Zapisal izmisljeni | 6.08.2009 - 11:03 - Kategorije: sezona 2009-10

Sinoči so bile odigrane še zadnje povratne tekme, tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov.

Po prvih tekmah, beri TUKAJ so se tekme tretjega kroga kvalifikacij razpletle takole:

NK Maribor – ZURICH 0-3

Po presenetljivo dobri igri štajerske ekipe na gostovanju v Švici in izvrstnem rezultatu oz. prednosti s prve tekme, s 3 proti 2, so slovenski prvaki na domačem stadionu doživeli katastrofo. Dobro popolnjen Ljudski vrt z 12.000 glasnimi navijači je prvič obnemel v 21. minuti, ko je lepo globinsko žogo sprejel Zurichov igralec, Djurić in zadel za 0-1. Navijači Maribora se niso ustrašili in kmalu je bilo ponovno slišati glasno vzpodbujanje domačih igralcev, ki so krenili po izenačenje a tik pred koncem polčasa naivno prejeli še en gol. Po enem izmed mnogih mariborskih napadov je sledil protinapad švicarske ekipe, kateri proti razredčeni obrambni vrsti slovenskega prvaka ni bilo težko zadeti. Margairaz za 0-2. V tem trenutku pa je v vrstah vijoličnih zavladala panika in prepričan sem bil, da je Maribor v izgubljenem položaju. V nadaljevanju je bil v mariborski slačilnici očitno dogovor, da poskušajo doseči gol oz. znižati prednost a se jim računica ni izšla predvsem zaradi golmana Zuricha in Johnny Leoni je zame prvo ime tekme, čeprav je njegova ekipa dosegla tri gole kar pomeni, da je bil ofenzivni del ekipe zelo dober. Gostje iz Zuricha so imeli tokrat pravega golmana, kar se ne bi moglo reci za Guatellija iz prve tekme, ki je našim podaril dva gola inv javnosti se je ustvarila prevelika euforija.  Zurich je k tekmi pristopil mnogo resneje oz. brez podcenjevanja in brez nepotrebnih napak, posledica tega pa je bilo vodstvo z 0-2, kateremu je sledil še tretji gol, ki ga je dosegel rezervist Adrian Nikci ter s tem pokopal vse upe tudi najbolj optimističnih navijačev Maribora. Škoda, slovenski prvak je imel lepo priložnost za uvrstitev v naslednji krog, a kot je že nekako v navadi, se slovenci ustrašijo ponujene priložnosti …. Realnost je takšna, da je Zurich veliko bogatejši, veliko bolj urejen klub, ki ima močnejšo ekipo oz. gre za kakovostnejši klub, ki se je ustrašil neuspeha in ne uspeha.

Dinamo Zagreb – RED BULL SALZBURG 1-2

Tudi zagrebški Dinamo je imel po prvi tekmi ugoden rezultat, katerega ni uspel izkoristiti oz. unovčiti. Tudi pri njih se je zgodilo tisto kar je znano večini s teh balkanskih prostorov, podcenjevanje. Po zelo dobri igri v prvi tekmi, ko bi lahko celo zmagali, so bili prepričani v svojo superiornost in izločitev avstrijskega kluba, pri tem pa pozabili na vse svoje pomanjkljivosti. V 33. minuti tekme je za Salzburg prosti strel, z velike oddaljenosti, izvedel Dušan Švetno. Njegova podaja v kazenski prostor je preletela vse igralce, ukanila hrvaškega golmana Butino in končala v golu. V drugem polčasu je Dinamo krenil po izenačenje, katerega je dosegel že v 47. minuti, ko je po slalomu Moralesa in njegoi lepi podaji, zadel Papadopoulos. Izenačenje na 1-1 je dalo domači ekipi krila, vendar so v 83. minuti dejansko poleteli igralci Red Bull Salzburga, saj je po vratnici rezervista Cziommera, ki je neovirano streljal z več kot 20-ih metrov, do odbite žoge prišel Robin Melisse in zadel za 1-2. Polvolej edinega igralca med štirimi modrimi branilci za dokončni potop domače ekipe. Po tekmi so krenile hrvaške analize v katerih so vsi po vrsti navajali, da je imel Dinamo ponovno smolo, da so bili dejansko boljši, da so imeli preveč poškodovanih igralcev … Z eno njihovo ugotovitvijo pa se strinjam. Glavni krivec je Mario Mandžukić, genialni nogometaš, ki je sposoben največjih dosežkov, a zaradi svojega karakterja še vedno ni stalen hrvaški reprezentant, zaradi karakterja in neumnosti je dobil v zadnjih sekundah prve tekme rdeč karton in prepoved igranja naslednje tekme, Dinamo brez Mandžukića pa je povsem druga ekipa ….

Partizan – APOEL 1-0

Tolko hvaljeni Partizan je imel že pred prvo tekmo priložnost za podcenjevanje kar je tudi dodobra izkoristil, zaradi česar je bil tudi poražen z 2-0. A Partizan je dejansko mnogo kvalitetnejša ekipa od Apoela in že v 3. minuti povratne tekme so crno-beli povedli. Gavrančič je v čvrstem duelu osvojil žogo, ki se je odbila do Moreire, ta pa jo je zabil v mrežo za rano vodstvo in euforijo na stadionu. V naslednjih minutah, kljub dominanci na igrišču, Partizan ni prišel do izrazitih priložnosti, saj se je gostujoča ekipa branila zelo odgovorno in disciplinirano. Celo izrazitejše priložnosti za zadetek si je priigrala, a je rezultat ostal nespremenjen. Med polčasom, ko so bile ekipe v slačilnicah, so si navijači izmenjali drese kar ne vidimo velikrat, še posebaj ne na prostorih bivše Jugoslavije, ki veljajo za zelo negostoljubne, vendar je bilo tokrat drugače, ciprski navijači, pravoslavna brača so imeli kar nekaj srbskih zastav, pa napis Kosovo is Serbia …. V drugem polčasu je v ekipi Partizana, v napadu zaigral še visoki Washington, kar je spremenilo koncept igre in domača ekipa je pričela, po mojem mnenju prekmalu, s preskakovanjem sredine igrišča oz. dolgimi žogami na Washingtona, kar pa ni prineslo sprememb rezultata. Neučakanost, živčnost oz. nervoza so privedli do raztrgane igre in priložnosti za povečanje vodstva na željenih 2-0 je bilo vse manj. Na koncu se je tekma končala z minimalnih 1-0, v naslednje kolo pa se je zasluženo uvrstil ciprski prvak.

Stabaek – KOPENKAGEN 0-0

Pred najuspešnejšimi klubi je samo še ena ovira oz. zadnje kolo kvalifikacij, kjer si lahko zagotovijo sodelovanje v najelitnejšem nogometnem klubskem tekmovanju.

FC ZURICH, RED BULL SALZBURG, APOEL F.C, MACCABI HAIFA F.C, RSC ANDERLECHT, OLYIMPIACOS, PANATHINAIKOS F.C, OLYIMPIACOS F.C, FC SHERIFF TIRASPOL, PFC LEVSKI SOFIA, FK VENTSPILS, DEBRECEN VSC, FC TIMISOARA, CELTIC F.C, SPORTING CP, FC KOPENHAGEN

in pa ATLETICO MADRID, LYON, ACF FIORENTINA, VFB STUTTGART ter ARSENAL F.C

Zapis je bil objavljen 6.08.2009 ob 11:03 in je shranjen pod sezona 2009-10. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.