Zapisal izmisljeni | 17.12.2010 - 17:40 - Kategorije: sezona 2010-11

Še nekaj zadnjih stvari se je razjasnilo v tem, šestem/zadnjem kolu uvodne faze tekmovanja Europa league 2010/11, ko so si napredovanja dokončno zagotovili še v skupinah B, C,D,G,J in K.

el

Skupina A

Red Bull Salzburg – Lech Poznan 0-1 Po mojih pričakovanjih, je bil letošnji Red Bull Salzburg, enostavno premalo kvaliteten za ostale konkurente, pri čemer je tokrat doživel še četrti poraz in tekmovanje zaključil s samo dvema osvojenima točkama. Na drugi strani je Lech iz Poznana eno najprijetnejših presenečenj tekmovanja, ki je s to zmago, za katero je v 30. minuti srečanja, po povratni podaji Peszka, zadel bosanec Semir Stilić, zasedel drugo mesto, ob tem pa osvojil kar 11 točk in samo zaradi nekoliko slabše gol razlike ostal za bogatim Manchester Cityem. Čestitke poljakom, ki imajo za seboj eno najboljših publik, dokaz za to pa je posnetek TUKAJ, kjer je vzpodbujanje U11 moštva oz. mlajših od 11 let, na domačem nogometnem turnirju. Bravo.

Juventus – Manchester City 1-1 Italijanski velikan, je po izgubi tudi teoretičnih možnosti za napredovanje v prejšenem kolu oz. po petih remijih, uknjižil še šestega. Tokrat je v 43. minuti srečanja, veteran Del Piero lepo preigraval na levi in podal v sredino, kjer je bil najhitrejši/najspretnejši 19-letni Niccolo Giannetti, kateri je zadel s petih metrov in domače povedel v vodstvo z 1-0. A močno premešana postava Manchester Citya, zlahka ji rečemo rezervna, ki je dobila priložnost za dokazovanje vrednosti, je v 77. minuti  uspela izenačiti, po lepi globinski podaji Adama Johnsona, pa je bil natančen brazilec Jo, ki je zaigral v odsotnosti prvih napadalcev, Teveza, ki ima spore z vodstvom kluba, saj naj bi hotel zapustuti klub in pa Balotellija, ki naj ne bi zaigral zaradi negativne/rasistične nastrojenosti juventusovih navijačev do njega. Rezultat 1-1 se nato ni spreminjal do konca in angleški predstavnik je uspel nekako zadržati prvo mesto v skupini, pri tem pa so svoj delež prispevali tudi tisti iz ozadja; Given, Bridge, Boyata, Viera, Wright-Phillips, Jo, Zabaleta, še neuveljavljeni Nimely-Tchuimeni, Chantler itd. Juventus, na drugi strani je eno največjih razočaranj, a ne zame, saj je že znano, da jih ne maram in ob poškodovanem Buffonu, ostarelem Del Pieru in srbski okrepitvi Krasiću, ne vidim neke extra-klase. Zaslužen izpad iz tekmovanja, bi rekel.

Skupina B

Aris – Rosenborg 2-0 Dve zmagi proti aktualnem prvaku tega tekmovanja, sta grško ekipo vrnili v boj za napredovanje, za potrditev tega uspeha pa so potrebovali domačo zmago proti norveškem predstavniku, ki so jo, po pričakovanjih, tudi dosegli. Vodilni gol na srečanju je bil dosežen v finišu prvega polčasa, ko je z roba kazenskega prostora streljal španec Koke, blokiran projektil je poletel visoko v zrak, gostujoči golman pa ga je uspel le nekako odbiti v prečko, pri čemer je hrvaški napadalec Danijel Cesarec prvi pritekel do odbitka in ga z enega metra potisnil v prazen gol. V nadaljevanju so domači kontrolirali srečanje, francoski rezervist Ricardo Faty pa se je v 90. minuti srečanja poigral z gostujočo obrambo in po atraktivnem prodoru/sprehodu skozi celoten kazenski prostor, zadel za končnih 2-0. Aris se je s to zmago osvojil željeno drugo mesto in se uvrstil v naslednjo fazo tekmovanja, ob tem pa iz tega izločil aktualnega prvaka, španski Atletico Madrid.

Bayer Leverkusen – Atletico Madrid 1-1  Že kvalificirani Bayer, za razliko od gostov, ni imel prevelikega motiva v tem dvoboju, a v pravih zimskih razmerah so zaigrali brez kalkulacij oz. brezkompromisno, z odprtim gardom bi rekli boksarji, priložnosti za zadetke pa so se, moramo priznati, vrstile na obeh straneh. Gostje so bili celo nevarnejši, a očitno nevajeni snežnih razmer, so v 69. minuti srečanja prejeli gol. Dolgo podajo je Kiessling podaljšal v prazen prostor, kjer je bil najhitrejši Patrick Helmes, ki je domače nato popeljal v vodstvo z 1-0. A to je trajalo le tri minute, saj je v 72. minuti, nekje na sredini terena, domačo akcijo prekinil glavni sodnik srečanja, od katerega se je žoga nesrečno odbila in v gostujočem hitrem nasprotnem napadu, je po podaji Aguera, z natančnim strelom z roba kazenskega prostora, zadel Fran Merida, ki je še ohranil nekaj upanja za napredovanje. A do konca srečanja ni bilo novih zadetkov oz. se je tekma končala z 1-1, ob sočasni grški zmagi, pa je to pomenilo, da je aktualni prvak tega tekmovanja oz. Europa league 2009/10 izpadel, pri tem pa bi se strinjal z izjavo njihovega trenerja Floresa, ki je dejal, da so izpadli že s tistima porazoma proti grškem konkurentu.

Skupina C

Lille – Gent 3-0 Domača ekipa je imela usodo v svojih nogah, bi lahko rekli/zapisal, in v 31. minuti srečanja je Ludovic Obraniek podarjeno žogo pospremil v gol za 0-1, pri tem pa je bil tragik/nesrečnež, slovenski reprezentant Marko Šuler, ki je na razmočenem in zasneženem igrišču s podajo nazaj, storil začetniško napako. Podoben gol je v 56. minuti dosegel izkušeni Pierre-Alain Frau, le da je tokrat kiksal Cristophe Lepoint, za končni rezultat pa je v 88. minuti poskrbel Moussa Sow, ki je preigral zadnjo vrsto in golmana, ter v prazen gol z enega metra, zabil za uvrstitev med 32 najboljših.

Levski Sofia – Sporting 1-0 Že eliminirana oz. zadnja ekipa skupine in že uvrščena oz. vodilna ekipa skupine, sta se pomerili v nepomembnem dvoboju, ki ni mogel ničesar spremeniti in v takšnem je edini gol na srečanju, v 45. minuti, dosegel Daniel Mladenov, potem ko je večino dela na levi strani opravil podajalec Joazinho. Portugalski predstavnik je kljub tem, nepomembnem porazu, zadržal vodilno mesto v skupini C, zmaga pa bolgarskem ni pomagala preveč, saj so kljub temu ostali na zadnjem mestu, le finančni bonus UEFE jim je kapnil.

Skupina D

Dinamo Zagreb – PAOK  0-1 Za uvod v srečanje so dan pred tekmo poskrbeli domači huligani, ki so zaustavili avtobus z gostujočimi VIP navijači, mu razbili stekla in ga zažgali, pri čemer je bilo kar nekaj poškodovanih. Bila je to vrnitev BBB oz. bad blue boysov, ki so se po večmesečnem bojkotiranju tekem vrnili na stadion, kjer se je spet igrala tekma življenja oz. tekma za nogometno pomlad, ki so jo zagrebčani čakali 40 let. Gostujoči strateg je, iz samo njemu znanega razloga, na gol namesto standardnega hrvata Daria Krešića postavil veterana Chalkisa, ki pa je uspel ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno, kot pogosto slišimo, kar pomeni, da se je grška ekipa uspela uvrstiti v naslednjo fazo tekmovanja. V prvem polčasu so se krčevito borili in odbili vse napade domačih, v 59. minuti srečanja pa je izkušeni Dimitrios Salpingidis zadel za 0-1 in PAOK je po izločitvi nizozemskega Ajaxa in turškega Fenerbahčeja v kvalifikacijah, uspešno prebrodil še prvo fazo tega tekmovanja, pri čemer bo po 37. letih dočakal evropsko nogometno pomlad. Dinamo, na drugi strani, nadaljuje s svojim 40-letnim postom nogometne pomladi v evropskih tekmovanjih in novo razočaranje že pomeni, da bo še enkrat več prišlo do razprodaje oz. sestavljanja nove ekipa, kar pa do sedaj ni obrodilo sadov. A njihov Zdravko Mamić je vztrajen fant/mož.

Club Brugge – Villarreal 1-2 Domača ekipa je zame eno od večjih razočaranj tega tekmovanja, ki je v šestih tekmah, uspela zbrati samo tri točke oz. tri remije, je tokrat povedla z golom kamerunca Dorge Kouemaha, ki je v 28. minuti srečanja, po strelu Blondela,  odbito žogo pospremil v prazen gol, kar je bila njihova edina prava akcija. V nadaljevanju so povsem popustili in nasprotniku dovolili preobrat, Villarreal pa je z goloma Giuseppe Rossija, v 30. minuti je zadel s strelom z glavo, v 34. pa je realiziral penal, saj je bil predtem v domačem kazenskem prostoru storjen prekršek prav nad njim, pričakovano uspel zadržati prvo mesto v skupini in mini-barca kot jih nekateri imenujejo zaradi igralnega stila, bo v nadaljevanju tekmovanja, nevaren nasprotnik za vsakogar.

Skupina E

Dinamo Kijev – Sheriff Tiraspol 0-0 V še zadnjem vzhodnjaškem obračunu v skupini, je domači Dinamo, kljub presenetljivem remiju oz. tekmi brez golov, uspel zadržati vodilno pozicijo, saj je njihov beloruski konkurent izgubil na gostovanju. Po slabšem začetku in menjavi trenerja, so kijevčani očitno našli svoj ritem in se še pred tem kolom uvrstili v naslednjo fazo tekmovanja, tokrat pa si zagotovili še prvo mesto. Kar solidni Sheriff niti ni razočaral, še enkrat pa je celotno srečanje odigral slovenec amardžić, medtem ko je večino slave požel srb Vladimir Volkov, ki naj bi ga prišli snubit iz Crvene zvezde, na željo novega trenerja Prosinečkega.

AZ Aalkmar – BATE Borisov 3-0 V medijsko neatraktivnem obračunu nizozemskega in beloruskega predstavnika, so bili boljši domači, za katere je najprej, že v 6. minuti zadel islandec Kolbeinn Sigporsson, isti igralec je nato v 84. minuti povišal še na 2-0, pri tem pa je, v 86. minuti za končnih 3-0, zadel še igralec iz rezervnega moštva, Adam Maher. Nizozemski predstavnik se je s to zmago,častno poslovil od svojih navijačev oz. od tekmovanja, kjer je v naslednjo fazo že nekaj časa, uvrščen beloruski BATE Borisov.

Skupina F

Sparta Praga – CSKA Moskva 1-1 Tukaj je bilo vse jasno že pred tem šestim/zadnjim kolom, Sparta je ne glede na rezultat srečanja ostala druga, CSKA pa prav tako, ne glede na rezultat, prvi. V takšnem, recimo mu ležernem vzdušju, je bolje pričela gostujoča ekipa, za katero je že v 15. minuti srečanja, zadel perspektivni Alan Džagoev, potem ko mu je lepo podal srbski reprezentant Zoran Tošić, vendar je do konca prvega polčasa zadelo tudi domače moštvo. V 44. minuti srečanja je na 1-1 izenačil Vaclav Kadlec, kar se je na koncu izkazalo za končni rezultat. Domači so svojo, milo rečeno, presenetljivo uvrstitev v naslednjo fazo tekmovanja, proslavili z domačimi navijači, gostje pa so kaj takšnega pričakovali/načrtovali in samo ta, že omenjena ležernost, je preprečila njihov 100% učinek.

Lausanne Sport – Palermo 0-1 Palermović, po zaslugi svojih slovenskih igralcev v italijanskem prvenstvu, pa samo Palermo v Europa league in prav ta vić je manjkal za odmevnejši rezultat oz. uvrstitev v naslednjo fazo, ki so jo zapravili že v prejšnem kolu. Tokrat je italijanski predstavnik, z golom Ezequiel Munoza, v 84. minuti srečanja, dosegel zmago za slovo, kar pa ni preveč odmeven rezultat, saj je bil švicarski predstavnik, navsezadnje eden najslabših klubov v tem tekmovanju, ki je v šestih tekmah uspel osvojiti samo eno točko. Vsekakor sem po odličnih partijah v domačem/italijanskem prvenstvu, od Palerma pričakoval več oz. vsaj uvrstitev v naslednjo fazo tekmovanja.

Skupina G

Anderlecht – Hajduk 2-0 Eden od fixov dneva, saj so gostje iz Splita pripotovali, na ta izlet, kar brez devetih igralcev, medtem ko so bili domači še v igri za napredovanje, za kar pa so potrebovali zmago in ugodne novice iz sočasne tekme te skupine. Že v 12. minuti srečanja je domači golman Radošević slabo poslal žogo v igro, do katere je prišel Tom De Sutter in ga z natančnim strelom z roba kazenskega strela premagal za vodstvo z 1-0, takšen rezultat pa je ostal do 41. minute, ko je spretni argentinec Matias Suarez, na desnem krilnem položaju osmešil hajdukove tiče in z atraktivnim strelom povišal na 2-0. Domači navijači na stadionu Constant Vanden Stock so se nato samo še veselili novicam iz tiste druge tekme, kjer je bil za njih čedalje bolj ugoden rezultat, kar je pomenilo, da so se ob koncu obeh tekem,uvrstili v naslednjo fazo tekmovanja.

AEK – Zenit 0-3 Obračun bratov pravoslavcev, se ni iztekel po predvidevanjih/pričakovanjih, a najprej je v 40. minuti srečanja, za domače, argentinec Ismael Blanco zgrešil penal, potem pa je šlo vse navzdol. Že v 44. minuti je Aleksandr Bukharov z natančnim strelom z roba kazenskega prostora, gostujoče moštvo povedel v vodstvo z 0-1, v 67. minuti je italijan Alessandro Rosina s plasiranim strelom, nekoliko z desne, zadel za 0-2, končnih 0-3 pa je v 88. minuti srečanja postavil Igor Denisov, s še enim natančnim strelom. S to trojko je Zenit ostal edina 100% ekipa prvega dela tekmovanja, AEK pa je s sedmimi osvojenimi točkami, tako kot belgijska ekipa, zaradi slabše gol razlike izpadel.

Skupina H

Stuttgart – Odense 5-1 Varovanci novega, domačega trenerja Brune Labbadie, ki je v tej tekmi debitiral na novem delovnem mestu, so dosegli največ golov v tem kolu, otvoritveni gol pa je v 20. minuti srečanja po strelu Pogrebnyaka, in slabem gostujočem izbijanju, dosegel Timo Gebhart. V 48. minuti je Gebhart prodiral po desni, podal pred gol, nespretni Daniel Hoegh pa je premagal svojega golmana in povišal na 2-0, v drugem polčasu, v 68. minuti srečanja, pa je gostujoča ekipa zblokirala strel Boke, vnovičen poskus rezervista Christian Gentnerja pa je končal v mreži in rezultat je bil že 3-0. Gol za 4-0 je bil najzanimivejši na tekmi, rus Pavel Pogrebnyak je ušel gostujoči obrambi, streljal na gol, pri tem pa je eden gostujoči branilec že preprečil/izbil žogo, a se je za zavrtela in odkotalila v gol. tolažilni gol za dansko ekipo, je v 71. minuti srečanja dosegel nigerijec Peter Utaka, končnih 5-1 pa v 3. minuti sodniškega podaljška, romun Ciprian Marica. Stutgart je s 5. zmago še povečal prednost pred zasledovalci in do pričetka druge faze tekmovanja, se bo lahko nekoliko bolje osredotočil na domače prvenstvo, kjer mu ne gre tako dobro, zaradi česar je tudi prišlo do zamenjave na treneraskem mestu. Če se po jutru dan pozna, bo z Labbadio lepo.

Getafe – Young boys 1-0 V slabo popolnjenem španskem prizorišču tekme, je v nezanimivem srečanju, edini gol na tekmi, že v 15. minuti, dosegel Adrian Sardinero, kar pa domačim ni pomenilo veliko, saj so kljub temu izpadli iz tekmovanja oz. zaostali za željenim drugim mestom, ki ga je osvojil prav švicarski Young boys, katere bi uvrstil v kategorijo letošnjih prijetnih presenečenj.

Skupina I

PSV Eindhoven – Metalist 0-0 Tudi v tej skupini je bilo že v prvih petih kolih vse rešeno, PSV je bil neulovljiv na prvem mestu, Metalist pa na drugem, in prav prvouvrščeni ekipi sta odigrali srečanje brez golov, kateremu ne bi preveč posvečal pozornosti.

Debrecen – Sampdoria 2-0 Madžarski predstavnik je definitivno najslabše moštvo v skupini in kot takšen, ter še brez osvojene točke, se je podal v zadnje/šesto kolo, kjer je gostil Sampdorio, v kateri vlada rahel kaos. Po izpadu iz kvalifikacij za Ligo prvakov so imeli afero Cassano, ko je najboljši igralec s kletvicami ponižal predsednika kluba, ta pa ga je za nagrado suspendiral, pred kratkim pa so se pojavile govorice, da je tudi njihov drugi napadalec blizu odhoda iz kluba, saj naj bi se za Pazzinija resno zanimal Juventus. No, Debrecen se ni preveč oziral na težave italijanskega predstavnika, ki je vse možnosti za napredovanje že izgubil pred to tekmo, ter ga z goloma, spretnega Petra Kabata, v 48. in 86 minuti premagal z 2-0. Prve tri točke za Debrecen in nova blamaža, nekoč slovite Sampdorije.

Skupina J

Sevilla – Borussia Dortmund 2-2 V derbiju dneva, ki je neposredno odločal o napredovanju, sem stavil na goste, ki so imeli pred tem obračunom zadnjih pet tekem, pet zmag, domači pa pet porazov v petih srečanjih. Očitna kriza v Sevilli pa se tokrat ni nadaljevala, saj so po vodstvu gostov, za katere je že v 4. minuti z natančnim strelom zadel vse boljši japonec Shinji Kagawa, španska ekipa, v 30. minuti, uspela preko napadalca Slonokoščene obale Romarica izenačiti na 1-1, nato pa štiri minute kasneje oz. v 34. minuti, z golom malijca Frederica Kanouteja, še povesti z 2-1.  V drugem polčasu, točneje v 49. minuti srečanja, je po udarcu iz kota, ki ga je izvedel Barrios, navišje skočil srbski branilec Neven Subotić, ki je s strelom z glavo izenačil na 2-2, v napetem nadaljevanju pa je bilo vse preveč valjanja in simuliranja domačih, ki pa so nekako uspeli zadržati željeni izid na 2-2, kar je pomenilo izpad nemškega moštva. Najmlajša bundesligaška ekipa, s povprečjem nekaj več kot 22 let in verjetno ena najmlajših v tem tekmovanju, ni bila dovolj zbrana/izkušena za končni udarec, zaradi česar je ostala na nesrečnem tretjem mestu in izpadla iz tekmovanja.

Karpaty – Paris Saint Germain 1-1 V dvoboju iz sence, ki ni odločal o ničemer več, je francoska ekipa domači, dovolila vknjižiti prvo točko, pri tem pa je v 39. minuti,vodilni gol na srečanju dosegel gostujoči napadalec Peguy Luyindula, že šest minut kasneje oz. v 45. minuti pa je domači branilec Artem Fedetsky, zadel iz prostega strela za 1-1, kar se je na koncu izkazalo tudi za končni rezultat. Parižani so na dobri poti za vrnitev v zgornji dom evropskega klubskega nogometa, ukrajinski Karpaty pa še daleč od osrednjega.

Skupina K

Napoli – Steaua 1-0 Domača ekipa je morala za napredovanje premagati svojega direktnega konkurenta, romunsko Steauo, ki se jim je upirala do zadnjih trenutkov tekme oz. do 90. minute, ko je po podaji iz kota, ki ga je izvedel slovak Marek Hamšika, z glavo zadel urugvajski napadalec Edinskon Cavani, ki je svoj gol posvetil Bogu. Kakorkoli, Napoli je s tem golom, s to zmago uspel priti do drugega mesta v skupini in se uvrstiti v naslednjo fazo tekmovanja, romunska Steaua pa je lahko upravičeno nezadovoljna, saj je v obeh obračunih z italijanskim predstavnikom prejela gola v zadnjih trenutkih tekme, pri čemer je bil še posebaj boleč tisti v Romuniji.

Liverpool – Utrecht 0-0 Ne prepričljivi, a že kvalificirani v naslednjo fazo tekmovanja, angleški predstavnik je odigral še eno povprečno/slabo partijo, pri čemer ni uspel doseči zadetka, da so igrali s povsem spremenjeno ekipo, pa ni izgovor. Liverpool je veliko nogometno ime in nasprotnike kot je nizozemski Utrecht bi morali premagovati, saj gre navsezadnje za najslabše moštvo v skupini, ki je tekmovanje zaključilo brez zmage, a s kar petimi remiji.

Skupina L

Porto – CSKA Sofia 3-1 Portugalski predstavnik je bil tudi z rahlo premešano ekipo, veliko boljši nasprotnik od bolgarskega, vodilni gol na srečanju pa je v 22. minuti dosegel argentinec Nicolas Otamendi, za goste pa je v 48. izenačil Spas Delev. A Porto je v nadaljevanju zaigral nekoliko resneje/zavzeteje, posledica tega pa sta bila zadetka, ki sta jih, v 54. in 93. minuti dosegla Ruben Michael oz. kolumbijec James Rodriguez. Porto je s to zmago zadržal prednost na prvem mestu in osvojil skupino L, CSKA pa se je kot zadnjeuvrščena ekipa, pričakovano poslovil od tekmovanja.

Bešiktaš – Rapid 2-0 Turški predstavnik je z rutinsko zmago ,v kateri sta zadela portugalec Ricardo Quaresma v 32. minuti in nemec Fabian Ernst v 45. minuti, zadržal, že pred tem kolom osvojeno drugo mesto oz. povišal prednost pred tretjim Rapidom na kar 10 točk. Vse jasno.

Zapis je bil objavljen 17.12.2010 ob 17:40 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.