Zapisal izmisljeni | 17.02.2010 - 18:22 - Kategorije: sezona 2009-10

Po dveh mesecih pauze se je vrnilo najelitnejše klubsko nogometno tekmovanje, Liga prvakov, ki ima v letošnji sezoni nekoliko spremenjen urnik …..

Najprej sta bili odigrani tekmi AC Milan – Manchester United in pa Lyon – Real Madrid

lp

AC Milan – Manchester United 2-3

Obračun pred katerim je bilo kar nekaj zapisanega o prvem nastopu nogometaša AC Milana – Davida Beckhama, proti svojem prvem profesionalnem klubu – Manchester Unitedu, kjer mu je dal prvo priložnost prav trener/manager Sir Alex Ferguson, zaradi katerega pa je nato leta 2003, po sporu, klub tudi zapustil. Mediji so hoteli sprovocirati nov spor, a se oba glavna akterja nista dala in Beckham je izjavil, da ne glede na vse spoštuje legendarnega Fergusona, ta pa je povedal, da je pričakoval ves ta cirkus okoli Beckhama, vendar je skoncentriran samo na tekmo …. Druga večkrat omenjena tema pa je transfer branilca Manchester Uniteda, Nemanje Vidića, katerega naj bi med drugimi snubil prav AC Milan, pojavile pa so se tudi govorice, da ne bo nastopil zaradi spora s Fergusonom in ne zaradi poškodbe kot navajajo v Manchester Unitedu. Domača ekipa, ki je po kratkem vzletu in hitri prizemljitvi oz. porazu v mestnem derbiju – v italijanskem prvenstvu, bila ponovno v neki rezultatski krizi, vse oči javnosti, bi lahko zapisal, pa so bile uprte v mladega napadalca Alexandre Pata, ki naj bi bil po odsotnosti zaradi poškodbe, pričakan kot rešitelj in tisti, ki bo domačemu moštvu prinesel željeno prednost pred povratnim srečanjem. A kot rešitelj krize se je prikazal Ronaldinho, ki ima v zadnjem času vse več dobrih prebliskov. V 3.minuti srečanja je z lepim volejem zadel za vodstvo 1-0, lepo pomoč pa je imel v branilcu gostujočega moštva, od katerega se je žoga odbila, prevarala golmana Van der Sara in končala v golu. Lahko bi zapisal, dominanca Milana v prvem polčasu, v katerem so imeli še nekaj lepih priložnosti za zadetek, a jim povišanje na 2-0 ni uspelo. Gostje pri katerih zaradi takšnih in drugačnih razlogov ni bilo že omenjenega srbskega branilca Nemanje Vidića, pa irskega branilca Johna O’Shea, legendarnega Ryana Giggsa in brazilca Andresona, so igrali obupno slabo, na desni strani je nekaj poskušal Nani, a brez nekega pravega učinka. Tako je bilo do 36. minute, ko je ponovno stekla akcija Manchesater Uniteda po tej desni strani, Darren Fletcher je podal v kazenski prostor domačih, kjer se je z obilo sreče najbolje znašel veteran Paul Scholes oz. Pavle Školč, ki je zamahnil z desno nogo s katero je zgrešil žogo, ta pa se mu je nato odbila od stojne/leve noge in se na nesrečo domačih odkotalila v gol. 1-1 in veselje vseh navijačev Manchester Uniteda, ki je nato nekoliko umiril tekmo in počakal na 2. polčas v katerem je eksplodiral Rooney.  Najprej je v 64. minuti prišlo do menjave v moštvu gostov in kot bi me slišal, je Sir Alex Ferbuson v igro namesto Nanija poslal Luisa Valencio, ki je dve minuti kasneje oz. v 66. minuti lepo prodrl po spet,  desni strani, podal visoko v kazenski prostor, kjer je z nebeškim skokom, z glavo zadel Wayne Rooney, za nas Vinko Romšak, ki igra v maestralni formi. 1-2 za Manchester United, ki je zagospodaril na terenu in pritiskal ubogi Milan, pri katerem se je do tedaj pričakovano utrudil njihov superzvezdnik Ronaldinho. Zanimivo ga je bilo gledati, kako se večino tekme sprehaja, podobno kot še nekateri Milanovi igralci, Mancheste United pa ni popuščal. Rezultat tega je bila, v 74. minuti srečanja, lepa kombinacija Darren Fletcher – Wayne Rooney in še en Rooneyev gol z glavo, tokrat za 1-3. Demontaža Milana, ki je v finišu tekme oz. v 85. minuti dosegel še en zadetek in sicer po podaji Ronaldinha je atraktivno zadel Clarence Seedorf, ki je nekaj minut pred tem vstopil v igro. Sledil je še zadnji pritisk domačih, ki pa niso uspeli izenačiti, nekaj sekund pred sodniškim žvižgom pa je Micheael Carrick, po čisti neumnosti, prejel še drugi rumeni karton oz. rdeči karton, kar pomeni, da ga na povratni tekmi, ne bo. Ne glede na vse, bi bil velik čudež, če bi Manchester Unitedu uspelo zakockati pridobljeno prednost …..

Lyon – Real Madrid 1-0

Tudi v tem dvoboju je bil eden bolj izpostavljenih, povratnik na domača tla oz. francoz Karim Benzema, ki je poleti 2009, prav iz francoskega Lyona prestopil v španski Real Madrid, kjer je pričel zelo dobro, nato pa nekoliko poniknil, predvsem zaradi pogostih poškodb. Tudi tu je bilo kar nekaj pogrevanja starih zamer, saj se nogometaš Benzema in francoski strateg Claude Puel nista razšla v prav prijateljskih tonih, a tudi tu ni bilo prevelikega uspeha oz. kakšne nove afere. Lyon, ki je bil zadnja leta pravi strup za Real je pričel ofanzivneje, čeprav je statistika kazala, da je bil Real več pri žogi, je bilo domače moštvo, ki je zaigralo v ofanzivni postavitivi 4-3-3 , nevarnejše. Real Madrid z vsemi svojimi zvezdniki, se v defanzivni različini 4-5-1, nikakor ni zanšel in redki so bili njihovi poskusi ogrozitve domačega gola. V prvih minutah drugega polčasa oz. v 47. minuti je kamerunc v dresu Lyona, Jean Makoun na sredini igrišča prejel žogo, stekel v napad, nato pa s pravim projektilom z okoli 30-ih metrov zadel za 1-0 in poskrbel za euforijo na stadionu Gerland. Gostujoči trener je po prejetem golu reagiral z menjavo Higuain – Benzema, a tudi francoski napadalec ni bil preveč uspešen oz. ni resneje ogrozil gola svojega bivšega kluba, ki je do konca srečanja zadržal vodstvo z 1-0 in potrdil tradicijo. Še ena zmaga več za Lyon proti Realu, ki pa ne bo imela večjega pomena, če jo ne potrdijo z ugodnim rezultatom s povratne tekme. Kljub neprijetnemu porazu Reala, mislim, da bodo na povratni tekmi zaigrali veliko bolje oz. atraktivnejše in učinkoviteje ter se uvrstili v naslednjo fazo tekmovanja ….

Zapis je bil objavljen 17.02.2010 ob 18:22 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.