Zapisal izmisljeni | 24.10.2008 - 19:22 - Kategorije: sezona 2008-09

Spet z zamudo, ampak življenje je prehitro … enostavno ni bilo časa prej sesti in napisati …

Tekme Lige prvakov z dne 22.10.08 v skupinah A,B,C in D

BORDEAUX – CLUJ 1-0

Relativno nezanimiva tekma, v kateri je Bordeaux, končno, zmagal in ekipi Cluja prizadejal prvi poraz v Ligi prvakov … še pomembneje pa, da je sebi priigral prve tri točke. Bordeaux je edini gol na tekmi dosegel po nenevarni akciji, ko je njihov, zlati deček Yoann Gourcuff, centriral, romunski branilec Cadu pa je čisto-nenevarno žogo, preusmeril v lastni gol.  Igralci Cluja so nato poskušali izenačiti, vendar jim to ni uspelo. Glavni ideolog njihove igre, Trica je poskušal z akcijami preko dveh ofenzivnih argentincev, Culia in Dubarbiera ter centerforja Koneja, vendar rezultata niso uspeli izenačiti. Francoska ekipa se je uspela odbraniti in ostalo je pri  1-0 za domačo ekipo. Kot sem že napisal, Bordeaux je osvojil prve tri točke in je sedaj v igri za napredovanje, kjer ostajajo tudi igralci Cluja.

CHELSEA – ROMA 1-0

Tekma v kateri je mankalo kup poškodovanih igralcev, obeh ekip, kar se je poznalo predvsem Chelseaju. Chelsea je ekipa, ki v letošnji sezoni dosega veliko golov in ima igro, podaje, kombinatoriko … ne kot lani, ko so bili dolgočasna ekipa, ki je tekme dobivala na moč. Letošnji Chelsea ima igro in moč, vendar smo bili v sredo zvečer prikrajšani za njihovo dobro igro … Kljub temu so bili na igrišču boljša ekipa, ki je imela večjo posest žoge, več napadalnih akcij in več strelov proti golu. Tekmo je odločil njihov kapetan, John Terry, ki je v 77. minuti,  po strelu iz kota, zadel z glavo in prinesel domači ekipi zmago. Na drugi strani je bila tudi Roma močno oslabljena, a vendar s kapetanom Tottijem, ki se po poškodbi šele vrača in še ni bil najbolje pripravljen oz. so ga igralci Chelsea, zelo dobro pokrivali. Zaslužena zmaga domačih.

INTER – ANORTHOSIS 1-0

Ponovna minimalna zmaga Interja in tekma za hitro pozabo … važne so le nove tri točke, katere je po strelu z glavo priskrbel Adriano. Brazilski zvezdnik je namreč zadel v 44. minuti in dokazal, da se počasi vrača v staro strelsko formo. Trener Mourinho ima čvrsto ekipo, z nekaj izvrstnimi posamezniki, ki pa ne dosegajo preveč golov … tako je bilo tudi v sredo zvečer, 1-0 in ohranitev prednosti do konca tekme. Anorthosis, kljub porazu, ostajajo na drugem mestu s štirimi točkami in minimalno prednostjo pred Panathinaikosom in Werderjem

PANATHINAIKOS – WERDER 2-2

Grška ekipa je potrebovala zmago in krenila zelo ofenzivno. Priigrali so si nekaj lepih priložnosti, nato pa v 29. minuti prejeli gol. Prosti strel Werderja, dolga žoga v kazenski prostor, kjer je bil najspretnejši, visoki nemški branilec Mertesacker. Igralci Panathinaikosa so še bolj napadli in do polčasa uspeli izenačiti, strelec zadetka pa je bil Mantzios. V drugem polčasu so igralci grške ekipe nadaljevali z ofanzivno igro in v 68. minuti dosegli še en zadetek, strelec pa je bil ponovno Mantzios. Trener Panathinaikosa, Ten Cate je pričel zapirati igro in čakati na konec, igralci pa so se samo še branili. V 83. minuti je sledila kazen. Kot je že v navadi, nemške ekipe igrajo do konca in tudi tokrat je bilo tako, Werder je preko njihovega napadalca Huga Almeide dosegel gol za izenačenje in še tretjič remiziral oz. osvojil eno točko.

ŠAHTJOR DONJECK – SPORTING 0-1

Tako kot v torek, smo tudi v sredo gledali ukrajinsko-portugalski dvoboj. Tokrat sta igrali ekipi Šahtjor Donjeck in Sporting, ekipi ki naj bi se borili za napredovanje v nasledjno fazo tekmovanja. Uspešnejši so bili gostje, k iso zmagali z 0-1, strelec pa je bil njihov napadalec Liedson, ki se vrača po poškodbi kolena vrača v strelsko formo. Akcijo za zadetek je začel Rochemback, ki je podal do Derleia, ta je bil na levi strani igrišča in ko se je že zdelo, da ta nima rešitve je s peto odigral do Liedsona, ki je dosegel gol za zelo pomembno zmago proti neposrednemu konkurentu za napredovanje.

BASEL – BARCELONA 0-5

Po mojem mnenju je Basel, letos najskromnejša ekipa v Ligi prvakov in njihov, domači, poraz z 0-5 proti Barceloni, zame ni presenečenje.  Barcelona je zelo hitro povedla, strelec pa je bil kdo drug kot Messi. Med strelce so se vpisali še Basquets v 15. minuti, pa dvakrat Krkić in na koncu še Xavi. V 48. minuti je bilo že 0-5 in igralci Barcelone so znižali tempo ter tekmo brez večjih posebnosti privedli do konca.

ATLETICO MADRID – LIVERPOOL 1-1

Zame derbi dneva. K Atleticu je prišel sloviti Liverpool, za katerega pa zaradi poškodbe ni mogel zaigrati, bivši Atleticov igralec, Torres. Liverpool je začel bolje in že v 14. minuti povedel, strelec pa Robbie Keane. Sledila je dobra igra obeh ekip z  nekaj lepimi priložnostmi za spremembo izida, vendar se to ni zgodilo do 83. minute. Dolga visoka žoga, Liverpoolov branilec Carragher je z malce nespretnosti žogo podaril Diegu Forlanu, kateri je podal v sredino, tam pa je Simao s strelom po tleh izenačil na 1-1. Navdušenje domačih navijačev ob izenačenju, ki je ostalo do konca tekme. Torej, končni rezultat 1-1, kar se mi zdi,  da je najbolj pošteno po tem, kar smo videli v tej tekmi.

PSV – OLYIMPIQUE MARSEILLE 2-0

Zelo pomembna zmaga domače ekipe za katero je oba gola dosegel Danny Koevermans. Navedeni igralce je bil strelec v 71. in 85. minuti ter svoji ekipi prinesel tri pomembne točke. Prvi polčas sta bili ekipi še enakovredni, v drugem polčasu pa so si igralci PSV-ja priigrali nekaj odličnih priložnosti, v zadnjem delu tekme pa so te priložnosti kronali z goli. Zaslužena zmaga domačih, ki so osvojili svoje prve tri točke, gostje pa ostajajo še brez osvojene točke.

Zapis je bil objavljen 24.10.2008 ob 19:22 in je shranjen pod sezona 2008-09. Komentarjem lahko sledite z RSS 2.0 virom. Lahko komentirate, ali pustite trackback s svoje strani.