Zapisal izmisljeni | 17.03.2011 - 00:34 - Kategorije: sezona 2010-11

Še zadnja dva obračuna povratnih tekem osmine finala elitne Lige prvakov, v katerih smo lahko spremljali sloviti Real Madrid, ki je gostil francoski Lyon in pa aktualnega angleškega prvaka Chelsea, ki je gostil presenečenje tega tekmovanja, danski FC Kopenhagen.

lp

Real Madrid – Lyon 3-0

Real Madrid je na svojem Santiago Bernabeu stadionu, po šestih zaporednih neuspehih v osmini finala, lovil tako željeno četrtfinale, pri čemer jih je v prejšni sezoni izločil prav Lyon, vendar pa sem o tem pisal že pred samima tekmama. V prvem obračunu, pred dnevi, so realovci v Lyonu prvič ostali neporaženi, sedaj pa je bila na vrsti še zmaga, do katere pred tem večerom proti Lyonu še niso uspeli priti, a to sezono je tu The special one. Jose Mourinho je trener, ki prinaša uspeh in čeprav mu verjetno v španskem prvenstvu še ne bo uspelo prekiniti vladavine Barcelone, je napredek Reala več kot očiten. Tokratni obračun z Lyonom je le še en dokaz več, da so na pravi poti in po norčevanju, da bo igral na nulo, ki jih pelje naprej, je Jože izvedel pričakovano. Na zelenici je bil razpoloženi in razigrani Real, ki se ni zanašal samo na genialnost Cristiana Ronalda, temveč na ekipno moč, ki v prvem polčasu še ni bila tako vidna oz. izrazita. Bolj ko so minevale minute, bolj so domači pritiskali in v trenutkih, ko je šel Lyon samo naključno preko sredine igrišča, je v 37. minuti stekla akcija na levi, kjer sta lepo odigrala brazilski bočni igralec Marcelo in portugalski as Cristiano Ronaldo, brazilec pa je po dvojni podaji lepo sfintiral Lyonovega hrvata Lovrena in atraktivno zadel za 1-0. Mojstrovina brazilca, ki se je pod vodstvom trenerja Mourinha povsem preporodil in iz povprečneža, ki precej nespametno teka ob out liniji gor in dol, postal eden najboljših realovcev v tej sezoni. V drugem polčasu je bil pritisk domačih še močnejši in igralci Lyona so postali nevidni, v 66. minuti pa je po dolgi globinski podaji Marcela, bivši igralec Lyona, zdaj napadalec Reala, Karim Benzema, izkoristil začetniško napako gostujoče obrambne linije oz. Crisa in Lovrena, ter neoviran premagal golmana Llorisa za 2-0. Okroglih 10 minut kasneje oz. v 76. minuti srečanja je na vrsto prišla še ena dolga podaja, nemec Ozil je z glavo podaljšal v prostor, tam pa je hitri argentinec Di Maria zadel za 3-0. Lyon je bil sesutkot že dolgo ne oz. kot je bil lani ob izpadu proti Bayernu in očitno je, da precej povprečni rezultati v francoskem prvenstvu niso naključje. A te štiri točke zaostanka še niso toliko problematične, saj so v domačem prvenstvu v dobri seriji, vprašanje je le ali se lahko dovolj hitro opomorejo po takšni katastrofi, kjer poleg visokega poraza in treh prejetih golih, boli predvsem neprepoznavno slaba igra. Povsem drugače je verjetno pri Realu, ki ga bo ta odlična partija še dodatno napumpala s samozavestjo potrebno za finiš domačega prvenstva, kjer so po remiju v Lyonu, remizirali v prvenstvu še pri Deportivu nato pa s 7-0 sprašili Malago, kjer se je poškodoval Cristiano Ronaldo, a tudi brez njega so gladko odpravili Real Sociedad in Racing Santander. Tokrat je Ronaldo dal svoj delež, ki pa je bil kar precej od nivoja s katerim nas je razvajal v zadnjem času in prav zato ga je Mourinho, še pred končnico potegnil iz igre in čuval za naslednje dvoboje, za katere je Mourinho že izjavil, da se želi izogniti svojim bivšim klubom, torej Interu in Chelseaju.

Chelsea – FC Kopenhagen 0-0

Ko pa smo že pri Chelseaju, bi začel s tem, da sem nekako slutil, da bodo težko shajali s čvrstim skandinavskim nasprotnikom, a pojdimo kar po vrsti. Londonski klub je po gostujoči zmagi z 0-2, moral le potrditi rezultat, kar pa se je izkazalo za zelo težko nalogo in čvrsti gostje iz Danske so na Stamford bridge stadionu ohranili mrežo nedotaknjeno.Najugodnejše presenečenje letošnje Lige prvakov, FC Kopenhagen, se je poslovil v stilu, brez poraza pri velikem Chelseaju, ki kljub velikem številu lepih priložnosti ni našel poti v mrežo nasprotnika. Ob vsem tem pa dragi zimski nakup, španski napadalec Fernando Torres še vedno ni zadel za plave, ki so bili pred nekoliko lažjo nalogo kot konkurentje, pa so še enkrat več pokazali, da njihove dalj trajajoče krize še ni konec. V izgovor mu je lahko, da je bi tokrat rezervist oz. da je v igro vstopil šele v 67. minuti, a s tako mizernim učinkom je zaenkrat lahko samo na vrhu najslabših transferjev, kar pa si definitivno ni želel ob prestopu iz potapljajočega se Liverpoola, saj so padale izjave, da je šel v vrhunsko moštvo, ki se bori za vse trofeje, a se je očitno uštel. Borba za naslov državnega prvaka je ob trenutnem zaostanku devetih točk, kot kaže že izgubljena, v obeh pokalih so že izpadli, v Ligi prvakov pa ob takšnih predstavah in učinkih lahko samo sanjajo o lovoriki. Tokrat jih je rešila vratnica, ki jo je v 26. minuti srečanja, zadel gostujoči napadalec Dame N’Doye in vprašanje kako bi se odvijala tekma in usoda plavih, če bi se žoga odbila v gol. A kaj bi razpredal o tem, kaj bi bilo, če bi bilo, Chelsea je odigral na nulo, kot je napovedoval Murinho za svojega Reala in se uvrstil v četrtfinale, kjer bi bilo zelo zanimivo videti obračun Chelsea – Real, medtem ko je danski FC Kopenhagen izpadel častno.

V pričakovanju petkovega žreba.

Zapis je bil objavljen 17.03.2011 ob 00:34 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.