Zapisal izmisljeni | 3.11.2010 - 16:25 - Kategorije: sezona 2010-11

V teh že zimskih in mrzlih dnevih, se nadaljuje najelitnejše nogometno klubsko tekmovanje poimenovano Champions league, kjer vse več poškodb kroji postave in posledično rezultate ekip.

lp

Skupina A

Tottenham – Inter 3-1 Domači so bili močno oslabljeni zaradi neigranja golmana Gomesa, branilcev Dawsona, Kinga, Čorluke, playmaker Van der Vaart, ki naj bi šele okreval po poškodbi, a je vseeno zaigral, saj je Tottenham potreboval njegovo lucidnost. Tudi gostje so bili prav tako brez svojega prvega golmana Julia Cesara, pa borcev sredine Cambiassa in Stankovića, kar se je še kako poznalo, ko so domači zagospodarili na igrišču, predvsem na središčnem delu igrišča. Hrvat Luka Modrić je v 18 minuti pokazal zakaj si ga želi slovita Barcelona oz. bi naj bil pripravljena zanj zapraviti preko 30 milijonov ter počasi pozabiti Fabregasa, saj je z izvrstno akcijo in podajo našel Van der Vaarta, ki je z dobrih 10-ih metrov zadel za 1-0. V nadaljevanju je spet odlični Gareth Bale prebijal po desni in smešil nasprotnike, ki niti niso bili toliko slabši, le zelo nekonkretni, v drugem polčasu pa je domači valižan prestavil še prestavo višje. V 61. minuti je po tej desni sprani spet prebil gostujočo obrambo oz. neprepoznavno slabega Maicona in lepo podal v kazenski prostor, kjer je iz neposredne bližine zadel Peter Crouch. Upanje je gostom v 80. minuti vlil Samuel Eto’o, kateremu je preveč lagodna igra domačih omogočila nekoliko več prostora, kar je izkoristil z natančnim strelom z roba kazenskega prostora. A junak domače ekipe je še enkrat več postal, že tolikokrat nahvaljeni valižan Gareth Bale, ki je prešprintal Lucia kot bi bil hitri vlak oz. s svoje strani z žogo, v polnem šprintu pretekel 3/4 igrišča in nato natančno podal v sredino, kjer je za končnih 3-1 zadel rezervist Roman Pavlyuchenko.

Werder – Twente 0-2 Nemška ekipa, ki mi je v soboto ubila stavni listek z domačim porazom, je nadaljevala s slabimi rezultati, tokrat je na domačem Weserstadionu klonila proti nizozemskem prvaku, ki je predtem v domačem prvenstvu z 0-1 v gosteh odpravil PSV. V prvem polčasu je bil najbližje zadetku peruanec Claudio Pizarro, ki je zadel samo vratnico, podobno pa se je v drugem polčasu godilo gostujočem belgijskem krilnem napadalcu Nacerju Chadliju. Kaže, da je bil trenutek odločitve rdeči karton oz. izključitev Torstena Fringsa v 75. minuti, že šest minut kasneje oz. v 81. minuti srečanja pa je gostujoča ekipa izkoristila številčno premoč in že omenjeni Nacer Chadli je po neuspešnem bloku domačih, s približno 18-ih metrov zadel za 0-1. Le tri minute kasneje oz. v 84. minuti je kostaričan Bryan podal z desne, Luuk De Jong pa je z glavo zadel za, dokaj presenetljivih, končnih 0-2. Mislim, da si je Twente s to zmago že zagotovil pomlad v Evropi, ali bo to Liga prvakov ali pa samo Europa league pa bodo pokazala naslednja srečanja oz. zadnji koli, medtem ko je Werder zelo blizu izpada iz vseh kombinacij za napredovanje.

Skupina B

Hapoel Tel Aviv – Schalke 04 0-0 V precej nezanimivem dvoboju je bila domača ekipa boljši nasprotnik, vendar je gostujoči reprezentančni golman Nemčije, Manuel Neuer uspel odbraniti vse poskuse domačih in za ta rezultat lahko zapišem, da je še eden v nizu razočaranj za rudarje, čeprav so bili v tej tekmi v podrejenem položaju. Schalke 04 je v veliki krizi in 17. mesto v nemškem prvenstvu ter dva remija proti outsiderju skupine so rezultati, ki bi lahko odnesli, velikega trenerja Felixa Magatha.

Benfica – Lyon 4-3 Gostje so pripotovali v Lisbono brez dveh zelo pomembnih igralcev, Lisandro Lopez in Michele Bastos sta bila namreč poškodovana, kar je znala domača ekipa izkoristiti, čeprav je gostujoči strelec Briand v uvodnem delu tekme dosegel dva gola, ki pa sta bila upravičeno razveljavljena zaradi prepovedanega položaja. Za 1-0 je v 20. minuti srečanja, po podaji Carlosa Martinsa, z glavo zadel Alan Kardec, na 2-0 pa je prav tako po podaji Martinsa, v 32. minuti, z lepim volejem zadel Fabio Coentrao. V 42. minuti je bilo že 3-0, po Martinsovem udarcu iz kota pa je z 2. metrov ob neodločnem gostujočem golmanu, zadel Javi Garcia, medtem ko je na velikih 4-0 , v 67. minuti srečanja, z elegantnim lobom, spet  zadel Fabio Coentrao. Nekoliko ležernejša igra domačih je omogočila Lyonu ublažiti katastrofalen rezultat in Yoann Gourcuff je v 74. minuti znižal na 4-1, rezervist Bafetimbi Gomis je v 85. zadel za 4-2, mladi hrvaški branilec Dejan Lovren pa po dolgi podaji v 90. minuti za 4-3. Kljub tem porazu Lyona, ki na koncu niti ne zveni tako slabo, čeprav so bili v samem srečanju ponižani, ostajajo francozi na prvem mestu lestvice, ki pa ni več tako sigurno in slutim, da tudi njihov trener ne bo dočakal konca sezone na tem delovnem mestu, saj imajo tudi v domačem/francoskem prvenstvu kar nekaj težav. Benfica je na dobri poti do željenega drugega mesta, katerega sta ji približala že zgoraj omenjena kiksa nemške ekipe.

Skupina C

Bursaspor – Manchester United 0-3 Stadion Ata Turk je bil počaščen z gostovanjem enega najslovitejših nogometnih moštev, ki ponavadi uvodni del Lige prvakov odigra toliko kot je potrebno za konfortno uvrstitev v naslednji krog in tudi sinočnja tekma je imela takšen scenarij. Nekoliko kombinirana ekipa Sir Alex Fergusona je ostala na 0-0 do 48. minute, ko je Carrick podal do škota Darrena Fletchera, ta pa z natančnim strelom, z nekoliko več kot 10-ih metrov, zadel za 0-1. V nadaljevanju je v 73. minuti Park podal do Gabriela Obertana, ki je tokrat začel tekmo, ta pa se je elegantno otresel čuvaja in se trenerju oddolžil z lepim strelom z 18-ih metrov oz. golom za 0-2. Le nekaj minut kasneje oz. v 77. minuti srečanja je veteran Scholes z lepo globinsko podajo našel portugaskega rezervnega napadalca, ki sliši na ime Bebe, ta pa je po zadetku v pokalni tekmi pred dnevi, dosegel še svoj debitantski zadetek v Ligi prvakov. Pričakovana, zanesljiva zmaga Uniteda, ki je pokazal, da ima poleg muhastega Rooneya še cel kup kvalitetnih igralcev na katere lahko računajo in prav ta raznovrstnost je ena od najmočnejših orožij tega moštva, ki je tokrat zaradi poškodb ostalo brez Fletcherja in Nanija. Njihov sinočni nasprotnik, turški Bursaspor pa zaenkrat ostaja še brez osvojene točke in brez doseženega zadetka.

Valencia – Glasgow Rangers 3-0 V obračunu, ki ga lahko opredelim kot bitko za drugo mesto so bili uspešnejši domači, ki so povedli v 33. minuti, ko je po udarcu iz kota in slabem gostujočem izbijanju žoge, zadel občasni španski reprezentant Roberto Soldado. V 71. minuti srečanja je na štadionu Mestalla ponovno završalo, saj je po podaji Mate, še enkrat zadel Soldado, končnih 3-0 pa je v 90. minuti srečanja, po podaji z desnega boka, postavil Tino Costa. Valencia se je s to zmago prebila na željeno 2. mesto, navkljub temu, da jih je naš vrli športni sokomentator in kvazi-strokovnjak Alfred Jermaniš odpisal že po 2. kolih.

Skupina D

FC Kopenhagen – Barcelona 1-1 Še preden se spustimo k tekmi, bi omenil, da je prihod Barcelone v Kopenhagen zaznamoval nenavaden škandalček, saj so gostje tja prileteli z najetim avionom, ki je lasti Hi Fly podjetja, katerega lastnik pa je Antonia Salvadorja, ki pa je hkrati tudi predsednik nogometnega kluba Brage in navedeni avion ima seveda oznake tega portugalskega kluba. In Barcelona je proti outsiderju skupine, ki pa je z dobro igro presenetil verjetno čisto vse ljubitelje nogometa, zaigrala kot bi bila res kakašna Braga, pa ne bi rad užalil portugalske ekipe, a Barca, kot ji ljubkovalno pravijo bi morala takšne nasprotnike zmleti. V dokaj bledi predstavi jih je še enkrat več rešil argentinski genijalec Lionel Messi, ki je v 31. minuti po kombinaciji Keite in Ville ter nespretnem izbijanju žoge domačih zadel za 1-0 in s tem postal najboljši barcelonin strelec vseh časov v evropskih tekmovanjih. Njegov 32. gol ga je osamil na vrhu lestvice, ki jo je predtem z 31. goli zasedal brazilec Rivaldo, glede na Messijeva leta, njegovo strelsko formo in njegovo željo po igranju v Barceloni oz. odklonitvi vseh namigovanj o prestopu v italijanski Inter pa kaže, da bo ta številka v bližnji prihodnosti še mnogo višja. A vrnimo se k tekmi, Barcelona, ki je predtem v domačem prvenstvu s kar 5-0 ponižala Sevillo, je v Kopenhagnu uspela zadržati vodstvo samo slabo minuto, saj je po Gronkjaerjevi podaji z leve in nespretnem posredovanju golmana Valdeza, za 1-1 zadel brazilec Claudemir in domače občinstvo spravil v trans. V izjemnem vzdušju je domača ekipa nato uspela zadržati takšen izid do konca srečanja in lahko jim samo čestitamo za vse kar so letos prikazali v Ligi prvakov in jaz sem med prvimi, ki jim privoščim napredovanje v naslednji krog. Tu bi se še enkrat vrnil na našega sportnega sokomentatorja in kvazi-strokovnjaka Jermaniša, ki je izjavil, da je Barcelona zadovoljna z doseženim rezultatom in da so prvenstveno prišli po neodločen rezultat. Verjamem, da se večina ljubiteljev nogometa ne strinja s takšno ugotovitvijo strokovnjaka, ki je mogoče mislil, da je igrala Braga. Alfred, Alfred ….

Rubin Kazan – Panathinaikos 0-0 Tekma, ki je bila odigrana že pozno popoldne in ki me je mučila pred TV zaslonom, saj ni bilo preveč kvalitetnega nogometa, le občasne priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Sergej Kornilenko, Aleksandr Rjazancev in predvsem Cesar Navas so imeli priložnosti za zadetek, a jih niso izkoristili, pri tem pa je največji tragik prav španec Navas, ki v finišu tekme s treh metrov ni uspel zadeti. Grški Panathinaikos je spet razočaral in je na dobri poti, da ostane brez evropske, nogometne pomladi.

Zapis je bil objavljen 3.11.2010 ob 16:25 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.