Zapisal izmisljeni | 25.11.2010 - 17:10 - Kategorije: sezona 2010-11

Tudi večer kasneje se je nadaljevala Liga prvakov oz. drugi del petega kola, kjer je naša komercialna TV postaja prenašala tekmo, ki mi ni preveč dišala. A ni se mi dalo komplicirati in poslušati katerega od tujih komentatorjev, zaradi česar sem se prepustil glasu Obreza ….

cl

Skupina A

Tottenham – Werder  3-0 V obračunu prvouvrščene in zadnjeuvrščene ekipe skupine A, so bolje/odločneje pričeli domači, ki so že v 6. minuti povedli, potem ko je po Lennonovem preigravanju in lepi podaji v kazenski prostor, z volejem zadel francoz Younes Kaboul, ki je pred dnevi že dosegel odločilni gol v mestnem derbiju proti Arsenalu za  gostujočo zmago z 2-3. Domača ekipa po zadetku ni popustila in je nadaljevala z dominanco v kateri je bilo nekaj lepih priložnosti za povišanje vodstva, vendar pa je do naslednjega zadetka prišlo šele v 45. minuti, ko je Hutton z dolgo podajo našel visokega Croucha, ki je spustil za Modriča, ta pa z lepo finto ukanil Prodla in namesto z levo, z desno zadel za sigurnih 2-0. Mali hrvat izjemnih nogometnih kvalitet je v 54. minuti izsilil še penal, potem ko ga je v kazenskem prostoru Werdera podrl Felix Kroos, a je trenutno najatraktivnejši domači igralec Gareth Bale slabo streljal oz. je Wiese odbranil ter ohranil rezultat na 2-0. A do 3-0 je le prišlo, v 79. minuti je do žoge na desni prišel Lennon, ki je osmešil svojega čuvaja s preigravanjem po katerem je podal v kazenski prostor, kjer je Peter Crouch s 7-ih metrov zadel za končnih 3-0. Tottenham je s to zmago že potrdil uvrstitev v naslednjo fazo tekmovanja, nemški Werder pa ostaja eno od razočaranj sezone. Vendar pa imajo tokrat vsaj opravičilo, kar 10 poškodovanih igralcev in igranje z debitanti iz rezervnega moštva, zaradi česar tudi po tej tekmi ostajajo v mesecu novembru še brez doseženega zadetka.

Inter – Twente 1-0 Aktualni evropski prvak oz. zadnji zmagovalec tega tekmovanja je letošnji sezoni v krizi in po slabih rezultatih v domačem/italijanskem prvenstvu, kjer jih je nazadnje premagal celo Chievo, so slabe igre prenesli tudi v to tekmovanje, trenerju Benitezu pa je pred srečanjem z nizozemskim prvakom resno visela služba. Nerrazzurri so imeli tudi tokrat težave v igri oz. z realizacijo, v vodstvo pa so prišli šele v drugem polčasu, ko je v 56. minuti srečanja nizozemec Sneijder izvedel prosti strel, od živega zidu odbito žogo pa je argentinec Esteban Cambiasso, z 10-ih metrov pospremil v gol za 1-0. To je bil tudi edini zadetek na srečanju, čeprav je bilo kar nekaj priložnosti za višji rezultat. Vprašanje ali se je domači trener Benitez rešil s temi tremi točkami in še eno ne preveč prepričljivo predstavo?

Skupina B

Schalke 04 – Lyon 3-0 Skozi celotno srečanje so imeli domači pobudo oz. dominanco na igrišču, prvi zadetek pa je bil dosežen v 13. minuti srečanja, ko je španski zvezdnik v domačih vrstah, Raul preigraval pred kazenskim prostorom, po izbijanju žoge pa je ta nekako prišla do perujca Jefferson Farfana, ki je s strelom z 10-ih metrov zadel za 1-0. Le nekaj minut kasneje, točneje v 20. minuti srečanja je Peer Kluge, lepo podal z leve, nizozemski napadalec Klaas-Jan Huntelaar pa je neovirano z 10-ih metrov zadel za velikih 2-0. Tudi v nadaljevanju srečanja je bilo domače moštvo sigurno in zanesljivo, za razliko od tekem v nemškem prvenstvu, kjer so porazno nisko, krona večera pa je bil zadetek za končnih 3-0. Lepo, dolgo diagonalno podajo z desne je v kazenskem prostoru spet lepo sprejel Huntelaar, ki je nato nekoliko kompliciral in preigraval, gol pa dosegel z dotikom Reveillera. Eksplozija veselja na Schalke areni, kjer so gledalci lahko vsaj začasno pozabili na vse skrbi, ki jih tarejo v domačem prvenstvu, kateremu se bodo njihovi nogometaši lahko sedaj nekoliko bolje posvetili, saj so si s to zmago že zagotovili napredovanje v naslednjo fazo tekmovanja Champions league. Ne vem kaj bi zapisal za Lyon, ki je zame eno veliko razočaranje, ne glede na to da se bodo verjetno tudi oni uspeli uvrstiti v naslednjo fazo tekmovanja, saj v zadnjem kolu, na svojem Gerlandu pričakujejo izraelsko moštvo. Njihove igre oz. predstave so daleč od pričakovanega in upam, da bodo spomladi uspešnejši/boljši.

Hapoel Tel Aviv – Benfica 3-0 Izraelsko moštvo nikakor ni razočaralo v tem tekmovanju elitnih in bogatih klubov, tokratna zmaga pa je lepa trofeja in upanje na evropsko nogometno pomlad, za katero imajo celo nekaj možnosti. A, da se osredotočim na tekmo, v kateri je domače občinstvo na stadionu Bloofield pripravilo kar vročo atmosfero, kjer se presenetljivo bledi gostje nikakor niso znašli. V 24. minuti srečanja je Hapoel izvedel prosti strel iz središčnega dela terena, dolgo podajo Abutbula pa je Eran Zahavi, z udarcem glavo, pospremil v gol. Seveda je sledilo veselje domačih navijačev, ki so svoje nogometaše s konstantnim vzpodbujanjem/navijanjem, pripravili do presega objektivnih zmogljivosti in v finišu tekme oz. v 90. minuti srečanja je po udarcu iz kota in nespretnosti gostujočih branilcev, še enkrat zadel Eran Zahavi, kar je pomenilo domačo zmago, ki so jo izraelci proslavili globoko v noč. Od Benfice sem, po pravici povedano, pričakoval več, po še tretjem porazu v gosteh pa si niti ne zaslužijo napredovanja v tem tekmovanju. Za potrditev tretjega mesta v skupini oz. nadaljevanja v tolažilni Europa league pa potrebujejo še eno dobro domačo predstavo, kar pa ob že uvršenemu in razbremenjenemu nemškemu prvaku ne bi smelo biti pretežko.

Skupina C

Rubin – FC Kopenhagen 1-0 Obračun severnjaških ekip, je pomenil boj za drugo mesto in v hladnem Kazanu so bili boljši/spretnejši domači. V samem uvodu srečanja so bili veliko boljši skandinavci oz. gostje iz Danske, vendar pa so v času svoje največje dominance prejeli zadetek. Po eni redkih domačih ofenzivnih akcij oz. po prostem strelu domačih, z leve strani, je izkušeni Gronkjaer v svojem kazenskem prostoru igral z roko, zaradi česar je sodnik dosodil penal. Zanseljivi izvajalec je bil ekvadorec Christian Noboa, ki je v zadnjih trenutkih prvega polčasa dosegel edini gol na srečanju in svojo ekipo oz. ekipo Rubina približal Kopenhagnu na samo točko zaostanka. Ne glede na to ostajajo danci še vedno favoriti za napredovanje, saj v zadnjem kolu gostijo že odpisani grški Panathinaicos, medtem ko morajo bivši ruski prvaki na gostovanje k Barceloni, ki pa je že uvrščena v naslednjo fazo.

Panathinaikos – Barcelona  0-3 Favorizirana gostujoča ekipa je bila v nekoliko podrejenem položaju do prvega zadetka na srečanju oz. do 27. minute, ko je po udarcu iz kota in slabem domačem izbijanju do žoge prišel brazilec Dani Alves, ki je baje blizu odhoda iz kluba ker se ni uspel dogovoriti za povišico plače in ki je z lepo globinsko podajo našel mladega Pedra Rodrigueza, kateri  je rutinirano, z diagonalnim strelom zadel za 0-1. V ne preveč zanimivem prvem polčasu je publika na naslednji zadetek čakala do 63. minute, ko je Barcelona s svojo tipično akcijo, z mnogimi kratkimi podajami prišla do drugega zadetka. Iniesta je podal v prazen prostor, Adriano lepo podal v sredino, kjer je Lionel Messi s 5-ih metrov uspel doseči gol že na 10. zaporedni tekmi, ki jo je odigral. V 69. minuti je sledila še ena tipična barcelonina akcija, v kateri je Alves podal v prostor, Iniesta vrnil nazaj na strel, katerega je uspešno izvedel Pedro Rodriguez in s svojim drugim golom večera postavil končnih 0-3, saj je pri obeh ekipah po tem zadetku, tempo nekoliko upadel. Barcelona je seveda v pričakovanju El classica, Panathinaicos pa je že zdavnaj obupal oz. je v nekakšnem kaosu, kjer so najprej suspendirali francoza Sidney Govouja, ki naj bi se preveč vdajal nočnemu življenju oz. alkoholu, zatem pa zamenjali še trenerja, a očitno portugalec Jesualdo Ferreira, ki je prispel po delu v španski Malagi, in ki je znan predvsem po predhodnem delu v Portu, še ni ujel pravega ritma z ekipo. Zelenim ostajajo še domača tekmovanja, saj je evropski del sezone z gladkim četrtim mestom že zaključen.

Skupina D

Glasgow Rangers – Manchester United 0-1 V precej nezanimivem obračunu, kjer se ni izkazala nobena od ekip, so gledalci videli redke priložnosti kar niti ne preseneča, glede na stil, ki ga gojijo otoške ekipe, a vendar je je Manchester United uveljavljena nogometna sila, veliko kvalitetnejša od tokratnega domačina, ne glede na izostanek nekaterih standardnih igralcev. Brez standardnega branilskega para Vidić-Ferdinand in še nekaterih prvotimcev, vendar pa z Rooneyem, ki se vreača po poškodbi in vseh možnih aferah, o čem sem pisal TUKAJ. Gostje so bili nekoliko nevarnejši nasprotnik, ki je igral kolikor je bilo potrebno, pri tem pa je bil edini gol na srečanju dosežen v finišu tekme oz. 87. minuti, ko je iz penala zadel prav Wayne Rooney. Predtem je Steven Naismith v svojem kazenskem prostoru s prekrškom zaustavil brazilca Fabia, ki je sprejel lepo globinsko podajo, ob tem pa še čevelj/nogo škotskega branilca, ki ga je zadel v obraz in sodnik je upravičeno dosodil penal, ki ga je, kot sem že zapisal,  uspešno realiziral Rooney. Še ena rutinska zmaga rdečih vragov v najelitnejšem klubskem nogometnem tekmovanju, kjer že po pravilu vse dvome o napredovanju rešijo v uvodnih kolih, kar pa ne bi mogel trditi za Glasgow Rangerse, ki že leta ne beležijo večjih uspehov na mednarodni sceni, o čemer si lahko preberete TUKAJ. Tudi tokrat bodo po uvodni fazi tega tekmovanja izpadli, a v tolažbo jim je vsaj Europa league.

Valencia – Bursaspor 6-1 Domača ekipa je razmontirala nasprotnika, pa čeprav je imel ta v uvodnih minutah, pri rezultatu 0-0 nekaj izjemnih priložnosti za vodstvo, a gostujoči igralci ponujenega niso znali izkoristiti in že v 17. minuti je sledila kazen. Iz penala je zadel Juan Mata, potem ko je Erdogan na nepravilen način zaustavil Aduriza in sodniku ni preostalo drugega kot dosoditi kazenski strel. V 21. minuti srečanja je na 2-0 povišal Roberto Soldado, kateremu je asistiral Mata, že v 30. minuti pa je bilo komfortnih 3-0, potem ko je po prodoru rutinirano zadel Aritz Aduriz. Na velikih 4-0 je v 37. minuti srečanja povišal Joaquin s strelom z roba kazenskega prostora, na 5-0 pa v 55. minuti Roberto Soldado po solo akciji. Prvi zadetek v Ligi prvakov za turško ekipo, je v 69. minuti srečanja dosegel argentinski rezervist Pablo Batalla, kar pa še ni bil zadnji zadetek na srečanju, saj  je v hitrem nasprotnem napadu, v 78. minuti, po podaji Mate, lepo zadel argentinec Alejandro Dominguez in na stadionu Mestalla se je še intenzivneje proslavilo uvrstitev v naslednjo fazo tekmovanje, ki je bila ob tej zmagi in neuspehu škotskega moštva, potrjena.

Zapis je bil objavljen 25.11.2010 ob 17:10 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.