Zapisal izmisljeni | 3.07.2010 - 03:40 - Kategorije: 10. četrtfinale

Že nekje v pričetku meseca maja sem se odločil staviti na nizozemsko reprezentanco oz. sem jih napovedal kot bodočega svetovnega prvaka, pri tem pa je bilo samoumevno, da bodo morali na poti do tja premagali vse nasprotnike.

V rednem delu, po podaljških ali penalih, poplnoma vseeno ….. Dansko, Japonsko, Kamerun, Slovaško ali Italijo, Brazilijo ali Čile …..

Obračun z Brazilijo je bil napovedovan kot eden od vrhuncev prvenstva, predvsem zaradi zgodovine predhodnih mesebojnih obračunov, moči obeh nasprotnikov oz. kvalitete posameznikov v obeh ekipah.

Tokrat so srečanje mnogo bolje pričeli brazilci, ki so v 8. minuti po eni hitrih akcij z leve prišli do zadetka, katerega pa je sodnik, upravičeno, zaradi nedovoljenega položaja razveljavil. Le nekaj trenutkov kasneje je brazilska ekipa le povedla, povratnik po poškodbi Felipe Melo je z dolgo/natančno podajo po sredini igrišča oz. skozi srce nizozemske obrambe, našel razigranega Robinha, ki je rutinirano zadel za 1-0. Samba se je zaplesala, oranžni pa so se nemočno spogledovali, pri tem pa je res neverjetno kako je Robinho ostal sam oz. ga je lovil ofenzivno usmerjeni Robben, a nizozemska obrambna vrsta se je še enkrat več izkazala za najšibkejši člen. Takojšni nekoliko ofenzivnejši pristop nizozemcev ni prinesel nekega učinka oz. rezultatov, omenil bi le Robbenovo neodločnost ob koncu polčasa, ko je imel priložnost za akcijo 1 na 1, a je s svojim predolgim nameščanjem ni znal izkoristiti. Ne preveč atraktiven prvi polčas, v katerem je bila, moram priznati, veliko boljša Brazilija, a v drugem polčasu je na igrišče prišla veliko boljša/odločnejša nizozemska reprezentanca. Težave na levi strani brazilske obrambe je pričel povzročati hitri Robben in po eni takšnih in kasnejši natančni podaji Sneijdera z boka v kazenski prostor, je prišlo do izenačenja. Torej, v 53. minuti srečanja je z nizozemske desne strani podal Sneijder, ob zmedi v brazilskem kazenskem prostoru pa je golman Julio Cesar poletel v prazno, Felipe Melo pa je z glavo poslal žogo v lastno mrežo. Yes!. 1-1 in vse boljša nizozemska igra, psihološka prednost ter nervoza brazilcev so naelektrili srečanje, kjer je v 68. minuti Nizozemska dobila strel iz kota, katerega je izvedel Robben, pri prvi vratnici je podajo, z glavo podaljšal Kuyt, mali Sneijder pa z glavo zabil za 2-1. Prvi zaostanek brazilcev na prvenstvu in logično, nervoza brez primere, kjer je izstopal zoprnež Robinho, a na igrišču je zaščiten s strani sodnikov in soigralcev zaradi česar si je upal …. v realnem svetu, bi ga vsak od teh nizozemecev zabil v tla. No, za svojo nervozo oz. nešporten udarec nasprotnika, ko je ležal na tleh je bil v 73. minuti srečanja zasluženo isključen Felipe Melo, ki je konkretno brcnil/pohodil Robbena. Sama končnica tekme je bila zelo napeta, brazilci so poskušali na silo, nizozemci pa s hitrimi nasprotnimi napadi, a Van Persie, Sneijder in Kuyt niso bili dovolj zbrani. V finišu tekme je rezervist Huntelaar uspel zajebati priložnost 3 na 1 in kup kletvic je poletelo iz mene. Ne glede na to, je bila nizozemska reprezentanca veliko boljši nasprotnik, ki je diktiral tempo zmedenemu nasprotniku, prav zanimivo pa je bilo spremljati kako se Van Persie in Sneijder izogibata drug drugega oz. sploh ne komunicirata med igro. K sreči ta razdor med srečanjem, ni vplival na končni rezultat in Nizozemska je izločila favorizirano Brazilijo, po srečanju pa sta se ponovno zelo slabi Robin Van Persie in junak srečanja Wesley Sneijder, na zadovoljstvo navijačev v oranžnem objela in skupaj z ostalimi iz ekipe proslavila veliko zmago.

Nizozemska reprezentanca je s to zmago podaljšala svoj niz neporaženosti na 24 zaporednih tekem, a o njih še nekoliko več v prihodnosti …..

Brazilska reprezentanca, ki je bila skupaj s špansko, največji favorit prvenstva je zasluženo izpadla, saj je po ranem vodstvu, in predvsem v drugem polčasu igrala prestrahopetno, za kar je navečji krivec ziheraški selektor Dunga. Ta bi neprepoznavnemu nasprotniku lahko že v prvem polčasu, z ofanzivnejšim pristopom dodal še kakšen zadetek in tekmo lahkotno prvedel do konca, a je dovolil, da so se nizozemci med polčasom nekoliko zbrali in dvignili ter ga premagali. Definitivno je bil tragik tekme eden Dungihnih najzanesliveših igralcev, Felipe Melo, ki je bil pred tem srećanjem poškodovan, a je vseeno zaigral in po asistenci za vodilni gol je vse izgledalo idilično, v drugem polčasu pa je poslal žogo v lasten gol oz. v gol Brazilije, nato pa po neumnosti dobil še rdeči karton in bil izključen. Sloviti Ronaldo, ki je komentiral tekmo za eno od brazilskih TV postaj mu je odsvetoval dopust v domovini, hkrati pa najavil konec Dungine selektorske kariere, kjer ni bilo preveč sambe. Namesto nogometnega plesa je to reprezentanco odlikovalo garanje, defanziva, destrukcija nasprotnikove igre, pa tudi nervoza, ki smo ji bili priča že v obračunu s Slonokoščeno Obalo, pa Portugalsko in sedaj z Nizozemsko. Kot, da bi slutili, da niso pravi …..

Zapis je bil objavljen 3.07.2010 ob 03:40 in je shranjen pod 10. četrtfinale. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.