Zapisal izmisljeni | 28.11.2008 - 12:22 - Kategorije: sezona 2008-09

Če sem ob prejšnem krogu zapisal, da  “prave ekipe” začenjajo igrati in nabirati točke, je to po tem krogu še bolj očitno. Vsi “veliki” so pred zadnjim kolom že kvalificirani v naslednji krog. Presenečenj skoraj ni.

VILLARREAL – MANCESTER UNITED 0:0

Še četrto zaporedno tekmo, ki sta jo ekipi odigrali medseboj, ni bilo zmagovalca. Tudi tokrat je bilo 0:0 … rezultat, ki je odgovarjal obema ekipama in sta se z osvojitvijo po ene točke odlepili zasledovalcem v skupini E na neulovljivih devet točk. Ne glede na nepopularen rezultat, pa je bila tekma zelo dobra … Svoj show je imel ponovno Cristiano Ronaldo, ki je navduševal z odlično igro in preigravanji ter po poškodbi gležnja prihaja v staro formo. Manchester, lanskoletni zmagovalec je s “pravim” Ronaldom glavni favorit za osvojitev tudi letošnje Lige prvakov … Villarreal pa neugoden nasaprotnik za vsakogar.

AALBORG – CELTIC 2:1

Dvoboj ekip, ki sta že pred začetkom letošnje Lige prvako slutili, da se bosta borili za tretje mesto … a upanje umira zadnje … in po tem kolu je upanje na nadaljevanje v Ligi prvakov, tudi uradno umrlo. Za Celtic pa je umrlo tudi upanje na nadaljevanje v Pokalu UEFA. Po žrebu skupin je prevladovalo mišljenje, da je škotska ekipa, v skupini E, tretja ekipa po moči, vendar je danski Aalborg, 17. septembra,  najprej odlično odigral na Celtic parku, kjer zadržal rezultat na 0:0, sedaj pa, v odločilni tekmi še zmagal. Goste iz Škotske je v 53. minuti, v vodstvo popeljal Barry Robson, vendar so se žilavi skandinavci vrnili v igro z golom Caca-ja, v 73. minuti. Takšen rezultat je ostal do 87. minute, ko je žogo v lasten gol, zabil Caldwell in s tem omogočil Aalborgu, osvojitev tretjega mesta v skupini in nadaljevanje evropske sezone v Pokalu UEFA. Za Celtic je letošnja evropska sezona praktično končana … preostaja jim še zadnje kolo, ko bodo na svojem Celtic parku gostili Villarreal in se poslovili …

BAYERN – STEAUA 2:1

V  57. minuti prvi gol na tekmi … Miroslav Klose za vodstvo Bayerna … štiri minute kasnje je bavarsko vodstvo povečal Luca Toni … v 71. minuti pa je bilo že 3:0, strelec ponovno Klose… Blitzkrieg nemškega prvaka in potrditev uvrstitve v nadaljne tekmovanje v Ligi prvakov. Pred nadaljevanjem bosta še, v zadnjem kolu, na stadionu Gerland v Lyonu, med seboj obračunala Lyon in Bayern ter odločala o prvem mestu v skupini F. Za nemške prvake ponovno ni igral reprezentant Podolski, ki je napovedal odhod iz kluba … Steaua bo v zadnjem kolu iskala priložnost za osvojitev tretjega mesta v skupini in nadaljevanje v Pokalu UEFA. Nasprotnik bo njihov neposredni konkurent, Fiorentina, ki ima trenutno dve točki več in ji zadostuje že neodločen izid.

FIORENTINA – LYON 1:2

Fiorentina je za ohranitev možnosti za nadaljevnaje v Ligi prvakov, potrebovala zmago, vendar je v 30. minuti že zaostajala z 0:2. Za goste iz Francije sta gole dosegla Makoun in Benzema, Gilardino pa je za domačo ekipo, v 45. minuti znižal na 1:2. Rezultat je nato ostal do konca nespremenjen in Lyon je ob Bayern uvrščen v nadaljne tekmovanje, Fiorentina pa mora v zadnjem kolu, v Bukarešti, pri Steaui, osvojiti najmanj točko. Verjamem da jim bo uspelo vsaj to …

FENERBAHCE – PORTO 1:2

Porto nadaljuje z izvrstnimi igrami, saj je že drugič zapored zmagal na težkem gostovanju. Tokrat je oba gola dosegel njihov izvrstni napadalec, Lisandro in s tem potrdil Portovo uvrstitev v naslednji krog Lige prvakov …. Fenerbahce je s tem domačim porazom ostal pri minimalnih šansah za preboj v Pokal UEFA, saj v zadnjem kolu gostuje pri konkurentu za uvstitev v to tekmovanje, Dinamu iz Kijeva. Da bo stvar še težja, v mrzlem Kijevu morajo zmagati, saj ima Dinamo kar tri točke prednosti.

ARSENAL – DINAMO KIJEV 1:0

Arsenal pretresa kriza, saj je njihov dotedanji kapetan Gallas odkril, da imajo težave v slačilnici, kjer prihaja do prepirov in pretepov med igralci. Trener Wenger ga je kaznoval z odvzemom kapetanskega traku in kratko suspenzijo, vendar je proti Dinamu ponovno igral. Mlada Arsenalova ekipa se je proti Dinamu dolgo mučila, vendar so z golom Bendtnerja v 87. minuti prišli do zaslužene zmage. Dinamo Kijev je s porazom izgubil vse možnosti za nadaljevanje v Ligi prvakov … v zadnjem kolu pa mora doma zmagati oz. odigrati neodločeno proti Fenerbahceju in potrditi osvojitev tretjega mesta v skupini in uvrstitev v Pokal UEFA.

ZENIT – JUVENTUS 0:0

Ruski Zenit je potreboval zmago, vendar nasprotnik ni bil pravi … Italijanski Juventus je ekipa, ki zna odigrati na rezultat in tudi tokrat je bilo tako. Prišli so po točko, jo osvojili in potrdili uvrstitev v nadaljne tekmovanje Lige prvakov. Zenit se je moral zadovoljiti z eno točko, ki pomeni, da je osvojil tretje mesto v skupini H in se uvrstil v Pokal UEFA, kjer je bil prejšnjo sezono najboljši oz. je bil prvak Pokala UEFA.

BATE BORISOV – REAL MADRID 0:1

Real je v krizi, poškodbe, porazi v Ligi prvakov, v španskem prvenstvu, izpad v pokalnem tekmovanju … a trener Schuster se je obdržal in Real se spet počasi dviguje. Tokrat so gostovali v mrzli Belorusiji, kjer je že v 7. minuti zadel legendarni Raul in Realu zagotovil napredovanje ter mir pred zadnjim kolom, ko jim v goste prihaja neugodni Zenit. Bate Borisov ni razočaral. dobre igre ter dve osvojeni točki sta več kot je marsikdo pričakoval, saj so bili nasprotniki izjemno močne in kvalitetne ekipe. Sledi še gostovanje pri Juventusu in slovo, kluba, ki je je bil ustanovljen leta 1973. Bate je šele ‘96 vstopil v 2. belorusko ligo, leta ‘98 pa v 1. ligo, kjer je leta 1999, prvič osvojil naslov državnegaprvaka. To jim je nato uspelo še štirikrat, s da imajo zadnja tri leta, zaporedne naslove prvaka države.

Zapis je bil objavljen 28.11.2008 ob 12:22 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.