Zapisal izmisljeni | 27.02.2009 - 11:45 - Kategorije: sezona 2008-09

V sredo so se nadaljevali v Ligi prvakov, iz čiste zajebancije sem se ustavil na bencinskem servisu in vplačal listek na zmago Chelsea z 1-0 (kvota 7), enako na zmago z 1-0 Real Madrida in na zmago Villarreala. Sporting-Bayern nisem odigral.

CHELSEA – JUVENTUS 1-0  Dvoboj dveh ekip, ki ne sta že nekaj sezon znani po tem,  da ne dosegata veliko golov. Že v 12. minuti je za Chelsea zadel Didier Drogba, ki po zamenjavi trenerjev, dobiva vse več priložnosti. Scolari je preteklost, Hiddink pa sedanjost. Novi trener je dvignil moštvo kar dokazuje pomembna zmaga na gostovanju proti Aston Villi in zmaga proti čvrstem Juventusu. Igralci slednjega so imeli v tekmi kar nekaj lepih priložnosti za izenačenje, vendar niso uspeli zadeti. Kot veliki Anti-Juve fanu sem zelo zadovoljen s končnim rezultatom, v povratni tekmi pa računam na zadetek gostov oz. da se Chelsea uvrsti v nadaljno fazo tekmovanja.

REAL MADRID – LIVERPOOL 0-1 Podoben par kot zgornji, saj je Real ob prihodu novega trenerja Ramosa, kateri je zamenjal Schusterja, postal čvrsta ekipa, ki ne prejema veliko golov, vendar jih tudi ne daje veliko. V ponudbi dobrih dvobojev, sem se odločil za gledanje prav tega dvoboja in se dodobra naživciral. Real me res zna spraviti ob živce. Mislim, da je njihov veliki problem, da nimajo pravega napadalca. Van Nistelrooy, ki to je, je poškodovan, prav zamenjave zanj pa nimajo. Mladi Higuain ni top-player, Raul pa igra malo bolj nazaj, nekakšen pol-špic, ob krilnem Robbenu pa je bilo to premalo za zadetek. Liverpool, ki ima sloves čvrstega moštva, z malo prejetimi zadetki, je ohranil mrežo nedotaknjeno in v 83. minuti pa je po prostem strelu z leve strani, z golom Benayouna povedel oz. zmagal z 0-1. Odličen rezultat za Liverpool in njegovega trenerja Rafa Beniteza, kateri je specialist za dobre rezultate v Ligi prvakov. Pred povratno tekmo jim kaže zelo dobro.

VILLARREAL – PANATHINAIKOS 1-1 Španska ekipa je bila pred tekmo veliki favorit predvsem zaradi dosedanjih dobrih nastopov in zelo dobre realizacije. Vendar pa so prvi zadeli gostje in Villarreal je 67. minuti z golom Rossija iz penala izenačil. Sledila je ofanziva za drugi zadetek oz. zmago, ki pa ni bila dosežena in vprašanje zmagovalca bo odločeno na povratni terkmi v Atenah, kjer za Villarreal še ni vse izgubljeno. Grški Panathinaikos, ki je igral v nekakšni 3-4-2-1 postavitvi je dobro zadrževal nalete španskih igralcev, nato pa v drugem polčasu, v 59. minuti povedel. Strelec iz oddaljenosti je bil legendarni Karagounis, čigar gol je prinesel prevago za napredovanje na grško stran. Povratna tekma bo zelo zanimiva saj je španska ekipa sposobna doseči zadetek, grška ekipa pa se zanaša na svoje fanatične navijače, ki jih na domačem igrišču ponesejo do pomembnih zmag, tudi proti objektivno boljšim nasprotnikom in možnosti za zmaga proti Villarrealu so velike, saj sta ekipi po moči zelo izenačeni.

SPORTING - BAYERN 0-5  Pred tekmo sem si mislil, da pri tem paru vse možno, zato je nisem vplačal na stavnem listku, pri izrazu “vse možno” pa je malokdo pomislil na rezultat 0-5.  Sporting se je zanašal na zelo dobro brazilsko napadalno navezo Derlei-Liedson, ki pa je ostala brez zadetka. Ob prejetih 5 zadetkih na domačem igrišču ni možno napisati drugega kot, da je celotna ekipa odigrala katastrofalno. Njihov potop se je pričel v 42. minuti ko je za Bayern zadel Ribery. Očitno je Sporting v drugem polčasu krenil na vse ali nič pri tem pa dobil nič oz. doživel potop. V 57. minuti je zadel za goste še Klose, v 63. pa še enkrat Ribery. V sami končnici tekme pa je v 84. in v 90. minuti zadel še Luca Toni ter s tem postavil končni izid 0-5. Povratna tekma bo samo formalnost.

Zapis je bil objavljen 27.02.2009 ob 11:45 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.