Zapisal izmisljeni | 14.12.2008 - 11:08 - Kategorije: sezona 2008-09

Evo, še zadnje kolo, v prvem delu letošnje Lige prvakov, je končano …

SKUPINA A

CHELSEA – CLUJ  2:1

Chelsea je za sigurno napredovanje, potreboval zmago, nasprotnik Cluj, pa je igral za prestiž. V 40. minuti se je Kalou, po prostem strelu s strani, sam znašel pred nasprotnikovim golmanom ter zadel za vodstvo domačih z 1-0. V drugem polčasu je v 50. minuti, za Cluj izenačil Kone, ki je po lepem predložku s strani, zadel z glavo. Trener angleške ekipe Scolari je kmalu zatem opravil menjavo Kalou-Drogba in slednji je v 71. minuti z lepim zadetkom, svoje moštvo popeljal v vodstvo. Izid se do konca tekme ni več spreminjal in Chelsea je z novimi tremi točkami zadržal drugo mesto v skupini A oz. se kvalificiral v naslednjo fazo. Cluj se je predstavil kot dobra ekipa, vendar pa še niso dorasli ekipam iz bogatejšega Zahoda.

ROMA – BORDEAUX  2:0

Roma je v letošnjo Ligo prvakov slabo štartala, vendar je v zadnjih kolih nanizala tri zaporedne zmage in se kot vodilna ekipa skupine A, uvrstila v naslednjo Fazo. Tokrat so z 2-0 premagali, meni simpatični Bordeaux, strelca pa sta bila Brighi in Totti. Roma se z dvigom Tottijevih predstav, vzpenja in vrača v svojo staro/dobro formo, Bordeaux pa se z osvojitvijo tretjega mesta v skupini, seli iz Lige prvakov v Pokal UEFA, kjer jim želim veliko uspehov.

SKUPINA B

PANATHINAIKOS – ANORTHOSIS  1:0

Grška ekipa je tekmovanje pričela z dvema zaporednima porazoma, zaključila pa s tremi zaporednimi zmagami in se kot vodilna ekipa skupine C, uvrstila v naslednjo fazo. V zadnjem kolu prvega dela Lige prvakov, so s srečnim golom, Karagounisa, v 69. minuti tekme, premagali ciprški Anorthosis, kateri se po izvrstnem pričetku tekmovanja, poslavlja. Ekipa Anorthosisa je osvojila kar 6 točk, vendar so kljub temu, tekmovanje zaključili kot zadnji v skupini. So prijetno presenečenje tekmovanja.

WERDER – INTER  2-1

Nemška ekipa je šele v zadnjem kolu, dosegla svojo prvo zmago v letošnji Ligi prvakov in osvojila tretje mesto, katero jih vodi v Pokal UEFA. Gole za zmago z 2-1 sta dosegla Pizzaro v 63. minuti in pa Rosenberg v 81. minuti. Tolažilni gol za Inter, ki se je v naslednjo fazo tekmovanja uvrstil že pred to tekmo, je v 88. minuti dosegel Ibrahimović, kateri je v igro vstopil šele v drugem polčasu. Mourinhov Inter nadaljuje z bledimi igrami, njegovi igralci pa se vse večkrat pojavljajo v raznih aferah. Slabe igre obeh ekip, ki pa jih bomo, upam da v boljši formi, gledali tudi spomladi, Inter v Ligi prvakov, Werder pa v tolažilnem Pokalu UEFA.

SKUPINA C

BARCELONA – ŠAHTJOR DONJECK  2:3

Barcelona, se je že pred zadnjim kolom, kot prva ekipa skupine C, uvrstila v nadaljno fazo, zato je to tekmo odigrala z rezervno postavo. Nasprotnik iz Ukrajine je imel večjo željo/motiv in je z dvema goloma Gladkiya do 58. minute, vodil že z 0-2. Kmalu je z natančnim strelom, rezultat znižal, Sylvinho, a je bilo v 76. minuti že 1-3, strelec pa Fernandinho. Barcelonin veliki up, Sergio Busquets, je v 84. minuti zadel za končnih 2-3 in malce ublažil slab vtis domače ekipe, katera je bila dominantna v skupini C in je pripravljena na osvojitev Lige prvakov, ter španskega prvenstva. Šahtjor je zbral 9 točk s tem osvojil tretje mesto v skupini C in bo spomladi nastopil v Pokalu UEFA, kjer bo vsaki ekipi, nevaren nasprotnik.

BASEL – SPORTING  0-1

Basel je po mojem mnenju, najslabša ekipa, letošnje Lige prvakov. Tokrat so na domačem igrišču izgubili proti portugalskemu Sportingu in tekmovanje zaključili na zadnjem mestu skupine C. Zanimivo, da so edino točko osvojili na gostovanju pri Barceloni, kar pa ne odtehta njihovih slabih predstav. Sporting je z golom Yannicka v 19. minuti tekme, osvojil še tri točke in prvi del tekmovanja zaključil na drugem mestu skupine C, v kateri je zbral kar 12 točk. Za napredovanje Sportinga, sta bili ključni minimalni zmagi proti močnemu ukrajinskem nasprotniku oz. spretnosti napadalcev Derleia in Liedsona.

SKUPINA D

PSV – LIVERPOOL  1-3

PSV je v borbi za tretje mesto oz. nadaljevanje v Pokalu UEFA, potreboval ugoden rezultat in v 36. minuti jih je v vodstvo popeljal, njihov napadalec Danko Lazović. Vodstvo ni trajalo dolgo, saj je tik pred polčasom izenačil, Ryan Babel. V drugem polčasu je Liverpool zaigral mnogo bolje in v 68. minuti je Albert Riera iz velike oddaljenosti zadel za angleško vodstvo. V 77. minuti je mladi David N’Gog postavil končni rezultat 1-3 za Liverpool, kar je pomenilo, da so osvojili prvo mesto v skupini D. PSV je s porazom osvojil zadnje mesto v skupini in izpadel iz evropskih tekmovanj.

OLYIMPIQUE MARSEILLE – ATLETICO MADRID  0:0

Olyimpique je bil pred tem kolom poravnan z nizozemskim PSV-jem, vendar je za razliko od njega uspel iztržiti ugoden izid, v tem primeru je bilo to 0-0. Z osvojeno točko je prvi del tekmovanja zaključil na tretjem mestu skupine D in se kvalificiral v tolažilno tekmovanje, Pokal UEFA. Atletico Madrid je bil poravnan z Liverpoolom, kateri je v zadnjem kolu osvojil tri točke, Atletico pa s tem remijem samo eno, kar pomeni drugo mesto v skupini D.

Zapis je bil objavljen 14.12.2008 ob 11:08 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.