Zapisal izmisljeni | 1.03.2010 - 16:20 - Kategorije: 01.Premier League

Čeprav je ta Ligaški pokal nekoliko podcenjena zadeva, lovorike štejejo in Manchester United je v sezoni 2010/2011 osvojil svojo prvo.

Po presenetljivem izpadu iz FA pokala, kjer ga je izločil nižjeligaš Leeds United je Ligaški pokal ostal pri popularno rečeno, Devilsih. V reprizi finala Ligaškega pokala iz leta 1994, ki ga je takrat osvojila Aston Villa, je bil tokrat zmagovalec dvoboja Manchester United, ki je s to zmago ponovil lanskoletni uspeh oz.ubranil naslov, beri TUKAJ .

manuni

MANCHESTER UNITED: 4-4-2 Kuszczak – Evra, Vidić, Evans, Rafael (Neville) – Park (Gibson), Carrick, Fletcher, Valencia – Berbatov, Owen (Rooney)

ASTON VILLA: 4-4-2 Friedel – Warnock, Collins, Dunne, Cuellar (Carew) – Downing, Milner, Petrov, Young – Heskey, Agbonlahor

Obe moštvi sta pričeli s klasičnima postavitvama 4-4-2, že v 5. minuti srečanja pa je Aston Villa po prodoru hitrega Gabriela Abonlahorja oz. prekrška nad njim, katerega je storil srbski reprezentant Nemanja Vidić, dobila kazenski strel oz. penal. Sigurni realizator je bil nekoč čudežni deček in domnevni naslednik Wayne Rooneya, James Milner, Aston Villa pa je povedla z 1-0. Že v 13. minuti srečanja pa je prišlo do nove spremembe izida, bolgarski napadalec Manchester Uniteda Dimitar Berbatov je uspel priti do žoge, katero je “poceni zakockal” Dunne, v nadaljevanju akcije pa je žoga prišla do Michael Owena, ki je v stilu svojih nekoč najsjajnejših dni, zadel za 1-1. Kasneje je Aston Villa imela še nekaj lepih priložnosti za novo vodstvo, predvsem Milner in Heskey, a nogeden od niju ni bil uspešen, pri Manchester Unitedu pa je Michael Owen še enkrat spomnil na svojo preteklost, tokrat na tisto gršo, prepleteno s poškodbami, saj je moral zaradi zaradi poškodbe v 42. minuti srečanja zapustiti igro, namesto njega pa je vstopil Wayne Rooney, ki je tekmo, presenetljivo pričel na rezervni klopi. Tu bi še vrinil seznam poškodovanih Devilsov, ki niso mogli konkurirati za to tekmo, že dalj časa odsotni Hargeaves, pa Giggs, Ferdinand in Anderson, a se to v igri ni preveč poznlo. Tik pred koncem prvega polčasa oz. v sodnikovem podaljšku je Ji Sung Park za Manchester Unite zadel vratnico in na odmor se je odšlo z rezultatom 1-1. V drugem polčasu je na igrišču zagospodaril Wayne Rooney, nakaterega je šla večina podaj z bokov oz. iz ozadja, predvsem je bil zelo aktiven Antonio Valencia. Prav ta igralec pa je v 74. minuti srečanja kreiral akcijo za zadetek oz. za vodstvo Manchester Uniteda z 2-1, katerega je dosegel, kdo drug kot letos neverjetni, Wayne Rooney.

Ker se rezultat tekme, do konca srečanja ni več spreminjal je Manchester United, še četrtič v svoji zgodovini, osvojil Ligaški pokal oz. obranil ta naslov.

Povsem nasprotno mnogim napovedim, da bo letos bolj slaba sezona za Devilse, je tu prva lovorika, v angleškem prvenstvu so tik pod vrhom z lepimi možnostmi za legendarni, četrti zaporedni naslov, prav tako pa imajo v Ligi prvakov lepe možnosti za napredovanje v naslednjo fazo …..

Zapis je bil objavljen 1.03.2010 ob 16:20 in je shranjen pod 01.Premier League. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.