Zapisal izmisljeni | 10.05.2010 - 08:32 - Kategorije: Euroleague basketball

Po razburljivih polfinalnih obračunih zaključnega turnirja Euroleague, sta bile na vrsti še tekma za tretje mesto in pa veliki finale.

V tekmi za tretje mesto sta igrala petkova poraženca, CSKA Moskva in Partizan, na žalost pa si tekme nisem uspel ogledati, zato samo nekaj malega. CSKA je dobil prvo četrtino z rezultatom 25-20, v nadaljevanju pa do polčasa zadržal malo prednost, ki je po polovici tekme znašala  47-44. V drugem polčasu je Partizan zaigral še nekoliko bolje in tretja četrtina se je končala z rezultatom 61-62 za njih, do konca tekme pa sta ekipi, v izenačenem dvoboju, prišli z istim številom točk oz. 78. Torej je sledil podaljšek v katerem pa so bili uspešnejši košarkarji CSKA, ki so ga dobili z 12-10 oz. s skupnim rezultatom 90-88. Pri zmagovalcih, ki so s tem osvojili tretje mesto je bil daleč najbolj razpoložen Trajan Langdon, ki je dosegel 32 točk, sledili pa so mu Viktor Khryapa s 17, Ramunas Šiškauskas s 13, J.R Holden z 12, Andrey Vorontsevich z 10, Sasha Kaun in Nikita Kubranov pa sta dosegla po tri točke. Slovenski reprezentant Matjaž Smodiš v slabih petih minutah ni dosegel točk. Pri poražencih je bil najuspešnejši Lawrence Roberts, ki je dosegel 16 točk, za njim pa so se zvrstili še Dušan Kecman in Aleks Marić s po 15, Bo McCalebb in Jan Vesely s po 12, Aleksandar Rašić z 10, Petar Božič s 6 in Branislav Đekić z dvema točkama. Nekoliko grenak priokus za ekipo Partizana, ki je obe tekmi izgubila po podaljških, kar pove da so izjemno majhne razlike med moštvi …..

V velikem finalu sta se pomerila Barcelona in Olympiacos, ki sta se tudi lani pomerila v nedeljskem obračunu, le da takrat za tretje mesto.  Tudi tokrat, tako kot lani, je Barcelona gladko dobila in njihova zmaga ni v nobenem trenutku prišla pod vprašaj. Prva četrtina se končala z 28-19 za Barcelono, druga s še nekoliko večjo razliko 47-36, v tretji četrtini je španska ekipa še nekoliko povečala prednost; 64-50, tekmo pa zaključila z 18 točk prednosti oz. 86-68. Še enkrat več je bil pri Barceloni najuspšnejši Jan Carlos Navarro z 21. točkami, sledili pa so mu Pete Mickeal s 14, Ricky Rubio z 9, slovenski reprezentant Erazem Lorbek in Terence Morris s po 8, Boniface Ndong in Victor Sada s po 7, Fran Vazques in Gianluca Basile pa s po 6. Drugi slovenski reprezentant Jaka Lakovič je v končnici dobil priložnost za nekaj finalnih minut oz. 1.23 minute, njegova statistika pa je ostala prazna. Barcelona je s tem pričakovano postala Evropski prvak, pri tem pa so jih vzpodbujali, še vedno aktualni, evropski prvaki v nogometu, ki pa te lovorike ne bodo ubranili.

Pariz 2010; Barcelona, Olympiacos, CSKA Moskva, Partizan

Zapis je bil objavljen 10.05.2010 ob 08:32 in je shranjen pod Euroleague basketball. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.