Zapisal izmisljeni | 6.11.2008 - 21:29 - Kategorije: sezona 2008-09

Spet zamujam z objavo … najpej torkove tekme …

CLUJ – BORDEAUX 1:2

Presenečenj je vse manj … prave ekipe začenjajo igrati in nabirati pomembne točke. Friendu sem svetoval dvojko na ta par, saj je Cluj igral močno oslabljen … Na drugi strani je bil razigrani Bordeaux, kateri ima v svojih vrstah fenomenalnega Gourcuffa … Ta je tudi zadel za vodstvo francoske ekipe, vendar je ekipa Cluja, nekaj minut kasneje izenačila. Strelec za izenačenje, Dani, po prostem strelu z desne strani. Takšen rezultat je ostal do 38. minute, ko je iz prostega strela za francosko ekipo zadel Wendel. V drugem polčasu ni bilo zadetkov, saj je Bordeaux uspel ohraniti prednost in osvojiti zelo pomembne tri točke. Sedaj je tik pod vrhom skupine A s šestimi točkami in v naslednjih dveh tekmah najprej pričakuje Chelsea, nato pa še gostovanje v Romi. Clujeve šanse za ostanek v katerem od evropskih tekmovanj pa so po dveh zaporednih porazih proti Bordeauxu minimalne. Škoda, pa tako dobro so začeli.

ROMA – CHELSEA 3:1

Tudi Roma se je prebudila v pravem trenutku in gladko odpravila Chelsea. Prvi gol je dosegel Panucci, ki je dal v svoji karieri že kar nekaj zelo pomembnih golov. Z rezultatom 1-0 se je pričel drugi polčas, a že v 48. minuti je z izvrstnim strelom z roba kazenskega prostora, zadel Mirko Vučinić. Isti igralec je nato v 58. minuti odvzel žogo Obi Mikelu, prešprintal okoli 60 metrov, preigral Obi Mikela in zadel za zmago oz. za 3-0. Na 3-1 je pred koncem tekme znižal Terry in s tem ublažil Chelsejev poraz, ki kljub temu ostaja na vrhu lestvice s 7. točkami, takoj za njim pa sta Roma in zgoraj navedeni Boredaux, s po 6. točkami.

ANORTHOSIS – INTER  3:3

Ciprska ekipa nadaljuje z izjemnimi rezultati. 3-3 proti slovitemu Interju je velik uspeh tega neznanega moštva majhne otoške države. Igralci Anorthosisa so sicer bili v podrejenem položaju in dosegli vse tri gole z veliko sreče oz. nespretnosti Interjevih igralcev … a goli in točke štejejo. Na drugi strani je bil Inter, ki je v nekakšni krizici … predvsem nimajo prepoznavne igre, tu je še nedisciplina nekaterih igralcev, na čelu z Adrianom, kateri bo verjetno moral zapustiti ekipo … k sreči imajo zanj že nadomestitev … to je Super Mario oz. 18. letni Mario Balotelli, afriški posvojenec, kateri je šele s polnoletnostjo postal Italijan. No, v torek je dosegel svoj prvenec v Ligi prvakov in Inter popeljal v vodstvo z 1-0, do konca pa sta za italijansko moštvo zadela še Materazzi in Julio Cruz, ki je z golom v 80. minuti izenačil na končnih 3:3. Kljub tej manjši krizici je Inter v italijanskem prvenstvu pri vrhu, v Ligi prvakov pa je v skupini B, prvi. Anorthosis ostaja drugi, v zadnjih dveh kolih pa bo gostil Werder in nato gostoval pri Panathinaikosu.

WERDER – PANATHINAIKOS 0:3

Tu sem pričakoval zmago domačih, a Panathinaikos se je vrnil iz že izgubljenega položaja in s to zmago ter tremi točami, ostaja v igri za napredovanje. Spet je zadel Mantzios, ki je obrnil obrambnega igralca in s strelom z roba kazernskega prostora za 1-0, napovedal grški večer. Sledila sta še gola veterana Karagounisa in pa autogol Pasanena. Grki imajo sedaj 4. točke in pred seboj gostovanje pri neprepričljivem Interju, v zadnjem kolu pa domačo tekmo proti Anorthosisu, ki ima trenutno točko več. Zadnje mesto v skupini zaseda Werder, kateri je še brez zmage oz. ima tri točke. Veliko razočaranje, vendar razen Diega nimajo razpoloženega igralca, predvsem pa je neučinkovit njihov napad, kar je nekaj novega saj je Werder predtem slovel kot napadlana ekipa, ki veliko zadeva.

SPORTING – ŠAHTJOR DONJECK 1:0

Sporting je ponovno premagal Šahtjor in ponovno je bil rezultat 1-0, strelec zmagovitega gola pa  Derlei, ki je bil v prejšnjem dvoboju istih ekip, podajalec za edini gol na tekmi. S temi šestimi točkami je Sporting ušel neposrednemu konkurentu, kateremu predstoji borba za tolažilno tretje mesto in uvrstitev v Pokal UEFA. Sporting naslednji dve koli, lahko odigra sproščeno, saj je že uvrščen v nadaljne tekmovanje … Najprej bo na Portugalskem gostovala slovita Barcelona, v zadjem kolu pa portuglaska ekipa gostuje pri Baslu.

BARCELONA – BASEL 1:1

Barcelona se je s tem ubogim remijem oz. točko uvrstila v nadaljne tekmovanje, vse ostalo pa gre lahko v pozabo. Spet so doma proti slabšem nasprotniku odigrali z manjšo intenziteto, kar se jim je na koncu maščevalo, saj je Basel z golom Derdiyoka v 82. minuti izenačil na 1-1 in osvojil veliko točko. Barcelona je predtem začela tekmo brez svojih največjih zvezdnikov Messi-ja, Xavi-ja in Eto’o-ja, katere je trener Guardiola hotel spočiti, vendar je zaradi razmer na igrišču, vse tri do konca tekme uvedel v igro. Messi je v igro vstopil v 60. minuti in že v 62. je svoje moštvo popeljal v vodstvo, ki pa ni zdržalo do konca tekme … ubogo in sprašujem se česa je Barcelona sploh sposobna brez Messija … kaže da ne veliko in da postajajo one man band.

LIVERPOOL – ATLETICO MADRID 1:1

Tekma, podobna prejšnji z veliko priložnosti na obeh straneh, vodstvom gostov in poznim izenačenjem domačih … Po vrsti … najprej je za goste v 38. minuti zadel Maxi Rodriguez, nato pa je rezultat ostal nespremenjen do sodnikovega podaljška oz. kar do 95. minute. Takrat sta na visoko žogo žogo štartala branilec Pernia in Liverpoolov kapetan Gerrard, ki se je ob majšem trku z navedenim branilcem,vrgel po tleh, sodnik pa je dosodil neobstoječ prekršek in  enajstmetrovko. Odgovornost je prevezel Gerrard in zadel za 1-1. Evforija ob zadetku na stadionu Anfield, kjer se je nahajal tudi Fernando Torres, izjemni Liverpoolov strelec, ki je predtem igral prav v Atleticu iz Madrida. Obe ekipi imata po 8. točk in ju samo še korak deli do uvrstitve v nadaljne tekmovanje … Liverpool bo najprej gostil Olyimpique, nato pa gostoval na nizozemskem pri PSV … Atletico pa ravno obratno, najprej PSV doma in nato še gostovanje pri Olyimpique.

OLYIMPIQUE MARSEILLE – PSV 3:0

Gladka zmaga domače ekipe in osvojitev prvih treh točk ter vrnitev v borbo za tolažilno nagrado … Pokal UEFA. Olyimpique je povedel z golom Kone-ja v 30. minuti, ko je izvrstno podal Ben Arfa, nato pa je delo zaključil Niang z goloma v 63. in 71. minuti. PSV je bil brez možnosti proti razigrani francoski ekipi v kateri je briljiral Ben Arfa s svojimi globinskimi podajami in driblingi v kateri je smešil sanprotne igralce. Pri prejšnji oz. zgoraj nevedeni tekmi je napisan razpored naslednjih tekem, ki bodo odločale o uvrstitvi v Pokal UEFA … nadaljevanje v Ligi prvakov pa se mi zdi že izgubljeno za obe ekipi.

Zapis je bil objavljen 6.11.2008 ob 21:29 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.