Zapisal izmisljeni | 1.04.2010 - 11:49 - Kategorije: sezona 2009-10

Še ena objava za nazaj, podobno kot pri Champions league pred časom …..

V premierni sezoni UEFA Europa league, so v času moje odsotnosti, odigrali  kar oba srečanja osmine finala, zaradi že omenjenega dopusta na Tajskem pa si nisem uspel ogledati nobenega prenosa, posledično pa naj bi bila tudi ta objava krajša …. bomo videli.

18

Rubin Kazan – Wolfsburg;  1-1 / 1-1 (1-2 po podaljških)

Ruski in nemški predstavnik sta remizirala oz. odigrala 1-1, rezultat pa naj bi bil odraz dejanskega stanja na igrišču, kjer so bili gostje iz Nemčije najmanj enakopravni, če ne celo boljši od domačih. Rubin je povedel v 29. minuti srečanja, ko je argentinec Ansaldi podal v gostujoči kazenski prostor, kjer je bil najvišji turek Hasan Kabze, ki je z glavo podaljšal podajo, ekvadorski nogometaša Christiana Noboa pa je nato, z glavo neovirano, zadel za 1-0 in poskrbel za veselje na Centralnem stadionu v Kazanu. Wolfsburg je do svojega pomembnega zadetka prišel v 67. minuti srečanja, ko je udarila njihova bosanska naveza, vendar je bil tokrat podajalec napadalec Edin Džeko, strelec za 1-1 pa Zvezdan Misimović.

V povratnem srečanju v nemškem Wolfsburgu je ruski prvak Rubin iz Kazana povedel v 21. minuti, potem ko je Bukharov podal do Alana Kasaeva, ta pa zadel za vodstvo z 0-1. Takšen rezultat je ostal do konca prvega počasa, ob pričetku drugega pa je pri domačih, namesto Pekarika v igro vstopil nigerijski napadalec Obafemi Martins, ki je nekoliko kasneje izenačil na 1-1. V 58. minuti srečanja je namreč Misimović izvedel prosti strel, žoga je prišla do Šimuneka, ki je našel Martinsa ta pa je zabil za navedenih 1-1 in poravnanje skupnega rezultata. Ker do konca tekme ni bilo več zadetkov, sta ekipi odigrali še podaljške v katerih je bil uspešnejši aktualni nemški prvak, za katerega je v 109. minuti zadel Christian Gentner. Ruski prvak je bil najmanj enakopravna ekipa, saj je tudi on napadal in poskušal priti do zadetka, vendar je po enem takšnih napadov izgubil žogo pred kazenskim protorom domačih, ti pa so v že omenjeni 109. minuti v hitrem nasprotnem napdadu po podaji Obefemi Martinsa in lepem plasiranem strelu Christiana Gentnerja, dosegli gol, ki jih je na koncu popeljal v naslednjo fazo tekmovanja.

Hamburger SV – Andrelecht;  3-1 / 3-4

Nemški predstavnik je na svoji Nordbank areni podaljšal niz neporaženosti na šest tekem oz. premagal belgijski Anderlecht s 3-1. Domači so povedli v 23. minuti srečanja, ko je nizozemec Joris Mathijsen po dveh odbitih žogah le zadel za 1-0, drugi domači gol pa ima prav tako nizozemskega avtorja, saj je po lepi domači akciji in podaji hrvata Petrića do nizozemca Elia, ta podal do svojega sonarodnjaka Ruuda van Nistelrooya, ki je zadel za 2-0. Tik pred koncem prvega polčasa pa je udaril tudi Anderlecht,  natančneje Jonathan Legear, ki je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa, z izvrstno izvedenim prostim strelom z okoli 30-ih metrov zadel za 2-1 in s tem dosegel že svoj šesti gol v tem tekmovanju. V drugem polčasu je Hamburger SV le uspel izvleči nekoliko ugodnejši izid, saj je v 76. minuti srečanja po slabem gostujočem izbijanju žoge, z dobrim volejem zadel kapetan moštva David Jarolim. Solidna prednost pred povratnim srečanjem, ki pa ni zagotavljala napredovanja.

Belgijski Andrelecht je v povratnem srečanju računal na rano vodstvo do katerega pa nikakor ni uspel priti, še več za goste je v 42. minuti srečanja vodilni gol dosegel Jerome Boateng in sedaj so morali domači doseči najmanj tri gole. No, prvega je le dve minuti kasneje oz. v 44. minuti dosegel mladi Romelu Lukaku, katermu napovedujem blestečo kariero, saj gre za hitrega in robusnega napadalca, katerega mnogi že sedaj, pri 16-ih primerjajo s slovitim Drogbo. Le minuto kasneje je bilo že 2-1 za domače, saj je Matias Suarez realiziral najstrožjo kazen oz. penal in ob polčasu je bil Andrelecht le še gol za poravnanjem rezultata iz prve tekme. V drugem polčasu so domači krenili še siloviteje, a v času največjih napadaov, je v 54. minuti srečanja, hrvat Petrić lepo asistiral Marcelu Jensenu za izenačenje na 2-2, vendar domači še niso obupali. Že v 59. minuti je branilec Jelle Van Damme podal do Lucasa Biglia, ki je zadel za vnovično vodstvo, tokrat s 3-2, v 66. minuti pa je zgoraj hvaljeni Lukaku podal za novi zadetek domačih, katerega je dosegel maročan Mbark Boussoufa in Anderlecht je bil s 4-2 samo še en gol oddaljen od napredovanja v četrtfinale. Domači so nadaljevali z ofanzivo in iskali ta-rešilni gol, ki pa je prišel na drugi strani. V 75. minuti srečanja je, po podaji čeha Davida Jarolima, zadel hrvat Mladen Petrić za 4-3 in večina domačih upov o napredovanju je splasnela. Do konca srečanja ni bilo več golov in domači Anderlecht se je častno poslovil, nemški Hamburger SV pa nadaljuje svoj marš proti finalu, ki bo odigrano prav na njihovem stadionu.

Panathinaikos – Standard;  1-3 / 0-1

Po kar senzacionalni izločitvi Rome v prejšnjem kolu, Panathinaikos ni nadaljeval v tem slogu, saj je na svojem vročem Stadionu Olyimpico že v 9. minuti prejel gol, katerega je za gostujoči sTandard dosegel Axel Witsel, ki je zadel z glavo, potem ko je lepo podal Mbokani. V nadaljevanju srečanja je v 16. minuti kiksal domači golman, hrvat Mario Galinović, ki je bl pred tem kar nekaj časa rezervni golman, v svoji povratniški tekmi kot št. 1, pa je stekel z gola in poskušal prestreči podajo gostov oz. Stevena Defoura, kar mu ni uspelo, srbski reprezentančni napadalec Milan Jovanović pa ni imel težkega dela in je že v uvodnem delu tekme goste povedel v visoko vodstvo z 0-2. V drugem polčasu je pretreseni Panathinakos le nekako uspel priti do gola, ko je v 48. minuti srečanja, iz prostega strela podal izkušeni Karagounis, Loukas Vintra pa je z glavo zadel za znižanje na 1-2. Panathinaikos je šele takrat zaigral nekoliko bolj sproščeno, veliko ofanzivneje oz. bolj tvegano, kar so gostje izkoristili in Milan Jovanović je po hitrem nasprotnem napadu podal do Igorja De Camarga, ki je v 74. minuti zadel za končnih/velikih 1-3.

V srečanju, ki naj bi bilo samo formalnost je bilo kar nekaj razburljivih trenutkov, po uvodnem pritisku domačega Standarda in akcije napadalnega dvojca Jovanović-Mbokani je iniciativo prevzel gostujoči Panathinaikos, ki je lovil domači zaostanek, a je bil premalo natančen/zbran, predvsem Katsouranis, ki se je znašel v dveh lepih priložnostih. A v nogometu se velikokrat zgodi, da kdor ne da dobi in Standard je v 45. minuti srečanja po nespretnosti gostujočih branilcev in po samostojnem prodoru, ki ga je izvedel Dieumerci Mbokani, povedel z 1-0. V drugem polčasu so se gostje trudili doseči vsaj častni zadetek, a jim tudi to ni uspelo in v naslednjo fazo tekmovanja, se je zasluženo, uvrstil belgijski Standard.

Lille – Liverpool;  1-0 / 0-3

Legendarni Liverpool je nadaljeval s svojim z mučenjem, saj je v ponedeljek 8.marca razžalostil svoje najvijačice s porazom proti Wiganu, le štiri dni kasneje pa ga je v Eurapa league, na gostovanju v Franciji, premagal Lille z istim rezultatom, torej 1-0. Čeprav so imeli domači terensko premoč in iniciaticvo, so imel gostje lepše priložnosti za zadetek, a so bili Babel, Gerrard in Torres premalo natančni oz. je bil domači golman Landreau izvrsten. Trenutek odločitve se je zgodil v 84. minuti srečanja, ko je 19-letni belgijski krilni napadalec Eden Hazard izvedel prosti strel oz. podajo v kazenski prostor, žoga pa je mimo vseh zletela v gol, kjer je na črti ostal vkopan Liverpoolov golman Reina. Velika zmaga malega francoskega kluba, ki že leta navdušuje, tokrat v Europa league.

V povratnem srečanju je Liverpool le pokazal pravi obraz oz. upravičil sloves favorita in s 3-0 odpravil francoskega predstavnika. Vodilni gol na srečanju je v 9. minuti dosegel kapetan Steven Gerrard, ki je zadel iz penala, zmago pa je potrdil, kdo drug kot španski napadalec Fernando Torres, ki je zadel najprej v 49. minuti srečanja, nato pa še v 89. in Liverpool popeljal v naslednjo fazo tekmovanja. Liverpool je kljub slabi prvi tekmi dokazal, da gre za veliko kakovostnejše moštvo, ki pa letos nima konstantnosti.

Juventus – Fulham;  3-1 / 1-4

Domači Juventus je zasluženo premagal angleškega predstavnika, ki pa mu je uspelo doseči zadetek, in prav ta jih še nekako držal v igri za napredovanje. Najprej je že v 9. minuti srečanja zadel italijanski branilec Nicola Legrottaglie, ki je po akciji iz kota, z glavo zabil za vodstvo z 1-0, v 25. minuti srečanja pa je francoski branilec Jonathan Zebina s silovitim strelom z okoli 25-ih metrov, nekoliko z desne zabil za že kar velikih 2-0. Fulham je do svojega izjemno pomembnega gola prišel v 36. minuti, ko je streljal nigerijec Dickson Etuhu, žoga pa se je v biljardskem slogu odbila do nesrečnega Legrottaglia, nato pa v gol. No, v finišu prvega polčasa oz. že v sodniškem podaljšku tega, pa je za 3-1 zadel francoski napadalec David Trezeguet, kar se je na koncu izkazalo za končni rezultat, saj nobena od ekip ni zadela v drugem polčasu. Rutinska zmaga Juventusa, ki jo je nekoliko kazil častni gol gostov.

V povratnem srečanju so gostje iz Italije pričeli bolje in že v 2. minuti je David Trezeguet zadel za 0-1, kar naj bi pomenilo konec dvomov o tem kdo bo napredoval. Vendar v nogometu ni vedno vse tako kot naj bi bilo. Fulham se ni predal in že v 9. minuti je Bobby Zamora dobil zračni dvoboj z italijanskim veteranom Fabiom Cannavarom, ter spretno zadel za 1-1. V nadaljevanju, točneje v 27. minuti srečanja je tragik dneva Fabio Cannavaro s prekrškom zaustavil domačega napadalca, madžara Zoltana Gero in si prislužil rdeči karton oz. izključitev. Od tega trenutka je igral samo še Fulham. Tatalna ofanziva proti golu gostov je dala rezultat v 39. minuti, ko je za 2-1 zadel junak dneva Zoltan Gera.V odmoru med polčasomaje ekipa Fulhama skovala plan kako do preobrata oz. četrtfinala in že v 49. minuti so povišali na 3-1, potem ko je juventusov brazilec Diego v kazenskem prostoru igral z roko je penal realiziral Zoltan Gera. V tem trenutku je bila prednost s prve tekme anulirana, a Fulham se ni želel ustaviti tukaj, temveč je nadaljeval s svojo ofanzivo. Domači trener Roy Hodgson, ki je najzaslužnejši za polet kluba je v 71. minuti izvedel menjavo in sicer je desni bočni branilec Stephen Kelly zapustil igro, vstopil pa je ameriški napadalec Clint Dempsey, ki je v 83. minuti srečanja zadel za neverjetnih 4-1 in napredovanje v naslednjo fazo tekmovanja oz. četrtfinale. Juventus v tej tekmi ni prikazal praktično ničesar,  ni pa znano zakaj je gostujoči trener svojega najkvalitetnejšega igralca, veterana Alessandra Del Piera poslal v igro šele v 85. minuti oz. pri rezultatu 4-1. No, do konca srečanja ni bilo več golov, le še eden rdeč karton/izključitev in sicer gostujočega igralca Jonathana Zebine, Fulham pa se je s to izjemno zmago zasluženo uvrstil v četrtfinale, kjer bodo poskušali preseči verjetno največjo zmago v zgodovini kluba, kot se je izrazil njihov trener Roy Hodgson. Ta je klub prevzel decembra 2007, ko se je boril za ohranitev prvoligaškega statusa, dobre dve leti kasneje pa je v Europa league izločil branilca naslova Pokala UEFA- ukrajinski Šahtjor Donjeck, sedaj v osmini finala pa še sloviti – italijanski Juvetus.  Čestitke.

Valencia – Werder Bremen;  1-1 / 4-4

Na Mestalli v Valenciji je nemški Werder iz Bremna povedel v 24. minuti srečanja, ko je po prekršku Banega nad Borowskim, iz penala zadel kapetan Torsten Frings. Veliki tragik srečanja Ever Banega pa je v 55. minuti dobil še rdeči karton oz. je bil izključen in s tem še nekoliko bolj otežil svojemu moštvu, lov na izenačenje, do katerega pa je prišlo v 57. minuti, ko je bil blokiran strel Davida Silve, vendar se je žoga odbila do Juana Mate, ki je na veselje domačih navijačev, zadel za 1-1. V nadaljevanju ni bilo več golov in pred Valencijo je bila v povratni tekmi težka naloga.

No, na povratni tekmi pa je sledil golgeterski show, kjer so gledalci videli kar osem golov. Prvega je že v 3. minuti srečanja dosegel izjemni Davida Villa, kateremu je lepo podal David Silva in Valencia je povedla z 0-1. Na 0-2 je že v 15. minuti povišal Juan Mata, asistent pa je bil ponovno David Silva in v tem trenutku se je zdelo, da bo Valencija dokaj lahko prišla do četrtfinala, a nemci so nemci in se nikoli ne predajo. Že v 22. minuti je domači trener  Thomas Schaaf iz igre potegnil zveznega igralca Tima Borowskega, namesto njega pa v igro poslal portugalskega napadalca Huga Almeido, ki je po seriji domačih napadov, že v 26. minuti zadel za znižanje na 1-2. Domači  Werder je nadaljeval z napadi in nizal svoje priložnostmi za zadetek oz. izenačenje, Valencija pa je potrpežljivo čakala na svojo priložnost, katera je prišla ob koncu polčasa oz. v 45. minuti srečanja, ko je akcijo spet kreiral, izvrstni David Silva, ki je podal Davida Ville, kateri je zadel za 1-3. V drugem polčasu ni bilo zadetkov do 57. minute, ko je kazenski strel oz. penal uspešno izvedel Torsten Frings, kateremu je gostujoči vratar Cesar Sanchez nekako odbranil strel, a je bil ta vseeno premočen in žoga je prebila izegnjene roke in končala v mreži za ponovno znižanje rezultata, tokrat na na 2-3. V 62. minuti srečanja je na Westerstadionu završalo, saj je mladi Marko Marin na asistenco Mesuta Ozila izenačil na 3-3 in tekma je bila ponovno odprta. Le tri minute kasneje pa je na žalost domačih navijačev ponovno udaril David Villa, ki je v 65. minuti po asistenci Juana Mate dosegel svoj še tretji zadetek na tekmi in Valencijo povedel v novo vodstvo. Werder je nadaljeval z lovljenjem rezultata in v 84. minut je peruanec Claudio Pizzaro, po asistenci Pasanena izenačil na 4-4 in končnica je bila ponovno odprta za napredovanje obeh moštev, a ker do novega zadetka oz. devetega na tekmi ni več prišlo, se je v četrtfinale uvrstila Valencija, ki je dosegla več golov v gosteh. Ne glede na vse, četitke tudi poraženemu moštvu Werderju, ki je kljub visokemu zaostanku ni predajal in se je vračal oz. boril do zadnjih trenutkov, a lanskoletnega uspeha oz. finalne tekme letos ne bo videl.

Atletico Madrid – Sporting Lisbona;  0-0 / 2-2

Atletico Madrid nadaljuje z ubogimi predstavami, kamor bi lahko prišteli domači remi brez golov proti ekipi Sportinga, ki je tekmo končal s samo devetimi igralci. Prvi, Leandro Grimi je svoj drugi rumeni karton na srečanju in izključitev dobil že v 31. minuti, Tonel pa je zdržal na igrišču do 89. minute, ko je direktno dobil rdeči karton in seveda izključitev, a Atletico tega in podpore z domačih tribun stadiona Vicente Calderon, ni znal/zmogel izkoristiti. Pred povratnim srečanjem so možnosti za napredovanje rasle pri portugalskem predstavniku.

V povratni pa je vessvoj nogometni talent potrdil argentinski napadalec gostov Sergio Aguero, ki je najzaslužnejši za napredovanje Atletico Madrida v naslednjo fazo tekmovanja, saj je goste popeljal v vodstvo že v 3. minuti srečanja, ko je zadel po podaji Lopeza. Domače je nato že v 19. minuti  do izenačenja popeljal naturalizirani portugalec Liedson, vendar je Sergio Aguero ponovno zadel v 33. minuti in Atletico Madrid ponovno popeljal v vodstvo, tokrat z 1-2. Ob koncu prvega polčasa je domači Sporting ponovno uspel izenačiti, saj je v 45. minuti srečanja za 2-2 zadel brazilski branilec Andreson Polga, za kaj več oz. za zmago, ki bi prinesla napredovanje pa ni bilo moči, znanja, spretnosti, sreče ali vsega skupaj po malo. Atletico Madrid je s tem neodločenim izidom oz. zaradi golov v gosteh, po 11-ih letih pauze končno napredoval v četrtfinale kakega evropskega tekmovanja.

Benfica – Olyimpique Marseille;  1-1 / 1-2

Portugalska Benfica je na svojem stadionu Luz dolgo pritiskala in čakala na napako nasprotnika oz. priložnost za gol, katero je le dočakala v 76. minuti srečanja, ko je po lepi in natančni podaji izvrstnega argentinca Angela Di Marie, zadel Maxi Pereira. Trenutke sreče in ugodnega rezultata pa je pokvaril rezervist gostov Hatem Ben Arfa, ki je v 90. minuti srečanja zadel za 1-1 in svoji ekipi priboril zelo ugoden rezultat.

Srečanje v vročem Marseillu je domača ekipa pričela z ofanzivno postavitvijo 4-3-3, vendar se je prvi polčas končal brez zadetkov, Benfica v postavitvi 4-3-1-2 pa je uspešno odbila vse napade domačih in čakala na svojo priložnost. V drugem polčasu pa so na vrsto prišli še goli. V 70. minuti je Brandao podal do Nianga, ki je iz petih metrov zadel za vodstvo z 1-0 in navdušenje na popolnjenih tribunah stadiona Velodrome. No, veselje je trajalo le 5. minut saj je v 75. minuti po akciji iz auta in izbiti žogi iz domačega kazenskega prostora, gostujoči igralec – urugvajec Maxi Perreira zadel z izjemnim strelom z okoli 30-ih metrov in izenačil na 1-1. In ko je že vse kazalo, da bo šla tekma v podaljške, je po izteku rednega dela tekme oz. v sodnikovem podaljšku, po prostem strelu gostov in slabem izbijanju žoge domačih, zadel rezervist – brazilec Alan Kardec in Benfico popeljal v naslednjo fazo tekmovanja.

V pričakovanju današnjih tekem oz. nadaljevanja Europa league …..

Zapis je bil objavljen 1.04.2010 ob 11:49 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.