Zapisal izmisljeni | 9.08.2010 - 11:34 - Kategorije: 01.Premier League

Sloviti Manchester United je krenil v novo sezono s prvim letošnjim trofejem in če Se po jutru dan pozna, bo to uspešna sezona …..

Manchester United je namreč z zmago s 3-1 premagal angleškega prvaka Chelsea in osvojil angleški Superpokal oz. Community shield

com

MANCESTER UNITED v postavitvi 4-4-2: Van der Sar – Fabio (od 71. Smalling), Evans, Vidić, O’Shea – Park (od 46. Nani), Carrick (od 80. Giggs), Scholes (od 80. Fletcher), Valencia – Owen (od 46. Berbatov), Rooney (od 46. Hernandez)

CHELSEA v postavitvi 4-3-3: Hilario – Cole (od 79. Zhirkov), Terry, Ivanović, Ferreira (od 79. Bruma) - Lampard, Obi Mikel (od 60. Drogba), Essien – Malouda (od 73. Benayoun), Anelka (od 60. Sturridge), Kalou

Po nekoliko daljšem kosilu sem zamudil pričetek tekme, a večino sem le videl, torej tudi gol iz 41. minute, ko je po hitrem nasprotnem napadu in lepi Rooneyevi podaji z desne v kazenski prostor, kjer je za vodstvo z 1-0 zadel Valencia. V drugem polčasu je sledila kopica menjav, ob pričetku kar trojna pri Manchestru kar jim je podrlo ritem, Chelsea pa je nadaljeval z lovljenjem zaostanka. Nanizalo se je kar nekaj nevarnih akcij, a je rdeča obramba je nekako zdržala, predvsem pa je bil fenomenalen golman Van der Sar, ki je bil po mojem mnenju igralec tekme. V 76. minuti so igralci Manchester Uniteda po še enem od hitrih nasprotnih napadov, oz. po prodoru in podaji Valencije z desne, ko je v kazenskem prostoru do žoge prišel rezervist Hernandez in z nekoliko sreče zadel, prešli v vodstvo z 2-0. V 83. minuti je Chelsea po konstantnem pritisku le prišel do gola, na 2-1 pa je znižal Kalou, ki je najhitreje prispel do ene odbite žoge in tekma je spet postala napeta. Plavi so krenili na vse ali nič, pri tem pa je Manchester izkoristil priložnost, saj je Nani lepo podal v prostor, kjer je Berbatov z elegantnim lobom premagal Hilaria in v 90. minuti postavil končni rezultat 3-1.

Prvi letošnji trofej je torej osvojen, pa čeprav nima neke prevelike vrednosti, tekme tega Community shielda imajo namreč kar nekakšen priokus prijateljske oz. pripravljalne, čeprav je bil lanski obračun istih dveh nasprotnikov vse prej kot prijateljski in pripravljalni.

Trofeji štejejo, po letu odsotnisti pa je Community shield spet v lasti Manchester Uniteda.

Zapis je bil objavljen 9.08.2010 ob 11:34 in je shranjen pod 01.Premier League. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.