Zapisal izmisljeni | 6.11.2010 - 01:07 - Kategorije: sezona 2010-11

Tako kot že trikrat prej, je bil tudi tokrat četrtek dan za Europa league, kjer so zanimivi evropski klubi, ki so tik pod tistimi, recimo jim top klubi, odigrali četrto kolo, katero je že nekatere popeljalo v naslednjo fazo, nekatere izločilo, nekatere približalo in seveda nekatere oddaljilo.

Ob tem pa moram dodati, da sem kljub nekakšni že odvisnosti od nogometa, sočasno spremljal še košarko oz. živčno tekmo Olimpije in Panathinaicosa, ki so jo ljubljanski zmaji v fanatičnem vzdušju razpordane hale v Stožicah dobili po podaljšku. Čestitke.

el

Skupina A

Juventus – Red Bull Salzburg 0-0 Slovito domače moštvo je v tem tekmovanju še četrtič zapored remiziralo oz. še četrtič ostalo brez zmage, čeprav so bili proti avstrijski ekipi izraziti favoriti. V kombinirani postavi, kjer so manjkali poškodovani Paolo De Ceglia,  Armand Traore, Davide Lanzafame, Jorge Martinez,Vincenzo Iaquinta, Zdenek Grygeru, prvi golman ekipe Gianluigi Buffon, in njegova zamenjava Alex Manninger, poleg tega pa niso smeli igrati oz. v Europa league ne smejo igrati še Fabio Quagliarella, Alberto Aquilani, Fabio Grosso in Hasan Salihamidžić, kar skupaj znese več kot eno moštvo. A to ni izgovor, Juventus je imel na igrišču nekaj izjemnih asov, ki pa niso uspeli doseči gola oz. priboriti treh točk, kar jih je potisnilo v težek položaj na lestvici, zmaga nad AC Milanom v italijanskem prvenstvu, nekaj dni prej pa je že padla v pozabo. Red Bull je lahko zadovoljen z rezultatom, čeprav naj bi bila skozi celotno srečanje celo boljši nasprotnik, a zmaga v Torinu bi bila le prevelika senzacija.

KKS Lech Poznan – Manchester City 3-1 No, za veliko senzacijo pa je poskrbel poljski predstavnik, ki je s 3-1 odpravil/ponižal prebogati Manchester City. V 31. minuti je prvi gol na srečanju dosegel anonimni srbski napadalec Dimitrije Injac, ki je v klub prispel preko FK Vojvodine, Bečeja in sarajevske Slavije. Do naslednjega gola je bilo treba počakati tja do 51. minute, ko je po udarcu iz kota, z udarcem z glavo na 1-1 izenačil Emmanuel Adebayor, vendar pa je končnica tekme pripadla domačim. Najprej je v 86. minuti, s kančkom sreče zadel kolubijec Manuel Arboleda, štiri minute kasneje oz. v 90. pa je z lepim strelom z oddaljenosti za končnih 3-1 zadel Mateusz Moždžen in spet nabito polni Stadion Miejski se je lahko pričel veseliti še ene legendarne zmage. Manchester City? Očitno pri njih res marsikaj ne štima, medsebojni odnosi, predvsem s trenerjem Robertom Mancinijem, ki je po tem porazu in slabi uvrstitvi v angleškem prvenstvu že zelo-zelo blizu odpovedi.

Skupina B

Bayer Leverkusen – Aris 1-0 Obračun prvih dveh ekip te skupine je bil težji kot sem pričakoval, saj sem predvideval da bo nemška ekip nekoliko lažje prišla do zmage oz. vseh treh točk. A za to je bilo potrebno počakati tja do 90. minute, čeprav so se predtem priložnosti za zadetek vrstile na obeh straneh, vendar igralci niso bili dovolj natančni oz. niso imeli dovolj sreče. In prav sreča je bila tista, ki je pomagala čilenskemu reprezentantu Arturu Vidalu, ko se je žoga od njega odbila v gostujoči gol in domači ekipi omogočila obstanek na prvem mestu skupine B. Grški Aris je s tem nesrečnim in glede na prikazano nepravičnim porazom zdrsnil na tretje mesto, vendar pa ima še dve tekme za napredovanje na eno od prvih dveh mest, ki prinašata napredovanje v naslednjo fazo oz. evropsko nogometno pomlad.

Rosenborg – Atletico Madrid 1-2 V skladu s pričakovanji mnogih, so gostje prišli do zmage, vendar pa pot do te ni bila lahka . Že v 4. minuti je Atletico Madrid, sicer povedel, a strelec Sergio Aguero je bil, po lepi podaji pred gol, v prepovedanem položaju, ki pa ga sodniki niso oz. niso hotli videti. Atletico Madrid je povedel z 0-1 in zadržal vodstvo tja do 52. minute, ko je Markus Henriksen, po podaji izkušenega Steffena Iversena in z obilico pomoči gostujočega golmana izenačil na 1-1. Mladi argentinski golman De Gea, za katerega naj bi resno zanimalo kar nekaj elitnih evropskih klubov, je žogo izpustil, da mu je spolzela med rokama in nogama ter bil neposredni krivec za izenačenje. Da ni šlo vse po načrtih je razkril vstop najeminentnejšega gostujočega igralca, urugvajca Diega Forlana, ki ga je imel trener Quique Sanchez Flores v načrtu spočiti, a trdoživi domačini so mu pokvarili načrte in gostje so se morali za tri točke močno potruditi. Kot odrešitelj se je prikazal portugalec Tiago, ki je z žogo nanizal nekaj domačih igralcev, nato pa z izjemnim strelom s približno 25-ih metrov neogranljivo zadel za 1-2 oz. za zmago in tri točke, s katerimi so grkom ušli na sigurno 2. mesto.

Skupina C

Gent – Sporting 3-1 V domači ekipi, kot je že znano, nastopajo kar trije slovenski nogometaši, vendar pa sta tokrat zaigrala samo reprezentanta Šuler in Ljubijankić, ki je že v 6. minuti srečanja izsilil penal, saj ga je nasprotni branilec Abel poskušal v kazenskem prostoru zaustaviti z rokoborskimi prijemi. Zanesljiv realizator za 1-0 je bil Tim Smolders in takšen rezultat je ostal do 39. minute, ko je za goste zadel Carlos Saleiro in izenačil na 1-1. Nato pa se je v 77. minuti zgodil verjetno ključni moment, saj je pri gostujočem moštvu Abel prejel še drugi rumeni karton oz. rdeči in bil izključen, številčno nadmočni domači pa so z golom gvinejca Ibrahima Conteja, z roba kazenskega prostora, povedli z 2-1. Le tri minute kasneje oz. v 82. minuti pa je na Julesotten stadionu završalo, saj je izraelec Shlomi Arbeitman po podaji El Ghanassya, povedel domače v vodstvo s 3-1 in za gostujoče moštvo ni bilo več poti nazaj. Gent je slavil s 3-1, se maščeval Sportingu za poraz s 5-1 pred dvema tednoma in kar je najvažneje, se priključil boju za nogometno pomlad.

Levski Sofia – Lille 2-2 V obračunu, ki po pravici povedano pri povprečnih ljubiteljih nogometa ni zbujal preveč pozornosti, je že v 11. minuti srečanja, po solo akciji francoza Garra Dembeleja, povedla domača ekipa, a je v evroskih tekmovanjih nekoliko bolj izkušeni Lille še pred polčasom uspel poravnati na 1-1. Ludovic Obraniak je bil podajalec, Tulio De Melo pa strelec, potem ko je s strelom z glavo, iz neposredne bližine premagal neodločnega domačega golmana. Vročekrvni bolgarski navijači so na naslednji gol čakali do 82. minute, ko je z izjemnim strelom z okoli 25-ih metrov zadel Vladimir Gadzhev in jih spravil v ekstazo ter prepričanje, da bodo osvojili vse tri točke, a se jim ni izšlo. Po pritisku gostov je v 88. minuti, nesrečni  domači rezervist Ivo Ivanov, z nespretnim strelom z glavo, premagal lastnega golmana in postavil končni rezultat 2-2 oz. omogočil delitev točk, kar pomeni da oba kluba še ostajata v borbi za naslednjo fazo tekmovanja.

Skupina D

PAOK – Villarreal 1-o Na nabito polnem Toumba stadionu v Thessalonikiju sta se pomerili dve moštvi vročekrvnih in temperamentnih nacij, pri čemer so bili grki uspešnejši od špancev. Edini gol na srečanju je namreč, v 70. minuti srečanja, po podaji Pabla Garcie, s strelom z glavo dosegel portugalec Vieirinha kar pomeni, da je PAOK z novimi tremi točkami na lestvici prehitel prav Villarreala oz. se povzpel na drugo mesto, z lepimi možnostmi za napredovanje v naslednjo fazo tekmovanja. Še en dokaz več, da so grške ekipe res nevarne na domačih igriščih, saj bi zmago PAOKA nad španskim predstavnikom lahko označil kot malo presenečenje.

Club Brugge – Dinamo Zagreb 0-2 Po zelo slabem prvem polčasu, kjer je bil Dinamo sicer v podrejenem položaju, je kazalo da bo to tekma brez golov, saj so bili domači kljub terenski premoči, premalo konkretni, za kar naj bi bila kriva njihova zdesetkanost oz. odsotnost predvsem venezuelčana Ronalda Vargasa. Bosanski Mourinho kot pravijo dinamovem trenerju oz. bosanskem strokovnjaku Vahidu Halilhodžiću, je začutil priložnost in je v drugem polčasu zaukazal nekoliko drznejšo igro, pri čemer je v 55. minuti po lepi golobinski podaji Badelja, zadel brazilec Sammir, ki se je tako izkupil za zgrešeni penal v prejšnem kolu prav proti belgijskem nasprotniku. Ti so po zaostanku krenili na Dinamo ofanzivnejše, vendar pa jih je ta že v 59. minuti še enkrat šokiral, po podaji Sammirja iz prostega strela, je v domačem kazenskem prostoru najvišje skočil kapetan Igor Biščan in z glavo zadel za velikih 0-2. Dinamo je osvojil pomembne tri točke in zavzel celo vrh lestvice v skupini D, Brugge pa ima za napredovanje le še teoretične možnosti.

Skupina E

Dinamo Kijev – AZ Aalkmar 2-0 V izjemno pomembnem obračunu za obe ekipi so bili uspešnejši domači, za katere je oba gola dosegel Artem Milevskiy, prvega v 47. minuti, ko je z desne podal Roman Eremenko, drugega pa v 61. minuti, ko je prav tako podal Roman Eremenko, le da je bilo tokrat z leve. Dinamo Kijev se je s to zmago utrdil na drugem mestu s 7. točkami in ima sedaj štiri točke prednosti pred AZ Aalkmarjem, medtem ko je beloruski klub, presenetljivo že uvrščen v naslednjo fazo.

Bate Borisov - Šerif Tiraspol 3-1 Kot sem že zapisal, se je domača, beloruska ekipa že uvrstila v naslednjo fazo, za kar je potrebovala zmago nad neprepričljivim moldavskim Šerifom, do te pa jih je najprej povedel Vitali Rodionov, ki je v 16. minuti zadel po solo akciji, v kateri je imel kar nekaj sreče. Čvrsti gostje se niso imeli namena tako zlahka predati in v 32. minuti je rus Alexandr Erokhin, s strelom z glavo, izenačil na 1-1, a kvaliteta domačih je v nadaljevanju le prišla do izraza in v 70. minuti je Aliaksandr Pavlov, samo pet minut kasneje oz. v 75. minuti pa je iz prostega strela za 3-1 zadel še brazilec Renan Bressan. Beloruska ekipa se je s to zmago, kot sem že omenil, z 10. točkami še močneje učvrstila na prvem mestu, kar pa je najbolj zanimivo/presenetljivo, pa se je že uvrstila tudi v naslednjo fazo tekmovanja, saj enega od prvih dveh mest ne more odvzeti več nihče.

Skupina F

CSKA Moskva – Palermo 3-1 V derbiju skupine F so srečanje bolje pričeli gostje, ki so že v 10. minuti povedli z golom Massima Maccaroneja, ki je po podaji Fabrizia Miccolija, zadel z glavo in Palermo je vodil z 0-1. Prvi polčas je nato minil brez drugih zadetkov, vendar pa je gostujoči branilec Antonio Nocerino v 31. minutah uspel zbrati dva rumena kartona oz. rdečega in izključitev, kar je podrloitalijanski sistem. Najprej je japonec Keisuke Honda po podaji srba Zorana Tošića, lepo in atraktivno zadel za 1-1, v 50. minuti  pa je čeh Tomaš Necid, lepo iz obrata v kazenskem prostoru, zadel za prvo vodstvo na srečanju oz. za 2-1. Isti igralec je nato samo štiri minute kasneje oz. v 54. minuti po lepi podaji Honde, s strelom z 10-ih metrov postavil končnih 3-1, kar pomeni, da CSKA ostaja s 100% učinkom. Italijanski Palermo za katerega v tem tekmovanju ne smeta igrati slovenca Bačinović in Iličić počasi izgubljata stik s prvima dvema, a še so možnosti in italijani so znani kot tisti, ki znajo ponavadi izkoristijo tudi takšne situacije.

Lausanne Sport – Sparta Praga 1-3 Kot kaže so bila moja predvidevanja, da je švicarska ekipa ena slabših v tem tekmovanju, precej točna, saj so tudi po četrtem kolu ostali s samo eno točko. V 6. minuti, ko je po podaji Marazzija, za 1-0 zadel Guillaume Katz jim je še kazalo zelo dobro, a v nadaljevanju je češka nogometna šola naredila svoje. Najprej je ob izteku prvega polčasa oz. v 45. minuti, na 1-1 izenačil nogometaš Slonokoščene obale Bony Wilfreid, v drugem polčasu, točneje v 75. minuti srečanja, pa je gostom zagotovil vodstvo kamerunski napadalec Leonard Kweuke z elegantnim lobom, medtem ko je Bony Wilfried v 90. minuti tekme s strelom z roba kazenskega prostora dokončno zapečatil tekmo. Sparta je z novimi tremi točkami kar lepo ušla italijanskemu konkurentu, ki sedaj zaostaja, dve koli pred koncem, velike štiri točke.

Skupina G

Hajduk – Zenit 2-3 V strahu zaradi maščevalnega obračuna ruskih navijačev, ki naj bi jim se priključili tudi srbski, so hrvati kar nekoliko s strahom pričakovali enega odločilnih obračunov. Z novim, baje samo začasnim trenerjem Goranom Vučevićem, ki je nasledil odpuščenega Stanka Poklepovića, kateri je imel po mojem mnenju dobre rezultate, solidno igro, a ta splitska neučakanost in vročekrvnost je pač takšna. Dve nekoliko slabši tekmi v domačem prvenstvu, slabša forma glavnega igralca Ibričića in že je odletel, eden najbolj cenjenih splitskih strokovnjakov. Gostje,  ki so imeli in po tej tekmi tudi zadržali 100% učinek, so v Split pripotovali brez standardnih igralcev kot so Shirokov, Bystrov, Kerzhakov, Zhiryanov, Hubočan, Danny in Bruno Alvesa, katere je trener Spaletti pustil doma, na počivanju. A tudi to B moštvo je bilo veliko boljše od hajdkovcev, v 32. minuti pa je po kotu in strelu Fernanda Meire, odbito žogo z močnim strelom, v gol domačih pospremil Alexei Ionov. Tudi v drugem polčasu so bili gostje mnogo boljša ekipa, domači pa samo prestrašeni zajčki, pri čemer je tragik Jurica Buljat v 47. in 51. minuti zakrivil dva penala, pri čemer je prvega realiziral madžar Szabolcs Huszti, ddrugega pa v golmana nastreljal ta večer izvrstni italijan Alessandro Rosina, ki je nato odbito žogo le potisnil v gol za 1-3. Gostje so se nato usmilili domačih in zaigrali ležerneje, pri tem pa je domača ekipa uspela znižati prek Marina Ljubičića v 69. in Ante Vukušića v 82. minuti srečanja. Kaj več kot častnega poraza, jim Zenit ni dovolil in svoje priložnosti za napredovanje bodo morali iskati pri drugih dveh konkurentih za katerimi zaostajajo samo za točko.

AEK – Anderlecht 1-1 V ne preveč zanimivem obračunu je domača ekipa v 49. minuti srečanja, po prodoru alžirca Rafika Djebboura dobila penal, saj naj bi ga gostujoči branilec Juhazs v medsebodjnem prerivanju zaustavil s prekrškom, kar se mi po ogledu posnetka, zdi prestroga sodniška odločitev, a na koncu je ta obveljala, argentinec Ismael Blanco pa je bil zansesljiv izvajalec za 1-0. Že v 55. minuti so gostje izenačili, Jonathan Legear je prodrl po desni, pa nadaljeval ob gol-aut črti, nato pa skozi srce obrambe podal do češkega napadalca Jana Polaka, ki mu ni bilo težko zadetki nebranjenega gola. Ker se v nadaljevanju nobeno od moštev ni upalo prevzeti rizika oz. tvegati za zmago in tri točke, sta se razšli z delitvijo točk, kar pomeni, da tudi pred zadnjima dvema koloma ostajata točkovno poravnani.

Skupina H

Odense – Young Boys 2-0 Še en obračun precej nezvenečih evropskih nogometnih imen, ki pa imata določeno kvaliteto kar potrjuje tudi udeležba v tem tekmovanju, kjer je bilo tokrat uspešnejše domače moštvo. Že v 12. minuti srečanja je Hans Henrik Andreason po prostem strelu z desne, z lepim volejem, s 5-ih metrov zadel za 1-0, isti igralec pa je nato v 60. minuti še z izvrstnim prostim strelom z več kot 20-ih metrov postavil končnih 2-0. To pomeni, da je danski Odense vknjižil svoje prve tri točke in se le priključil boju za vrh, švicarski Young Boys pa ni izkoristil priložnosti uiti konkurentoma za enega od prvih dveh mest.

Getafe – Stuttgart 0-3 V špansko nemškem obračunu so bili boljši gostje oz. nemci, za katere je uvodni gol, v 26. minuti srečanja dosegel romunski napadalec Ciprian Marica, ki je pred domačim kazenskim prostorm prestregel eno špansko podajo in z močnim/natančnim strelom svojo ekipo povedel v vodstvo z 0-1. Na 0-2 je v 64. minuti srečanja povišal Timo Gebhart, potem ko so domači slabo izbili žogo do Camoranesija, ki je lepo podal v kazenski prostor do strelca, ki je rutinirano zadel. V 76. minuti srečanja se je zgodil verjetno najbizarnejši trenutek kola, z leve je prodrl Boka, lepo podal v sredino, kjer je domači branilec Mane grdo zgrešil, avstrijec v vrstah gostov Martin Harnik pa zaradi nespretnosti padel, pri tem pa z glavo/nogo zadel gol za 0-3. V 79. minuti srečanja je romun Marica z nespametno potezo oz. vlečenjem nasprotnika za uho, upravičeno prejel rdeči karton, a tekma je bila že zdavnaj odločena in neumnost ni imela večjih posledic. Stuttgart za razliko od tekem v nemškem prvenstvu, v Europa league nastopa suvereno in z 12. točkami v štirih kolih oz. s 100% učinkom so že v naslednji fazi tekmovanja, medtem ko Getafu še sledi ogorčen boj za drugo mesto.

Skupina I

PSV Eindhoven – Debrecen 3-0 Precej nezanimiva tekma, brez nekega naboja, kjer je premočni PSV s 3-o odpravil madžarski Debrecen, ki še vedno ostaja brez osvojene točke. Ibrahim Affelay v 22., Jonathan Reis v 44. in rezervist Stijn Wuytens v 87. minuti srečanja so bili strelci za pričakovano zmago nizozemske ekipe, ki je s tem zadržala vrh lestvice v skupini I, medtem ko ekipa brez osvojene točke ostaja na zadnjem mestu.

Sampdoria – Metalist 0-0 Očitno je spor kontraverznega italijanskega reprezentanta Antonia Cassana in predsednika kluba Riccarda Garroneja pustil posledice na ekipi, kjer seveda ni bilo suspendiranega bad boya italijanskega nogometa. Italijanska Sampdoria namreč ni uspela premagati ukrajinskega nasprotnika, s čimer mu je omogočila ostanek na željenem drugem mestu in po neuspešnem medsebojnem obračunu, bodo morali točke rešitve poiskati drugje. Metalist, tako kot še nekatere vzhodnoevropske ekipe nadaljuje z dobrimi/zanesljivimi predstavami in kar nekaj klubov s skrajnega vzhoda Evrope bo presenetljivo v naslednji fazi tekmovanja.

Skupina J

Paris Saint Germain – Borussia Dortmund 0-0 Tudi tokrat sta se ekipi razšli z delitvijo točk, kot pred dvema tednoma v Dortmundu, le da tokrat nista dosegli nobenega gola, čeprav je bilo na obeh straneh kar nekaj zrelih priložnosti, bi lahko temu rekli. Dva remija je še najbolje izkoristil španski konkurent, ki je v tem času vknjižil šest točk in prevzel vrh lestvice skupine J, s tem pa PSG potisnil na drugo in Borussijo na tretje mesto. Obeta se, ne boj, mesarsko klanje, če se smem tako izraziti.

Sevilla – Karpaty 4-0 Po travmatičnem porazu v španskem prvenstvu s 5-0 proti Barceloni, je Sevilla vse svoje frustracije stresla nad ubogim ukrajinskim predstavnikom, ki je pokasiral štiri gole. Že v 9. minuti je Negredo podal do Alejandra Alfara, ki je špansko ekipo povedel v vodstvo z 1-0, na konfortnih 2-0 pa je v 21. minuti z odlično izvedenim prostim strelom povišal italijan Luca Cigarini, medtem ko je še pred koncem polčasa oz. v 42. minuti Alfaro še enkrat zadel in povišal na 3-0. Končni rezultat 4-0 je v 51. minuti srečanja postavil Alvaro Negredo in veselica na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan se je razživela do konca, saj je Sevilla s to zmago zasedla vrh skupine J.

Skupina K

Liverpool – Napoli 3-1 Tekmo, ki jo je prenašala tudi naša nacionalka sem si ogledal predvsem zaradi Napolija, s katerim sem ostal povezan še iz časov slovitega Diega, medtem ko je njegov naslednik v enem najbolj nogometno strastnih mest, argentinec Ezequiel Lavezzi, v 28. minuti srečanja, po podaji urugvajca Cavanija zadel za 0-1. Gostje so bili veliko boljši nasprotnik v tem prvem polčasu, zaradi česar je Hodgsonov plan o počitku domačega kapetan Stevena Gerrarda, pred derbijem s Chelseajem v angleškem prvenstvu, propadel. Gerrard je vstopil v igro ob začetku drugega polčasa in kreiral veličastven preobrat. Liverpool je zaigral veliko bolje in Steven Gerrard je v 75. minuti srečanja, po katastrofalni napaki gostujoče obrambne vrste in podarjeni žogi, iz neposredne bližine zadel za 1-1, v 88. je po prekršku nad Glenn Jonhsonom uspešno realiziral penal, v 89. pa je z elegantno spodkopanim udarcem lobal De Sanctisa za končnih 3-1. Liverpool z njim ali brez njega ni ista ekipa in prav po zaslugi njegovih treh golov, posledično teh treh točk je Liverpool zasedel vrh skupine K.

Steaua – Utrecht 3-1 Tudi v Bukarešti je bil rezultat 3-1, pri tem pa je Florin Gardos z golom v 29. minuti za 1-0 razveselil domače navijače, ki so bili prav kmalu oz. v 33. minuti utušani z golom Dries Martensa. Potem pa je sledil show Bogdana Stancuja, ki je v razmiku dveh minut dosegel dva gola oz. zadel v 52. in 53. minuti srečanja ter romunsko ekipo ekspersno vrnil v boj za eno od prvih dveh mest.

Skupina L

Porto – Bešiktaš 1-1 Kolikor sem uspel videti, je domači golman v 36. minuti srečanja čisto po neprotrebnem storil prekršek v svojem kazenskem prostoru in gostom podaril penal, katerega je nato realiziral brazilec Falcao. Sledil je rdeči karton gostujočega vročekrvneža Cristiana Rodrigueza, katerega je ta prejel v 59. minuti, že tri minute kasneje oz. v 62. minuti pa je idol gostujočih navijačev Nihad Kahveci s super-strelom z več kot 20-ih metrov zadel za 1-1. V enem najbolj vročekrvnih dvobojev je nato sodnik izključil še Ibrahima Toromana, a se rezultat ni več spreminjal do konca tekme in Porto je uspešno odbranil prvo mesto ter se že uvrstil v naslednjo fazo tekmovanja. Turški Bešiktaš je blizu temu, a dokler ne bo to potrjeno bo treba zadržati borbeni duh.

Rapid – CSKA Bukarešta 1-2 V obračunu precej neatraktivnih nasprotnikov oz. avstrijskega in bolgarskega predstavnika so bili boljši gostje, ki so s to zmago uknjižili svoje prve tri točke v tem tekmovanju, medtem ko so domači nekoliko izgubli stik z željenima prvima mestoma v skupini. V 50. minuti srečanja je Todor Yanchev s strelom z 20-ih metrov svojo ekipo povedel v vodstvo z 0-1, le pet minut kasneje oz. v 55. minuti pa je zaradi rokoborbe v gostujočem kazenskem prostoru, sodnik dosodil penal za domače, pri čemer je bil Hamdi Salihi zanesljiv izvajalec. V 64. minuti pa je sledilo vnovično vodstvo gostov, potem ko je domači branilec Mario Sonnleitner storil napako, pri čemer ga je dolga podaja preskočila, hitri/spretni brazilec Marquinhos pa je zadel za dokončnih 1-2. Moštvi sta po tej tekmi izenačini s 3. točkami, željeno drugo mesto pa zaseda turški predstavnik s 7. točkami kar se že zdi kot neulovljivo.

Zapis je bil objavljen 6.11.2010 ob 01:07 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.