Zapisal izmisljeni | 1.12.2008 - 13:40 - Kategorije: sezona 2008-09

Nadaljujem z Ligo prvakov … nadaljujem z zamudami … vse po starem

BORDEAUX – CHELSEA  1:1

V skupini A postaja vse bolj napeto. Bordeaux je uspel izničiti vodstvo slovitega Chelsea, katerega je v 60. minuti, v vodstvo popeljal hitri Anelka, ki je v letošnji sezoni nezaustavljiv. Odlično izkoriščen čas v odsotnosti njihovega prvega napadalca, Drogba-ja. V vrstah domače ekipe je ponovno briljiral Gourcuff, katerega izpostavim vsako kolo … fant je izvrsten, do izenačenje rezultata v 83. minuti pa je prišlo po njegovi podaji … strelec Diarra.

CLUJ – ROMA  1:3

Roma se je maščevala Cluju za poraz, v prvem kolu, na rimskem Olimpicu in se z zmago oz. novimi tremi točkami povzpela na čelo skupine A.  Romo je že v 11. minuti s prvim golom v Ligi prvakov, popeljal Brighi, kmalu zatem oz. v 23. minuti pa je bilo že 0:2 … strelec Totti. Cluj je v 30. minuti izenačil, izid pa se do konca prvega polčasa ni več spremenil. V drugem polčasu je Roma zadela še enkrat in sicer je bil ponovno strelec Brighi, ki je z dvema goloma postal Man of the match.

INTER – PANATHINAIKOS 0:1

Presenečenje kroga. Poraz Interja, katerega muči neučinkovitost in nadaljuje s svojimi bledimi igrami. Tokrat jih je porazil Panathinaikos, ki je bil vseskozi enakovreden nasprotnik, v 69. minuti pa je po nevarni akciji gostov, Interov golman uspel žogo samo odbiti do Sarriegija, ki je zadel edini gol na tekmi in grški ekipi priboril “zlata vredne” tri točke. Panatihinaikos mora sedaj za uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja, v zadnjem kolu na domačem igiršču odigrati najman neodločeno proti “outsiderju skupine” ciperski ekipi Anorthosis. Inter se je kljub domačem porazu, že uvrstil v nadaljne tekmovanje.

ANORTHOSIS – WERDER  2:2

Ciprsko čudo, ki sliši na ime Anorthosis je v 62. minuti v vodstvo popeljal Nikolaou, v  68. minuti pa je bilo že 2:0, saj je zadel Savio. Euforija na nikozijskem stadionu pa ni trajala dolgo, saj je v 72. minuti iz penala zadel Diego in znižal rezultat na 2:1. V 87. minuti pa je Werder, preko Huga Almeide, izenačil in si priboril vsaj možnost za osvojitev tretjega mesta v skupini in nadaljevanja v Pokalu UEFA. V zadnjem kolu morajo doma, premagati milanski Inter in čakati na ugodne novice iz Grčije, kjer bo pri Panathinaikosu gostoval Anorthosisu. Morebitna gostujoča zmaga Anorthosisa, pomeni senzacionalno nadaljevanje v drugem krogu Lige prvakov …

ŠAHTJOR DONJECK – BASEL  5:0

Ukrajinski Šahtjor si je s to zmago zagotovil tretje mesto v skupini C in nadaljevanje evropske sezone v Pokalu UEFA. Že predtem je bilo jasno, da sta prve dve mseti osvojila Barcelona in Sporting, Šahtjor pa se je znesel nad švicarsko ekipo Basel, ki je po kvaliteti verjetno celo najslabša v letošnji ligi prvakov. Rezultat tekme je bil kar 5:0, strelci za domače pa Jadson, ki je zadel kar trikrat, Willian in Seleznov pa po enkrat.

SPORTING – BARCELONA  2:5

Še ena tekma z veliko goli … ponovno pa je navduševala Barcelona, ki je po razočaranju na Nou Campu, kjer je igrala z Baslom, samo 1:1, prikazala izvrstno igro in dosegal pet golov. Napovedana je bila njihova rezervna postava, vendar je to držalo samo delno, saj so zaigrali v močni in zelo ofenzivni zasedbi … 4-3-3, kjer so bili v napadu Henry-Gudjohnsen in Messi. Za Barcelono so zadeli Henry, Messi in Krkić ter Sportingova Polga in Caneira, k ista dosegla autogole. Sporting je nasprotnikov gol zadel dvakrat in sicer sta bila strelca  Veloso ter Liedson. Obe ekipi sta se že v prejšnjem kolu kvalificirali v nadaljne tekmovanje in tokratna tekma je bila dvoboj za prvo mesto v skupini.

ATLETICO MADRID – PSV  2:1

Atletico je bil v prejšnjem kolu močno oškodovan, ko je sodnik srečanja v zadnjih minutah dosodil penal za Liverpool in s tem preprečil španski ekipi potrditev uvrstitve v nadaljni del tekmovanja. Atletico je to storil v tekmi proti nizozemskem PSV-ju, katerega je premagal z 2:1. V 14. minuti je bil za 1:0 strelec Simao, na 2:0 je v 28.minuti povišal Maxi Rodriguez, PSV pa je preko Koevermansa v 47. minuti uspel le znižati izid. Atletico v drugi del tekmovanja, PSV, ki se bori za tretje mesto pa v zadnjem kolu pričakuje Liverpool.

LIVERPOOL – OLYIMPIQUE MARSEILLE  1:0

Tudi Liverpool je z zmago potrdil svojo uvrstitev v nadaljne tekmovanje Lige prvakov, tokrat so bili boljši od Olyimpique Marseille-ja, katerega so premagal iz 1:0. Ponovno je bil mož odločitve, njihov kapetan Steven Gerrard. Francoski ekipi preostaja boj za tretje mesto in uvrstitev v Pokal UEFA, predtem pa jih v zadnjem kolu čaka domača tekma proti Atelticu iz Madrida.

off

Zapis je bil objavljen 1.12.2008 ob 13:40 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.