Zapisal izmisljeni | 19.03.2009 - 22:14 - Kategorije: sezona 2008-09

Zaradi dopusta na Kubi sem si, po kosilu, v času največje vročine, v razhlajeni sobi ogedal tekme Lige prvakov.

V torek oz. 10.3., sem “šaltal” po kanalih in iskal najprimernejšo oz. kar vse tekme naenkrat …

BAYERN – SPORTING 7-1 Že v prvi tekmi, ko je bilo 5-0 za goste iz Nemčije, je bilo jasno kdo se bo uvrstil v naslednji krog. Pričakoval sem nezanimivo tekmo z malo goli, po možnosti rezervno postavo Bayerna …. Bayern je imel minimalno spremenjeno ekipo in svojo priložnost v tej tekmi je najbolje izkoristil Lukas Podolski z uvodnima goloma.  Sledila sta dva gola Sportinga in sicer prvi v lastno mrežo, strelec Anderson Polga, drugi pa je bil zame zadetek kola, Moutinho z velike razdalje, neubranjljivo bi rekli športni komentatorji. Do konca prvega polčasa je zadel še Schweinsteiger za 4-1, v drugem polčasu pa je Bayern zaigral z rezervisti Soso, Brenom in Mullerjem vendar tempo ni popustil. Zadeli so še Van Bommel, Klose in omenjeni Muller. Velikih 7-1 in konec manjše krize Bayerna. Pri Sportingu razen fenomenalnega gola zanimiva samo pričeska Miguela Velosa.

JUVENTUS – CHELSEA 2-2 Italijanska ekipa v ofanzivni postavitvi 4-3-3 z napadalnim triom Del Piero – Iaquinta – Trezeguet, gostujoča ekipa pa 4-4-2, z Drogbo in Anelko, ki po mnenju prejšnjega trenerja nista mogla igrati skupaj in je igral vodil ekipo s samo z enim klasičnim napadalcem. Juventus je začel bolje in po izvrstni akciji Trezegueta in Iaquinte je slednji zadel za 1-0. Do konca prvega polčasa je Chelsea zadel iz prostega strela, vendar je Buffon spretno skril žogo oz. jo pobral iz gola, sodnik pa tega ni videl, zaradi česar je ostalo pri 1-0. Pravici je bilo zadoščeno ob koncu 1. polčasa, ko je po prečki iz prostega strela in odbiti žogi, zadel, vedno izvrstni Essien. V 74. minuti je nato Juvenus dobil penal zaradi igranja z roko Chelsejevega branilca Belettija, zanesljiv strelec z elegantno izvedenim strelom pa Del Piero. 2-1 za Juventus, kateri je za uvrstitev v naslednji krog potreboval še en gol, katerega pa ni uspel doseči, temveč dobiti še enega. Strelec za končnih 2-2 je bil v 83. minuti tekme, Didier Drogba. Chelsea zasluženo naprej.

LIVERPOOL – REAL MADRID 4-0 Tekma, ki sem jo imel v planu gledati od začetka do konca, pa me je tako iznervirala, da sem “šaltal”. Liverpool je začel zelo ofenzivno in Torres je že v uvodnih minutah nekajkrat osmešil obrambo Reala. V 16. minuti po dolgi podaji in nespretnosti Realovcev, morebitnemu faulu domačega napadalca, gol za 1-0, El Nino – Fernando Torres. V prvem polčasu še malce dvomljiva roka Heinzeja, ki mi gre konstantno na živce, in sigurni Gerrard za 2-0 iz penala. Takoj na začetku drugega polčasa hitra akcija na levi strani, povratna žoga v kazenski prostor in ponovno Gerrard za 3-0. Malo pred koncem še hiter protinapad domače ekipe ter končnih 4-0, strelec pa Dossena. Zaslužena visoka zmaga oz. ponižanje Reala, ki nas je že kar navadil na visoke poraze in zgodnje izpade, povsem drugače kot Liverpool, katerega “palijo velike ekipe” in proti njim igra fenomenalno, proti osrednjim ekipam pa se muči.

PANATHINAIKOS – VILLARREAL 1-2 Kot sem že napisal, dvoboj približno enako močnih ekip, dve tekmi v katerih je bilo vse možno, pa je bolje odigrala španska ekipa, predvsem povratno v Grčiji, kjer je v 49. minuti z lepim strelom z roba kazenskega strela zadel Ibagaza. Kmalu je Mantzios zadel za 1-1 in ponovno je bilo vse odprto, ekipi pa sta igrali zelo dobro. Potem pa v 70. minuti hitra pol-kontra, z desne pa je zadel občasni španski reprezentant, Joseba Llorente. 1-2 je ostalo do konca tekme in gostujoča ekipa se je veselila uvrstitve v naslednje kolo.

Naslednji dan sem gledal samo eno tekmo ….. Po kosilu v razhlajeno sobo, kozarci Pina colade … & Manchester United.

MANCHESTER UNITED – INTER 2-0 Čista, zaslužena zmaga aktualnih evropskih in svetovnih prvakov, čeprav so imeli tudi gostje nekaj lepih priložnosti, vendar je bil Ibrahimović preveč odrezan od ostalega moštva. Prvaki so povedli že v 4. minuti ko je po strelu iz kota, z glavo zadel, Nemanja Vidić. Sledilo je nekaj lepih priložnostih na obeh straneh, vendar je izid ostal nespremenjen do konca prvega polčasa. Drugi gol je tudi tokrat padel po 4. minutah igre, ko je z glavo, po podaji z leve strani, zadel Cristiano Ronaldo. Interjev trener, Mourinho je poskusil še z enim napadalcem v igri, Adrianom, ki je vnesel malce več živosti in nemira, vendar do konca ni prišlo do spremembe rezultata. Manchester United suvereno naprej.

ROMA – ARSENAL 1-0 po penalih 6-7  Še tretji obračun med italijanskimi in angleškimi klubi, v katerem je bil uspešnejši angleški predstavnik. Roma je v 9. minuti povedla z golom branilca Juana in navdušenje Rominih tifosov je bil oveliko, saj so imeli željeno rano vodstvo, nasprotnik pa je igral brez, že dalj časa poškodovanega Fabregasa in najboljšega strelca Adebayorja. Na drugi strani je Romo vodil njen veliki kapetan Francesco Totti, ki je bil tudi podajalec pri edinem zadetku na tekmi. V podaljšku ni bilo golov in sledili so penali. Za Arsenal je v prvi seriji zgrešil Eduardo, vendar je v drugi seriji pri Romi zgrešil Črnogorec, Mirko Vučinić. Sledili so natančni streli do 8. serije, ko je zgrešil Tonetto in Italija je ostala brez vseh predstavnikov, angleži pa imajo “v igri” še vse 4 klube.

PORTO – ATLETICO MADRID 0-0 Porto je imel ugoden razultat s prve tekme, vendar je kljub temu napadal in želel priti do zadetka, a mu kljub nekaterim izvrstnim akcijam to ni uspelo. Na njihovo srečo oz. po zaslugi njihove dobre igrre, tudi Atletico Madridu ni uspelo doseči zadetka in portugalski predstavnik se je zasluženo uvrstil v naslednji krog. Tudi Porto nas je že kar navadil na zelo dobre rezultate s svojo dokaj neznano ekipo, Atletico Madrid pa je vsekakor moštvo, ki lahko v prihodnosti ponudi še kaj več, pod pogojem da ne razprodajo svojih najboljših igralcev, predvsem prvega zvezdnika Aguera.

BARCELONA – LYON 5-2 Kot sem že po prvi tekmi napisal, Lyon v tej tekmi ni imel velikih možnosti. V 25. minuti lepa globinska žoga Marqueza za Henrya, ki je umiril žogo inzadel za 1-0. Isti igralec je nato zadel še enkrat, v 40. minuti pa je sledil vrhunec tekme, mojstrovina Messija, slalom skozi nasprotnikovo obrambo, kratka dvojna podaja in 3-0 za Barcelono. Pred koncem polčasa je za domačo ekipo lepo zadel še Eto’o, na drugi strani pa jeMakoun po strelu iz kota znižal na 4-1. Na začetku drugega polčasa lepa akcija francoske ekipe in povratna žoga do Juninha, ki je zadel za 4-2, vendar je potem rezultat ostal nespremenjen do 90. minute, ko je končnih 5-2 postavil, rezervist, Keita. Barcelona, ki igra lep, napadalen nogomet ostaja za mnoge, prvi favorit za osvojitev tekmovanja.

Zapis je bil objavljen 19.03.2009 ob 22:14 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.