Zapisal izmisljeni | 27.02.2009 - 09:45 - Kategorije: sezona 2008-09

S prihodom pomladi so se pričela oz. nadaljevala nogometna tekmovanja in kot zadnja je štartala še Liga prvakov.

Za popestritev spremljanja sem sudi stavil, moja napoved TU.

ARSENAL – ROMA 1-0  Arsenal je edini zadetek dosegel iz penala, strelec pa je bil Robin Van Persie v 37. minuti. Angleška ekipa je že predtem imela nekaj lepih priložnosti, katere so si ustvarili po hitrih akcijah, za katere je bil zadolžen Nasri. Prav navedeni je odlično vodil ekipo do pomembne zmage in bil ob strelcu eden najboljših na igrišču. Roma je izgubila v Angliji še šestič zapored, obrambna vrsta ni zdržala, Mexses je storil prekršek nad Van Persiem, ta pa zadel iz penala, na drugi strani pa ofanzivni igralci niso uspeli zabiti gola in povratna tekma bo zajebana. Roma mora loviti zaostanek, ob tem pa ne sme prejeti zadetka.

ATLETICO MADRID – PORTO 2-2  Atletico je začel odlično, akcija Aguera, globinsko žogo je preskočil Folan, po levi je pritekel Maxi Rodriguez in zabil za vodstvo. Natrenirana akcija, saj sem videl že nekaj podobnih njihovih golov. Nasprotnik je izenačil v 22. minuti, vendar je Diego Forlan v sodnikovme podaljšku, prvega polčasa, zadel za novo vodstvo. Gol je bil dosežen ob obilni pomoči portugalskega golmana, kateremu je ne preveč zahtevna žoga ušla pod telesom. Porto se ni predal in je do konca tekme še enkrat zadel za 2-2. Tudi tokrat je bil strelec Lisandro Lopez, kateri ima sedaj že 6 zadetkov. Prav nanj sem posebaj opozoril v svoji napovedi, saj je odličen napadalec in ob Lucho Gonzalesu, zame najboljši igralec Porta. Kar zajetna prednost pred povratno tekmo, predvsem psihološka in njihove možnosti za napredovanje so se močno zvišale.

INTER – MANCHESTER UNITED 0-0  Inter nadaljuje s svojimi povprečnimi predstavami, ne glede na moč nasprotnika, bi si moral na domačem igrišču priigrati več priložnosti za zadetek. Očitn osi je njihov trener Mourinho zamislil, da ohranijo svojo mrežo nedotaknjeno, v napadu pa “šta bude” Zanašanje na genijalnost Ibrahomovića in Adriana se tokrat ni obnesla, vendar gol v povratni tekmi bi premešal. Sir Alex Ferguson je odlično postavil svoje moštvo, kjer se ni poznala odsotnost mnogih prvotimcev, predvsem obrambnih igralcev in Manchester je izgledal zelo močno. Nekaj izvrstnih akcij oz. priložnosti, a vseeno ostalo je pri nepopularnih 0-0. V kolikor se ne bo zgodilo kakšno čudo, Inter nima pravih možnosti na povratni tekmi, na Old traffordu, kjer Manchester igra še bolj napadalno in predvsem učinkovito.

LYON – BARCELONA 1-1 Lyon je potrdil mojo napoved, da je sposoben ostati neporažen. Ponovno je navdušil Juninho Pernambucano, ki je že v 7. minuti zadel za 1-0. Prosti strel s strani, dolga/visoka žoga na drugo vratnico, španski vratar pa naivno na prvo. Zelo dobra igra francoske ekipe, ki pa je v nadaljevanju tekme prejela zadetek. Barcelona je izenačila prek Thierrya Henrya v 67. minuti ko je strel iz kota izvedel Messi, žoge se je dotaknil Marquez, na drugi vratnici pa jo je v gol pospremil ponovno razigrani Henry. Gol je umiril napade Lyona in tekma se je končala z 1-1. Ne glede na simpatiziranje Lyona v tem dvoboju, moram priznati da nima veliko možnosti na povratni tekmi na slovitem Nou campu v Barceloni.

Zapis je bil objavljen 27.02.2009 ob 09:45 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.