Zapisal izmisljeni | 9.11.2009 - 17:43 - Kategorije: sezona 2009-10

Evo, končno sem se spravil obdelati še Četrto kolo v Europa league, in upam, da bom uspel z nekoliko krajšo objavo kot sicer ….

europa

skupina A

Pred začetkom četrtega kola je bil DINAMO ZAGREB zaradi divjanja svojih navijačev/huliganov na gostovanju pri Timisoari v Romuniji, kar sem omenil že TUKAJ, kaznovan z odvzemom treh točk in dodelitvijo dveh domačih tekem – brez domačih navijačev. V takšnem gledališkem vzdušju, kjer se je slišal vsak krik na praznem stadionu Maksimir so pričakali gostujoči AJAX, ki je imel s seboj skupinico najzvestejših navijačev. Te je že v 13. minuti razveselil srbski reprezentant Marko Pantelić, ki je zadel za 0-1, v zadnjih sekundah prvega polčasa pa je na 0-2 povišl še nizozemski reprezentant Demy De Zeeuw. Povsem nekonkurenčno hrvaško moštvo je v celi tekmi uspelo dobiti dobiti le dva rdeča kartona, oba upravičeno, eden zaradi udarca s komolcem, drugi pa zaradi ugovrajanja, a hrvaški komentator je vseskozi ponavljal, da gre za veliko zaroto proti njim …. a na to smo že navajeni. Ajax se je z 8. točkami povzpel na vrh lestvice, Dinamo pa je v primerjavi s prejšnjo objavo nazadoval, saj je sedaj zadnji z 0 točkami.

Drugi par v tej skupini sta tvorila belgijski ANDERLECHT in romunjska TIMISOARA. Uvodni zadetek na srečanju je v 30. minuti srečanja, iz penala, dosegel Matias Ezequiel Suarez, a je za goste, v 52. minuti, izenačil bivši Delija, Winston Parks. Za domačo zmago sta nato poskrbela Mbark Boussoufa, ki je v 70. minuti, zadel s strlom z glavo, in pa rezervist Jonathan Legear, ki je po hitrem nasprotnem napadu, v zadnjih sekundah srečanja, postavil končni izid, 3-1. Andrelecht ima-sedaj po štirih odigranih kolih, isto kot Ajax 8 točk, Timisoara pa ostaja pri eni.

skupina B

GENOVA je v enem od derbijev kola, gostila francoski LILLE in ga v zadnjih sekundah tekme, tudi premagala. Najprej je za 1-0, v 13. minuti srečanja, zadel Rodrigo Palacio, v 58. pa je za 2-0, po zmešnjavi pred golom gostov, zadel argentinski veteran Hernan Crespo, kar je v večini primerov, kjer so italijanske ekipe, pomenilo finito. A tokrat se je Lille prebudil in francoski rezervist, Pierre Alain Frau je v 76. minuti znižal na 2-1, njihova letošnja okrepitev Gervinho pa je v 84. minuti zadel za 2-2. Sledila je napeta končnica v kateri so bili uspešnejši domači, za katere je v 93. minuti oz. globoko v sodnikovem podaljšku, zadel Sculli in ekipi Genove prinesel dragocene tri točke, ki so jih obdržale v konkurenci za napredovanje. Lille, kljub porazu, ostaja prvi s 7. osvojenimi točkami, Genova pa si s 6. točkami deli, tisto željeno drugo mesto.

Praška SLAVIJA je gostila ekipo, ki je v 22. minuti povedla z golom iz penala, katerega je realiziral Joaquin, na 0-2 pa je v 48. minuti srečanja, z izvrstnim strelom z roba kazenskega prostora, povišal Hedwiges Maduro. VALENCIJA je imela vse v svojih rokah-nogah-glavah, a ni zdržala, saj je rezervist Petr Janda, v 79. minuti srečanja znižal na 1-2, samo tri minute kasneje pa je po hitro izvedeni akciji zadel še Peter Grajciar in izenačil na 2-2. Takšen rezultat je ostal do konca srečanja in Valencija ostaja druga s 6. točkami, Slavija pa zadnja-četrta z dvema osvojenima točkama.

skupina C

HAMBURGER SV je na svoji Nordbank areni pričakal sloviti škotski CELTIC, s katerim sta odigrala težko, borbeno tekmo v kateri pa ni bilo golov. Čeprav so imeli domači veliko več od igre in nekoliko boljše priložnosti za zadetek, pa njihovi igralci niso zadeli in tekma, v kateri je navdušil veteran Ze Roberto, se je končala z nepopularnih 0-0. To pomeni, da je Hamburger SV zdrsnil na drugo mesto, kjer ima solidnih 7 točk, Celtic pa ostaja zadnji, s samo dvema osvojenima točkama.

Dunajski RAPID je po katastrofi v Tel Avivu tokrat gostil HAPOEL iz Tel Aviva, vendar so bil itudi tokrat boljši izraelci. V 13. minuti srečanja je Avihai Yadin s super strelom, z razdalje, goste povedel v vodstvo z 0-1, Gil Vermouth pa je v 65. minuti s slalomom s sredine igrišča, prišel do vratarja domačih in ga premagal za vodstvo z 0-2, končnih 0-3 pa je v 70. miuti srečanja postavil Bebars Natcho. Takšen rezultat je pomenil, da je Hapoel z 9. osvojenimi točkami prevzel vrh skupine C, Rapid pa je nekoliko izgubil korak in ostaja na tretjem mestu s 4. točkami.

skupina D

Nizozemski HEERENVEEN je imel usodo v svojih rokah, a jo je v tem četrtem kolu zapravil, saj ga je na domačem igrišču premagala HERTHA BERLIN. Michal Papadopolous je z goloma v 3. in 36. minuti srečanja, domačo ekipo povedel v vodstvi, vendar je obakrat izenačil Domovchiski, kateremu je obakrat, v 21. in 52. minuti , podal Wichniarek, prav ta pa je v sodnikovem podaljšku oz. v 93. minuti srečanja nato še sam zadel in Herthi priboril prvo zmago v tem tekmovanju. Obe ekipi imata, sedaj – po štirih odigranih kolih, štiri točke in zasedata, tisto željeni drugo mesto.

Lisabonski SPORTING je svojim navijačem priredil neprijetno presenečenje, saj po treh zmagah, na domačem igrišču, ni uspel premagati skromne latvijske ekipice FK VENTSPILS, katera je v 15. minuti srečanja celo povedla. Strelec tega presenetljivega gola je bil Alessandro Zamperini, a je Carlos Saleriro po podaji Simona Vukčevića, zadel za 1-1. Ker se rezultat nato, do konca srečanja ni več spreminjal, sta se ekipi razšli vsaka s svojo točko, kar je Sporting obdržalo na vrhu, FK Ventspils pa na dnu lestvice skupine D.

skupine E

AS ROMA, katero bi moral iti gledati v nedeljo – 8.11.09 v Milano proti Interju, pa mi to ni uspelo …. je predtem gostila angleški FULHAM, ki je že v 19. minuti povedel z golom iz penala, katerega je realiziral Diomansy Kamara. Roma je nato krenila v napad, a se ji je to obrestovalo šele v drugem polčasu, ko je po akciji iz kota, do žoge prišel norveški bombnik John Arne Riise, ki je s projektilom izenačil na 1-1. Le čarobnih sedem minut kasneje oz. v 76. minuti srečanja je po podaji Taddeia, za 2-1 z nebeškim skokom in strelom z glavo, zadel Okaka Chuka, rutinirana Roma pa je nato prednost uspela zardžati do konca srečanja i nse z novim itremi točkami povzpela na drugo mesto, kjer je prehitela prav Fulham.

Švicarski BASEL je gostil CSKA iz Sofije in ga pričakovano premagal. Uvodni gol je v 35. minuti srečanja, dosegel Marcos Gelabert, na 2-0 pa je v 41. minuti, z golom iz penala, povišal Alexander Frei, ki je po znižanju na 2-1 – v 61. minuti je zadel Todor Yanchev,  za Basel zadel še enkrat in postavil končni rezultat 3-1. Švicarska ekipa nadaljuje z uspešnimi igrami in vodstvom v skupini, kjer ima že 9 točk, CSKA pa ostaja zadnji, z eno samo osvojeno točko.

skupina F

STURM iz Graza je pričakal grški PANATHINAIKOS, ki je po nekoliko slabšem začetku, le ujel ritem…. Grška ekipa je namreč po uvodnem porazu TUKAJ, nanizala tri zmage in Sturm je moral priznati premoč gostov, ki so z golom Katsouranisa, v 70. minuti srečanja, dobili z 0-1. Grški zeleni so sedaj tik pod vrhom s točko zaostanka, za vodilno ekipo, avstrijski sturm, pa ostaja zadnji-četrti, s samo eno osvojeno točko.

DINAMO iz Bukarešte je stradal na domačem stadionu, kjer ga je kar z 0-3 premagal turški GALATASARAY. Uvodni gol na srečanju je v 22. minuti dosegel avstralec Harry Kewell, drugega – samo dve minuti kasneje, reprezentant DR Konga, Shabani Nonda, tretjega pa nato v 56. minuti srečanja, turški reprezentant Mehmet Topal. Pričakovano-lahko in ohranitev prvega mesta za Galatasaray, Dinamo pa ostaja na nehvaležnem tretjem mestu, brez nekih realnih možnosti za dosego drugega mesta oz. za napredovanje.

skupina G

VILLARREAL je po obupnem pričetku sezone 2009/2010 v vseh tekmovanjih, končno zaigral svojemu statusu primerno in z gladkih 4-1 odpravil italijanski LAZIO. Že v 2. minuti srečanja so domači povedli, gol iz prostega strela pa je dosegel Robert Pires. V naslednji minuti je zaradi udarca s komolcem, sodnik izključil še gostujočega vezista Baronia, kar je pomenilo številčno premoč domačih, ki so še predno so se gostje dobro znašli, povedli že z 2-0. Cani v 13. minuti zadel za 2-0,  Pires pa z novim zadetkom, v 15. minuti srečanja, povišal na 3-0. Poraz je v 73. minuti, nekoliko umilil Mauro Zarate, ki je zadel za 3-1, končnih 4-1 pa je v 83. minuti postavil rezervist Giuseppe Rossi. Villarreal se je s to zmago poravnal na drugem mestu v skupini G, prav z Laziom in do konca se nam obeta napet boj za to, drugo mesto.

LEVSKI iz Sofije je na domačem stadionu Georgi Asparuhov, dočakal RED BULL SALZBURG, ki nadaljuje z zmagovanjem in 100% učinkom v Europa league oz. ostaja najprijetnejše presenečenje tekmovanja. Tudi tokrat je bilo tako, vendar so do zmage prišli šele v 93. minuti oz. v sodnikovem podaljšku, ko je junak postal branilec Franz  Schiemer, ki je zadel za nove tri točke. Salzburg seveda ostaja prvi, Levski pa četrti-zadnji, še brez osvojene točke.

skupina H

Nizozemski TWENTE je z goloma slovaka Miroslava Stocha v 8. in 89. minuti srečanja prišel do pričakovane zmage, ki pa je bila zelo težka, saj je SHERIFF iz moldavskega Tiraspola v 68. minuti uspel priti do izenačenja na 1-1. Strelec tega gola pa ni bil gostujoči igralec, temveč domači rezervist Tiote, kateri se je ob drugem golu ekipe, v zadnjih minutah srečanja, sigurno močno oddahnil. Twente je s to zmago nekoliko ušel zasledovalcem, predvsem Sheriffu, pred katerim ima sedaj, na drugem mestu, tri točke prednosti.

Turški FENERBAHCE je s 3-1 odpravil DINAMO iz Bukarešte in obdržal prvo mesto v skupini. Prvi gol na srečanju je v 15. minuti dosegel brazilec Andre Santos, na 1-1 pa je v 38. minuti, izenačil gostujoči napadalec Pantelis Kapetanos. V drugem polčasu je nato Fenerbahce zaigral nekoliko ofanzivneje in v 51. minuti, je na 2-0 povišal brazilski branilec Bilica, v 67. minuti pa je za 3-1 zadel še en brazilecv domači ekipi, Alex. Trije brazilski goli za nove tri točke, ki so kot sem že zapisal, obdržale Fenerbahce na prvem mestu.

skupina I

Angleški EVERTON je v prejšnjem kolu grdo stradal TUKAJ in tokrat je imel priložnost za maščevanje, sa je na Goodison park prispela lisbonska BENFICA. Do 63. minute sta obe ekipi uspeli zadržati brez prejetega gola nato pa so Orli po hitri argentinski akciji povedli in na semaforju se je izpisalo 0-1, Saviola. Samo 13. minut kasneje je Benfica svoje vodstvo še povečala, strelec za velikih 0-2 pa je bil paragvajec Oscar Cardozo. Ker se do konca tekme rezultat ni več spreminjal, je Benfica osvojila nove tri točke in na lestvici skupine I zasedla prvo mesto, pri tem pa z dvema gladkima zmagama prehitela prav Everton, ki je sedaj le še drugi.

Atenski AEK je dosegel vodilni gol že po 20-ih sekundah in beloruski BATE BORISOV je nato v naslednjih 25. minutah uspel izenačiti na 1-1, zatem pa še povesti z 1-2. Prvi gol je v 17. minuti srečanja s super strelom dosegel Vitali Rodionov, drugega-vodilnega pa je v 25. minuti dosegel Aleksandr Volodjko. V 37. minuti srečanja je Gustavo Manduca izenačil na 2-2 in takšen rezultat je ostal do konca tekme, v kateri sta obe ekipi osvojili po eno točko in ostal iizenačeni na 3. oz. četrtem mestu.

skupina J

Francoski TOULOUSE je kvalitetna ekipa, a ŠAHTJOR iz Donjecka je še kvalitetnejša in zmaga gostov z 0-2 me ni prav nič presenetila. Prvi polčas je minil brez zadetkov, v drugem pa je v 50. minuti za vodstvo z 0-1 zadel Luis Adriano, za 0-2 pa še Oleksiy Gaj. Še ena gladka zmaga ukrajinske ekipe, ki ima po štirih kolih vse možne točke, Toulouse pa je s tem porazom zdrsnil na nehvaležno trejte mesto.

Beograjski PARTIZAN je potihem upal na prve točke v Europa league, a je bil CLUB BRUGGE premočen nasprotnik in te so odšle v Belgijo. Zanimivo, da se je Partizan pred letošnjo sezono krepil predvsem na branilskih položajih in prav ti so še vedno njihova najšibkejša točka z njihovo največjo okrepitvijo, bivšim reprezentantom Mladenom Krstajićem na čelu. Back to the game …. Mladi hrvat Ivan Perišić, ki navdušuje v letošnji sezoni, je v 28. minuti dosegel vodilni gol za goste, na 0-2 pa je v 36. minuti srečanja, povišal Rostand Kouemaha. Žarek upanja za domače, je posijal v 53. minuti srečanja, ko je za 1-2 zadel Adem Ljajić, a je Kouemaha po novi napaki domače obrambe zadel za 1-3, po sedmih minutah pa je brazilski dvometraš Washington še enkrat približal Partizana na 2-3. Mož odločitve je bil v 74. minuti Vadis Odjidja-Ofoe, ki je zadel iz prostega strela in ekipo Club Brugge povedel do vodstva z 2-4, takšen rezultat pa je ostal do konca srečanja. Club Brugge se je z dvema zmagama nad Partizanom povzpel na željeno drugo mesto, Partizan pa ostaja ubogi brez osvojene točke.

skupina K

Danski FC KOPENHAGEN je v obračunu z veliko slovitejšim PSV iz Eindhovna uspel iztržiti neodločen rezultat, pri tem pa v 39. minuti povedel z golom, katerega je iz penala dosegel Jasper Gronkjear. Gostujoči PSV je v drugem polčasu zaigral nekoliko odločneje in v 72. minuti je po akciji srba Danka Lazovića, na 1-1 izenačil Balazs Dzsudzsak, ter nizozemski ekipi priboril še neo točko več. Prav s to točko so uspeli ostati vodilni v skupini K, FC Kopenhaben pa se je nekoliko oddaljil od željenega drugega mesta, a nič še ni izgubljenega.

Romunski predstavnik CLUJ je gostil češkega predstavnika in upal na zmago , a se je razpletlo povsem drugače, Thriller bi lahko rekel/zapisal. SPARTA iz Prage je z goloma Jana Holende v 6. in 13. minuti srečanja povedla z 0-2, domača ekipa pa je v 25. minuti uspela znižati, saj je Lacina Traore zadel za 1-2. Takšen rezultat je ostal do 91. minute oz. sodnikovega podaljška, ko je na 2-2 izenačil rezervist Sebastian Dubarbier, vendar je štiri minute kasneje oz. kar v 95. minuti – 5. minuti sodnikovega podaljška zadel še Bony Wilfried ter postavil končni izid 2-3 za Sparto. Z izjemno pomembno zmago se je praška Sparta prebila na drugo mesto v skupini K, Cluj pa je ostal zadnji, vendar imajo tudi oni še realne možosti za napredovanje.

skupina L

Portugalski NACIONAL tudi po četrtem kolu ostaja še brez zmage, tokrat so po vodstvu, v 66. minuti je iz penala zadel Edgar, izpustili zmago v 85. minuti, ko je za ATHLETC BILBAO zadel veteran Joseba Etxeberria in svoji ekipi zagotovil še 7. točko, kar jih je zadržalo na drugem mestu, Nacional pa je s svojo drugo točko sedaj na tretjem/četrtem mestu.

WERDER iz Bremna je po pričakovanjih, brez večjih težav premagal gostujočo ekipo, z goloma v finišu tekme, saj sta Tim Borowski in Hugo Almeida zadela v 81. oz. v 84. minuti srečanja. Z novimi tremi točkami je Werder zadržal varno razdaljo pred zasledovalci oz. ohranil prvo mesto, AUSTRIA iz Dunaja pa je na tretjem mestu dobila družbo in šanse za napredovanje so čedalje manjše.

uf, ne vem če bi se temu lahko reklo … nekoliko krajša objava.

Zapis je bil objavljen 9.11.2009 ob 17:43 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.