Zapisal izmisljeni | 17.12.2008 - 10:47 - Kategorije: sezona 2008-09

Nadaljujem z Ligo prvakov … zadnje kolo, prvega dela …

SKUPINA E

MANCHESTER UNITED – AALBORG  2:2

Manchester United je v zelo spremenjeni zasedbi, z golom Teveza, že v 3. minuti povedel, vendar so uporni skandinavski gostje, v 31. minuti z zadetkom Jakobsena, izenačili. V sodnikovem podaljšku, prvega polčasa je Aalborg, z golom Curtha povedel z 1-2, a že v 52. minuti je Rooney, zadel za izenačenje. 2-2. Do konca tekme se je pred obema goloma, zvrstilo še nekaj priložnosti, vendar je rezultat ostal nespremenjen. Manchester United je, po pričakovanjih, osvojil prvo mesto v skupini, Aalborg pa je že pred tem kolom, presenetljivo, osvojil tretje mesto in se zasluženo uvrstil v Pokal UEFA.

CELTIC – VILLARREAL  2:0

Razočaranje skupine E, škotski Celtic je osvojil zadnje mesto v skupini, vendar je za slovo od letošnjih evropskih tekmovanj, svoje navijače razveselil z zmago proti Villarealu. 2-0 za škotsko ekipo, gole pa sta dosegla, Shaun Maloney v 14. minuti in Aiden McGeady v 47. minuti srečanja. Villarreal, ki je bil v borbi za prvo mesto v skupini, je tekmo odigral brez prevelikega motiva in posledično, pričakovano izgubil ter osvojil drugo mesto v skupini E.

SKUPINA F

LYON – BAYERN  2:3

Bitka francoskega in nemškega prvaka za prvo mesto v skupini F je bila odprta tekma z mnogo lepih akcij in priložnosti, na koncu pa so zmagali gostje. Bayern je svoje priložnosti dobro izkoristil in v 12. minuti z golom Klose-ja povedel. V 34. minuti je njihov najboljši igralec, Ribery zadel za 0-2, v 37. minuti pa je še enkrat zadel Klose ter povedel Bayern na ogromnih 0-3. Lyon, ni igral slabo, saj je imel nekaj lepih priložnosti, a je svoj prvi gol gosegel šele v 52. minuti, ko je zadel Govou. Lyon je nato svoje napade stopnjeval in v 68. minuti je Benzema zadel za 2-3. Na žalost domačih navijačev do izenačenja oz. preobrata ni prišlo, tako da je Lyon osvojil samo drugo mesto, prvo pa nemški prvak, Bayern.

STEAUA – FIORENTINA  0:1

V drugi tekmi skupine F je bila odigrana tekma za tretje mesto oz. uvrstitev v Pokal UEFA. Domača Steaua je potrebovala zmago, do katere pa ji ni uspelo priti, saj se je italijanska ekipa, Fiorentina, uspešno branila. Fiorentini je zadostoval že neodloče izid in ko so v 66. minuti z golom Alberta Gilardina povedli, je bilo upanja za romunsko ekipo še čisto malo. Kot se za italijansko ekipo spodobi, so tekmo oz. ugoden rezultat pripeljali varno do konca in se veselili uvrstitve v Pokal UEFA. Steaua ni razočarala, vendar je bila v zelo močni skupini, pričakovano zadnja.

SKUPINA G

PORTO – ARSENAL  2:0

Še en dvoboj v katerem se je odločalo o vrstnem redu na prvih dveh mestih. Porto je gostil in premagal Arsenal, kateri je nastopil v močno spremenjeni in pomlajeni postavi. Gole za portugalsko ekipo sta dosegla Bruno Alves v 39. minuti in Lisandro Lopez v 54. minuti ter priborila z ostalimi soigralci, svoji ekipi, prvo mesto v skupini G. Točko manj oz. 11 točk je na koncu zbral Arsenal, katerega so, pred časom, pretresale afere o medsebojnem nerazumevanju igralcev. Trener Wenger je reagiral in zaenkrat zadevo saniral, v zadnjih tednih pa vse več priložnosti daje novemu rodu oz. mlajšim igralcem. Zasluženo napredovanje obeh ekip.

DINAMO KIJEV – FENERBAHČE  1:0

Ukrajinski Dinamo je gostil turški Fenerbahče in ga premagal z 1-0. Gol je v 20. minuti dosegel Roman Eremenko in omogočil Dinamu mirno tekmo, saj jim je za osvojitev tretjega mesta v skupini G in napredovanja v Pokal UEFA zadostoval že neodločen izid. Fenerbahče je upal na presenečenje oz. zmago v mrzlem Kijevu, vendar mu to ni uspelo in se kot zadnje uvrščeno moštvo v skupini, poslavlja od letošnjih evropskih tekmovanj. Obe ekipi sta potihem upali na kaj več, vendar se bo Dinamo moral zadovoljiti z nadaljevanjem v Pokalu UEFA, Fenerbahče pa se razočaran poslavlja od letošnje evropske sezone.

SKUPINA H

REAL MADRID – ZENIT ST. PETERSBURG  3:0

S poškodbami načeti Real je med tednom odpustil dosedanjega trenerja Schusterja, na njegovo mesto pa postavil španskega strokovnjaka Juande Ramosa, ki je v svoji prvi tekmi na klopi Reala, dosegel zmago. Real je 3-0 premagal ruski Zenit, dva gola je dosegel neuničljivi Raul, enega pa Robben. Pričakovan razplet skupine H, kjer je Real napredoval v naslednjo fazo Lige prvakov, Zenit pa osvojil tretje mesto in se uvrstil v Pokal UEFA: Malce sem le razočaran nad Realovimi bledimi igrami in Zenitovo nekonkurenčnostjo prvima ekipama skupine.

JUVENTUS – BATE BORISOV  0:0

Italijani so mojstri igre na rezultat in tudi tokrat niso razočarali. Z rezervno postavo so na domačem stadionu odigrali samo 0-0, kar pa je na koncu zadostovalo za osvojitev prvega mesta v skupini H. O Juventusu ne bi preveč pisal, saj so mi eden najbolj antipatičnih klubov, rajši bi še enkrat pohvalil Bate Borisov, kateri je na koncu zasedel zadnje, četrto mesto oz. osvojil tri točke. Velik uspeh za ekipo iz Belorusije, katera je dokazala, da je možno z majhnim proračunom in domačimi igralci, priti tudi do bogate Lige prvakov in v njej celo osvajati točke.

Zapis je bil objavljen 17.12.2008 ob 10:47 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.