Zapisal izmisljeni | 13.01.2010 - 17:29 - Kategorije: 2010 - African cup of nations

Včeraj so na Afriškem prvenstvu v Angoli odigrali še prve tekme v skupini C in sicer, derbi skupine Egipt – Nigerija in pa Mozambik – Benin ……

p

Egipt – Nigerija 3-1

Najprej derbi skupine v katerem sem, zmotno pričakoval, trijumf Nigerije, ki je po uvodni domonanci Egipta, v 12. minuti po prvem resnejšem napadu povedla. Strelec lepega gola je bil Chinedu Obasi, ki je po lepi samostojni akciji zadel s strelom z roba kazenskega prostora. Egipt se ni predal in je nadaljeval s svojo igro, nagrada za to pa je prišla v 34. minuti, ko je po hitrem nasprotnem napadu in napaki kapetana Nigerije Yoba, zadel Emad Etleb ter izenačil na 1-1. Zelo dober in zanimiv prvi polčas se je končal z 1-1, v še boljšem drugem pa se je nadaljevala zelo dobra tekma. V 54. minuti je po akciji Mohameda Zidana, zadel kapetan Egipta, Ahmed Hassan, čigar strel se je odbil od hrbta nigerijskega branilca Taiwa in končal v mreži nigerijskega golmana, na končnih 3-1 za Egipt pa je v 87. minuti s strelom s slabih 20-ih metrov, zadel rezervist Geddo. Zelo dobra tekma, ki za razliko od mnogih derbijev ni bila zaprta in dolgočasna, temveč ravno nasprotna in odlična za gledanje. To je pravi pravi afriški nogomet, poln dinamika, akcij, domišljije …

Benin – Mozambik 2-2

Žepna afriška država, Benin je že v 14. minuti z golom iz penala proti Mozambiku, strelec za vodstvo z 1-0 pa je bil Rezak Omotoyossi na katerega sem opozoril že pri pregledu skupin. Že v 18. minuti je bilo 2-0 za Benin, saj je po njihovi akciji, žogo v lastno mrežo poslal mozambiški branilec Dario Khan in Benin je bil na na dobri poti, da doseže svojo prvo zmago na Afriških prvenstvih. A se to ni zgodilo, največji krivec pa je golman Benina, ki je v 29. minuti po akciji iz kota, poletel v prazno oz. žogo izbil visoko, sam pa padel po tleh, mozambiški igralec Miro, pa je z glavo zadel v prazno mrežo in znižal na 2-1. V drugem polčasu, natančneje v 54. minuti je bil ponovno v glavni vlogi golman Benina, Djidonou, ki je stekel iz gola in pričel s preigravanjem ob aut liniji, pa žogo nespretno podal v aut, igralci Mozambika pa so hitro izvedli akcijo iz auta in Fumo je zadel prazen gol za 2-2. Da pa se ne bi govorilo samo o golmanu Benina je poskrbel golman Mozambika, Raphael Kapango, ki je ujel eno žogo nato pa hotel narediti salto naprej, pri tem pa si je skoraj zlomil vrat. Tekma se je nato končala z 2-2, obe ekipi pa sta izpustili zgodovinsko prliožnost za prvo/zgodovinsko zmago na Afriških prvenstvih, čeprav nesrečni Benin lahko žaluje nekoliko bolj kot nasprotnik. Tudi za to tekmo lahko zapišem, da je bila tipična afriška, nekoliko drugačna kot zgoraj opisana, brez prevelike discipline in z velikimi napakami posameznikov, ki so krojile rezultat.

Ne glede na vse sta bili obe tekmi zanimivi in komaj čakam tekme v skupini D oz. prvo že gledam.

Zapis je bil objavljen 13.01.2010 ob 17:29 in je shranjen pod 2010 - African cup of nations. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.