Zapisal izmisljeni | 11.11.2008 - 00:32 - Kategorije: sezona 2008-09

Jebemti … kako čas leti …. spet objava z večdnevno zamudo … ampak ne glede na vse … nadaljujem z Ligo prvakov …

AALBORG – VILLARREAL  2:2

Ponovno so bili strelci, obeh ekip, razpoloženi. Prvi gol so dosegli gostje … napad pa je vodil veteran Pires, ki je podal na desno stran do Rossija, ki je ukanil nasprotnega branilca in zadel za 0:1. Aalborg je izenačil v drugem polčasu, bolj točno v 54. minuti, strelec pa je bil Curth. V končnici tekme je Villarreal ponovno povedel, lep gol pa je dosegel njihov mehiški napadalec Guille Franco, kateri je vtekel v kazenski prostor, lob Llorenteja preko celotne skandinavske obrambe, Franco je sprejel žogo na prsa in nato zadel za 1:2. Nekaj minut kasneje oz. v 81. minuti pa jedomača ekipa izenačila, strelec je bil Due, ki je lepo zadel iz prostega strela. Villarreal gre zanesljivo proti naslednjemu krogu, Aalborg pa ostaja v igri za pokal UEFA, saj ima isto število točk kot veliko slavnejši, Celtic.

CELTIC – MANCHESTER UNITED  1:1

Otoški dvoboj, kjer ni manjkalo bojevitosti, so bolje pričeli domači, saj je v 13. minuti zadel njihov igralec McDonald. Do konca prvega polčasa je Celtic zadržal vodstvo, trener Manchester Uniteda pa je drugi polčas pričel brez Nanija, katerega je zamenjal klasični napadalec, Dimitar Berbatov. V 66. minuti je bilo še vedno 1:0 za domače zato je v igro vstopil še Evra, ki je zamenjal tinejdžerja Rafaela, v 71. minuti pa še zadnja Unitedova menjava, Rooney namesto Teveza. Sledili so napadi “rdečih vragov” in v 84. minuti gol za izenačenje. Prosti strel je izvedel Cristiano Ronaldo, Celticov golman Boruc je uspel žogo samo odbiti, na njo pa je pritekel Ryan Giggs, kateri je z glavo zadel za izenačenje in točko Manchester Uniteda, ki ostaja na vrhu lestvice skupine E. Kot sem že zgoraj napisal, Villareal ima isto število točk, Celtic in Aalborg pa bosta v naslednjih dveh kolih odločila, za koga je Euro -sezona končana in za koga se nadaljuje v Pokalu UEFA.

FIORENTINA – BAYERN  1:1

Fiorentina je upala na zmago in priključitvi vrhu lestvice, vendar se ni izšlo po njihovih načrtih. Gol za evforija na stadionu in vodstvo italijanske ekipe, je že v 11. minuti dosegel Adrian Mutu. Fiorentina  je bila v prvem polčasu mnogo boljši nasprotnik, saj so njeni igralci dominirali in kontolirali igro, Bayern pa je bil nenevaren. V drugem polčasu se je nemški prvak opogumil in z golom Borowskega, v 78. minuti izenačil na 1-1. Nekaj minut pred koncem so imeli celo veliko priložnost za zmago, a  je niso izkoristili. Bayern ostaja, skupaj z Lyonom, na vrhu skupine F, Fiorentina pa z minimalnimi možnostmi za napredovanje … veliko bolj verjetno je njihovo napredovanje v Pokal UEFA, vendar je tudi tu, še vedno nevarna romunjska Steaua.

LYON – STEAUA  2:0

Francoski uspeh v tem tednu je zaokrožil Lyon, saj sta predtem v Ligi prvakov že zmagala Bordeaux in Marseille … Lyon je bil veliki favorit tega srečanja, kar je tudi upravičil z igro in na koncu z zmago. Prvi gol za francosko ekipo je dosegel Juninho, katerega zaščitni znak so prosti streli. Enega takšnih je izvedel tudi v 44. minuti ko je z močnim strelom ukanil golmana romunske ekipe in Lyona povedel v vodstvo z 1:0. V drugem polčasu je Lyon odigral rutinirano, v 89. minuti pa je končni rezultat postavil njihov desni bočni, Reveille. Lyon ostaja na vrhu skupine F, Steaua pa v borbi za Pokal UEFA.

ARSENAL – FENERBAHCE  0:0

Arsenal je tokrat štedil z močmi, saj je bilo v njihovi postavi kar nekaj igralcev, ki niso standardni … Tudi tokrat so si s kombinatorno igro priigrali kup priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Kljub remiju in samo eni osvojeni točki, ostajajo prvi na lestvici in skoraj sigurni za naslednji krog… Na drugi strani turški Fenerbahče ostaja zadnji in ima sedaj dve točki ter nekaj možnosti za osvojitev tretjega mesta v skupini in preboj v Pokal UEFA. Arsenal je za dvobojem s Fenerbahčejem, odigral derbi angleškega prvenstva proti Manchester Unitedu in z goloma Nasrija zmagal z 2-1. očitno se je štednja moči v Ligi prvakov izplačala.

DINAMO KIJEV – PORTO  1:2

Porto se je Dinamu maščeval za poraz pred dnevi … tokrat so oni zmagali in proti neposrednemu tekmecu za uvrstitev v naslednji krog, osvojili zelo pomembne tri točke. V napeti tekmi je v mrzlem Kijevu, najprej povedel Dinamo, za katerega je v 21. minuti zadel Milevskiy. Takšen rezultat je ostal do 69. minute, ko je za goste oz. moštvo Porta zadel, Rolando. V naslednjih minutah sta imeli obe moštvi nekaj lepih priložnosti za vodstvo, najlepšo pa v 88. minuti, igralec Dinama, hrvaški reprezentant Vukojević. S tem golom bi se Dinamo že uvrstil v nadaljni krog ….  tako pa …. je na drugi strani v 92. minuti zadel Porto oz. njihov zvezdnik Lucho, ki se je ob proslavi gola slekel, dobil drugi rumeni karton in takoj zatem rdečega, sodnik pa je po nekaj sekundah odpiskal konec tekme. S to zmago je Porto, dva kola pred koncem, prehitel Dinamo za eno točko in ima sedaj usodo za uvrstitev v nadaljne tekmovanje, v svojih rokah.

REAL MADRID – JUVENTUS  0:2

Realove zvezdice nikakor ne uspejo nanizati nekaj dobrih tekem oz. rezultatov. Njihova slaba obrambna vrsta in zelo ozek izbor napadalcev sta se iskazala za ključni pomankljivosti te ekipe. V kolikor ne bo v zimskem prestopnem roku prišlo do sprememb, se jim slabo piše. jihov nasprotnik Juventus je kot kaže prebrodil krizo in na krilih veteranov ponovno ruši vse pred seboj. Tokrat je spet zablestel Del Piero, ki je bil strelec obeh golov za zmago 0:2. Na stadionu Santiago Bernabeu je po Ronaldinhu, požel “Standing ovations”  njegov Juventus pa ima z osvojitvijo novih treh točk, sedaj 10 točk. Real je trenutno drugi s šestimi točkami, vendar se mu Zenit nevarno približuje. Real bo verjetno uspel zadržati prednost pred ruskim zasledovalcem, katera trenutno znaša dve točki, vendar Realovce, skrbijo prepogosti porazi njihove ekipe.

BATE BORISOV – ZENIT ST. PETERSBURG  0:2

Beloruski Bate Borisov se je predstavil v zelo lepi luči, vendar razlika v kakovosti med njim in njegovimi nasprotniki, je enostavno prevelika. Na poti do lige prvakov so izločili belgijski Anderlecht in bolgarski Levski, vendar Zenit, Real in Juventus so čisto nekaj drugega. tokrat je Zenit zaigral, tako kot smo ga bili vajeni v prejšni sezoni. Domiselna, hitra igra z veliko podaj in bliskovitimi proti napadi in po enem takih je v 34. minuti tekme, zadel njihov napadalec, Pavel Pogrebnjak. Zatem je sledila napeta tekma z nekaj lepimi priložnostmi za zadetke obeh ekip. V 73. minuti je Zenitov igralec, Puygrenier dobil 2. rumeni karton in posledično rdečega, Bate pa je še bolj pritisnil proti golu Zenita in nisal izenačenje. A kot se to velikokrat zgodi je sledila na drugi strani hitra kontra in v 93. minuti je Danny po solo prodoru, postavil končni izid, 0:2. Zenit se je vrnil v borbo za napredovanje, čeprav jih verjetno čaka tolažilna nagrada ob osvojitvi tretjega mesta v skupini, Pokal UEFA. Na drugi strani se za Bate Borisov, verjetno končuje Evropska sezona.

Zapis je bil objavljen 11.11.2008 ob 00:32 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.