirih zadetkih Reala in petih Barcelone, lepo dopolnil še Villarreal, ki je nizozemskega predstavnika odpravil z visokih 5-1. Po precej nezanimivih uvodnih minutah, je v 22. minuti srečanja le prišlo do vznemirjenja, saj je Borja Valero izvedel strel iz kota, Catala na prvi vratnici je z glavo podaljšal do Marchene, ki je prav tako, s strelom z glavo, svojo ekipo povedel v vodstvo z 1-0. Rezultat je nato miroval do 43. minute, ko je Santi Cazorla imenitno podal v prostor, gostujoči branilec Onyewu je zaspal, izvrstni Borja Valero pa je rutinirano zadel za 2-0, le dve minuti kasneje, točneje v 45. minuti pa je brazilec po akciji iz auta in katastrofalni napaki gostujočega kapetana Wisgerhofa, z glavo povišal na visokih 3-0. V drugem polčasu Villarreal ni popustil oz. se zadovoljil s komfortnim rezultatom, temveč je nadaljeval s svojo igro, ki je dejansko spominjala na mini-barcelono in v 55. minuti srečanja je italijanski napadalec Giuseppe Rossi, po podaji Bruna, obkrožen s tremi nasprotniki le prišel do strela in z veliko mero elegance povišal na visokih 4-0. V 88. minuti pa je Rossi podal na rob kazenskega prostora do brazilca Nilmara, ki je z izvrstnim gibanjem oz. finto s telesom prišel do čistega položaja za strel in povišal na neulovljivih 5-0, medtem ko je rezervist Cani, ob vstopu v igro in v svojem prvem stiku z žogo, želel zadeti podobno kot Stanković dva dni prej, vendar je ostalo pri 5-0. V sami končnici srečanja pa je nizozemski prvak Twente le prišel do tolažilnega zadetka, nesrečni Wisgerhof je na desni preigraval in ob neodločnih domačih igralcih poslal podajo pred gol, kjer je avstrijec Marc Janko z visokim skokom in strelom z glavo znižal na 5-1. Naj še omenim, da se je navedeni avstrijec izkazal tudi z grobim prekrškom nad Capdevilo v 70. minuti srečanja, ko bi moral prejeti rdeč karton iz zapustiti igro, vendar je brez igre ostal nesrečni španec, ki zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati srečanja. Verjamem, da bo polfinalni obračun Porto – Villarreal, finale pred finalom, kot znamo reči in zmagovalec tega obračuna bo po mojem mnenju prvak Europa league.

Zapis je bil objavljen 8.04.2011 ob 10:19 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.