Zapisal izmisljeni | 30.07.2010 - 11:38 - Kategorije: sezona 2010-11

Nogometaši Crvene zvezde so precej neslavno pričeli novo tekmovalno sezono. V svoji prvi uradni tekmi v sezoni so razočarali in kakor kaže, bo njihova evropska sezona zaključena že po enem tednu, saj  so v prvi tekmi3. kola kvalifikacij za Europa league, na domači Marakani, poraženi z 1-2.

cz

CRVENA ZVEZDA 4-2-2 : Stamenković – Ninkov, Đorđević, Vilotić, Tošić - Bogdanović (od 78. Vešović), Koroman (od 82. Jeremić), Milovanović, Cadu – Jevtić (od 62. Trifunović), Perović.

SLOVAN 4-2-3-1 : Putnocky – Janošik,  Dosoudil, Salata, Had – Božić, Guede -  Grendel (od 82. Kiss), Ivana, Bagayoko (od 90. Kolčak) – Sylvestr (od 75. Kuzma).

Težko bi napisal, da gre za nepričakovan poraz, saj klub za katerega navijam že od malega, že nekaj let ni niti v srednjem evropskem razredu, pa čeprav se mnogi slepimo, da je. Enostavno Crvena zvezda že nekaj časa ni veličina kot je bila nekoč, redki pa so evropski nasprotniki proti katerim, lahko rečemo, da so favoriti.

Slovaški Slovan iz Bratislave, ne pripada evropski eliti in je precej povprečen evropski klub, ki pa je za razliko od tokratnega nasprotnika, stabilen, z dobro organizacijo, z uigranim prvim moštvom in predvsem z jasnim in realnim ciljem.

Skladno z zgornjim opisom se je tudi pričela tekma in gostje so z organizirano in disciplinirano igro prevladovali na igrišču, kjer je izostal začetni pritisk domačih. Navijači so bili spet za desetko, a igra na terenu je bila spet polna napak, neorganiziranosti, nervoze in vsega drugega, skratka negledljivo mučenje žoge, brez kvalitetnih odkrivanj, vtekanj in lucidnosti. Z eno besedo statika. Že po uvodnih minutah je bilo jasno, da domači nimajo igre, kombinatorike, kvalitetnih podaj in kar nekajkrat se je zgodilo, da so vezisti obstali z žogo in nemočno gledali kam z žogo. Gostje so zaprli vse dostope do svojega gola, na sredini pa prevzeli pobudo in z nekaj ofenzivnimi akcijami napovedali težke trenutke Crvene zvezde. Eden takšnih je prišel v 43. minuti srečanja, ko je po podaji iz auta, na desni strani Milan Ivana pričel akcijo oz. podal v kazenski prostor, kjer je zapretil Bagayoko, a so se domači nekako uspeli obraniti, izbita žoga je prišla do Grudela, ki jo je s svojo nespretnostjo posredoval do Ivana, ta pa je s približno 10-ih metrov zadel za vodstvo Slovana. Šok oz. neprijetna tišina na Marakani, jaz pa poln sočnih kletvic, za prikazano. Brez vsakršne ideje v ofanzivnem delu so igralci Crvene zvezde poskušali z nekakšnimi dolgimi, nenatančnimi podajami, ki pa niso prinesle ničesar omembe vrednega, a tako je bilo tudi v redkih organiziranih napadih, kjer domači igralci niso uspeli skupaj spraviti dveh, treh natančnih podaj. Edino pravo priložnost je imel Jevtić v 45. minuti srečanja, ko je po gneči v kazenskem prostoru s šestih metrov streljal proti golu, a je zadel dobro postavljenega golmana Putnockya. V drugem polčasu so rdeče/beli pričeli nekoliko ofanzivneje in v 50. minuti se je v še eni priložnosti znašel Jevtić, ki je nekoliko previsoko podajo le uspel preusmeriti proti nebranjenemu delu gola, a je žoga zgrešila cilj. Nekoliko agilnejša igra, še vedno precej brezidejna v napadu, kjer so bile glavna odlika domačih še vedno dolge podaje, je bila nagrajena v 64. minuti, ko je Koroman podal z leve strani do rezervista Trifunovića, kateri je z močnim in natančnim strelom s približno 20-ih metrov zadel za 1-1. Erupcija veselja na Marakani, kjer je omenjeni Trifunović v svojem prvem stiku z žogo na srečanju, prinesel tako željeni gol, saj je le slabo minuto predtem vstopil v igro namesto nenatančnega Jevtića. In ko se je zazdelo, da bo domača ekipa na krilih izjemne publike oz. navijačev le uspela dvigniti nivo svoje igre, je sledil hladen tuš, kot pravimo takšnim situacijam. V 68. minuti je Slovan izvedel udarec iz kota, branilec Salata, ki je hkrati tudi edini reprezentant Slovaške iz tega kluba, pa je v samem središču kazenskega prostora, precej neovirano, izza zvezdine branilske vrste prišel do udarca na prvo oz. voleja, ki je prinesel novo vodstvo gostov, tokrat z 1-2. Poskušal je zvezdin trener Dostanić z mladim driblerjem Vešovićem vsaj do neodločenega rezultata, a mu to ni uspelo, saj je domača ekipa spet demonstrirala vso svojo nemoč in nesposobnost organizacije pritiska na gol nasprotnika oz. organizacije kvalitetnega napada. Šele v samem finišu tekme, ko so se gostujoči igralci zavestno potegnili pred svoj gol in čakali na konec srečanja, je domača ekipa z nekakšnimi naključnimi napadi prišla do nekaj obetavnih akcij, a brez pretirane nevarnosti za gol Slovana. Ob zaključnem žvižgu sodnika so z žvižganjem pričeli domači navijači, vendar so se ti kmalu umirili, kot da bi bilo tudi njim jasno, da je njihova ekipa enostavno preslaba. Razočarani navijači so skandirali tudi Ratko odlazi, s čimer so zahtevali odstop trenerja, ki po pravici povedano ni prinesel nikakršnega napredka od prevzema tega delovnega mesta, ki ga je nasledil od Vladimirja Petrovića Pižona. A ni edini, ki ni prinesel napredka, vendar se v podrobnosti ne bi spuščal, saj je že brez tega preveč cirkusa v klubu.

Bes, razočaranje in frustracije vseh pristašev rdeče/bele ekipe, ki bo za preboj, v povratni tekmi čez teden dni, potrebovala zmago z najmanj 0-2.

Verjetno v to verjamejo samo še redki, saj je bila tokratna igra zelo slaba, pod vsakim nivojem kluba, kar pa je na žalost že kar nekakšen standard in tudi sam sem že obupal in me ti porazi ne jezijo več toliko kot včasih. Saj se znerviram, pa kljub vsemu navijam in lažno upam, a realnost je na žalost takšna, da so minili časi, ko je bila Crvena zvezda enakopraven nasprotnik mnogo močnejšim nasprotnikom kot je Slovan iz Bratislave.

Seveda sem po tekmi poslušal vse možne izgovore od neprimernega nogometnega koledarja, kjer so nogometaši po težkih pripravah in prijateljskih tekmah,  svoje prvo srečanje v sezoni odigrali verjetno eno najpomembnejših tekem v sezoni, a sem razočaran ugasnil TV in si mislil, da bo mogoče drug teden bolje …..

Zapis je bil objavljen 30.07.2010 ob 11:38 in je shranjen pod sezona 2010-11. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.